Skocz do zawartości
VAMET

Grafika dla Dune HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zappiti. Robie jak wyzej polecacie wszystko gra tylko nie sciaga mi zadnych fotek... Mam opisy , tytuly ale brak kompletnie fotek.

Druga sprawa napisalem tutul po polsku ale i tak opis po angielsku... ;-)

Co robie nie tak?

Wszystko robisz tak jak nalezy. W obecnej wersji Zappiti po prostu musisz sam wskazac pobieranie okladek i tla. Po sciagnieciu informacji o filmie otwierasz zakladke "pobierz obrazy i gdy otworzy sie okno pobierania klikasz w lewym gornym rogu to co ma opis "tmdb". Wowczas otworzy sie kolejne okno i tam ukaza sie filmy jakie istnieja dla tego tytulu. Zaznaczasz wlasciwy, klikac "pobierz" i w oknie glownym powinny sie pojawic okladki i tla. Tam dokonujesz wyboru co chcesz miec. Jesli danego tytulu nie ma to mozesz dodac sobie obraz z dysku.

Zmienic opis na polski mozesz poprzez okno "edytuj". Po prostu usuwasz to co niepotrzebne i wklejasz opis np. z Filmwebu.

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz tak jak nalezy. W obecnej wersji Zappiti po prostu musisz sam wskazac pobieranie okladek i tla. Po sciagnieciu informacji o filmie otwierasz zakladke "pobierz obrazy i gdy otworzy sie okno pobierania klikasz w lewym gornym rogu to co ma opis "tmdb". Wowczas otworzy sie kolejne okno i tam ukaza sie filmy jakie istnieja dla tego tytulu. Zaznaczasz wlasciwy, klikac "pobierz" i w oknie glownym powinny sie pojawic okladki i tla. Tam dokonujesz wyboru co chcesz miec. Jesli danego tytulu nie ma to mozesz dodac sobie obraz z dysku.

Zmienic opis na polski mozesz poprzez okno "edytuj". Po prostu usuwasz to co niepotrzebne i wklejasz opis np. z Filmwebu.

sa pozycje ktorych nie ma w tmdb nawet po różnych korektach tytułu tak wiec w takim przypadku ...chcesz mieć obrazek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki . Robilem tak ze wskazywałem ręcznie z której strony ma pobierac i dalej nic... Dziwne. A prawdzałem to na avatarze wiec powinno byc:) Zrezta ze 100 filmow zaden nie zaladował obrazka wiec cos jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaskoczyło:) Musze kazdy film osobno ''obrobić'' Troszke to zajmie ale wygląd niezly:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaskoczyło:) Musze kazdy film osobno ''obrobić'' Troszke to zajmie ale wygląd niezly:)

pozdr

Wlasnie, nie napisalem, ze cala procedura pobierania obrazow jest przeprowadzana dla kazdego filmu oddzielnie tzn. po otwarciu strony konkretnego filmu w Zappiti. W przypadku gdy czegos nie ma w tmdb to trzeba samemu pobrac obrazki z portali, ktore maja takie okladki, zapisac na wlasnym dysku w komputerze i pozniej wskazac ten obraz poprzez Zappiti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł_serialu S01E01 ---> przykładowo to jest 1 sezon 1 epizod :)

Hula aż miło, dzięki ....

A z polskimi filmami jakoś na siłę nie walczę :) W Zappiti było można dodać to sobie z ręki, w yaDIS jest trochę gorzej...

Dlatego po prostu pomijam te pozycje jeśli chodzi o okładki - zostawiam sam opis, który kopiuję np. z filmweba.

rozwiązanie jest prostsze, niż myślałem :D

Magiczny prawy klawisz myszy na polu okładek lub tła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jest prostsze, niż myślałem :D

Magiczny prawy klawisz myszy na polu okładek lub tła ...

Łoooo faktycznie :D również dzięki za informację !

P.S. Czy Ty też masz cały czas informację że przekroczyłeś limit "transferu" z Cine-Passion ?

niezależnie od IP nie mogę nic pobrać z automatu...

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo faktycznie :D również dzięki za informację !

P.S. Czy Ty też masz cały czas informację że przekroczyłeś limit "transferu" z Cine-Passion ?

niezależnie od IP nie mogę nic pobrać z automatu...

Nie mam takiego komunikatu ...

Widocznie jeszcze nie przekroczyłem limitu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit powinien się kasować co 24h a u mnie tego nie robi.

Jedynie mogę dodawać nowe seriale, bo z innego źródła są pobierane.

Dziwna sprawa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że post pod postem !

Już wiem w czym jest problem. Mam wersję 2.0.4, która obsługuje tylko Cine-Passion, które aktualnie jest offline.

Wersja najnowsza natomiast: 2.0.5 obsługuje http://www.themoviedb.org/ :) a Cine-Passion ma tymczasowo wyłączone.

Niestety nie mogę pobrać najnowszej wersji, z uwagi na jakiś błąd hostingu mediafire.

Jeżeli ktoś ma na dysku - proszę niech wrzuci na jakiś alternatywny hosting ! To tylko 3,57 MB

NIEAKTUALNE

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym i szczęśliwym :-) posiadaczem Dune HD Duo. Zainstalowałem yaDIS, utworzyłem okładki i opisy, wyeksportowałem do DUNE i wszystko pięknie wygląda, odpalam yaDIS na Dune, ale po przejściu do okładki nie odpala mi się żaden film. Jaką ścieżkę mam podać w Dune Path, aby odpalał filmy. Bibliotekę yaDIS oraz filmy mam na dysku w kieszeni DUNE. Proszę o pomoc!!!

NIEAKTUALNE - poradziłem sobie.

Edytowane przez keroltrebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania :

1. Czy wyeksportowane z YADIS (2.0.5) do DUNE zdjecia (z zakładki FANART-y) mozna podejrzec ?

2. Czy udało Wam sie podpiąc filmy DVD zapisane na dysku w katalogach Video_TS -> pliki vob. Czy działa z menu DVD ?

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@keroltrebor

Jak ci się udało to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@keroltrebor

Jak ci się udało to zrobić??

W panelu ustawienia, tam gdzie dodajesz katalogi z filmami w Dune, w pierwotnej wersji dodałem katalogi ze zmapowanego dysku, a to był błąd. Należy dodać katalog poprzez otoczenie sieciowe. To rozwiązało problem. yaDis, to świetne narzędzie. Bez problemu ściągam okładki, arty, podmieniam tylko opisy na polskie i wszystko śmiga.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu ustawienia, tam gdzie dodajesz katalogi z filmami w Dune, w pierwotnej wersji dodałem katalogi ze zmapowanego dysku, a to był błąd. Należy dodać katalog poprzez otoczenie sieciowe. ....

To akurat nie powinno miec znaczenia. RAczej powodem jest KOLEJNOSC operacji, tzn najpierw mapowany dysk winien być w rzeczywistosci

wodoczny dla PC w otoczeniu sieciowym (potrzeba kilku chwil jesli był dlużej niewlaczony lub jest obciazona siec)

a potem nalezy odpalic yaDIS-a.

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z działaniem yaDIS. Najpierw program domagał się zainstalowania nowych bibliotek .Po instalce zaczął normalnie działać. Namęczyłem się z okładkami i opisami by były w ojczystym języku, a że mam kilka setek filmów na NAS-ie to nie skończyłem. Po ponownym włączeniu komputera nie dodaje nowych filmów. Wszystkie zrobione wcześniej są ok ale z pozostałymi nie da się nic zrobić.Po wybraniu "przetwarzaj" niby skanuje ale wszystkie pola pozostają nieaktywne.Nawet nie pojawia się standardowe menu. Reinstalka nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z działaniem yaDIS. Najpierw program domagał się zainstalowania nowych bibliotek .Po instalce zaczął normalnie działać. Namęczyłem się z okładkami i opisami by były w ojczystym języku, a że mam kilka setek filmów na NAS-ie to nie skończyłem. Po ponownym włączeniu komputera nie dodaje nowych filmów. Wszystkie zrobione wcześniej są ok ale z pozostałymi nie da się nic zrobić.Po wybraniu "przetwarzaj" niby skanuje ale wszystkie pola pozostają nieaktywne.Nawet nie pojawia się standardowe menu. Reinstalka nic nie dała.

Spojrz na NAZWY katalogow ( czy nie ma dwoch np. jeden ze znakiem podkreslenia) w:

- ustawienia yaDIS

- fizyczny katalog na PC

- katalog na NAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że program się wysypał po restarcie kompa.Jak zainstalowałem nowe biblioteki Framework to się uruchomił.O(Zrobiłem etykiety do 50 filmów) Po restarcie kompa już nie pozwolił mi na edycję etykiet.(Nic nie było robione w międzyczasie) Foldery z filmami normalnie widzi ale nie znajduje żadnych danych. Nawet nie wyświetla info o pliku video. Po wybraniu "przetwarzaj" powinno chociaż pokazać co to jest(avi,DIVX itp)a pola są nieaktywne Nie ma nawet okładki tej podstawowej(bez obrazków) a wszystkie pola gdzie by można wpisać ręcznie są nieaktywne.Najlepsze jest to że te 50 etykiet zrobionych wczoraj działa. To że jest źle wpisana ścieżka jest niemożliwe bo to ten sam folder. Pliki można uruchomić z okienka programu przez wejście do folderu mediów.Pliki które były i działały po usunięciu już nie dały się ponownie zaktualizować. Po próbie przetwarzania jest tylko komunikat Ciné-Passion nie odpowiada ! a mam wersję 2.0.5 więc powinna korzystać z innych adresów Próbowałem deinstalacji i ponownej instalacji komponentów(tzn bibliotek i programu). Nic to nie dało. :_bezradny:

poprzednia wersja prawidłowo rozpoznaje pliki ale nie ściąga żadnych danych.Twierdzi że ich nie ma w bazie.Można podmieniać ręcznie w folderze "data" standardowe obrazy i opisy ale to by zajęło wieki. Jak dla mnie :dobani:

Edytowane przez emerytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Po próbie przetwarzania jest tylko komunikat Ciné-Passion nie odpowiada ! a mam wersję 2.0.5 więc powinna korzystać z innych adresów :dobani:

Sprobuj ponownie bo ostatnio baza TMDB nie byla dostepna. Teraz juz jest.

A komunikat "Ciné-Passion nie odpowiada" jest pewnie bledem wersji

językowej (Niemcy tez tak mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich nieudanych bojach z Zappitti postanowiłem powalczyć z yaDIS'em. Program o wiele bardzie przejrzysty. Na razie kombinuję z jednym dyskiem [wewnętrzny w Dune Base 3.0], potem spróbuję + 2 na USB [wyczytałem, że da się, z tym, że bazę dla każdego dysku trzeba założyć oddzielnie] Ale pojawiły się schody - nie mogę odpalić filmu. Próbowałem wszystkich opcji z zakładek Folder i Dune path i lipa. Okładeczki i opisy ładnie pododawało, a odpalić nie chce. Może któryś z szanownych kolegów szerzej opisałby co, z czym i do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zappiti i yaDis totalnie niedopracowane, wizualnie grafika spoko obleci ,zrobiłem prawie 1000 wpisów jak i w jednym tak i w drugim programie, nie ma mozliwości stworzenia twardej bazy którą by można były podnieść np. po formacie bąź po jakis reinstalach ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zappiti i yaDis totalnie niedopracowane, wizualnie grafika spoko obleci ,zrobiłem prawie 1000 wpisów jak i w jednym tak i w drugim programie, nie ma mozliwości stworzenia twardej bazy którą by można były podnieść np. po formacie bąź po jakis reinstalach ;/

yaDIS

- Skopiuj fizyczne katalogi z PC w inne miejsce, np na flash (bedziesz mial roboczy backup)

- mozesz usunac z DUNE stara tresc

- od nowa synchronizowac.

To sytuacja awaryjna ale zrobic sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak robiłem tylko właśnie po odbudowaniu i postawieniu z tej kopii robią sie dziury np:jak mam polską okładke z (polskimi napisami) to zappiti podstawia swoją orginalną ale tez tylko w niektóre miejsca np na 600 pozycji wstawia 100 swoich okładek a reszta zostają czarne plamy jedynie co zostaje przywrócone w pełni to tytuły i dane filmu(txt), no i znowu marsz z klepaniem okładek. ale narazie odpusciłem zappiti i męcze powtórnie yaDIS-a...zobacze kto komu do rade czy ja tym aplikacjom czy one mnie ;P ...Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...