Skocz do zawartości
VAMET

Grafika dla Dune HD

Rekomendowane odpowiedzi

sorry ;) pytanie za 100 pkt. Czy da sie zrobić w yaDis-ie grupe np ,,koncerty,, i jak to zrobić ??? bo zek zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to ręce opadają. Wydaje czlowiek 1500zl za super odtwarzacz dune a producent nawet nie moze sie wysilic na jakis ciekawy interface !!!!!! Nawet j.....nych ikonek z jpg-ow z okladek nie moga opracowac !!!! Skandal !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , wlasnie zainstalowalem nowy firmware, jest lepiej ale zeby pokazywal dune np. okladki poszczegolnych pozycji to sie chyba nie doszczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Dune Explorera, może nie jest taki ładny jak zappiti i yadis i nie ma opcji sortowania, ale mogę filmy bez zastanawiania się przerzucać po katalogach i dyskach jak mi się podoba.

czekam na updaty jednego z nich.

czy używacie jakiegoś programu do katalogowania Mp3 ?

jedyny tool jaki ja znalazłem to musicnizer, czy ma ktoś może pełna wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Dune Explorera, może nie jest taki ładny jak zappiti i yadis i nie ma opcji sortowania, ale mogę filmy bez zastanawiania się przerzucać po katalogach i dyskach jak mi się podoba.

czekam na updaty jednego z nich.

czy używacie jakiegoś programu do katalogowania Mp3 ?

jedyny tool jaki ja znalazłem to musicnizer, czy ma ktoś może pełna wersje ?

1. no tak przydałoby sie...coś do katalogowania muzy . Chciałbym widzieć okładke... płyty. Jest to możliwe?

2. jak utworzyć ikone zappiti w menu duna? nie mam wersjibeta. ostatnią stabilną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku jak korzystać z yadis.Utwożyłem katalog yadis ale nie wiem w którym katalogu znajduje sie film.W Dune odpala sie yadis ale nie ma filmu.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam trochę wolnego więc napiszę:

1. Odpalasz program i wchodzisz w Ustawienia

2. Wpisujesz ścieżki katalogów gdzie masz filmy lub seriale (zobacz jak to u mnie wygląda na screenie poniżej)

yadis01.th.png

lub tutaj link bezpośrednio do pliku:

http://img809.imageshack.us/img809/2714/yadis01.png

3. Po ustawieniu ścieżek, klikasz <OK>

4. Następnie program sam zaczyna skanować podane przez Ciebie katalogi.

5. Po zeskanowaniu zaznaczasz wszystkie filmy w tym mały okienku po lewej i klikasz "Przetwarzaj"

------------

PORADY:

1. Każdy film musi mieć koniecznie angielską nazwę (bez żadnych "PL" "-" "_" itp.) - inaczej skaner ich nie rozpozna, albo rozpozna błędnie.

a) trudno jest znaleźć polskie filmy - ale zawsze można ręcznie dodać okładkę i opis prawda ? :)

2. Ja preferuję skanowanie pojedyncze - wtedy widzisz co znalazł skaner i czy to odpowiada temu co masz na dysku.

3. Bazę yaDIS najlepiej mieć na osobnej partycji Twojego dysku na komputerze (na pewno nie na dysku C:)

4. Lokalizacja interfejsu yaDIS - u mnie jest to 4GB pendrive, którego mam podłączonego do DUNE, i całe kopiowanie odbywa się poprzez sieć LAN, z uwagi na to, że jest on jednocześnie pamięcią systemową.

Mam nadzieję że sobie poradzisz !

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam trochę wolnego więc napiszę:

1. Odpalasz program i wchodzisz w Ustawienia

2. Wpisujesz ścieżki katalogów gdzie masz filmy lub seriale (zobacz jak to u mnie wygląda na screenie poniżej)

yadis01.th.png

lub tutaj link bezpośrednio do pliku:

http://img809.imageshack.us/img809/2714/yadis01.png

3. Po ustawieniu ścieżek, klikasz <OK>

4. Następnie program sam zaczyna skanować podane przez Ciebie katalogi.

5. Po zeskanowaniu zaznaczasz wszystkie filmy w tym mały okienku po lewej i klikasz "Przetwarzaj"

------------

PORADY:

1. Każdy film musi mieć koniecznie angielską nazwę (bez żadnych "PL" "-" "_" itp.) - inaczej skaner ich nie rozpozna, albo rozpozna błędnie.

a) trudno jest znaleźć polskie filmy - ale zawsze można ręcznie dodać okładkę i opis prawda ? :)

2. Ja preferuję skanowanie pojedyncze - wtedy widzisz co znalazł skaner i czy to odpowiada temu co masz na dysku.

3. Bazę yaDIS najlepiej mieć na osobnej partycji Twojego dysku na komputerze (na pewno nie na dysku C:)

4. Lokalizacja interfejsu yaDIS - u mnie jest to 4GB pendrive, którego mam podłączonego do DUNE, i całe kopiowanie odbywa się poprzez sieć LAN, z uwagi na to, że jest on jednocześnie pamięcią systemową.

Mam nadzieję że sobie poradzisz !

a jak to zrobić zeby odpalić to z okładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwosc zrobienia na yadis czegos takiego:

katalog dzieci a w nim 10 bajek

no i zeby glowna okladka byla np ze zdjeciem dzieci i po jej otworzeniu zeby wyslwetlila sie lista tych 10 okladek z bajkami

albo zeby trylogia wladcy pierscieni kryla sie tez pod jedna glowna okladka

Edytowane przez highlander187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwosc zrobienia na yadis czegos takiego:

katalog dzieci a w nim 10 bajek

no i zeby glowna okladka byla np ze zdjeciem dzieci i po jej otworzeniu zeby wyslwetlila sie lista tych 10 okladek z bajkami

albo zeby trylogia wladcy pierscieni kryla sie tez pod jedna glowna okladka

Jest możliwość ale to już musisz indywidualnie zagłębić się w kod, który generuje yaDIS dla każdej "strony".

Z poziomu programu jest to niemożliwe - chyba, że ręcznie oznaczysz każdy z filmów dla dzieci kategorią "Animation" czy jakoś tak.

Wtedy klikasz w "Animation" i masz same filmy z tym tagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zawsze to jakies rozwiazanie

a wiecie moze jak uzyskac taki podzial jak tu na filmy koncerty seriale

http://www.youtube.com/watch?v=rDMyqsRQyfo

bo u mnie tylko sie filmy wyswietlaja

jesli trzeba mieszac w kodzie to kiepsko u mnie z takimi zabawami

Edytowane przez highlander187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie to nie działa pomimo, że mam ostatnią Bete i jestem z niej zadowolony ;)

jesli mozna która to jest ta wersja gdzie mozna dac skrót do głownego menu duna,bo tyle tych wersji jest a mam 2.1.2735.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@highlander187 - odpowiadając na Twoją PW:

Po pierwsze ustawiasz "widoczność" tych elementów które chcesz widzieć w menu:

przechwytywaniexx0.th.png

Potem każdy dodany film musisz otagować - w tym przypadku Animation:

przechwytywaniexx1.th.png

Następnie w po exporcie będziesz miał do wyboru nie tylko Movies, ale również filmy wg gatunku, autora, czasu trwania - cokolwiek sobie ustawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak teraz działa ten yadis? Planuję zakup playera dla rodziców i chcę żeby wszystko było łatwo i na dotyk więc stoję przed wyborem dune i popcorna bo tam jest wbudowany jukebox. Czy jest teraz opcja łatwej konfiguracji tego, umieszczenia ikony w menu, i faktycznie banalnego dostępu do okładek i puszczania tak filmów? Czy można puszczając film przez yadis wybrać audio i subtitle? Czy można łatwo zrobić masowy downloading okładek czy trzeba pojedynczo i każdą osobno ustawiać? Czy ktoś kojarzy czy ten jukebox popcorna jest lepszy i jeśli tak to czy chęć prostoty i przejżystości powinna sprawić żebym jednak wziął popcorna? Pozdrawiam!

PS: czy można cały program potem załadować na dysk w dune czy do prawidłowego działania potrzeba włączonego PC?

PS2: Czy yadis sam pobiera z filmu dane takie jak kodowanie, audio gatunek itp?

Edytowane przez zrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monfall84 dzieki za pomoc ale nie do konca o to mi chodzilo

podzial filmow na kategorie , wg aktorow itp mam

chodzi mi o dodanie obok kategori MOVIE kategori seriale koncerty tak jak ma to miejsce na filmiku kilka postow wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz tego na podstawowym template. Zostaje Ci tylko custom, czyli albo robisz sam zmiany w kodzie, albo szukasz na zagranicznych forach (ja się w to nie zagłebiałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi powie jak zrobić żeby yaDis ściągało okładki w języku polskim?

Ewentualnie jak się dodaje ręcznie okładki?

I jeszcze jedno pytanko, skąd ściągacie najnowsze wersje yaDis?

Powyższe Pytanie nieaktualne, Tak jak pisaliście wcześniej chyba na drugiej stronie "magiczny prawy przycisk myszy" pomógł, polskie okładki trzeba dodawać ręcznie :/ ;)

Ale mam kolejne pytanko gdzie można znaleźć okładki bluray w polskiej wersji ? Znalazłem tu na forum kilka stron które podawaliście ale są nie aktualne :/ Jeśli ktoś zna jakieś dobre strony z okładkami to będę wdzięczny :)

Edytowane przez karus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po reinstalce systemu udało mi się zainstalować yaDIS.Wszystko ładnie działa do momentu wystartowania filmu z okładki. Nawet pilot z kompa włącza Dune ale po wybraniu z okładki filmu jest zwiecha Dune i trzeba odtwarzacz wyłączyć. Mam tylko małe pytanko .Czy interfejs dune musi być w konkretnym miejscu? Jak korzystam z Zappiti to mam go na NASie tam gdzie są filmy i normalnie działa .

Wrzuciłem to na pena wpiętego do Dune i też lipa.

Edytowane przez emerytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam yaDISa na dysku właśnie w NAS i odczytuje bez problemowo. Wcześniej miałem na pendrive i również było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się.Nie wiem o co tam chodziło. Nagle wszystko załapało. Chyba mi wczytało jakiś dziwną ścieżkę do katalogów(inne ip)i musiałem wszystko ręcznie posuwać bo ponowne wysłanie prawidłowych adresów nic nie dawało. Program znajduje część filmów z opisami po polsku a katalogi z filmami mogą być rozrzucone po dysku,co w przypadku zappiti jest problematyczne.Jednak menu jest raczej niekonfigurowalne i dlatego wrócę do Zappiti.W przypadku zappiti udało mi się nawet powstawiać własne ikonki do menu dune a zbędne pousuwać. Gdy dzieciaki korzystają z urządzenia łatwiej jest kontrolować co oglądają.

Edytowane przez emerytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yADIS również jest mocno konfigurowalne, ale niestety większość modów/skórek jest przedstawionych na forum zagranicznym, np. tutaj:

http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=25852

(myślę że mogę podać forum bo to żadna konkurencja prawda ?)

Jeśli znasz angielski to sprawdź tam :) - ja również jadę na customie.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostszy w obsłudze i bardziej funkcjonalny jest yADIS czy Zapiti? I gdzie mogę pobrać yaDIS?

Edytowane przez czarny2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...