Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam Ostatni mohikanin zawsze wyglądał ciemno. W scenach nocnych mało co było widać. Widocznie ten film tak ma wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wykorzystuje htpc do oglądania filmów to poniżej przedstawiam prostą receptę w MPC na rozjaśnione filmy z błędnym zakresem luminacji.

W Media Player Classic wchodzimy do: Odtwarzanie -> Cieniowanie (Shadery) -> Wybierz shadery...

Z rozwijanego menu wybieramy 16-235 -> 0-255 [sD][HD] i klikamy Dodaj oraz zaznaczamy włącz shadery.

9ee494236766327.jpg

Poniżej na przykładzie filmu From Paris With Love przedstawiam jego działanie (powiększenie po kliknięciu na miniaturkę obrazu).

Logo początkowe - wydanie US (wyłączone shadery)

f2234e236766332.jpg

Logo początkowe - wydanie PL (wyłączone shadery)

866743236766329.jpg

Logo początkowe - wydanie PL (włączone shadery)

88fb4a236766330.jpg

Inne:

US (wyłączone shadery)

e90ea2236766351.jpg 10ab02236766341.jpg

PL (wyłączone shadery)

1bbe5b236766346.jpg d6d4b6236766337.jpg

PL (włączone shadery)

8a2c5b236766348.jpg 3dc4f0236766339.jpg

Nie jest to najszczęśliwszy film do porównania ze względu na błędny AR w polskim wydaniu (niestety na tę chwilą nie dysponuję innym filmem do porównania), ale zaręczam, że przy włączonej opcji 16-235 -> 0-255 dla polskiego wydania, poziom czerni, bieli, kolorki, itp. są takie same jak w wydaniu US.

Oczywiście opcję tą wykorzystujemy tylko dla rozjaśnionych filmów z błędnym zakresem dynamiki (z polskich wydań m.in District 9, Fifith Element, From Paris With Love, Leon, Margin Call, Pandorum), użycie jej również dla filmów z prawidłowym zakresem spowoduje jego przyciemnienie i utratę mnóstwa detali w ciemnych obszarach obrazu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cars / Auta (dystrybutor: CD Project)

Brak bezstratnej ścieżki LPCM 5.1 English, jest tylko Dolby Digital 5.1

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cars / Auta (dystrybutor: CD Project)

Brak bezstratnej ścieżki LPCM 5.1 English, jest tylko Dolby Digital 5.1

Dolby Digital EX Audio English 640 kbps 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB

Dolby Digital EX Audio Polish 640 kbps 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps

Jeśli rozróżniasz LPCM od 5.1 EX to gratuluję rewelacyjnego słuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego rozróżnianie formatu stratnego z bezstratnym LPCM ? z takim podejściem to można powiedzieć po co w ogóle formaty bezstratne HD audio na płytach BD ? Po co w ogóle słuchamy płyt CD-Audio jak można MP3 itd.

Jakoś zagraniczne wydanie ma LPCM 5.1 (48kHz, 24-bit) jak i DD5.1 i tylko mądrale w PL wycieli to co najlepsze tak jakby brakowało miejsca na LPCM'a jak płyta ledwo co zahacza o drugą warstwę.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cars / Auta (dystrybutor: CD Project)

Brak bezstratnej ścieżki LPCM 5.1 English, jest tylko Dolby Digital 5.1

Dzięki, dodany do listy.

Ja tam za audiofila zdecydowanie się nie uważam, ale różnicę pomiędzy Dolby Digital, a PCM to nawet na komputerowych głośniczkach słychać...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozróżniasz LPCM od 5.1 EX to gratuluję rewelacyjnego słuchu

Sławomir ....eeee ty tak na serio? :DDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polskie wydania ? a niby co takiego zrobił CD Projekt ? Co dostaną to sprzedają, jedyne co robią to okładkę !!! Poza Monolith, Kino Świat, TiM Film Studio, Galapagos kto jeszcze robi w polsce authoring ? Bajka Auta jest dla dzieci, które dziecko zwraca uwagę na polski dubbing w DTS-HD MA ? Dla mnie ma sens wypisanie prawdziwego problemu a nie życzeń i marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Galapagos kto jeszcze robi w polsce authoring ?

od kiedy Galapagos robi w Polsce authoring?

Bajka Auta jest dla dzieci, które dziecko zwraca uwagę na polski dubbing w DTS-HD MA ?

A które zwraca uwagę na różnicę między DVD a blu-ray? Zresztą, ze skopanym aspect ratio też nie masz problemu wnioskując po poście z poprzedniej strony, z takim podejściem byłbyś pewno też zadowolony jakby na płycie umieszczono VHSripa.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Galapagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tu nie widzę dyskusji tylko obrażanie i wywyższanie się. Nikt nic nie robi w kierunku by poprawić, wymusić na dystrybutorach poprawę tego co wydają. Tylko narzekanie biadolenie. Kiedyś słyszałem piękne słowa ekspedientki ze sklepu spożywczego "ludzie to świnie wszystko zeżrą" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na a co my robimy? To jedyny sposób z punktu widzenia forum.... pisanie pisanie i .... pisanie o tym. Czyli biadolenie. Jak niby można coś wymusić? Tylko opisując to nagminnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajka Auta jest dla dzieci
Film animowany. Bajki pisał Krasicki.
które dziecko zwraca uwagę na polski dubbing w DTS-HD MA ? Dla mnie ma sens wypisanie prawdziwego problemu a nie życzeń i marzeń.
Sytuacja, w której wydanie w JAKIKOLWIEK sposób odbiega od oryginalnego jest warta odnotowania, bez względu na to czy dystrybutor odpowiada za authoring płyty, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nic nie robi w kierunku by poprawić, wymusić na dystrybutorach poprawę tego co wydają. Tylko narzekanie biadolenie.

I kupowanie za granicą wydań, które nie są wybrakowane, zamiast płacenia za buble tylko dlatego że są "nasze polskie".

Co innego można zrobić niż nie kupować dziadostwa? A temu żeby wiedzieć czego unikać, służy ten temat. No ale ty tu widzisz jakieś z kosmosu wzięte "namawianie do piractwa" przecież. Coś się gubisz w zeznaniach bo naprawdę już nie wiadomo o co ci chodzi.

Kiedyś słyszałem piękne słowa ekspedientki ze sklepu spożywczego "ludzie to świnie wszystko zeżrą"

A teraz zastanówmy się wspólnie kto spośród udzielających się w tym temacie najbardziej pasuje do tego opisu.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tym temacie nie ma konkurencji tylko monopol. Gdzie mogę kupić lepszy produkt z polską wersją językową ? Skoro rozmawiamy o wydaniach z "PL" proszę podajcie mi jeden tytuł który jest lepszy za granicami naszego kraju niż to które jest sprzedawane u nas. Tylko bez takich tytułów jak "Katyń" który w UK jest z DTS-HD MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro rozmawiamy o wydaniach z "PL"

Kto powiedział, że rozmawiamy o wydaniach z PL? Że ty się do takich ograniczasz, nie oznacza, że inne osoby, które korzystają z tego tematu również muszą. Mi tam polska wersja do niczego potrzebna nie jest, zależy mi na prawidłowym AR, jakości obrazu i dźwięku, pełnym zestawie dodatków. Jak te warunki są spełnione i jeszcze jest PL - to fajnie, ale patrzę na to w tej kolejności. Jeśli z polskim wydaniem jest coś nie tak, olewam je i kupuję wersję, która spełnia moje kryteria.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rozpoczęte przez misfit, 07 wrz 2010, 18:03

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, człowieku, temat dotyczy polskich zwalonych wydań, ale to że są zwalone nie znaczy, że nie ma alternatywy (no chyba że ktoś musi mieć wersję PL, to ma pecha, chyba że składaka sobie umie zrobić). W temacie wstawiamy info o wydaniach PL, ale w momencie gdy wywiązała się dyskusja o alternatywach, to już jest jasne, że chodzi o wszelkie dostępne wydanie. Trzeba ci tłumaczyć każde jedno zdanie jak dziecku? Sorry, ja odpadam, z tobą się nie da normalnie rozmawiać.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robienie Składaka jest zgodne z prawem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie nie ma konkurencji tylko monopol. Gdzie mogę kupić lepszy produkt z polską wersją językową ? Skoro rozmawiamy o wydaniach z "PL" proszę podajcie mi jeden tytuł który jest lepszy za granicami naszego kraju niż to które jest sprzedawane u nas. Tylko bez takich tytułów jak "Katyń" który w UK jest z DTS-HD MA.

... i z prawidłowym AR. Poza tym jest co najmniej kilkanaście znanych mi tytułów gdzie w polskiej dystrybucji brak jest płyty z dodatkami czy bezstratnej ścieżki dźwiękowej, a w innych zakątkach świata nie ma tego problemu, a przy tym jest też polska wersja językowa.

Nie widzę żadnego problemu w tym, że np. uważasz ten temat za bezużyteczny bo np. Cię wali sprawa prawidłowego AR, bezstratnych ścieżek dźwiękowych, itp. Nawet Ci przyznam rację jeśli napiszesz, że Kowalski będzie bardziej zadowolony z tych Monolithowych wydań bo tu nie ma "tych cholernych pasów", w przeciwieństwie do wydań zagranicznych.

Rozumiem to. Nie wiem natomiast czemu nie potrafisz zrozumieć, że są osoby, dla których są to bardzo istotne sprawy i to dla nich głównie przeznaczony jest ten temat.

Odnośnie Aut to nie wiem, może jestem jakiś dziwny, ale bardzo lubię filmy animowane Pixara i absolutnie nie uważam tego za bajki dla dzieci. Do tego są zwykle świetnie udźwiękowione więc tym bardziej boli brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej w polskim wydaniu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam taki "Kung fu panda" jest u mnie jako demo dźwięku (oczywiście angielskiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...