Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='marmar5' post='16726' date='22.10.2006, 17:16 ']LG 32LXR1 HDMI zero reakcji (czerwony wykrzyknik na n-boxie) :)
Component ok[/quote]

Hmm, Mówisz o LX1R?

Tu jest napisane, że działa:

[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8344&page=9"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...8344&page=9[/url]

Jaką masz wersję firmware w swoim TV? Aby to sprawdzić musisz wejść do menu serwisowego w
TV. Aby wejść do menu serwisowego musisz:

1. *jednocześnie* nacisnąć przyciski Menu na pilocie i na telewizorze
2. Odczekać 8-10 sekund aż po lewej stronie ekranu mignie przez ułamek sekundy menu serwisowe,
w tym momencie musisz puścić przyciski menu. Jeśli się spóźnisz - pokaże się prośba o wpisane hasła - wtedy naciskasz 'exit' na pilocie i powtarasz procedurę. Nie jest to łatwe, ale za 3-4 rzami Ci się uda.
3. W manu serwisowym (na samej górze) masz dwie wersje firmware:

Ja mam

Hudson Version: 3.5
Cortez Version: 3.6

A co masz Ty?

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 37 LP1R jeśli ktoś testował prosze o opinię . Ja ciągle czekam, poza tym wszystkie boxy wykupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='karaznie' post='16805' date='22.10.2006, 22:26 ']Hmm, Mówisz o LX1R?

Tu jest napisane, że działa:

[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8344&page=9"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...8344&page=9[/url]

Jaką masz wersję firmware w swoim TV? Aby to sprawdzić musisz wejść do menu serwisowego w
TV. Aby wejść do menu serwisowego musisz:

1. *jednocześnie* nacisnąć przyciski Menu na pilocie i na telewizorze
2. Odczekać 8-10 sekund aż po lewej stronie ekranu mignie przez ułamek sekundy menu serwisowe,
w tym momencie musisz puścić przyciski menu. Jeśli się spóźnisz - pokaże się prośba o wpisane hasła - wtedy naciskasz 'exit' na pilocie i powtarasz procedurę. Nie jest to łatwe, ale za 3-4 rzami Ci się uda.
3. W manu serwisowym (na samej górze) masz dwie wersje firmware:

Ja mam

Hudson Version: 3.5
Cortez Version: 3.6

A co masz Ty?

Artur[/quote]

Oczywiście 32LX1R(sorki za literówkę)
Hudson Version 3.7
Cortez 3.6
kabel HDMI firmy Homa za 99 zł.

Marmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kmac' post='16615' date='22.10.2006, 12:08 ']Sharp 46 xd1 - HDMI - HDMI bez problemu - piękne kolory :)[/quote]

Dużo lepiej odbierają mi programy SD na kablu component z n-boxa. Używałem wcześniej kabla HDMI firmy Profigold czyli bardzo dobrej firmy za niemałe pieniądze ale jakość była dużo gorsza.

Edytowane przez kazek_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marmar5' post='16852' date='23.10.2006, 07:30 ']Oczywiście 32LX1R(sorki za literówkę)
Hudson Version 3.7
Cortez 3.6
kabel HDMI firmy Homa za 99 zł.

Marmar[/quote]

Dzisiaj będę testował nboxa ns swoim LX2R (to ten sam telewizor w innej obudowie). Dam znać jak poszło. Wiem jedno, że jeśli u innych poszło to jest to wina firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Antarktis' post='16586' date='22.10.2006, 11:54 ']Kombinujecie jak konie pod góre, a już od dawna są na rynku urządzenia usuwające HDCP - "DVIMAGIC"
np.
[url="http://teddythebear.blogspot.com/2005/07/spatz-dvimagic-dvi-splitter-removes_14.html"]http://teddythebear.blogspot.com/2005/07/s...removes_14.html[/url]

Piratom nie utrudniacie życia, tylko zwykłym użytkownikom!!![/quote]
DVIMAGIC jest nieosiągalny od ponad roku. Spatz dostał zakaz jego produkcji pod groźbą wielomilionowych kar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Antarktis' post='16586' date='22.10.2006, 11:54 ']Kombinujecie jak konie pod góre, a już od dawna są na rynku urządzenia usuwające HDCP - "DVIMAGIC"
np.
[url="http://teddythebear.blogspot.com/2005/07/spatz-dvimagic-dvi-splitter-removes_14.html"]http://teddythebear.blogspot.com/2005/07/s...removes_14.html[/url]

Piratom nie utrudniacie życia, tylko zwykłym użytkownikom!!![/quote]
DVIMAGIC jest nieosiągalny od ponad roku. Spatz dostał zakaz jego produkcji pod groźbą wielomilionowych kar.
Piraci używają takich rzeczy [url="http://www.blackmagic-design.com/products/intensity/"]KILK[/url]
lub [url="http://www.lektropacks.com/view_item.php?product=1000534"]KLIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Bravia KDL-26U2000

HDMI - śmiga (obraz lepszy na 1080i niż na 720p) - Luxe HD - super, Nsport - narazie ze studia - nieźle. Niestety co kilka - kilkanaście minut przerywa dźwięk i obraz na chwilkę 1/10 - 1/100 s. Telewizor po każdej takiej przerwie wyświetla sposób połączenia oraz dane o jakości sygnału. Sory że wcześniej nie napisałem ale zapomniałem o tym poście :lol:

EURO - SD1 i SD2 - OK, na SD3 obraz czarno-biały

Component - bardzo ładnie i podobnie jak w HDMI - 1080i ładniejsze - stabilny obraz - przy 720p jakoś tak rwie obraz, klatkuje.

Pozdrawiam!!!

PS. Mam "n" od 30 min!!! :D
Teraz to już kilka ładnych dni....

Edytowane przez borys255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='karaznie' post='16867' date='23.10.2006, 09:24 ']Dzisiaj będę testował nboxa ns swoim LX2R (to ten sam telewizor w innej obudowie). Dam znać jak poszło. Wiem jedno, że jeśli u innych poszło to jest to wina firmware.[/quote]

Już wszystko o.k.
Przy kolejnej próbie podłączenia HDMI zadziałało!!Nie wiem co było przyczyną ,że wcześniej były problemy.
W każdym razie n-box + LG 32LX1R działa i to jak :lol:

Marmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich <_< no to i moze ja pare slow moj tv to SONY -BRAVIA KLV-40A 10E
oczewiscie LCD od paru dni testuje N i jestem pod wrazeniem kiedys mialem humaxa 1000 hd ale go oddalem i teraz nie zaluje mysle ze po paru poprawkach bedziemy naprawde zadowolenin z tego boxa
zrezygnowalem z cyfry odbieralem na humaxie 5400 ale na N naraziw wyrazna poprawa mozna powiedziec wszystkich kanalow szkoda tylko ze nie ma paru niemieckich z astry bo mieszkam w niemczech zonka by sie ucieszyla jak by pro 7 bylo no ale poczekamy moze kiedys pierwsze wrazenia super i oby tak dalej
:) zapomnialem dodac hdmi dziala bez zadnych problemow 1080 i

Edytowane przez kristoferson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='konradpl' post='14894' date='16.10.2006, 17:37 ']Amoi Advent 37" 1080p działa bez problemu po hdmi i po component.
Po component ładniej (porządny kabel Belkin).[/quote]

mam ten tv i słyszałem już taką opinię, faktycznie component daje dużo lepszy obraz?
ps. jaka jakość Discovery HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kristoferson' post='17062' date='23.10.2006, 22:06 ']montas component to nie hdmi a Discowery HD to naprawde SZOK mozna oko nacieszyc jeszcze jak bedzie cos o wedkarstwie oj juz to widze <_<[/quote]

co jest component to wiem :) pytałem czy jest znacząca różnica w odbieranym obrazie. Przy dobrym kablu HDMI obraz powinien być porównywalny do tego po componencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='oskardto' post='14720' date='16.10.2006, 07:21 ']LG 42PX3RV
HDMI - nie działa (mimo że wg instrukcji HDCP jest)
Component - ok[/quote]


Działa i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził ktoś może LG 32bl1r. Mam na niego chrapkę :D

[quote name='Ted' post='17109' date='24.10.2006, 08:13 ']Działa i jest OK[/quote]
)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wracam prosto z serwisu LG i jeżeli chodzi o modele LC2R to jest rozwiązanie!!! Otóż miły pan w serwisie powiedział że muszą zabrać TV na jeden dzień przeprogramować i spece w serwisie centralnym zapewniają że wszystko śmiga że hej! Ja jestem umówiony na początek listopada więc może ktoś wcześniej przeprogramował swój TV i podzieli się opiniami. Poza tym problem z HDMI występuje tylko w przypadku połączenia z n-boxem a połączenie z DVD lub PC-tem śmiga bez problemu.
Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lelo72' post='17177' date='24.10.2006, 13:07 ']Właśnie wracam prosto z serwisu LG i jeżeli chodzi o modele LC2R [...] Poza tym problem z HDMI występuje tylko w przypadku połączenia z n-boxem a połączenie z DVD lub PC-tem śmiga bez problemu.
Czekam na opinie.[/quote]
To jescze pewnie zależy też od tego kiedy się kupowało TV, ja 42LC2R kupiłem ok 1,5 miesiąca temu i HDMI z 'n' sśmiga jak złoto, mój znajomy kupił 37LC2R tydzień temu i jest ok. Bardzo możliwe że soft we wcześniej wyprodukowanych TV miał problemy z HDCP i dlatego biorą do serwisu i robią upgrade.
I druga kwestia, DVD i komp łączone po HDMI zapewne nie używają HDCP i stąd sie bierze fakt że te źródła u ciebie i wielu innych chodzą bez problemu a nBox nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a czy ktos sprawdzal nBox na tv Samsung LE32R51B hdmi i component??
pozdro :)

Edytowane przez junior66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony Bravia 32V2000- połączenie z n-box: HDMI(MRS 1,5m)/komponent(MRS 1m).
Ampli Denon AVR 1705 - połączenie z n-box: spdif.

Video po HDMI na kanałach SD - dużo lepsze niż w C+.
Video po HDMI na kanałach HD - b. dobre ale chyba trochę gorsze niż po komponencie.
Video po komponencie na kanałach SD - gorsze niż po HDMI!!!
Audio bardzo dobre bez żadnych zacięć przy każdym z połączeń!!!

Antena po C+ 90 cm, konwerter TWIN "INVERTO".
Sygnał: siła 80 - 100%, jakość 100% Edytowane przez zibi2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...