Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak? A wiesz do czego służy przycisk RES na obudowie dekodera? Sprawdź w instrukcji nboxa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru , po resecie na nbox mam obraz i dźwięk ale nie mam sterowania pilotem od telewizora na nbox ,

czy to tak jest czy jest na to jakiś sposób ???

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Sony KDL 40W5500 działa idealnie po HDMI z n-ką - nie ma błędu HDCP.

Obraz HD to szok. Naprawdę super. Warto popatrzeć choćby tylko dlatego, aby nacieszyć oko wspaniałym odtwarzaniem szczegółów.

Jestem naprawdę pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG 50" PS50B550 100HZ PLAZMA po kablu HDMI z turbodekodera HD wszystko w najlepszym porządku. :)

Panasonic 32LE7P również współpracuje dobrze z turbodekoderem HD przez HDMI. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku telewizor SONY KDL-37W5500 po podłączeniu kablem HDMI do turbodekodera n-ki powoduje błąd HDCP. Konieczne jest odpowiednie uruchamianie sprzętu tzn. najpierw tv, potem dekoder. Kombinuję z różnymi ustawieniami, ale na razie bez skutku. Wersja softu w dekoderze to MHP v3690_4. Dekoder kupiony 4.12.2009.

Kolejna rzecz to brak możliwości regulacji głośności z poziomu dekodera. Przy całkowitym ściszeniu głosu nie ma, natomiast począwszy od pierwszej do ostatniej kreski na skali głos jest na jednakowym poziomie ustawionym na tv.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku telewizor SONY KDL-37W5500 po podłączeniu kablem HDMI do turbodekodera n-ki powoduje błąd HDCP. Konieczne jest odpowiednie uruchamianie sprzętu tzn. najpierw tv, potem dekoder. Kombinuję z różnymi ustawieniami, ale na razie bez skutku. Wersja softu w dekoderze to MHP v3690_4. Dekoder kupiony 4.12.2009.

W takich przypadkach przydaje się kabel iHDMI zamiast HDMI.

Kolejna rzecz to brak możliwości regulacji głośności z poziomu dekodera. Przy całkowitym ściszeniu głosu nie ma, natomiast począwszy od pierwszej do ostatniej kreski na skali głos jest na jednakowym poziomie ustawionym na tv.

To jest normalne. Jeśli w nboxie ustawiłeś dźwięk na DD, to nbox nie dekoduje dźwięku i w związku z tym nie jesteś w stanie jego pilotem regulować poziomu dźwięku (poza jego wyłączaniem).

Aby regulować dźwięk pilotem nboxa musisz w ustawieniach telewizora w menu nboxa ustawić dźwięk na stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takich przypadkach przydaje się kabel iHDMI zamiast HDMI.

Może i tak, tyle że taki kabel kosztuje ok 150 zł, a użycie drugiego pilota nic. Ponieważ nie jest to dla mnie aż taki problem nie będę na razie inwestował, biorąc pod uwagę że dopiero co dałem się naciągnąć na zwykłe HDMI za 99 zł :)

Uzupełniając mój poprzedni post dodam, że kolejność włączania urządzeń w zasadzie nie jest obligatoryjna. Mogę najpierw włączyć n-kę, ale TV nie zareaguje. Do momentu włączenia TV jego własnym pilotem i dogadania się z dekoderem, wyswietlany jest na dekoderze komunikat "Problem HDCP". Dla mnie to nie jest jakiś wielki problem, ale rzecz upierdliwa, która wkurza. Liczę na to, że sprawa się rozwiąże w którejś wersji softu do dekodera.

To jest normalne. Jeśli w nboxie ustawiłeś dźwięk na DD, to nbox nie dekoduje dźwięku i w związku z tym nie jesteś w stanie jego pilotem regulować poziomu dźwięku (poza jego wyłączaniem).

Hmmm.... no to jest coś dziwnego. W nboxie mam od początku ustawiony dźwięk DD i na starym TV podłączonym za pomocą złącza scart głos można było regulować w całej rozciągłości. Zauważyłem, że i teraz dźwięk jest regulowany, ale w tak minimalnym zakresie, że praktycznie niezauważalnie dlatego wcześniej myslałem, że w ogóle nie działa. Widocznie z tym SONY tak jest. W każdym bądź razie już wiem co jest grane i nie ciągnę dalej tej sprawy bo wątek jest o HDMI i problemie z HDCP.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... no to jest coś dziwnego. W nboxie mam od początku ustawiony dźwięk DD i na starym TV podłączonym za pomocą złącza scart głos można było regulować w całej rozciągłości. Zauważyłem, że i teraz dźwięk jest regulowany, ale w tak minimalnym zakresie, że praktycznie niezauważalnie dlatego wcześniej myslałem, że w ogóle nie działa. Widocznie z tym SONY tak jest. W każdym bądź razie już wiem co jest grane i nie ciągnę dalej tej sprawy bo wątek jest o HDMI i problemie z HDCP.

Z tym brakiem regulacji dźwięku gdy wysyłasz go w formacie DD chodzi o to, że aby działała regulacja dźwięku DD z pilota n-ki, nbox musiałby rozkodować dźwięk DD, zmienić jego poziom w zależności od ustawienia głośności i przed wysłaniem do urządzeń zakodować ponownie. Dotyczy to oczywiście tylko tych wyjść, którymi dźwięk cyfrowy może być transmitowany - HDMI i SPDIF. Na łączach SCART i RCA na tylnej ściance nboxa nie ma nigdy dźwięku w formacie DD - tam jest tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM SAMSUNGA UE40C6000 PIEKNIE ODBIERA NA N -BOXSIE

Edytowane przez SlawekR
Wyłącz Caps Locka. Pisanie samymi wielkimi literami oznacza krzyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo ale zmiana opcji w ustawieniach N-BOXA ( MENU USTAWIENIA > TELEWIZOR>DOLBY DIGITAL dać na NIE

pomogło i na HDMI mam dźwięk . Natomiast ta zmian powoduje brak sygnału audio na wyjściu optycznym co za tym idzie brak dźwięku w ewentualnym podłączonym kinie domowym.

Pozdrawiam

Dokladnie, winny tu jest i troche TV i troche soft w nboxach, mianowicie mały który TV przyjmuje po HDMI dzwięk Dolby Digital z tąd brak dzwieku, w wiekszosci TV przyjmują tylko LPCM 2.0/Stereo.

Z drugiej strony soft np. w dekoderze Telewizja na Karte HD działa na takiej zasadzie ze przekazuje dźwięk w formacie Dolby Digital do telewizora (złączem HDMI) tylko jeśli telewizor potwierdzi, że odbiera DD. Bez potwierdzenia dekoder TNK HD wysyła złączem HDMI dźwięk (L)PCM (downmix z DD), oczywiscie przy włączonym Dolby Digital dla optyka.

Np. Sony Bravia W,Z4500 nie przyjmuje DD po HDMI, a juz model W,Z5500 tak.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a nie wiecie może czy tv samsung LE40S81BX/XEC będzie działał przez podłączenie HDMI ?

Zastanawiam się nad kupnem enki, ale boje się problemów i "krzyków" od żonki...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to ma jakieś znaczenie, że turbodekoder wysyła obraz tylko 50Hz??

tv samsung UE40D6750 + turbodekoder... Na tv czasami obraz się przycina, szczególnie w dolnej części, lub gdy obraz przechodzi z góry w dół (np. wyświetlane krajobrazy) wygląda jakby delikatnie się blokował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...