Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sie dowiedziałem ze żadnej zmiany firmwareu nie będzie ponieważ ITI uważa ze to nie ich problem ze żaden TV przy połączeniu HDMI-DVI nie działa.
od zeszłego piątku mamili nas ze poprawia problem i [beeep] !!
Maja nas wszystkich w głębokim poważaniu.
Ze względu na to ze
1. nie było żadnej listy referencyjnej z którymi modelami Nbox nie działa
2. NIe było informacji ze nbox nie jest kompatybilny ze standardem DVI ( nie ma osoby której to działą)

ITI nie jest dostarczyć mi usługi HDTV
zatem stwierdzam niezgodność umowy z towarem.
Co daje mi podstawie do odstąpienia od umowy !!!
co tez wszystkim radze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rudi_m' post='15767' date='19.10.2006, 11:40 ']Wlasnie sie dowiedziałem ze żadnej zmiany firmwareu nie będzie ponieważ ITI uważa ze to nie ich problem ze żaden TV przy połączeniu HDMI-DVI nie działa.
od zeszłego piątku mamili nas ze poprawia problem i [beeep] !!
Maja nas wszystkich w głębokim poważaniu.
Ze względu na to ze
1. nie było żadnej listy referencyjnej z którymi modelami Nbox nie działa
2. NIe było informacji ze nbox nie jest kompatybilny ze standardem DVI ( nie ma osoby której to działą)

ITI nie jest dostarczyć mi usługi HDTV
zatem stwierdzam niezgodność umowy z towarem.
Co daje mi podstawie do odstąpienia od umowy !!!
co tez wszystkim radze[/quote]

Z jakiego źródła jest ta wiadomość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='15769' date='19.10.2006, 11:45 ']Z jakiego źródła jest ta wiadomość ?[/quote]


08001055555 infolinia N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualna informacja z drugiej reki [od pracownika], pracuja nad kompatybilnoscia z HDMI. ALE moze byc problem i beda wymieniac tym co maja problemy z HDMI na nowsza wersje PCB [tzn. caly tuner].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, na tej infolinii kazdy mowi co innego :/ Wczoraj trafilem na Pania ktora niepotrafila powtorzyc DVB-S2. Ciagle mowila DBS :) Niepotrafila tez zapamietac modelu mojego telewizora :) Ciagle wracala "od dzialu technicznego" i kazala powtarzac nazwe i model...
Prawde mowiac to to zakrawa na skandal, bo niemam pojecia dlaczego DVI mialoby niedzialac. HDMI jest w 100% kompatybilne, to poprostu inna wtyczka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='15806' date='19.10.2006, 13:49 ']Z tego co rozmawialem z fachurami z Nki, to mowia, ze nie beda czekali na aktualizacje softu przez producenta sprzetu cyt." w kulki sobie leca i zanim wyjdzie nowy soft to TVP bedzie w HD" ... Czyli wynika, ze moga ten problem rozwiazac po 2 stronach.[/quote]
oby tak bylo, nie mam jeszcze "n" ale ma za to tv lc2r na którym innym to nie działa i jak bym miał teraz wysyłac go do lg na zmiane softu to troche beton zdejmowac go ze sciany pakowac i wysyłac. lepiej niech to zrobią z decoderem i tyle. a w to ze "n" sie wypnie i nic z tym ne zrobią to nie wieze chyba ze pracuja tam ludzie krótym nie zalezy na nowych klientach a w to wątpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='15829' date='19.10.2006, 14:30 ']oby tak bylo, nie mam jeszcze "n" ale ma za to tv lc2r na którym innym to nie działa i jak bym miał teraz wysyłac go do lg na zmiane softu to troche beton zdejmowac go ze sciany pakowac i wysyłac. lepiej niech to zrobią z decoderem i tyle. a w to ze "n" sie wypnie i nic z tym ne zrobią to nie wieze chyba ze pracuja tam ludzie krótym nie zalezy na nowych klientach a w to wątpie[/quote]



Łaski nie robią , jeśłi nic nie zrobią z dziadowskim niekompatybilnym złaczem HDMI to stracą wielu klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) .

Czy ktoś z Was testował już może podłączenie "n"-ki pod złącze HDMI w telewizorze [color="#CC0000"][b]Samsung LE26R72B[/b][/color] (takowy własnie posiadam od niedawna ;) )?
Ja co prawda czekam aż wypuszczą STB Recorder'a, ale chciałbym dowiedzieć się, czy będę mógł korzystać na nim potem z VoD (bo do tego niezbędne będzie chyba HDMI, żeby cieszyć się maksymalną jakością :) ).

Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod tym co napisał klorel, tylko mi chodzi o model 37R72B


Pozdrawiam Edytowane przez darien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darien' post='15865' date='19.10.2006, 15:56 ']Podpisuję się pod tym co napisał klorel, tylko mi chodzi o model 37R72B
Pozdrawiam[/quote]
Witam
Mam podłączonego do boxa przez HDMI i komponent , Samsunga LE32R32B żadnych problemów .
Różnica na złączach jest minimalna ,zalezy co kto lubi czy obraz mocno wyostrzony kontrastowy o stonowanych kolorach ,czy kolorowo świecącą pocztówkę po komponencie (większa dynamika barw i kontrastu)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='14939' date='16.10.2006, 20:03 ']Dla tych co mają problemy, być może przyda się ta informacja:
[url="http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=11946"]Tutaj[/url]
ze szczególnym podkreśleniem:
"Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720."[/quote]
mam taki kabel i Samsunga i mam to samo co koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos mi moze powiedziec czy mozna gdzies w Warszawie kupic 3rca->DVI-D ??

[url="http://www.pixmania.com/pl/pl/269253/art/hama/adapter-dvi-meski-3-rca-y.html#"]http://www.pixmania.com/pl/pl/269253/art/h...i-3-rca-y.html#[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 27LZ55 także nie działa na kablu DVI-HDMI - pełna wtyczka.
Pojawia się kolorowa kaszanka - co gorsza pozostawienie go wetkniętego powoduje przerwy w emisji przez component ( nieudane próby handshake ? )
Ale na composite jak na telewizor za 1800 cud miód - Discovery wymiata.
Zresztą nawet na antenie pokojowej ten TV odbiera przyzwoicie.

UPDATE Po wgraniu nowszgo softu HDMI -DVI działa !!! Edytowane przez DrOzda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam samsunga 32Z409P - wszystki tryby działają,
przy 720p jest jakiś obraz po bokach ekranu szary przy 1080i normalnie czarny.

wkurzające jest to ze tryb 1080i skacze (no wiadomo interlaced) nie wiem czy da sie z tym coś zrobić
może ktos ma opcje??

druga sprawa to dzwięk jak jest właczone w nboxsie dolby to na niektórych kanałach nie ma dzwięku.

ale ogólenie jestem zadowolony, bo na porzadne lcd trzeba wydac ok 7 tyś. a itak nie ma sie pewności czy działa z n-ką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja podpialem nboxa do SONY 24'' WIDE CRT poprzez SCART i wczoraj na nsport zaobserwowalem pionowe czarne pasy po bokach, tak jakby obraz byl nadawany w 4:3. kombinowalem z ustawieniami w nbox ale nic to nie dawalo - zarowno przy wyborze odbiornika 4:3 jak i 16:9 (z roznymi opcjami obrazu - rozciagniecie, powiekszenie itd.) gdzie szukacp rzyczyny tego stanu rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='15456' date='18.10.2006, 12:54 ']:P:):lol: samsung le32r71w wszystko w najlepszej jakości SUPER[/quote]

cieszy mnie to, bo w takim zestawieniu le37r72 po hdmi też powinien śmigać :P
jadę zamawiać n'kę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony KDF 50A11 chodzi po HDMI bez zająknięcia. Trudno powiedzieć czy jest różnica pomiędzy komponentem.
Jedna rzecz jest jednak problemem. Otóż tv przy sygnale 720p/1080i blokuje zmianę formatu w pozycji wide. Co oczywiście dla 16/9 jest ok ale dla SD niestety rozciąga. Sony ma świetny format SMART, który trochę obetnie, trochę rozciągnie i wygląda to super. NIestety nie jest dostępny gdy w boxie ustawimy 720/1080. Mały znok. Sprawę rozwiązałoby RES na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponoć w czwartek miał byc usunięty problem z hdmi w lc2r i jak serwisiancji z "n"sie wykazali czy nadal nie działa? pytanie kieruje oczywiscie do posiadaczy n + lc2r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='16174' date='20.10.2006, 14:57 ']ponoć w czwartek miał byc usunięty problem z hdmi w lc2r i jak serwisiancji z "n"sie wykazali czy nadal nie działa? pytanie kieruje oczywiscie do posiadaczy n + lc2r[/quote]

Ciężko powiedzieć. Jeśli to że przez HDMI widze menu z dużą siłą sygnału i zerową jakością oznacza że "problem został usunięty" to został usunięty.
Programów samych oczywiście nie widziałem... Ciekawe czy jest mozliwe ze widze menu a nie zobacze transmisji programow
Inna sprawa ze mam 42 calowke ktora podobno dziala a 32 i 37 nie teges...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='m_art' post='14757' date='16.10.2006, 10:27 ']Witam,

Telewizor: Samsung LE32T51B
DVI-HDMI - nie działa w żadnej rozdzielczości /komunikat :błąd HDCP/
COMPONENT - wszystko OK
Problem zgłoszony na infolinii.[/quote]


SALUT! Skuszony promocja na 10 lecie Media Markt kupilem LE23T51B- niestety nie moge znalezc w instrukcji nawet wzmianki o ochronie przed kopiowaniem HDCP, powiedz mi gdzie o tym jest w instrukcji?
Druga sprawa to jak wlaczyc obraz w obrazie PIP? W menu ta opcja jest u mnie nie podswietlona. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG RZ27LZ50 (bez HDCP :D chodzą SCART i Component 576i, nic więcej.
Component-vga-dvi nie działa :blink:
(en tv ma dvi-i, brak oddzielnego vga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...