Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam ,jvc 37S60 na hdmi tnie dzwięk co minute mniej więcej na 1 sekunde , po componencie nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG32LC3R
Scart ---> OK
Component ---> OK
HDMI ---> gorzej być nie może

Mam nadzieje że bedzie to szybko poprawione przezn-kę lub będziemy mieli możliwosć sami zmiany softu w TV.Jeszcze przed zmianą ostatnią oprogramowania w nce po włożeniu delikatnie kabelka hdmi dalo rade oglądać,teraz już jest całkiem do kitu :) .
Czy u was też jest taka tragedia na programach powiedzmy TVP1,TVP2,TVN na Componencie ? Bo na Scart jest dużo lepiej.A jak porównuje z mediasatem Cyfry+ to N-ka się wogóle chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy ktoś ma doświadczenia z n i LG 42LC2RR . Jak chodzi po HDMI , componencie? Mam zamiar kupić i zastanawiam się czy nie trafię na gniota. Proszę o pilne odpowiedzi i porady.

Info z dnia dzisiejszego od konsultanta technicznego enki.
Enka ma na ukończeniu soft do telewizorów LG i Philips , który ma w końcu zakończyć problemy z przesyłem sygnału po HDMI. Obiecał , że do połowy stycznia 2007 r nastąpi aktualizacja.

Wniosek:
N-ka wciskała użytkownikom , że to wina telewizorów , ew. oprogramowania w nich zainstalowanego. Dzisiejszą wypowiedzią ten konsultant potwierdził i przyznał się do niedopracowania softu Nboxa.

Trzymam ich za słowo przy mojej naiwności i wierzę , że problemy po tej aktualizacji się skończą ( przynajmniej te !)
Wierzę , że poprawią soft także dla innych marek.

Jeszcze jedno pytanie dla użytkowników z Wawy i okolic. Jaką czaszę i konwenter najlepiej nabyć , aby mieć jak najlepszy sygnał a tym samym jakość? Edytowane przez aficio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam nie zauwazylem na forum albo nie ma,czy ktos korzysta z LCD Philips 42PF7621D i oczywiscie N-ki.Zamierzam takowy kupic lecz nie wiem czy wspodziala wlasnie z N-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lelo72' post='14732' date='16.10.2006, 08:29 ']LG 37LC2R nie działa HDMI !!! (kabel Tech+Link) Na Componencie OK ![/quote]
Ja mam też LG 37LC2R ale umnie jest super obraz i dżwięk.kabel Bandridge za 140 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sharp 32P50 po HDMI wszystko OK, ole co jakiś czas tnie dzwięk na ok. 0,5-1sek
Problemy zaczynają się po przełączeniu N-boksa na dzwięk cyfrowy.
Yamacha RX-V357 po kablu optycznym gra OK ( gdzie te filmy 5.1, było moze 5?).
Po ponownym przełączeniu N-boxa na analog muszę restartować telewizor - brak dzwięku!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model TV: [b]Sony KDL-52X2000[/b]
Kabel HDMI: Techlink, Belkin
Współpraca via HDMI (HDCP): tak
Współpraca via component: tak

Model TV: [b]Sony KDF-E42A11[/b]
Kabel HDMI: Techlink, Belkin
Współpraca via HDMI (HDCP): tak
Współpraca via component: tak

Oba TV działają (z n-box recorder) bez najmniejszych problemów (HDCP)
również przy połączeniu przez rozdzielacz [url="http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0120704"]HDMI Belkin [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:
n-ka recorder i Sharp VX-Z21000 - działa po HDMI bez problemów
Sony VPL-VW50 - bez problemu
Projektory HD Ready:
Epson EMP-TW700 - bez problemu
Sharp VX-Z3000 - bez problemu

Kable: Wireworld Ultraviolet 5 HDMI - 7 m, Kimber Kable HD19 - 10 m, Profigold PGV1020 - 20 m

W miarę przeprowadzania kolejnych testów postaram się uzupełniać listę.
pozdrawiam
Juliusz Kornaszewski
Szef działu sprzętowego Kino Domowe - Magazyn DVD
www.kinodomowe.idg.pl


[quote name='staszek_s' post='15560' date='18.10.2006, 18:26 ']Witam wszystkich,

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z N'ką i projektorami full HD ?
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś a te doniesienia o problemach z różnymi TV są niepokojące, może dopisujcie też sprawdzone i działające projektory w tym wątku ...?

--
Pozdrawiam
Staszek[/quote] Edytowane przez juliuszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przetestowane:

Sharp 37GE1E - bez problemów po HDMI :hura:

Sharp 37XD1E oraz 42XD1E - bez problemów po HDMI :hura:

Sharp LC-32GA9E - bez problemów po HDMI :hura:

Loewe Xelos A32 - przerywany dźwięk

Hitachi 42PD8600 - brak współpracy po HDMI :_bezradny:

Hitachi 42PD9700N - brak współpracy po HDMI :_bezradny:


Urządzeniem testowym jest N-Box Recorder. Sprawdzany codziennie po 8 godzin :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi 42PD8600 - brak współpracy po HDMI :_bezradny:

A to bardzo dziwne, bo mamy teraz ten model w testach i jesli chodzi o obraz to bez problemu współpracuje z nboxem recorderem po HDMI. Dźwięk jest przerywany - co minute na ok 1 sekunde nastepuje przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='enter' post='15103' date='17.10.2006, 10:37 ']witam !!!
Telewizor: Toshiba 37 WL66
HDMI - nie działa w żadnej rozdzielczości
COMPONENT - wszystko OK
dodatkowym kablem musiałem podłączyć audio TV a nbox
Problem zgłoszony na infolinii.[/quote]
witam!!!
mam tez toshibe 42wlt66 i takze nie wyswietla mi po hdmi zadnego trybu, jedyne co slychac to pierwsze 1,5 s. dzwiek i za chwile pojawia sie snieg na ekranie ktory zanika co okolo 2min. na chwile.
czy udalo ci sie cos wskorac z tym problemem????
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HSK' post='16461' date='21.10.2006, 17:03 ']Telewizor
Toshiba 42WL58P LCD z HDCP
brak obrazu na HDMI w jakiejkolwiek rozdzielczosci (mam tylko sniezenie)
czasem zaskoczy i dziala od wylaczenie ale trzeba wymuszac klawisze RES na frontpanelu zmiane rodzielczosci

Problem zgloszony na infolinii...
HSK[/quote]
witam!!!
mam tez toshibe 42wlt66 i takze nie wyswietla mi po hdmi zadnego trybu, jedyne co slychac to pierwsze 1,5 s. dzwiek i za chwile pojawia sie snieg na ekranie ktory zanika co okolo 2min. na chwile.
czy udalo ci sie cos wskorac z tym problemem????
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomax79' post='35396' date='18.01.2007, 15:09 ']witam!!!
mam tez toshibe 42wlt66 i takze nie wyswietla mi po hdmi zadnego trybu, jedyne co slychac to pierwsze 1,5 s. dzwiek i za chwile pojawia sie snieg na ekranie ktory zanika co okolo 2min. na chwile.
czy udalo ci sie cos wskorac z tym problemem????
pozdrawiam[/quote]
Ja ma TOSHIBE WL66Z i nie ma żadnego problemu z N-BOX RECORDEREM. Jeżeli masz śnieg na ekranie to przełącz na tryb DVI powinno pomóc, prawdopodbnie masz starszą wersje tego telewizora z przed pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nbox>Iscan VP30> Pioneer PDP-435XDE nie działa negocjacja HDCP
Iscan VP30 > Pioneer PDP-435XDE bez problemów
Nbox> Pioneer PDP-435XDE bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mirai DTL-632V200 działa bardzo dobrze i stabilnie po HDMI z Nboxem Recorderem. Aboslutnie żadnych uwag i problemów.

Za to połączenie po componencie daje lekką dominantę koloru zielonego, takie połączenie wymaga zmiany predefiniowanej temperatury barw na tryb "zimny".
Ale i tak wszystkim posiadaczom tego modelu polecam połączenie HDMI. Obraz w tym przypadku jest zdecydowanie najprzyjemniejszy w odbiorze. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
model TV SONY PLASMA HDTV/KE32TS2 MADE in JAPAN z HDCP/
KABEL MONSTER HDMI-DVI/100$/
Zakup N-box recordera 10.12.06
Od poczatku brak obrazu na zlaczu HDMI-DVI telewizor wyswietla na ekranie informacje nieznany sygnal.
Uwagi:-wymiana n-boxa/3 razy/ nic nie dala
-od zakupu zlozono 4 reklamacje
-za grudzien 0 oplaty za abonament
-za styczen przyznany upust 105zl/mam full pakiet/
-wczoraj zlozylem 4-ta reklamacje na obnizenie abonamentu/luty/ze wzgledu na nie dzialajace polaczenie HDMI-DVI
-cyt.z instrukcji TV-Accommodates a copy-protected digital connection/HDCP/ to other digital boxes.....DVI-HDTV
input terminal is complinat whit the EIA-861 standard
-parametry wejscia DVI w tv:3,3V T.M.D.S-50 ohms
-tym przewodem do tego telewizora podlaczone jest DVD i jest ok
-n-box recorder- tv via component-ok
Pozdrawiam markII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !
Telewizor - Medion - MD 31842
HDMI - HDCP problem
COMPONENT - wszystko - o.k.
Troche jest to dziwne u mnie , bo tydzien temu COMPONENT robil te same problemy co teraz HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie-jestem na kupnie lcd i zastanawiam się nad zakupem SAMSUNGA32N71B czy ktoś mógłby wypowiedzieć się jak to wygląda przy Nboxie,TV naziemnej i innym tunerku satelitarnym (będę wdzięczny za pomoc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)
No to klops!
:)
Mam PDP LG 42PC1RR i chęć na n-box rekorder, ale...
po lekturze waszych postów chyba zrezygnuję z tej n-ki. Do bani - cyfrówka z przycinanym kanałem audio! Śmiech i kpina na sali! Pozostaje tylko cp i c+ albo nic. A może coś się poprawi? Kiedy? Jak? - jeśli ktoś coś wie to czekam pod PW.
I dziękju Wam from the mountain [zgrywa ;) ]

Pozdr.
Adam B. (Bia-PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem podłączyć n recorder do LG 32" dwa różne modele i do jednego Samsunga 32" tym samym kablem. Na jednym LG pojawił się cząstkowy dźwięk pozostałe zachowują się tak jakby nie żyły. Sądzę że coś jest nie tak z oprogramowaniem receivera "n".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='baranskia' post='38586' date='10.02.2007, 23:30 ']:rolleyes:
No to klops!
:angry:
Mam PDP LG 42PC1RR i chęć na n-box rekorder, ale...
po lekturze waszych postów chyba zrezygnuję z tej n-ki. Do bani - cyfrówka z przycinanym kanałem audio! Śmiech i kpina na sali! Pozostaje tylko cp i c+ albo nic. A może coś się poprawi? Kiedy? Jak? - jeśli ktoś coś wie to czekam pod PW.
I dziękju Wam from the mountain [zgrywa ;) ]

Pozdr.
Adam B. (Bia-PL)[/quote]

Ale przeciez PC ani normalnego tunera C+ nie podlaczysz do telewizora przez HDMI. Nboxa tez mozesz podlaczyc do TV przez SCARTa albo Component + osobno audio i wtedy dzwiek nie przerywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem n-Box Standard oraz Samsunga LE32R72B.
Prócz tego że jestem laikiem Obraz po HDMI Jest zdecydowanie lepszy niż po Euro, ale mam mały problem z dźwiękiem.
Raz na jakiś czas na sekundę zanika dźwięk.
ps Kabel HDMI zakupiony za 50zł.
Zastanawiam się nad zmianą kabla na komponentowe (YPbPr), ale cena odstrasza (300zł) ;)

Edytowane przez Interesant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Interesant: no, nie jest to taki mały problem ;) do listy urządzeń niekompatybilnych mogę dodać projektor FullHD Optoma HD81. Brak obrazu i dźwięku po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Interesant' post='41894' date='15.03.2007, 19:28 ']Witam, jestem posiadaczem n-Box Standard oraz Samsunga LE32R72B.
Prócz tego że jestem laikiem Obraz po HDMI Jest zdecydowanie lepszy niż po Euro, ale mam mały problem z dźwiękiem.
Raz na jakiś czas na sekundę zanika dźwięk.
ps Kabel HDMI zakupiony za 50zł.
Zastanawiam się nad zmianą kabla na komponentowe (YPbPr), ale cena odstrasza (300zł) ;)[/quote]


Jeśli masz problem z dźwiękiem to wejdź w tryb vdi podłącz dźwięk po chinczach i będzie ok. Możesz także kupić kabel komponent ale pamiętaj, że on też nie puszcza dzwięku więc tak czy tak chinche musisz kupić. Moim zdaniem nie warto przesadzać z kasą na kable. Do 100zł powinieneś się zmieścić spokojnie. Poza tym obraz po component powinien być lepszy niż po hdmi bo zaczynają w tv działać scalery.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 37LC3R

Kabel HDMI:
1080i (HDMI) - OK
720p (HDMI) - OK

1080i (DVI) - OK
720p (DVI) - OK

Dźwięk co około 15 min. przycina ale bardzo "delikatnie" Edytowane przez slano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...