Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='s2k2' post='25206' date='29.11.2006, 17:39 ']
No wreszcie ktoś zwrócił uwagę na te paski lub inaczej bardzo delikatne poprzeczne linie szczególnie widoczne na szarych lub ciemnych tłach i programach o niskiej jakości. Myślałem, że to tylko u mnie (Philips 32PF7320).
Wydaje mi się, że wynika to z powodu niewłaściwgo szyfrowania hdcp.
Z innych źródeł hd np Snazio ani razu takiego efektu nie zaobserwowałem.
Czy jest to wina boxa n-ki to trudno powiedzieć.
[/quote]
Dzięki że wypowiedziałeś się w tym temacie. Ja miałem obawę że to może coś z moim nowym TV. Na infolinii "N " miła Pani powiedziała że nic takiego się nie dzieje u innych. Mam n-kę od 2 tyg. ale naprawdę jestem rozczarowany jakością obrazu na kanałach które nie są w HD. TVP, Komedy, wojna i pokój, AXN, Discovery to porostu porażka. Z fergusona 7318 kanały cyfry idą lepiej ( oprócz HBO i HBO2 bo to też porażka). Mam prośbę jeśli gdzieś na forum rozmawia się na temat poprzecznych pasów na N-ce to proszę o namiary.
Pozdrawiam Aladyn Edytowane przez aladyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JVC 37R70

HDMI, Component, Euro RGB - wszystko działa jak należy, dźwięk się nie zacina obraz bardzo dobry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marekbak' post='14721' date='16.10.2006, 09:29 ']
Panasonic 42PV60

Po HDMI ustawił sie na 1080i i gra super.
Innym kablem nie sprawdzalem.

Pzdr
[/quote]

Witaj!
Masz może głos w pv60 po hdmi, u mnie niestety brak:( a wszystko włączyłem w ustawieniach plazmy i nboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Poldek06' post='25478' date='30.11.2006, 14:47 ']
LCD GRUNDIG Monaco 32 LXW 82-9622 DL - praktycznie to samo co VISION I i II (złącze DVI z HDCP)

Podłączyłem recorder n-ki najpierw przez HDMI z przejściem na DVI
[/quote]
ja posiadam Grundig 32 LXW Sedance 82-6610 TOP i mam nadzieję że jak dokupię kabel HDMI to będzie zacnie :(,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amstrad' post='14653' date='15.10.2006, 21:15 ']
czy ktoś ma taki telewizor ?
działa 1080i po hdmi ?
[/quote]
samsung LCD DZIAłA W 1080I choć nie jest full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem kabel HDMI i jest obraz i dźwięk. Jednak żeby uzyskać dźwięk na tv trzeba w menu nboxa wyłączyć Dolby Digital. Następnie wszystko wyłączyć, po czym włączyć najpierw tv a potem nbox i jak na razie działa. Zobaczymy jak będzie dalej. Mój telewizor to Grundig 32" LCD LXW 82-6610 TOP

Jednak nie wszystko jest ok z HDMI, bo często nie łapie sygnału i trzeba mieszać przyciskiem RES. Oby to naprawili w nowym sofcie. Edytowane przez lordKszyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Ma ktos jakieś nowe newsy na temat współpracy HDMI-DVI-I w tv philips 32PF9976/12 ?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JVC LT-40S70
Jeszcze 2 tygodnie wczesniej wszystko było OK czuli HDMI bez problemu. Po małej usterce Tv i oddaniu do serwisu e-Nka po HDMI nie rusza.Znawców tematu prosze o odpowiedż. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDMI-DVI w JVC 32A61 dziala. Prosze o dopisanie do listy. Edytowane przez Yuiren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirai dtl-532w100 - hdmi- hdmi ; po zrestartowaniu n-boxa , kazdorazowo,(chamskim, przez wyrwanie wtyczki, rada n-infolinii), pełny obraz na 1080, bez ogr. czasowych, głos wył. przez kino domowe
leoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 32LX1R HDMI działa OK.

To znaczy:
-obraz jest OK,
-dźwięk jest OK ale nie działa z nbox recordera regulacja głośności (ściszanie i podłgaśnianie) może to wina, że mam dość stary chyba firmware w TV.

W menu serwisowym (wciśnięcie na raz klawiszy MENU w pilocie i na TV przez parę sekund i puszczenie go jak tylko sie pojawi, często trzeba to powtórzyć aby trafić w odpowiedni moment):
Cortez: 3.31
Hudson: 3.60

Może ktoś wie czy można zaktualizować firmware samodzielnie czy tylko przez autoryzowany serwis?
W sieci ani na stronach LG nie widać aby jakiś firmware do tego TV był dostępny (a szkoda).

Pozdrawiam,
WaMaR

------
Aktualizacja: Wygląda na to, że kwestia regulowania dźwięku po prostu nie działa z nbox'a po złączach cyfrowych (w tym po HDMI) po prostu sygnał tam jest nadawany liniowo. (może kiedyś jak będzie nowszy firmware nbox będzie potrafił to zmienić) Edytowane przez WaMaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rassimo' post='27755' date='09.12.2006, 14:06 ']
Sharp 37GE1E i Sharp 32GA9E działa po HDMI kabel Profi Gold. :)
[/quote]

mój 37GE1E po hdmi Tech Link nie działa regulacja dźwięku z pilota eNki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) [quote name='kopytko' post='14828' date='16.10.2006, 13:06 ']
samsung le32s71b hdmi- obraz słaby jakieś poprzeczne linie zwłaszcza na ciemnym tle poza tym zanika dzwięk co kilka minut na jakąś sekunde :) , komponent- super !!, dzwięk ok :D
[/quote]


witaj mam pytanie czy rozwiązales problem kupilem tez LE32S7 brakuje mi w opisie 1B czy to ten sam model powoli zbieram sie do zakupy dekorera hd gadu 174542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gosc_niedzielny_' date='20.10.2006, 20:00 ' post='16270']
SALUT! Skuszony promocja na 10 lecie Media Markt kupilem LE23T51B- niestety nie moge znalezc w instrukcji nawet wzmianki o ochronie przed kopiowaniem HDCP, powiedz mi gdzie o tym jest w instrukcji?
Druga sprawa to jak wlaczyc obraz w obrazie PIP? W menu ta opcja jest u mnie nie podswietlona. Z gory dzieki za pomoc.
[/quote na 1 nie wiem a 2 mozewsz miec tak jak ja pip uruchomi ci sie ta opcja jak np bedziesz w pc albo hdmi i wtedy pip bedzie aktywny z pozomu tv na tv nie działa !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników 42PV60 i n-boxa. Czy po włączeniu TV startuje odrazu ze złącza HDMI, czy musicie najpierw włączyć tryb AV pilotem TV.Myslałem , że podobnie jak po scarcie TV powinien po HDMI rozpoznawać źrodło automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote][quote name='gosc_niedzielny_' post='16270' date='20.10.2006, 20:00 ']
SALUT! Skuszony promocja na 10 lecie Media Markt kupilem LE23T51B- niestety nie moge znalezc w instrukcji nawet wzmianki o ochronie przed kopiowaniem HDCP, powiedz mi gdzie o tym jest w instrukcji?
Druga sprawa to jak wlaczyc obraz w obrazie PIP? W menu ta opcja jest u mnie nie podswietlona. Z gory dzieki za pomoc.
[/quote] na 1 nie wiem a 2 mozewsz miec tak jak ja pip uruchomi ci sie ta opcja jak np bedziesz w pc albo hdmi i wtedy pip bedzie aktywny z pozomu tv na tv nie działa !!!!![/quote]
hehe jaka szybka reakcja :smile:
uscislajac odpowiedz na 1) potwierdzenei jest na forum nki-> n odpowiada : [url="http://www.nhdtv.pl/forum/viewtopic.php?t=972"]http://www.nhdtv.pl/forum/viewtopic.php?t=972[/url]
pozdrawiam Edytowane przez Maddox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLAZMA 42PD7200 HITACHI Wszystko bez problemu przez component i HDMI, HDCP tez dziala i nie ma zadnych problemow z dzwiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż podłączyłem nbox recordera przez hdmi do mojego JVC 37s60 i dzwiek sie co chwile tnie... :( Jest na to jakies lekarstwo? Prosze o odpowiedz. Mam kupic componenta? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HAHA
A w najnowszym SAT KURIERZE napisali, ze model JVC 32S60 po HDMI dziala OK.
Nie wiem skąd wzięli te dane bo jakiś czas temu pisałem, że sa przerwy w dźwięku.

Nowy soft też niestety nie rozwiazal tego problemu.

W Media testowaliśmy nboxa z modelem 37s60, efekt taki sam.
Model S70 juz nie ma takiego problemu.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY 55A2000, po najnowszej aktualizacji softu n-boxa już NIE DZIAŁA po HDMI - tzn. nie mam zamiaru przełączać łącza w tryb DVI tylko dlatego, że producent nie jest w stanie napisać stabilnego softu. Poza tym płacę za działające urządzenie a nie za coś co działa oględnie mówiąc różnie :D

Jeśli do po świąt n-box nie zacznie działać przynajmniej tak jak przed aktualizacją będę się żegnał z przygodą z ITI z rękojmi na mocy braku podstawowej funkcjonalności, która została mi sprzedana ale nie jest dostarczona.

pzdr


[quote name='braavoo' post='30693' date='21.12.2006, 12:21 ']
HAHA
A w najnowszym SAT KURIERZE napisali, ze model JVC 32S60 po HDMI dziala OK.
Nie wiem skąd wzięli te dane bo jakiś czas temu pisałem, że sa przerwy w dźwięku.

Nowy soft też niestety nie rozwiazal tego problemu.

W Media testowaliśmy nboxa z modelem 37s60, efekt taki sam.
Model S70 juz nie ma takiego problemu.

Pozdrawiam

braavoo
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV : LCD 32 FUNAI NLC 3216

720p - wyświetla , po czym po kilkunastu sekundach restartuje obraz, tv wyświetla info - brak sygnału na wejściu hdmi, po czym jak się sygnał pojawi to tuner N wyświetla info 1 sekundowe , że twój Tv nie obsługuje HDCP, wskakuje obraz z powrotem , i tak w kółko

1080i - wyświetla , po czym po kilkunastu sekundach restartuje obraz, tv wyświetla info - brak sygnału na wejściu hdmi, po czym jak się sygnał pojawi to tuner N wyświetla info 1 sekundowe , że twój Tv nie obsługuje HDCP, wskakuje obraz z powrotem , i tak w kółko

Obraz na MGM HD przez te kilka sekund oglądania naprawdę bardzo dobry, obraz na LUXE TV - brak słów - mistrzostwo świata.

Na wyjściu Euro - sd wszystko chodzi ok, obraz porażka, znaczy się taki sam jak na cyfrze

Dzwięk: Kabel Optyczny na amplituner - OK


Czy ktoś spotkał się z czymś takim , w tym TV, MOŻE komuś chodzi dobrze na tym TV , niech napisze , bo nie wiem czy to wina Tunera N czy Tv. A może komuś takie same objawy pokazują się na innych Tv.

pozdrawiam Edytowane przez jeremis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony KDl 52X2000 po hdmi dział, bez problemu full hd 1080i. Zaskakuje przy każdym przełączeniu na tv analog i cyfrę. Zdarza się co jakiś czas raz dwa razy na godzinę renegocjacja tunera z tv i chwilowy 2 sekundowy zwis dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stan po aktualizacji softu 20.12.06:


PANASONIC 32LX60P - obraz i dzwiek po HDMI - OK
PANASONIC 32LX60P - obraz po component - OK.

PANASONIC 32LX600P - obraz: OK, dzwiek: BRAK (!)
PANASONIC 32LX600P - obraz po component - OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sharp LC32-BV9E po HDMI OK, dźwięku nie sprawdzałem bo mam kabel optyczny.
Wkurzające w n-rekodderze jest tylko to, że w trybue HDMI nie są wysyłane sygnały na inne wyjścia i np. nie można automatycznie przełączyć wzmacniacza na tor n-ki używając do tego celu kabelka euro. No ale to nie winan TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...