Skocz do zawartości
karaznie

nbox - lista przetestowanych telewizorów z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

DO Gmeru -
W liście przetestowanych pod n-kę telewizorów jest błąd -
- Fujitsu Siemens Myrica V-32-1 kabel HDMI-DVI DZIAŁA , trzeba tylko powoli zmieniać zródlo sygnalu (pozwolić telewizorowi wyświetlić niebieski ekran w trakcie przełączania ). Mam taki telewizor więc wiem.
Czasami jak żona przełącza z analogu (Polsat lub 3 Lokalna) i robi to zbyt szybko to jej przeskoczy DVI i wraca na analog.
pozdr. dla użytkowników FS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kollek' post='20696' date='07.11.2006, 12:55 ']
Właśnie dzwoniłem do LG. Poinformowali mnie że faktycznie są problemy z LC2R. Są na etapie rozmów z N-ką aby to rozwiązać. Może, podkreślam - może będzie możliwość aby samemu wgrać firmware do LC2R w warunkach domowych ale nie potwierdził mi tego gość. Była by to jedna z możliwości.

Na dzień dzisiejszy niby jest możliwość oglądania N-ki przez HDMI na LC2R. Gość mi poradził aby wyłączyć z sieci nBoxa i rozłączyć HDMI. Następnie podłączyć nBoxa do standby i włączyć kabel HDMI. Niby ma to pomóc. Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić bo nie mam N-ki :P. Mam LC2R i zastanawiam się nad zakupem N-ki. Czekam na testy.
[/quote]





Posiadam ten lcd podlaczony po hdmi z nka.Jest wizja i fonia lecz niestety przycina na niektorych programach dzwiek i obraz. Jesli korzystam z kd i w tv mam wlaczona opcje dd to ginie fonia w glosnikach tv.Po wylaczeniu w menu opcji dd dzwiek z tv powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Gmeru. Kolejny błąd na liście KDF 50E2010 po podłączeniu przez HDMI zwaiezsza sie TV i Nbox gdy wyłączymy i włączymy ponownie. Przerwy w obrazie i dzwieku okolo 1sek. co jakiś czas.Zmiany rozdzielczosci nic nie daja a ratunek na zawiezszenia wyłączyc Nboxa z sieci . Moze to wina kabla HDMI tego jeszcze nie sprawdziłem ale sprzedawca TV i kabla zapewniał ze nie mial zabnych sygnalow co do wad tych kabli. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Czy ktoś z Was testował już może podłączenie "n"-ki pod złącze HDMI w telewizorze Pioneer PDP 507 XA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy ktoś testował TV PROJEKCYJNY SAMSUNG SP43Q5

TV jest HDTV Ready 1080i
brak HDMI - jest tylko Component

chcę kupić N-kę i nie wiem czy warto....

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='majed' post='15508' date='18.10.2006, 14:41 ']
mam LG 42PC1R i mam trochę problemów z HDMI

tzn czasami działa a czasami nie. jak nie działa to za pomocą RES na nbox przełączam na 576i i po kilku sekundach z powrotem 1080 i wtedy najczęściej zadziała.

dla wyjaśnienia podam, że nbox łączę za pomocą 1-go HDMI, które w TV jest oznaczone HDMI/DVI. do 2-go HDMI mam połączony DVD (Samsung HD-950) i z nim nie mam żadnych problemów.

pisząć tego posta uświadomiłem sobie, że powinienem spróbować nbox na drugim wejściu HDMI...
[/quote]

U mnie na LCD Thomson 32LB125B jest to samo z jednym wyjątkiem, bywa czasem, że zawiesza mi sie TV, nie reaguje na pilota i jest konieczność wyjmowania wtyczki.
Jeszcze jedno, jak już przełączy sie i widoczny jest obraz to nie ma dzwięku (wtedy wył-wł nbox i pomaga)

pozdro all Edytowane przez slawko70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Sony KDL-40W2000 działa z N-ką
Teoretycznie powinien bo jest promocja sony na n-ke ale w życiu bywa róznie czy ktoś może potwierdzić z praktyki


promocja [url="http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action?section=pl_PL_Products&article=1163430960919"]http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action...e=1163430960919[/url] Edytowane przez sfinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś sprawdzał działanie "n" i JVC 37R70
Teoretycznie powinno być ok (jest HDMI z HDCP)
Szykuję się na n recorder więc bardzo mi zalezy na tej informacji, bo tam bez HDMI to klapa
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"]Nie działa[/color] na DVI->HDMI - komunikat o braku HDCP na telewizorze

Samsung PS-42V6S

- mam zapewnienie mailowe Samsunga że telewizor obsługuje HDCP nawet przysłali specyfikację układu na wejściu :-). Ewidentny babol w dekoderze 'N'.

Robert Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kollek' post='20696' date='07.11.2006, 10:55 ']
Właśnie dzwoniłem do LG. Poinformowali mnie że faktycznie są problemy z LC2R. Są na etapie rozmów z N-ką aby to rozwiązać. Może, podkreślam - może będzie możliwość aby samemu wgrać firmware do LC2R w warunkach domowych ale nie potwierdził mi tego gość. Była by to jedna z możliwości.

Na dzień dzisiejszy niby jest możliwość oglądania N-ki przez HDMI na LC2R. Gość mi poradził aby wyłączyć z sieci nBoxa i rozłączyć HDMI. Następnie podłączyć nBoxa do standby i włączyć kabel HDMI. Niby ma to pomóc. Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić bo nie mam N-ki <_<. Mam LC2R i zastanawiam się nad zakupem N-ki. Czekam na testy.
[/quote]

a zatem meldunek z placu boju: LG 26LC2R produkcja 08.2006 oraz nowo kupiony nbox z software z 25.10. po HDMI nie ma w ogóle obrazu, ekran jest raz czarny, raz biały, a pomiędzy jest śnieg wysokiej rozdzielczości :-). po component obraz jest, ale co ok. 5 sekund znika po to, by pojawić się znów na chwilę.

dźwięk mnie nie interesuje, bo używam amplitunera 5.1.

opisany wyżej sposób uzyskania HD nie działa.

ogólnie o oglądaniu HD nie ma mowy, ustawiłem SD1 :-( i czekam na lepsze czasy... jeśli ktoś ma nowe wiadomości o LC2R i HD, chętnie poczytam...

--
sunmoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sunmoon' post='23310' date='20.11.2006, 20:55 ']
a zatem meldunek z placu boju: LG 26LC2R produkcja 08.2006 oraz nowo kupiony nbox z software z 25.10. po HDMI nie ma w ogóle obrazu, ekran jest raz czarny, raz biały, a pomiędzy jest śnieg wysokiej rozdzielczości :-). po component obraz jest, ale co ok. 5 sekund znika po to, by pojawić się znów na chwilę.

dźwięk mnie nie interesuje, bo używam amplitunera 5.1.

opisany wyżej sposób uzyskania HD nie działa.

ogólnie o oglądaniu HD nie ma mowy, ustawiłem SD1 :-( i czekam na lepsze czasy... jeśli ktoś ma nowe wiadomości o LC2R i HD, chętnie poczytam...

--
sunmoon
[/quote]

Witam!!

Posiadam LG32LC3R
N-ka
HDMI nie działa (jakies trzaski i nic poza tym)
Component działa (igła na HD)
Odnosnie znikania sygnału które masz po componencie tez tak miałem jak miałem podłączone dwa kable HDMI i component.Odłączyłem HDMI i jest o.k.
Dzwoniłem do N-ki on twierdzą że to problem z TV(złożyłem reklamacje bo Pani która ze mna rozmawiała za bardzo sie nie orientowała w temacie)
Pozdro.!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Samsung model[b] LE-27S71[/b]

Obraz i Dzwięk po HDMI bardzo dobry i nie przycina.
Po przestawieniu dźwięku na DD w nbox tak jak już wszyscy się domyślają przez tv brak dźwięku.

Pozdrawiam
Wzorcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='21836' date='13.11.2006, 11:41 ']
Czy ktoś ma ten telewizor: SAMSUNG LE 32T51 i nboxa? Czy wszystko działa mu okej?
[/quote]

Witam,

Po aktualizacji oprogramowania n-boxa z pażdziernika sytuacja jest w zasadzie OK. W zasadzie znaczy tyle, że muszę pamiętać o kolejności uruchamiania sprzętu tzn najpierw telewizor na dvi i dopiero odpalam n-boxa, gdy o tym zapomnę telewizor zgłasza brak sygnału - wtedy pomaga przełączenie RES-em na inną rozdzielczość np. gdy było 720p to na 1080i. Mała dygresja - oba tryby HD mają pewne wady - 720p - wyraźnie "rwie" przewijany pasek z dołu ekranu na n-sporcie za to DISCOVERY HD jest super, przy 1080i widać jakby migotanie ekranu - pewnie jest to efekt przeplotu - za to pasek na n-sport przewija się bardzo płynnie. A tak w ogóle to najlepszy obraz jest na LUXE HD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='neg' post='14988' date='16.10.2006, 21:52 ']
No fajnie się robi... W piątek kupiłem z myślą o N-ce LG 42LC2R ;-P
Przetestował ktoś już wersje 42 cale ?
Ręce zaczynają mi opadać ;-/
[/quote]


Kupiłem LG 42lc2rr parę dni temu i podłączyłem nbox kablem hdmi tech-link i nie działa .Czy u ciebie problem sie wyjaśnił .Niby telewizor ma hdcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Sony 32 V2500 będzie dobrze współpracował z nką? słyszałem że V2000 ma problemy po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zen28' post='24137' date='24.11.2006, 19:44 ']
czy Sony 32 V2500 będzie dobrze współpracował z nką? słyszałem że V2000 ma problemy po HDMI
[/quote]

Od paru dni uzywam Sony 40V2500 i jedyny problem jaki zauwazylem to gdy przelanczam ze scartu na HDMI wchodzi obraz bez dzwieku. Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu zaskakuje vidio i fonia.
Podobne problemy byly opisywane na innych LCD.

Ps. W sony S32A10E mam podobny problem, z ta tylko roznica ze nie mam ani obrazu ani dzwieku, po ponownym uruchomieniu wszystko dziala :angry:
Zaznaczam ze problemy te sie pojawiaja gdy N-box dziala i wybieram HDMI powracajac ze scarta, nigdy nie zauwazylem zadnego problemu gdy N-box byl uruchamiany prosto na HDMI

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='16324' date='21.10.2006, 00:18 ']
wszyscy, którzy mają taki efekt na swoich TV panoramicznych, nie mają powodu do strachu, że to coś z TV, albo z nboxem, albo z kablami czy HDCP.
kanał n-sport jest z założenia HD i nadając go, operator podaje obraz w HD 1080i w formacie anamorficznym 16:9.
ale gdy chwilami operator zmienia (pewnie to testy w dalszym ciągu) nadawanie na n-sporcie z HD na SD automatycznie n-box podaje nam sygnał w formacie 4:3 z pasami z boków.
Przełączanie trybów w nboxie jest zbędne, nic to nie da, natomiast można spróbować przełączyć format obrazu na automatyczny lub 16:9 lub szerokoerkranowy (itp) żeby "rozciągnąć" obraz na szerokość panoramicznego ekranu.
[/quote]

Sygnal na n-sport nadają cały czas w formacie 16:9. Jeżeli emitowany materiał mają w formacie 4:3, to dodają bokami czarne pasy (bo czym mają to wypełnić ?). Zwróćcie uwagę, że pasek z informacjami na dole ekranu jest w tym czasie na całą szerokość ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam TOSHIBE WL66Z i nie mam żadnych problemów przez przewód HDMI firmy TECHLINK ani z obrazem ani z dźwiękiem. Mam tylko jedną uwagę co do ustawień dźwięku w nbox recorder nie można osobno ustawić wyjścia HDMI i SPDIF przez to jak mam DD ustawione to telewizor nie ma dżwięku i musze ręcznie zmieniać ścieżke dźwiękową na każdym kanale a jak nie mam DD to na TV jest ok ale nie mam niestety DD na SPDIF do wzmacniacza Edytowane przez roslonp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hitachi 42PD8600 czasami zanika dźwięk na ok.2 sekundy podłączenie przez HDMI oraz na kanałach słabej jakości pojawiają się poprzeczne ciemniejsze paski jakby obraz był wyświetlany przez żaluzje. Obraz przesłany po componencie dobry i dźwięk także. Edytowane przez aladyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aladyn' post='25202' date='29.11.2006, 15:24 ']
Hitachi 42PD8600 czasami zanika dźwięk na ok.2 sekundy podłączenie przez HDMI oraz na kanałach słabej jakości pojawiają się poprzeczne ciemniejsze paski jakby obraz był wyświetlany przez żaluzje. Obraz przesłany po componencie dobry i dźwięk także.
[/quote]No wreszcie ktoś zwrócił uwagę na te paski lub inaczej bardzo delikatne poprzeczne linie szczególnie widoczne na szarych lub ciemnych tłach i programach o niskiej jakości. Myślałem, że to tylko u mnie (Philips 32PF7320).
Wydaje mi się, że wynika to z powodu niewłaściwgo szyfrowania hdcp.
Z innych źródeł hd np Snazio ani razu takiego efektu nie zaobserwowałem.
Czy jest to wina boxa n-ki to trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LCD GRUNDIG Monaco 32 LXW 82-9622 DL - praktycznie to samo co VISION I i II (złącze DVI z HDCP)

Podłączyłem recorder n-ki najpierw przez HDMI z przejściem na DVI (kabel i przejściówka 25 pin - VIVANCO Gold) - i nic nie działało - pojawił się śnieg w wysokiej rozdzielczości. następnie poczytałem dodatek do instrukcji gdzie napisano że jeśli nie ma obrazu to proszę przytrzymać przez min 2 sek. przycisk RES w odbiorniku n-ki i nastapi przełączenie z HDMI na DVI. Tak zrobiłem i w tym momencie pojawił się piękny obraz. Po RGB też pięknie wszystko działało. Oczywiści nie było dźwięku bo standard DVI tego nie przewiduje - ale dla mnie to nie problem. Teraz będę obserwował obraz i działanie - jak stwierdzę jakieś negatywy zaraz do Was napiszę.
Ciekwae czy odbiorniki bez PVR mają możliwość takiego przełączania - może po UPG, który ma nastąpić lada moment.
Mam antenę knwerterem tween monoblock i w powyższym dodatku pisze że w setup jest podmenu z możliwością uruchomienia ASTRY ale jakoś tego nie widzę - może Wam coś wiadomo.
Pozdrawiam Edytowane przez Poldek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...