Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

No ja kupiłem niby ta rewelacyjna antene n-ki.. ale obok na dachu mam stara duza 90 chyba czy jak do niej podłacze to powinno cos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory o jednym zapomniałem kumpel mi ustawiał miernikiem z 15 min. i podpotę daliśmy do komina L200 20 cm. od ściany zeby była stabilna . a stara 60 poszła do kąta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek kupiłem, podłączyłem do przelotki Fergusona 3018, aktywowałem i oglądam. Telewizor CRT 4:3 na scart, więc nie było problemów ze ściszaniem ani upscalingiem B) Jak na fergusonie oglądam kanał z astry i wyłączę, po czym włączę n-boxa na kanał z hotbirda to diseq normalnie się przełącza, nic nie muszę resetować ani rozłączać. Wszystko tak, jak ma być.
W sobotni wieczór, korzystając z dłuższej wolnej chwili siadłem do układania listy ulubionych. Spisałem sobie fabryczne ułożenie kanałów i wkopiowałem je do własnej listy, w "ulubionej" kolejności. Pod koniec całej operacji zorientowałem się, że kolejność wcale się nie zmienia!
Myślałem, że mnie rozerwie. A najbardziej wkurza mnie, że czytałem na tym forum jak jeden znawca ochrzaniał jakiegoś wątpiącego, że na pewno jest możliowść tworzenia własnych list, bo ON TO TESTOWAŁ.
Co mi po własnej liście, która jest kopią listy fabrycznej? Jaki sens miało w ogóle umieszczenie w oprogramowaniu czegoś takiego? Czy ludzie pracujący przy tak drogim przedsięwzięciu jak wprowadzenie na rynek nowej platformy cyfrowej nie powinni mieć kwalifikacji co najmniej porównywalnych do twórców darmowych softów? W Fergusonie mam wszystko ładnie poukładane w listy tematyczne, nawet nie muszę sam tego robić, bo z netu można pobrać gotowce. Denerwuje mnie tylko konieczność wgrywania tego po comie. W n-boxie mam lan i usb, a listy nie tylko nie mogę wgrać ale nawet nie mogę jej sam ręcznie ułożyć. Po prostu WSTYD.
W polsatowym echostarze też nie ma możliwości tworzenia własnych list, ale tam uczciwie nikt nikogo nie ściemnia. Nie ma i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='siemka' post='14314' date='14.10.2006, 12:53 ']siła jest nawet około 80 % ale jakosc cały czas 0% :/ Nie wie ktos jak to rozwiazac ?? :/ :/ :/

a po prawej stronie obok tej syły syg i jakosci pisze takie cos :

BER 0.0E0[/quote]


Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja mialem dzisiaj- wywalczylem. Otórz przestawiłem antenę lekko w prawo i- działa. Trzeba przestawiając na bierząco kontrolować jakość sygnału. Prawdopodobnie masz andtenę ustawioną na ASTRE, a N to przecierz hotbird.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='www.max24.pl' post='18370' date='29.10.2006, 02:27 ']Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja mialem dzisiaj- wywalczylem. Otórz przestawiłem antenę lekko w prawo i- działa. Trzeba przestawiając na bierząco kontrolować jakość sygnału. Prawdopodobnie masz andtenę ustawioną na ASTRE, a N to przecierz hotbird.[/quote]
oj chłopie; czytać trzeba :rolleyes:

setup; zółty przycisk 728
potem wejdź w parametry anteny ustaw albo diseqc albo toneburst i wybierz LNB2
nacisnij ok i ciesz sie sygnalem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='-=Belial=-' post='18141' date='27.10.2006, 21:30 ']EPG będzie pobrane jeśli ustawisz odbiornik na któryś z kanałów Discovery lub Animal Planet. W trybie standby również powinno być pobierane.[/quote]


A jeśli mam wykupione tylko Sport i "Hity" filmowe to na jakim kanale będzie mi się ściągało EPG? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian.' post='14443' date='14.10.2006, 22:11 ']ile u was trwało pobieranie listy kanałów???[/quote]
Kilkadziesiąt sekund nie kłamiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ostatniej aktualizacji soft jak włączę TV a potem N to nie mam albo obrazu i dźwięku albo tylko dźwięku. Muszę poklikać w przycisk RES i wszystko wskakuje. Wkurza strasznie i przedtem tego nie było.

Kto coś takiego jeszcze zaobserwował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie u mnie tez czasami ginie dźwięk po wymianie softu.

Pozddrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo tylko odwrotnie jak włącze n a potem tv i tylko po hdmi brak dzwieku i obrazu(musze odłączyć od prądu), komponent ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='borys255' post='18472' date='29.10.2006, 19:28 ']
A jeśli mam wykupione tylko Sport i "Hity" filmowe to na jakim kanale będzie mi się ściągało EPG? :lol:
[/quote]
Trafna uwaga. Niezły fackup. Pozostaje ci tylko standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mok' post='19160' date='01.11.2006, 19:29 ']
co wy macie wyswietlacze [tv] :rolleyes: to typowy blad wejscia tv
[/quote]

Rozwiń swoją myśl bo coś Ci nie wierze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy ktoś wie dlaczego nie istnieje możliwość wykrywa sygnału 4:3 lub panoramy z n-boxa i powiększanie go na cały ekran lub zmniejszania ( mój TV Sharp 46" ma taką możliwość i działa to na antenie dachowej ale nie na n-boxie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mariuk' post='14818' date='16.10.2006, 12:22 ']
Ja niestety mimo moich podróży za nboxem i dziesiątek telefonów nie zdołałem go dostać, zapisałem się więc na listę społeczną, ale czytająć wypowiedzi użytkowników nie tylko z tego forum zaczynam się zastanawiać czy aby dobrze robię podpisując umowę z "n", bo skoro nie umieli oni przetestować sprzętu i nadawanego sygnału przed startem, nie potrafili zorganizować sprzedaży, nie poinformowali do tej pory o kanale filmowym, z którym mieli podpisać umowę, wstawili do swojej oferty kanały free, jako płatne, nie zamiscili informacji na swojej stronie o problemach ze sprzedażą, jednym słowem wykazali się brakiem profesjonalizmu, to jak będzie to wyglądało za parę miesięcy, czy nauczą sie na swoich błedach?
[/quote]

Szukaj dekoderów w sieci AVANS.Lista sklepów jest na stronie firmowej "n ".Jak ostatnio się dowiadywałem to n boxy zaczynają spływać do dystrybutrów.Jeśli chodzi o jakość to ITI wyszło przed orkiestrę i wypuściła swój dekoder z niedopracowanym oprogramowaniem.Będzie dużo zawodów i narzekań.Ja sam przkazałem na forum listę (chyba siedem czy osiem) problemów i niedociągnięć.Niektóre z nich np.problemy z połączeniem przez HDMI są niezrozumiałe i moim zdaniem jeśli technicy ITI się szybko z tym nie uporają będą użytkownicy mieli powody do rozwiązania umów!Jedyna nadzieja,że w końcu nastąpi radykalna poprawa w działaniu dekodera a wszystkie nasze uwagi trafią do głów jajogłowych.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Aktywowałem n 1.11.2006 r., a kupiłem jakieś 2 tygodnie wcześniej i juz pania z infolini do mnie dzwoniła i sie martwiła czemu nie aktywuje n , a ja miałem akurat mały remont i brak czasu na takie sprawy. Jednak aktywowałem dokładnie w świeto zmarłych ;) i co no problemo 10 min i po problemie, odbiór spoko, działanie spoko, nawet z pilota ściszam sobie choć czytałem że coś z tym nie jest tak. Także dla mnie wszystko jest ok, a programy hmm niech mi ktos powie z ręką na sercu że ogląda więcej niż 7 programów. Mam bajki dla dzieciaka, troche rozrywki, muzyki i filmy nic mi jak narazie nie trzeba za 36 zł. No chyba że ktoś nie pracuje i siedzi w domu 24 godziny.
...................
macieko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@janeczek: to nie są problemy z HDMI, tylko z HDCP. Problem polega na tym, że HDCP jest dosyć luźnym standardem i często różni producenci TV mogą interpretować go inaczej - a żadnej instytucji certyfikującej zgodność sprzętu z HDCP niestety jeszcze nie ma. Problemy te dotykają wszystkie firmy, łącznie z takimi gigantami jak NVIDIA - a wina często leży jednak po stronie TV (vide LG które zaczynają dobrze obsługiwać HDCP dopiero po aktualizacji firmware). To, że wcześniej TV odbierał obraz z innego urządzenia przez kabel HDMI jeszcze o niczym nie świadczy - mogła to być transmisja bez użycia HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tu nowy, mam nBoxa od 3 dni podlaczonego do LG 42 plazma PCR3 1024x768, czy przy takiej rozdzielczosci w plazmie mozna wlaczyc na 720p(przez HDMI), ktora przeciez teoretycznie w poziomoe ma 1280 pikseli? U mnie nie dziala przez nBoxa. I drugi problem scisle powiazany juz z nBox - po wlaczeni tunera spowrotem ze stanu standby, czasem od nowa trzeba ustawiac rozdzielczosc na 576p, poniewaz jest brak obrazu. Czyli nie zapamietuje ustawien i do tego czesto wlacza sie na 21 program. Moze ktos mi doradzic? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='14238' date='14.10.2006, 07:46 ']
Temat powinien być przyklejony na stałe.
Wiemy, że zawsze są problemy więc pomóżmy naszej HDTV POL.

[1] nie działa ścicszanie z pilota
[2] na niektórych kanałach brak fonii
to tak na początek ale chciałbym wiedzieć czy to wada tylko umnie czy powszechna
[3] audio: język jp1 i jp2 (chyba japoński) nie działa na TVN24. Działa tylko polski niestety.

Chyba jak idą reklamy to jest jakiś sound.
Wnioski:
puścić kolejny FTA HD czyli Fasion HD. Jest na Hotbitdzie.
A może także odpalić FTA HD z Astry. Chłopaki z SatKuriera je widzieli.
[/quote]


U mnie podobnie przy połączeniu HDMI nie ma możliwości regulacji fonii pilotem n-ki, ponadto nie mogę połączyć go z nagrywarką!!!!!!!!! Może ktoś zna sposób na to!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że nbox recorder " grzeje się" ponadprzeciętnie, szczególnie w okolicach wejść antenowych.
Dotychczas rekordzistą w temacie generowania ciepła był XBOX 360. Czy też macie ten problem ? Proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

czy ktos sie orientuje , czy rozpoczeto juz prace na karta n-ki. i czy sparowanie z odbiornikiem jest na prawde nie do "przejscia" ?

aha ! i jescze jedno czy moze juz ktos pracuje nad jakims "setting-edytorem" do nboxa

a tak wogole czy sie nad modyfikacja softu juz prace rozpoczely ... ?

ja pod katem dreamboxa 8000 ... sie dowiaduje

;-)
pozdr brom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad EPG mogliby popracować. Wczoraj ustawiłem nagrywanie meczu Bayer v. Inter na nsport, i niestety z nagrania całego meczu nie mogłem się cieszyć. Zamiast studia przedmeczowego wolałbym obejrzeć cały meczyk od początku do końca, a tak EPG posiadające nieprawdziwe dane rozpoczęcia i zakończenia audycji, wyłączyło nagrywanie w bodaj 85 minucie spotkania, gdy z czasem doliczonym mecz trwał jeszcze prawie 10 minut. Dziekuję bardzo za taką wygodę. Zakładając, że w następnych fazach LM decydować o awansie będą dogrywki i rzuty karne, nie będzie można jednak ich zobaczyć na ustawionym nagrywaniu przez EPG. O ile nad EPG można popracować, jeśli się będzie chciało technikom n, o tyle praca dysku czy tam wiatraka w trybie STANDBY w n-rekorderze dobija mnie na maxa. Jeśli tuner "śpi" to czemu tak głośno "chrapie", w nocy nie można tego znieść. W moim GE1 wiatrak buczy ale tylko wtedy gdy jest włączony, w x360 to samo, jak się wyłączy w standby - jest cisza. A ten buczy i buczy. Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mystic
Gratuluję poczucia humoru. A może Go po prostu tym którym widocznie "chrapanie" nie przeszkadza( czyli "n") oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artno' post='23484' date='21.11.2006, 23:14 ']
U mnie podobnie przy połączeniu HDMI nie ma możliwości regulacji fonii pilotem n-ki, ponadto nie mogę połączyć go z nagrywarką!!!!!!!!! Może ktoś zna sposób na to!!!!!
[/quote]

u mnie też, to duuuuuża wada !!!! jeśli ktoś to czyta z N - ludzie działajcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...