Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='leszek2006' post='31618' date='28.12.2006, 11:24 ']Wg, mnie i kilku z tego forum problem zanikania dźwięku to najprawdopodobniej jakis błąd softu nboxa wysyłającego nie do końca prawidłowy protokół dot. HDCP i jakiś sprzęt który odbiera protokół HDCP i próbuje go identyfikować czy jest zgodny z założeniami jest bardziej tolerancyjny na różne braki , niedoróbki sygnału nadajnika jakkolwiek tego nie nazwać.
Na ten temat myśłałem a nie Twoich głupich uwagach.

Wszystkiego najleszego adamo w Nowym Roku[/quote]

ale żeś się poruszył ... moim zdaniem obraziłeś ludzi pisząc że są sierotami z Nboxami.. bo mnie to wisi

Wracając do tematu tak jak pisza o tym specjaliści to błąd jest ogólnie w niedopracownaym systemie HDCP który został wprowadzony na świecie i nie jest do końca jednolitym standardem- podobno brak kompletnych badań i jednolitych wniosków . Z tego wynika niekompatybilność urządzeń. dobra stroną tego jest to że po stronie kazdego urządenia mozna to poprawiać oprogramowaniem aby zgadzały się zera i jedynki. To robi ITI i ich programiści i to robią także producenci TV i innych sprzetów. Ja rozmawiałem z Tehnikiem z Philips i potwierdził to co pisałem wyżej plus to że testy z każdym nowym urzadzeniem sa prowadzone szczególnie wtedy gdy konsumenci zgłaszaja probelmy, a takich jest sporo. Chodzi tu także o produktt firmy ADB ( czyli m.in z Nboxami itp) i ich zgodnosc z marką Philips. Zapewne tak samo jest u innych producentów

Dzieki za zyczenia też Wszystkiego Najlepszego, Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kogokolwiek uraziłem , przepraszam ale sierot użyłem w sensie lekko ironicznym . Ale kończmy tego typu uwagi.
Szkoda tylko ,że za pierwszym razem nie odpowiedziałeś konkretnie jak ostatnio bo nie byłoby dalej tematu. Jeden wie więcej od drugiego i to normalne .
Dobrej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma pojecie co sie dzieje bo dzwiek u mnie raz jest ok raz po dziwnym strzale :rolleyes: jakby przytlumiony ..pozniej znow jest ok i tak wkolko (zwykly N-box)???
Polaczenie chinchem dzwiek a video euro. Do tej pory bylo ok bez problemow, przez ostatnie 2 dni fatalnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobrałem nowe oprogramowanie nboxa i podłączyłem go kablem HDMI z Sharpem 46xd1e.

Jakość obrazu super, ale brak jest dzwięku / po komponencie wszystko jest OK/ . Proszę o pomoc.

[color="#FF0000"]Edit Tuptus55: 42 posty i zakładasz temat w złym dziale. Otrzymujesz ostrzeżenie. Temat przenoszę.[/color] Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DZIELNA6' post='32059' date='30.12.2006, 18:53 ']Pobrałem nowe oprogramowanie nboxa i podłączyłem go kablem HDMI z Sharpem 46xd1e.

Jakość obrazu super, ale brak jest dzwięku / po komponencie wszystko jest OK/ . Proszę o pomoc.

[color="#ff0000"]Edit Tuptus55: 42 posty i zakładasz temat w złym dziale. Otrzymujesz ostrzeżenie. Temat przenoszę.[/color][/quote]


Sprubój podłączyć przy wejściu HDMI telewizora kable audio do nboxa, jak dźwięk dalej nie będzie słyszalny to naciśnij przez 3 sekundy przycisk res. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czaki58' post='31360' date='26.12.2006, 09:12 ']Mam problem nie raz zanika mi glos i na pilocie n tv nie mozna zrobic glosniej lub ciszej a gdy zaniknie to ponownie naciskam glosnik na pilocie n tv i glos wraca .Sygnal A 1sila 88 jakosc ok 80 A 2 sila 81 jakosc 77 . Prosze o pomoc co sie dzieie .[/quote]


Nie wiem czy to coś da, ale przeczytaj poprzedni wątek. Edytowane przez herhor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc -mam nowy sprzecik :Pionek 507xa,Yamahy rx-v2700 ,dvd-s1700,N-Rec.
Wszystko podlaczone HDMI jak sie nalezy-przy odtwarzaniu dvd mam dzwiek 5.1 ale z N-ki moj Reciver nie rozpoznaje tego dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artiHD' post='32171' date='31.12.2006, 12:28 ']Prosze o pomoc -mam nowy sprzecik :Pionek 507xa,Yamahy rx-v2700 ,dvd-s1700,N-Rec.
Wszystko podlaczone HDMI jak sie nalezy-przy odtwarzaniu dvd mam dzwiek 5.1 ale z N-ki moj Reciver nie rozpoznaje tego dzwieku.[/quote]

Po HDMI może Ci nie grać 5.1. Podłącz optykiem. Chyba, że tak masz to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artiHD' post='32177' date='31.12.2006, 12:47 ']optyka jeszcze nie probowalem.[/quote]

No to po HDMI nie będzie Ci śmigać. Wiele osób tak ma. Optyk to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwnie bo przypadkowa testowalem kanaly i pierwszy raz zalapal po HDMI na kanale "pro 7" i to taki stary film ,ale nadaja e 5.1.
nic nie rozumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po resetowaniu n boxa mam już dzwięk w TV po HDMI, ale nie na wszystkich programach.

Gdy w nboxe w menu TV ustawiłem DOLBY DIGITAL na TAK to nie mam dzwięku w tv na kanałach ze ścieszką z dzwiękiem przestrzennym, natomiast jest na kanałach ze ścieszką stereo i na wyjściu optycznym .

Z tego wniosek, że nbox automatycznie wyłącza dzwięk na wyjściu HDMI przy załączonym dolby digital i trzeba za każdym razem zmieniać ustawienia w menu.

Czy to jest wina nboxa, cztak ma być ? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DZIELNA6' post='32222' date='31.12.2006, 17:20 ']Po resetowaniu n boxa mam już dzwięk w TV po HDMI, ale nie na wszystkich programach.

Gdy w nboxe w menu TV ustawiłem DOLBY DIGITAL na TAK to nie mam dzwięku w tv na kanałach ze ścieszką z dzwiękiem przestrzennym, natomiast jest na kanałach ze ścieszką stereo i na wyjściu optycznym .

Z tego wniosek, że nbox automatycznie wyłącza dzwięk na wyjściu HDMI przy załączonym dolby digital i trzeba za każdym razem zmieniać ustawienia w menu.

Czy to jest wina nboxa, cztak ma być ? Proszę o pomoc.[/quote]

tak ma być , telewizor nie ma dekodera DD 5.1 to sygnał cyfrowy uszkodził by wzmacniacz audio w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artiHD' post='32171' date='31.12.2006, 12:28 ']Prosze o pomoc -mam nowy sprzecik :Pionek 507xa,Yamahy rx-v2700 ,dvd-s1700,N-Rec.
Wszystko podlaczone HDMI jak sie nalezy-przy odtwarzaniu dvd mam dzwiek 5.1 ale z N-ki moj Reciver nie rozpoznaje tego dzwieku.[/quote]
Mam to samo! Audio z n-boxa rekordera wyprowadziłem optykiem do wzmacniacza AV yamaha DSP-AX1 i dwoma cinchami do TV.
Przy odbiorze programów z dolby digital na ampie nie mam dźwięku w tym standardzie. Yamaha tylko przez ułamek sekundy pokazuje sygnał dolby digital i wraca do stereo. Poprzednio na "zwykłym" n-boxie wszystko było OK. Oczywiście sygnał wysyłany z DVD zawiera DD, DTS i.t.d. Wygląda na to że coś skopali w n-boxach

A jednak DD dziala na n-ce, tylko mało jest programów realizowanych w tym formacie. Sprawdziłem na Discovery HD ZIEMIA O WSCHODZIE SŁOŃCA i jest dźwięk wielokanałowy Edytowane przez Brytt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze powiedziec, ze jak byl wczoraj koncert Madonny to D5.1 dzialalo, wiec podlaczenie Przez HDMI jest chyba OK.
Zastanawia mnie to czemu jak wciskam Info na pilocie N to teraz na TV1,TV2 TVN i DiscoveryHD mam znaczek na ekranie TV ,ze sa nadawane z dzwiekiem przestrzennym, Macie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artiHD' post='32354' date='01.01.2007, 18:52 ']Musze powiedziec, ze jak byl wczoraj koncert Madonny to D5.1 dzialalo, wiec podlaczenie Przez HDMI jest chyba OK.
Zastanawia mnie to czemu jak wciskam Info na pilocie N to teraz na TV1,TV2 TVN i DiscoveryHD mam znaczek na ekranie TV ,ze sa nadawane z dzwiekiem przestrzennym, Macie to samo?[/quote]
Na tych kanałach jest używane kodowanie DD a nie dźwięk przestrzenny. Tylko niektóre filmy na TVN i jeden program ZIEMIA O WSCHODZIE SŁOŃCA na DISCOVERY HD są nadawane z dźwiękiem przestrzennym. Ja mam sterą YAMHE 595A i nie mam żadnych problemów z optykiem i rozpoznawaniem DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roslonp' post='32356' date='01.01.2007, 19:16 ']Na tych kanałach jest używane kodowanie DD a nie dźwięk przestrzenny. Tylko niektóre filmy na TVN i jeden program ZIEMIA O WSCHODZIE SŁOŃCA na DISCOVERY HD są nadawane z dźwiękiem przestrzennym. Ja mam sterą YAMHE 595A i nie mam żadnych problemów z optykiem i rozpoznawaniem DD.[/quote]

Dokładnie. To jest Dolby Digital 2.0 lub 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmylilo mnie to info. na ekranie ,ze jest D przestrzenne -tak jest w instrukcji N-ki.
dzieki za info.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś wie czym się różni DD 2.0 od stero.
Mam denona 2307 ustawionego na Dolby Pro logic II i te dwa sygnały są różnie interpretowane. :rolleyes:
Szczególnie głośnik centralny zachowuje się odmiennie w zależności czy jest nadawany sygnał DD2.0 czy stero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kmac' post='32405' date='02.01.2007, 00:34 ']A czy może ktoś wie czym się różni DD 2.0 od stero.
Mam denona 2307 ustawionego na Dolby Pro logic II i te dwa sygnały są różnie interpretowane. :lol:
Szczególnie głośnik centralny zachowuje się odmiennie w zależności czy jest nadawany sygnał DD2.0 czy stero.[/quote]

Dolby Digital Audio Compression-3, Dolby Digital lub AC3
Pozwala na zapisanie wielokanałowego dźwięku w następujących kombinacjach (przód/tył):

1/0
1+1/0 (czyli mono na dwóch głośnikach z przodu)
[b]2/0 (czyli zwykłe stereo)[/b]
3/0
2/1 (stereo z przodu i jeden głośnik za słuchaczem)
3/1 (tzw. LCRS - kanał "lewy-środkowy-prawy-otaczający" - czyli konfiguracja Dolby Surround)
3/2

A jak dajesz na Pro logic II to system włącza dekoder i dlatego masz inne oznaczenia ale to nadal stereo.

[quote]Po roku 2000 pomysł rozwinięto po raz kolejny – powstał Dolby Pro Logic II. Pozwala on na zapis w sygnale stereo pełnej ścieżki 5.1 (lewy, centralny, prawy, lewy surround, prawy surround i głośnik niskotonowy subwoofer).[quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Mam nastepujacy problem .mam nboxa podłaczonego do Yamaha rxv640 po optyku, wczoraj przełaczyłem w setupie na dolby digital tak i na niektórych kanałach, tj tych na których pojawia się znaczek DD przez 1-2 sekundy po przełaczeniu jest buczenie w kolumnach bardzo głosne zreszta i bez wzgledu na głosnoś ustawioną w ampli, przy poprzedniej wersji softu nic takiego sie nie działo, czy ktos może ma podobne symptomy , co zrobi aby tego nie było, dodam że jesli przełacze w setupie na dolby digital nie problem znika. :lol:
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanko:
czy do nBoxa Recordera podepne bezproblemowo glosniki z dekoderem Logitech Z-5450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja podlaczylem podobnie tylko chinche poszly iodrazu do wzmacniacza starego wysluzonego technicsa. gra dobrze i nareszcie nie przerywa ! :-) dodatkowo nareszcie moge zciszac odrazu z pilota n'ki.

Pozdr. Edytowane przez VoMi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='konstant' post='41566' date='11.03.2007, 18:39 ']A ja mam takie pytanko:
czy do nBoxa Recordera podepne bezproblemowo glosniki z dekoderem Logitech Z-5450 ?[/quote]

Tak.


[quote name='VoMi7' post='42140' date='18.03.2007, 15:22 ']ja podlaczylem podobnie tylko chinche poszly iodrazu do wzmacniacza starego wysluzonego technicsa. gra dobrze i nareszcie nie przerywa ! :-) dodatkowo nareszcie moge zciszac odrazu z pilota n'ki.

Pozdr.[/quote]

Połączyłem temat jak rozwiązać problem z HDMI a rada jest w pierwszym poście tego tematu. Myślę, że co bardziej zaradni użytkownicy już dawno wpadli na taki pomysł, szczególnie, że wiele marek takich jak np. SONY mają dodatkowe wejścia analog nad HDMI na tym samym AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,


Dziś po powrocie do domu mam dźwięk na wszystkich kanałach, oprócz Discovery HD, ki diabeł? Rano wszystko było ok, po powrocie wieczorem, brak dźwięku na Discovery HD.

Jesli ktokolwiek miał tego rodzaju doświadczenie, proszę o info.


N-ka połączona przez kabel HDMI, telewizor Panasonic PV70


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...