Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) U mnie soft sam się zassał o godz. 18:05 (nbox-a miałem na czuwaniu) ale potwierdzam że problem z Dolby-Digital 5.1 pozostał. Wielka kicha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wczytaniu nowego softu z 25.10.06 dźwięk nadal przerywa. Panowie fachowcy z ITI zróbcie coś z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , tez tak mam i tez o tym pisalem , napewno nie wina kabla HDMI mialem 3 i na wszystkich to samo . Telewizor LCD SAMSUNG LE27R71B :P:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie: jak podłączyć zwykle głosniki 5.1 Bellwood pod nboxa bo w moich głosnikach z subwoofera wychodzą 3 pary chinche (czarne i czerwone) 1 para od subwofera + centralnego glosnika 2 para od frontowych glosnikow a 3 para od tylnych > czy trzeba zastosowac jaka s specjalna przjsciowke czy jak??
Jesli ktos wie to prosze o pomoc> Z gory dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak taka przejsciowka nazywa sie dekoder dzwieku surround.
Pozdrawiam. Edytowane przez aro_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aro_77' post='18254' date='28.10.2006, 14:06 ']Tak taka przejsciowka nazywa sie dekoder dzwieku surround.
Pozdrawiam.[/quote]
hehe dokladnie :D w ostatecznosci mozesz pomyslec o takim czymś [url="http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=1923"]http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=1923[/url] tylko czy to bedzie smigać z Twoimi głosnikami to pewny nie jestem

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co zaproponowal PeterMac jest rozwiazaniem. Mozna tez spotkac dekodery Technics np SH-AC500D (taki posiadam od paru ladnych lat) ma 4 wejscia cyfrowe 2x optical i 2x coaxial.
Niestety tylko z drugiej reki mozesz takie cos dostac.
Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jest troche schrzanione 5.1 po optyku.Mam amplituner Panasonic SA-HE40 ES.Podloczony mam dekoder "n" po optyku.Ustawione w dekoderze aby automatycznie wylapywal dolby digital.i tak.na discovery HD ziemia o wschodzie slonca cudnie wykrywa 5.1 i piekny dzwiek.taniec z gwiazdami 5.1 ale mam niesmak do filmow na TVN. pisza ze dolby surrond albo dolby digital a to mialem takie przypadki.Wloska Robota mial byc 5.1 a był i wykrywał tylko 2.0(nawet przy bawieniu sie w przelacznie dwieku w dekoderze,Magda M bez problemu 5.1; wladca pierscieni na pocztku filmu 2.0 dopiero po okolo 30 minutach pokzal amplituner sygnał 5.1, miss agent mial byc 5.1 a wykrywal tylko 2.0, polowanie na myszy identyko mial byc 5.1 a byl 2.0.Niwech w kocncu poprawia aby jak nadajaj film w dobly digital to aby od razu puszczali 5.1 a nie sciemniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacusmars - Władca Pierscienia był w DD5.1 od samego początku, kwestią było przestawienie strumienia na AC3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PeterMac - u mnie sie na opytku amplituner automatycznie przestawia na 5.1.w dekoderze mam ustawione aby byl w DD 5.1.a na poczatku filmu miałem DD2.0 nawet bawilem sie w opcjach zminiajc zwykle stereo na Dolby Digital.Wiem ze w trakcie reklam dzwiek sie automatycznie przestawia z 5.1 na 2.0 (tak mam w czasie Tanców)a tu naprawde mialem DD2.0 na poczatku filmu. to bylo okolo 20.25 potem wylaczylem telewizor i jak wszedlem o 21.30 na te forum znow i zauwazylem ze ktos napisal ze jest na wladcy DD5.1 wiec gdy to przeczytałem to wlaczylem ponowanie TV,amplituner i dekoder i jak ustawialem na TVN to od razu wskoczył dzwiek DD5.1 a na amplitunerze pojawil sie znaczek nie 2/0 tylko 3/2.1.I to było naprawe ze na poacztku filmu mialem sygnał DD2.0 a dopiero poźniej był 5.1.A co do amplitunera to jest nowy bo dopiero go mam 2 tyg.i kupiony prosto ze sklepu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
właśnie słucham tańca z gwiazdami na TVN i sygnał dźwiękowy ulega zniekształceniu co kilkanaście sekund. Nie jest to może bardzo odczuwalne ale gdy jest stały sygnał (muzyka, dżwięk) to co 10-20 sekund następuje lekkie zniekształcenie sygnału.
Tuner jest podłączony złączem optycznym z Denon2307. Gdzie może byc problem ? W "N" czy w Denonie ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Gdzie może byc problem ? W "N" czy w Denonie ?[/quote]
problem chyba u nadawcy.
Miałem to samo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ThYX' post='18526' date='29.10.2006, 22:29 ']Witam
właśnie słucham tańca z gwiazdami na TVN i sygnał dźwiękowy ulega zniekształceniu co kilkanaście sekund. Nie jest to może bardzo odczuwalne ale gdy jest stały sygnał (muzyka, dżwięk) to co 10-20 sekund następuje lekkie zniekształcenie sygnału.
Tuner jest podłączony złączem optycznym z Denon2307. Gdzie może byc problem ? W "N" czy w Denonie ?

Pozdr.[/quote]


U mnie jest to samo.Nigdy tak źle jak dzisiaj nie było :-(( Mój Ampli to Yamaha RX-V620RDS. Dźwięk podłączony otpycznie. ostatnio zauważyłem też , ze coraz częsciej dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Kiedyś to nie miało miejsca. Nie wiem co sie dzieje ale zaczyna mnie to lekko wlurzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='18531' date='29.10.2006, 22:37 ']U mnie jest to samo.Nigdy tak źle jak dzisiaj nie było :-(( Mój Ampli to Yamaha RX-V620RDS. Dźwięk podłączony otpycznie. ostatnio zauważyłem też , ze coraz częsciej dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Kiedyś to nie miało miejsca. Nie wiem co sie dzieje ale zaczyna mnie to lekko wlurzac.[/quote]
Nie mogę przecież być wyjątkiem bo taniec z gwiazdami był nadawany w DD 5.1 bez żadnych zniekształceń.
Mam amplituner Yamaha RX-V650. Zero problemów.
Być może problem powstaje w waszej instalacji TV-Sat. Przekaz cyfrowy ma to do siebie że przy słabym sygnale szatkuje i przerywa. Trywielnie mówiąc jest albo go nie ma. Podobnie widać to na cyfrowym przekazie obrazu. Mam antenę 1,25m i konwertery 0,7 dB. Mała średnica anteny 0,6m lub 0,8m nie w każdych warunkach atmosferycznych zapewnia zawsze idealny odbiór. Wyjrzyjcie przez okno dzisiaj jest bardzo duże zachmurzenie.
Pozdrawiam. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również potwierdzam ze na Tancu z Gwiazdami dzwięk troche haczył co jakiś czas, ale o dziwo na początku programu było oki, dopiero pózniej sie zaczeło, ale wiadomo idzie to na żywca i jakieś małe problemy niestety wyspąpiły. Czekam na potwórke tego programu i sie wtedy zobacze w czym był problem.

Jacusmars - u mnie też sie amplituner przestawia na dd5.1 jak rozpozna taki strumień chyba każdy tak ma :blink: u siebie miałem DD5.1 od samego początku w Władcy Pierscienia, no moze pierwsze kilkadziesiąt sekund nie bo sciezka była ustawiona nie na tę z DD5.1

ryszards - widocznie sie dobrze nie wsłuchałeś w przycinki które tak naprawde dość cieżko było usłyszeć, ale były i to nie zaleznie ile kto ma sygnału, osobiscie mam sygnał ~75% i jakość 98-100% a to juz bardzo dobre parametry antena 100cm TriaxTD88 konwertery Golden Interstar Twin 0.2dB.
Wiekszosc tez miała ten problem, wiec problem napewno nie wystepuje w sprzęcie czy tez sygnale, wina tylko i wyłacznie nadawcy, jakby był to problem ze słabym sygnałem to samo by sie działo np na DiscoveryHD w programie Sunrise Earth, a tam nawet na Discovery jest słabszy sygnał niz na TVN.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PeterMac' post='18569' date='30.10.2006, 01:40 ']również potwierdzam ze na Tancu z Gwiazdami dzwięk troche haczył co jakiś czas, ale o dziwo na początku programu było oki, dopiero pózniej sie zaczeło, ale wiadomo idzie to na żywca i jakieś małe problemy niestety wyspąpiły. Czekam na potwórke tego programu i sie wtedy zobacze w czym był problem.

ryszards - widocznie sie dobrze nie wsłuchałeś w przycinki które tak naprawde dość cieżko było usłyszeć, ale były i to nie zaleznie ile kto ma sygnału, osobiscie mam sygnał ~75% i jakość 98-100% a to juz bardzo dobre parametry antena 100cm TriaxTD88 kownetry Golden Interstar Twin 0.2dB.
Wiekszosc tez miała ten problem, wiec problem napewno nie wystepuje w sprzęcie czy tez sygnale, wina tylko i wyłacznie nadawcy, jakby był to problem ze słabym sygnałem to samo by sie działo np na DiscoveryHD w programie Sunrise Earth, a tam nawet na Discovery jest słabszy sygnał niz na TVN.[/quote]

U mnie parametry połączenia to 80%/100% więc przycinanie raczej nie jest kwestią mojej instalacji antenowej. Trochę się uspokoiłem że u innych było to samo. Na DD 2.0 nie mam tego problemu i wszystko idzie gładko.

Kiedy powtórka tego programu ? Chętnie sprawdzę czy znowu to będzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki PeterMac.ZObacze w tym tygodniu na TVN "ostatni samuraj" czy mi sie przelaczy na 5.1 (jesli puszcza taki sygnał).A co wczorajszych Tanców to potwierdzam u mnie tez na poczatku bylo oki a póxniej co kilka sekund przeskaiwał dzwiek. a jakosć sygnału mam 88% a jakosc 88-92%(poszczas deszczu mialem jakosc sygnalu 100% nie wiem czemu) a zestaw antenowy od cyfry.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ampli Pionner i 3 tydzień z rzędu Taniec okej podobnie jak LOTR. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienie audio w nboxie to chyba kwestia tego czy chcesz miec dzwiek na czinczach czy na optyku. a w tvn musza leciec 2 dzwieki na raz - zwykle mpeg i ac3, bo bez tego pierwszego to abonenci CP pewno nic by nie slyszeli (nie mialem, ale sadze ze wiekowe dekodery nie maja dekodowania ac3) wiec i tak musisz sie upewnic ze wlasciwego audio sluchasz w OPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...