Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

[b][color="#FF0000"]Jak rozwiązać problem przyrywania dźwięku po HDMI?[/color][/b]

[b][1][/b]Zazwyczaj każdy telewizor ma dodatkowe wejścia analogowe dźwięku. Podłączamy nboxa kablem HDMI do telewizora i trzymamy około 5s przycisk RES. Dekoder ustawi się na tryb DVI (do wyboru rozdzielczośc aż do 1080i). Ustawiamy odpowiednią rodzielczość wedle posiadanego sprzętu. Dźwięk wyprowadzamy kablami chinch do telewizora. Dźwięk po analogu niczym nie różni się od HDMI (słuchając go na telewizorze).

[b][2][/b]Można też użyć kabla optycznego w celu uzyskania dźwieku 5.1 z naszego kina domowego.

[b][3][/b]Używamy kabla component, który w 95% daje lepszą jakość obrazu niż HDMI (5 kabli chinch: 3 obraz, 2 dźwięk)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam następujący problem. Posiadam kino domowe JVC z przed kilku lat (amplituner i dvd osobno). Podłączyłem N poprzez SCART, gdyż nie mam jeszcze tv z hd oraz dźwięk podłączyłem do kina kablem SPDIF. Dźwięk analogowy działa bez problemu. Kiedy przełączam ścieżkę na DD 5.1/2.0 dźwięk "idzie" ale jest szatkowany tak jak np zwykły dźwięk przy słabym odbiorze z cyfry+, np kiedy obraz się szatkuje z powodu słabego sygnału. Jak to naprawić?

Przepraszam za dublowanie tematów ale przy próbie wysłania nowego tematu wywaliło mi jakiś błąd :)

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci film na TVN: Dwa tygodnie na miłość

Piękne DD 5.1 B) a jutro Taniec z gwiazdami w 5.1 LOL ciekawe jak to gra ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniec z gwiazdami w 5.1 : bezcenne ;) Tak na serio: super grało. Ciekawe, że gadka leciała nie tylko z centrala ale i w przednich głośnikach. Ale jak grała orkiestra: mistrzowsko słychać. Słychać jak publika siedzi z tyłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru a nie masz na TVN rozjechania dźwięku z obrazem u mnie dźwięk wyprzedza obraz minimalnie i to samo mam jak podłączę DD5.1 po optyku do ampli sonego i jak z n-ki do TV po chinchach.To samo miałem na dbox2 z TVN a na niemieckich dd5.1 bez problemu.więc to chyba wina nadawcy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rextytus' post='14669' date='15.10.2006, 22:50 ']Gmeru a nie masz na TVN rozjechania dźwięku z obrazem u mnie dźwięk wyprzedza obraz minimalnie i to samo mam jak podłączę DD5.1 po optyku do ampli sonego i jak z n-ki do TV po chinchach.To samo miałem na dbox2 z TVN a na niemieckich dd5.1 bez problemu.więc to chyba wina nadawcy??[/quote]

Niestety mam i trochę to wkurza ;) Wina nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
a moze to wcale nie wina nadawcy???
W Humax 1000 byl ten sam problem, ale wpadli na to, tzn, trzeba bylo 5-8 Sekund przycisnac przycisk mute( przekreslony glosnik) na pilocie i wyskakuje plansza zeby dostroic glos do obrazu, i po klopocie,nie wiem czy z nboxem mozna tak samo????
Warto sprobowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie jako leik, czy można jakoś podłączyć do dekodera "n" głośniki Logitech X-530. Wiem że są to głośniki do komputera ale bez problemu podłączyłam je do mojego DVD. głośniki te maja 3 końcówki typu jack, a ja podłączyłam je do DVD przez przejściówkę która zakończona jest 6 kabelkami typu "chincz". Da jakos rade wykorzystać mój sprzęt do n'ki czy muszę zainwestować w kino domowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mayka' post='14729' date='16.10.2006, 09:25 ']Witam, mam pytanie jako leik, czy można jakoś podłączyć do dekodera "n" głośniki Logitech X-530. Wiem że są to głośniki do komputera ale bez problemu podłączyłam je do mojego DVD. głośniki te maja 3 końcówki typu jack, a ja podłączyłam je do DVD przez przejściówkę która zakończona jest 6 kabelkami typu "chincz". Da jakos rade wykorzystać mój sprzęt do n'ki czy muszę zainwestować w kino domowe?[/quote]

Niestety - do dvd podłaczyłeś 6 kabelkami bo ma wbudowane dekodery, a z N-ki jest wyjscie cyfrowe więc musisz miec jakiś przetwornik Cyfrowo-analogowy - dekoder np. kino domowe lub sam amplituner.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam swoje pytanie z pierwszego postu w tym temacie. Czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem ? Czy istnieje możliwość że problem tkwi w nboxie? kabel jest na 100% sprawny bo podłączyłem go do odtwarzacza dvd i dziala bez problemu. Czy ktos wie jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś próbował podłączyć głośniki Z-5500 do nboxa? Jeżeli tak to jakim kablem i z jakim efektem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podłączone z 5400. Podłączone spdif. Do centralki możliwość podpięcia 2x spdif + 1x coaxial + 3x stereo lub 1x komplet 5.1 analog na 3 cinch. Czytelny wyświetlacz. Jakość dźwięku bardzo dobra, subwoofer ma "miękki" bas. W przypadku przekazu DD jest ono natychmiast wykrywane i pokazuje na wyświetlaczu źródło Dolby Digital. Dla pozostałych DPL II. Używam opcji music, ponieważ ma więcej ustawień niż movie. Jeden drobny minus - pilot jest "kierunkowy" i trzeba celować w centralkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wery' post='15473' date='18.10.2006, 14:18 ']Do Userr: Możesz podać dokładną nazwę kabla optycznego?[/quote]


Przewód optyczny Toslink/Toslink, seria Prolink Exclusive, dł. 1,2 m, TCV4510 sklep www.kabelek.pl. Całe 24 PLN, zapomnieć o MM i temu podobnych wyłudzaczach. Tam brałem też HDMI (na razie jako ew. smycz dla psa), a później Composite. Jak ktoś się fanuje to są też kable po 400 PLN i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wery' post='15485' date='18.10.2006, 14:41 ']Dziękuję. Już zamawiam[/quote]

Są różne długości. Zmierz dokładnie potrzebną i daj z 10-20 cm zapasu. Ja mam centralkę z boku i kabel na styk :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wery' post='15506' date='18.10.2006, 15:24 ']Czy kabel Coaxial też polecasz firmy prolink?[/quote]

Tak, ale z tej serii Exclusive. Nie mam teraz czasu sprawdzić kodu, ale znajdziesz na stronie. Tylko zwróć uwagę, że są dwa rodzaje. Dedykowany do AV i ten właściwy - Composite Video. W piątek startowałem po HDMI (bez efektu) i po sprawdzeniu, że scart działa wygrzebałem jakieś trzy druty rca i tak jechałem do poniedziałku z 1080. Na skalowanych SD były artefakty, ale pomiędzy piątkiem i poniedziałkiem była znaczna zmiana na korzyść. Po założeniu "normalnego" composite jest ok.

upss.. nie doczytałem, że pytasz o coaxial do audio. Nie sprawdzałem, ale biorąc pod uwagę kupiony spdif i composite - nie powinno być problemów. Edytowane przez userr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odrazu podłącze się do tematu na temat kabelków:

Wlasnie kombinuje jak tu podpiac moje Audigy do nBoxa...
Czy ten kabelek sie nada.. [url="http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/1_26/products_id/169"]http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPa...products_id/169[/url]
bo niestety na karcie nie ma wejscia optycznego tylko spdif 3,5mm ;/ Edytowane przez Bman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bman' post='15673' date='19.10.2006, 00:01 ']Odrazu podłącze się do tematu na temat kabelków:

Wlasnie kombinuje jak tu podpiac moje Audigy do nBoxa...
Czy ten kabelek sie nada.. [url="http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/1_26/products_id/169"]http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPa...products_id/169[/url]
bo niestety na karcie nie ma wejscia optycznego tylko spdif 3,5mm ;/[/quote]

Kabel to połączy, ale nie znam specyfikacji audigy - czy gniazdo minijack spdif na karcie jest tylko out, czy uniwersalne in-out. Jeżeli ma możliwość podłączenia in - to ok. Pamiętaj, że łączysz n jako żródło do audigy a nie odwrotnie jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym nie pomyslalem i wlasnie szukam jakiegos info ale np nic z tego nie rozumiem

"Wejście AUX
* Obsługuje wyjście SPDIF dla cyfrowych głośników stereo lub cyfrowego modułu wejść/wyjść"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakich kanałach i kiedy sprawdzaliście działanie 5.1 po optyku ?
Albo ja mam jakiegoś pecha, albo nie wiem. Kabelek i sprzęt mam ok - gdy podłączam w DVD od razu zaskakuje.

Czy to tak powinno działać ? :
- gdy pojawi się dzwięk 5.1 (oczywiście włączona opcja w N-boxie) odetnie audio po analogu i powinno się pojawić na dekoderze DD ?



Dzięki za ew. pomoc

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Discovery HD leci taki program coś tam o poranku czy tam zachodzie dnia, albo o rybkach coś leciało kiedyś nie pamiętam :) Tam było 5.1. Podłączasz do amplitunera optyka w opcjach "Telewizor" w nboxie ustawiasz DD na tak i nie masz prawa mieć od tego czasu dźwięku przez tv (na kanałach z DD) bo dźwięk idzie tylko po optyku.

Edytowane przez histeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='histeryk' post='15914' date='19.10.2006, 19:43 ']Na Discovery HD leci taki program coś tam o poranku czy tam zachodzie dnia, albo o rybkach coś leciało kiedyś nie pamiętam :) Tam było 5.1. Podłączasz do amplitunera optyka w opcjach "Telewizor" w nboxie ustawiasz DD na tak i nie masz prawa mieć od tego czasu dźwięku przez tv (na kanałach z DD) bo dźwięk idzie tylko po optyku.[/quote]
Wielkie dzieki, bo na infolinii nie wiedzieli a mój amplituner milczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Bman

1. Podaj model karty dźwiękowej. Rozbudowane modele Audigy posiadają wejście i wyjście optyczne. (czekaj na opinię posiadaczy takich kart)
2. Z opisu wynika, że może być to wyjście optyczne do zewnętrznego dekodera cyfrowego sygnału dolby.

Wracając do tematu - zestawy 5.1 Logitech od modelu z 5400 w górę posiadają taki dekoder. Dlatego mogą być alternatywą dla amplitunera + zestaw głośnikowy. Wszystko jest kwestią wyboru.
ps. nie należy sugerować się określeniem - zestaw głośników komputerowych. Ten sprzęt jest kompletnym zestawem realizującym odtwarzanie dźwięku przestrzennego z każdego żródła analogowego (w DPL II) i cyfrowego (Dolby Digital).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...