Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Sharpie dźiwęk lekko szarpie :lol:
Nie wiem jednak czy to wina n boxa, czy starego jeszcze z Wizji konwertera, ale na ferdku szedł bez mrugnięcia, pełne dd na NRJ HQ, a na n prawie cały czas straszy i nie ma znaczenia siła sygnału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Yamahe RX-V1400. Po optyku (po wybraniu w n-box Dolby Digital na "Tak") na TVN i Discovery HD cisza. Na pozostałych kanałach wszystko O.K. bez względu czy sygnał kodowany w AC3 czy PCM. Dzwoniłem na infolinię, spec od amplitunerów powiedział że problem znany i że może następny soft rozwiąże problem - z naciskiem na MOŻE. Dodatkowo zalecił włączyć cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś była na podobny temat dyskusja na pl.rec.telewizja -> [url="http://groups.google.com/group/pl.rec.telewizja/browse_frm/thread/a90e2244e71dec91/9ff92bde4a0d6f4e?lnk=st&q=tvn+dolby+digital&rnum=4#9ff92bde4a0d6f4e"]poczytajcie[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Ymahe RX-V440 dźwięk po optyku (no name) bez zakłóceń tylko stosunkowo rzadko wykrywa mi 5.1 najczęściej DD 2.0 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='john67' post='20858' date='07.11.2006, 20:59 ']
Mam Yamahe rx-v 430 ktos moze testowal n z fergusona po cyfrowym fonia bardzo dobra
[/quote]


Też mam 430-kę, i jestem ciekaw jak z "n"ką pójdzie po optyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kropek' post='20829' date='07.11.2006, 17:12 ']
Ktoś testował pod tym kątem YAMAHE
[/quote]

Ja mam Yamahę RXV 1200 i po optyku kablem IXOS podaję na wejscie TV/LD w ampli.
Amli wykrywa Dolby Digital na Disco.HD i innych HD ale 2.0.
Zapalone jest Dolby Digital w ampli. ale i wykryte jest Dolby Prologic.
Dźwięk jest dobrej jakości , w każdym z pięciu kanałów mimo zapalonego wskaźnika DD2.0.
Na razie nie wiem dlaczego ampli nie pokazuje wskaźnika 5.1 jak natychmiast to sie dzieje gdy przełaczam źródła z nboxa np. na DVD , tam natychmiast amli pokazuje wskaźnik 5.1.
Nie mam pewności czy w danym momencie na Nbox aktualnie jest nadawany sysgnał 5.1 i czy musi zapalać sie wsaźnik 5.1 na ampli. Na pewno jest chyba więcej programów w DD2.0 i ten wskaźnik na razie dominuje.
pozdrawiam
leszek 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś podłączył do N-boxa po optyku kino panasonic SCHT 845 , chyba potrzebna jakaś przejściówka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlaczylem n boxa do tv przez gniazdo scart.oprocz n boxa podlaczona mam zwykla antene . zauwazylem ze dzwiek z kanalow antenowych przebija jezeli oglada sie kanaly z n boxa. jak to wyeliminowac???czy wyjmowac antene,ale wtedy slychac szumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie byl podobny problem tylko, ze z obrazem, tzn. jak byla wlozona antena TV to na scart w TV przebijaly cienie z anteny naziemnej (stary TV). Pomoglo nastrojenie w TV kanalu na ktorym nic nie ma (w sensie tam gdzie nic nie odbiera) i bedac na tym kanale przelaczenie na AV (czyli na scart). Moze podobnie bedzie u Ciebie z dzwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak podpiąc głośniki creative z aktywnym sub które nie mają optikalu do nbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli TV jest sprawny a przełączaniem na SCART steruje nBox, to przyczyną może być niewystarczające napięcie przełączające na SCART. Jednak raczej stawiałbym na niekompatybilnośc złącza SCART w TV lub zbyt duże obciążenie przez obwód wejściowy. Ewentualnie niewydolność źródła napięcia przełączającego w nBox.
Jeśli natomiast przełączasz ręcznie TV, z pilota, na wejście AV, to jest to raczej kwestia niezbyt dobrze działającego switch-a w TV.
Pozdrawiam.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brat ma podłączoną N-kę przez optyk do kina JVC. Dźwięk (DD) jest poszatkowany. Dekoder podłączony był do innego kina domowego i działał bez problemu. Dodam że przez to samo gniazdo optyczne w JVC odtwarzacz DVD podaje dźwięk OK tzn. wszystko jest w porządku. Kable optyczne testował różne więc to nie ten problem Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jakiś czas tzn. średnio co 15 min. na sekundę przerywa głos z nki niezależnie od oglądanego kanału. Nke mam podłączoną przez kabel hd do samsunga 40'' hd-ready. Czy u kogoś jest ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Romanesku' post='24194' date='25.11.2006, 09:57 ']
Co jakiś czas tzn. średnio co 15 min. na sekundę przerywa głos z nki niezależnie od oglądanego kanału. Nke mam podłączoną przez kabel hd do samsunga 40'' hd-ready. Czy u kogoś jest ten problem?
[/quote]
Ja mam ten sam problem na Sony ! ale kolego i tak sie powinieneś narazie cieszyć bo za jakiś czas dzwiek ci bedzie zanikał co 5 min. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam taki sam problem, też na Sony, jest na to jakieś rozwiązanie? w sumie _jeszcze_ mi to nie przeszkadza jak oglądam TVN, czy inne, ale jak się ogląda mecz to już jest gorzej.

Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem Tv na inny egzemplarz, ale nadal jest to samo. Mam zamiar wymienić nboxa na tego z dyskiem wtedy zobaczę czy nadal zanika dżwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez bedzie zanikal. Tak sie dzieje po HDMI.
Jedyne wyjscie - sluchac przez amplituner przez optyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe u mnie zanika jeszcze częściej , co kilka minut i to na wyjściu stereo cinch (dzwiek idzie poprzez przełącznik mechaniczny na wierzę ale nie ma raczej znaczenia). Najlepiej to sprawdzać na kanałach muzycznych gdzie jest większa ciągłość dźwięku.
Tylko nie piszcie że mam słabą siłę lub jakość sygnału, bo to akurat jest ok , czasza 112cm konwewrter Quad 0,3 db szumu.

Podejrzewam że jest ten efekt u większości użytkowników tylko go nie zauważają, nie jestem za mocny w temacie ale zdaje mi się że tak nadaje nka retransmitując materiał, przy konwersji materiał 60->50 mhz łatwiej jest nadrobić synchro modyfikując strumień dźwięku niż obrazu. Pewna analogia zachodzi przy dodawaniu ścieżki dźwiękowej w materiałach ripowanych z satki.

pozdrawiam

mały update - zaniki dźwięku zdarzyły mi się o 1 w nocy z 25/26.11.06 i chyba tylko występują na zachodnich kanałach, więc widzę że piszę o zupełnie innym problemie niż z HDMI Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...