Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Zakupilem dekoder n i zestaw kina domowego. Niestety moje kino nie ma wyjscia optycznego. W jakic sposob mozna podłaczyc dekoder do mojego kina aby w pelni wykorzystac dzwiek 5.1 dolby digital z nboxa???????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='superpn' post='14177' date='13.10.2006, 20:52 ']
Mam następujący problem. Posiadam kino domowe JVC z przed kilku lat (amplituner i dvd osobno). Podłączyłem N poprzez SCART, gdyż nie mam jeszcze tv z hd oraz dźwięk podłączyłem do kina kablem SPDIF. Dźwięk analogowy działa bez problemu. Kiedy przełączam ścieżkę na DD 5.1/2.0 dźwięk "idzie" ale jest szatkowany tak jak np zwykły dźwięk przy słabym odbiorze z cyfry+, np kiedy obraz się szatkuje z powodu słabego sygnału. Jak to naprawić?


[/quote]

Tez mam kino domowe JVC i mam dokladnie ten sam problem. Jak narazie nikt nie jest mi w stanie pomoc. Wyglada na to ze dekoder nie chce wspolpracowac z tym kinem domowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel19881' post='18904' date='31.10.2006, 19:49 ']
Mam pytanie. Zakupilem dekoder n i zestaw kina domowego. Niestety moje kino nie ma wyjscia optycznego. W jakic sposob mozna podłaczyc dekoder do mojego kina aby w pelni wykorzystac dzwiek 5.1 dolby digital z nboxa???????????????/
[/quote]

Witam
TO [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=138371223"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=138371223[/url]
powinno być odpowiednie

Pozdrawiam
Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Co do dzwieku też mam przez HDMI ten sam problem
troszkę jest to wnerwiające.
Przez optyk wszystko OK
A co do obrazu też mam te denerwujące skoki jednak ostatnio jestem
"przeziębiony" i przez LCD siedze około 8-10h
nie na wszystkich programach sie przycina (oczywiście chodzi mi o Discovery DH)
Jest kilka programów gdzie sie przycina (inżynieria extremalna i kilka innych) przyrodnicze jak np. Władca Węży i Jeff Corwin chodza idealnie
możeto byc problem materiału a nie N choć nie jestem pewny)

LCD to Samsung 26R72

Tynio

Pozdrawiam Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W roznych tematach pisałem o tym zjawisku wczesniej pytałem czy ma to ktos co u mnie a mianowicie przerywanie dzwieku bez odzewu myslałem ze to tylko mój problem a tu prosze
dzwoniłem na infoline 17.10 zgłaszałem ten problem nic nie zrobili jak widac po wgranym nowym sofcie dalej to samo :lol::P zdegustowany podlączyłem dzwiek do telewizora po niskiej a abraz mam po HDMI wk...ia mnie to bo po optycznym tez jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='18748' date='31.10.2006, 00:22 ']
U mnie ampli Pionner i 3 tydzień z rzędu Taniec okej podobnie jak LOTR. Żadnych problemów.
[/quote]
A jaki masz kabel optyczny ?

Czekam na powtórkę Tańca z ... - czy ktoś wie czy i kiedy będzie ? Chciałbym mieć pewność że to nie był problem w moim zestawie..

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórka 4.11 sobota, godz 13.55

nie to nie wina w sprzęcie :( wina TVN-u, przetestuj sobie na DiscoveryHD na programie Sunrise Earth, codziennie w godzinach 8:00, 16:00, 00:00

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Moj ampli Koda av-504 ładnie podaje dzwięk dolby digital sprawdziłem na discavery hd a co z tego po ok.25-30min.wyłancza sie i pokazuje unlock.Następnego dnia jest to samo.Przwód optyczny.
Co to może być.
Pozdrawiam. Edytowane przez CZARNY666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PeterMac' post='18993' date='01.11.2006, 01:58 ']
powtórka 4.11 sobota, godz 13.55

nie to nie wina w sprzęcie ;) wina TVN-u, przetestuj sobie na DiscoveryHD na programie Sunrise Earth, codziennie w godzinach 8:00, 16:00, 00:00
[/quote]

Oglądam K-19 i dźwięk mam prawidłowy. Zaczekam jeszcze na powtórkę Tańca ... bo o godzinie 8, 16 to mnie jeszcze nie ma w domu, a o 00 to już lewituje w kierunku łóżka :-)

Dziwi mnie tylko opinia Gmeru że u niego wszystko wtedy działało dobrze ... ??


Trochę się pospieszyłem z dobrą opinią bo w całym filmie było może kilka (4-5) takich drobnych załamań dźwięku. Nie było tak źle jak na niedzielnych Tańcach ale coś tu jest problemem. Chciałem sprawdzić o 00 jakość na Discovery by wykluczyć winę kabla ale były to odgłosy przyrody, szczebiotanie ptaków i przy takim dźwięku raczej trudno byłoby usłyszeć takie załamania dźwięku. Czekam więc na inny materiał z DD5.1...

Pozdr.

Edytowane przez ThYX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy ktoś z posiadaczy nBoxa łączył go po optyku z kinem domowym Panasonica jak w tytule lub innym modelem tej firmy.
Wrażenia z audio 5.1 ,problemy czy sukces ?
Mam zamiar nabyć ten model czekam na info .


PZDR
Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Greeg2' post='19541' date='02.11.2006, 22:45 ']
Witam
Czy ktoś z posiadaczy nBoxa łączył go po optyku z kinem domowym Panasonica jak w tytule lub innym modelem tej firmy.
Wrażenia z audio 5.1 ,problemy czy sukces ?
Mam zamiar nabyć ten model czekam na info .
PZDR
Greeg
[/quote]
Uwazaj mam te same kino i połączone optykiem i gdy ustawie na nboxie 5.1 to dzwiek szatkuje, to nie jest wina ani kina domowego ani kabla cos nie tak z Nką!! Moze bedzie jakas aktualizacja bo kicha, podobno inni tez napotkali ten sam problem na innych sprzetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Mam pytanie czy kazdy nbox połączony optykiem do wzmacniacza lub amplitunera ma problem z dzwiękiem [/b] 5.1 ??? (trzeba ustawic na N-ce Dolby Digital 5.1 na tak) wtedy dzwiek jest nie do zniesienia "rozwalony". Mam sprawny kabel i amplituner Panasonica, moze dołączą do tego jakaś poprawke, bo tak nie moze być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='austrian' post='19591' date='03.11.2006, 10:36 ']
[b]Mam pytanie czy kazdy nbox połączony optykiem do wzmacniacza lub amplitunera ma problem z dzwiękiem [/b] 5.1 ??? (trzeba ustawic na N-ce Dolby Digital 5.1 na tak) wtedy dzwiek jest nie do zniesienia "rozwalony". Mam sprawny kabel i amplituner Panasonica, moze dołączą do tego jakaś poprawke, bo tak nie moze być!
[/quote]
Witam
Rozmawiałem dziś z konsultantem w sprawie problemów z odbiorem DD.Aby dźwięk był dobrej jakości (5.1 po optyku) należy w ustawieniach boxa ustawić : setup>telewizor>pin>Dolby Digital-NIE
później :OPT >Język programu >Dolby Digital
gdy jest program ze ścieżką wielokanałową
Jeśli to sprawdzicie proszę o info czy zadziała
Szczeglnie chodzi mi o kino Panasa SC-HT 885ES

Pozdr
Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sprawdza sie.mam amplituner Panasonic SA-HE 40ES zrobilem tak jak otrzymales info w BOA ale to w tedy po otyku wogule nie ma 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='austrian' post='19591' date='03.11.2006, 10:36 ']
[b]Mam pytanie czy kazdy nbox połączony optykiem do wzmacniacza lub amplitunera ma problem z dzwiękiem [/b] 5.1 ??? (trzeba ustawic na N-ce Dolby Digital 5.1 na tak) wtedy dzwiek jest nie do zniesienia "rozwalony". Mam sprawny kabel i amplituner Panasonica, moze dołączą do tego jakaś poprawke, bo tak nie moze być!
[/quote]

Nie

U mnie jest OK po optyku

Sony DB 925

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jacusmars' post='19817' date='03.11.2006, 23:11 ']
nie sprawdza sie.mam amplituner Panasonic SA-HE 40ES zrobilem tak jak otrzymales info w BOA ale to w tedy po otyku wogule nie ma 5.1
[/quote]
Witam
Przecież niema dziś programu w nce DD5.1
:(
Jak to sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sadzilem ze ostni samuraj bedzie w DD.5.1 ale jest w 2.0.po za tym gdy mam wlancoze w dekoderze DD na TAK to pokazuje mi sie na amplitunerze napis DD digital .gdy plelanczam (bawiac sie w OPT) ze zwykle na DD to jak mam na zwyklym dzwiku to napis DD nie pojawia mi sie na amlitunerze a gdy przelącze na DD POlski to pojawi sie automatycznie znaczek DD DIgital na amplitunerze.
Gdy zrobilem tak jak powiedzili CI na infolinii ze w ustwieniach dekodera trzeba wylączyc DD na NIE to po optyku gdy bawilem sie na TVN ze zwyklego sygnalu przechodizlem na DD to zaden napis dolby didtal mi sie nie pojawial.
Spróboj jutro o 8.00 rano na Discover HDobejrzec program "ziemia o wschodzie słonca" jak automatycznie przelaczy Ci sie na 5.1 to masz wszytko dobrze ustawione a jak nie to nei wiem.BO mi na Discovery jak i na Tancach automatycznie maplituner wykrywa dzwiek 5.1. nawet K-19 mialem 5.1
SOrki za błedy ale szybko pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie leci Taniec. U mnie niestety DD2.0. Ktos to moze potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie DD 2.0
Powtórki Tańca z Gwiazdami są w 2.0 a niedzielne na żywo w 5.1

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='austrian' post='19580' date='03.11.2006, 10:21 ']
Uwazaj mam te same kino i połączone optykiem i gdy ustawie na nboxie 5.1 to dzwiek szatkuje, to nie jest wina ani kina domowego ani kabla cos nie tak z Nką!! Moze bedzie jakas aktualizacja bo kicha, podobno inni tez napotkali ten sam problem na innych sprzetach.
[/quote]


Czy próbowałeś zmienić kabel optyczny na inny (krótszy) może tu jest problem?

Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo kino i ten sam efekt (szatkowanie). Problem i model kina opisałem na partyline i podobno mają "testować" i pracować nad problemem... Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Greeg2' post='20272' date='05.11.2006, 18:48 ']
Czy próbowałeś zmienić kabel optyczny na inny (krótszy) może tu jest problem?

Greeg
[/quote]
Krótszy swiatłowód?? nielogiczne!!! Na DVD działał na kompie działał i to 5.1 a Nbox nie działa tylko 2.0 a wiec co kabel za długi??!! NIE!!! Wina jest dekodera N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='austrian' post='20419' date='06.11.2006, 10:37 ']
Krótszy swiatłowód?? nielogiczne!!! Na DVD działał na kompie działał i to 5.1 a Nbox nie działa tylko 2.0 a wiec co kabel za długi??!! NIE!!! Wina jest dekodera N.
[/quote]

Czy ktoś ma kino domowe LG LH751TB jak ono działa z nBoxem po optyku ?
W instrukcji obsługi tego sprzętu podane jest, że tylko gdy optyczny sygnał ma próbkowanie w zakresie 32-96KHz z zewnętrznego źródła cyfrowego będzie prawidłowo dekodowany do 5.1 inaczej usłyszymy zakłócenia o których piszecie.
Jaki jest zakres próbkowania dla Panasa SC-HT855ES ?

Pozdr.

Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Potrzebuje, informacji o zakresie częstotliwości próbkowania wyjścia optycznego nBoxa w zwiazku z licznymi problemami w połączeniach z wzmacniaczami i kin domowch różnych producentów.
Są takie marki jak Sony gdzie nie wystepuje ten problem.
Czy nowy firmware rozwiąże te wady nBoxa

Pozdr

Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...