Skocz do zawartości
superpn

Wszystko na temat dźwięku w nbox HDTV (recorder) (HDMI, component, SPDIF itd)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja mam sony bravia tylna projekcja 50 cal połączenie po hdmi jest wszystko dobrze zdarza się że po uruchomieniu nie mam głosu(czasami )jednak ponowne włacz\enie n boxa poprawia to.Też czekam na nboxa recordera i mam nadzieję że bedzie trochę doskonalszy....Połaczenie optykiem tez robi robotę... Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mario' post='25334' date='30.11.2006, 00:12 ']
..
[/quote]
Oświeć mnie, bo nie bardzo jarzę... coś wnosisz tymi kropeczkami, czy tylko nabijasz sobie posty w kolejnych tematach? Poważnie, nie jarzę... i to moderator... Edytowane przez Merdox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nbox recorder.Po kablu HDMI co jakieś 30 sekund przycina mi dzwięk na amplitunerze.Optyczny chodzi bez zarzutu.Podlączenie nbox HDMI-amplituner Pioneer AX2 HDMI-Philips 37 PF9830/10 HDMI.W BOK mówią że to wina telewizora i że pracują nad oprogramowaniem.Może jakieś uwagi i sugestie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy oglądam co jakiś czas mi sie dzwiek zawiesza(strzeli) co to za przyczyna ?? mam nbox recorder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam proste pytanie - w instrukcji znalazłem że można regulować poziom dźwięku przy pomocy pilota. Rozumiem że dotyczy to wyjścia analogowego? Czy możecie potwierdzić że to działa? Mam wzmacniacz bez pilota więc przydała by mi się taka opcja :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mialem tv crt to było super zmienialem se glosnosc pilotem od nki ale jak zmienilem na lcd (kdl-40w2000) to zmienianie gloscnosci prawie wogle nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='28268' date='11.12.2006, 18:34 ']
jak mialem tv crt to było super zmienialem se glosnosc pilotem od nki ale jak zmienilem na lcd (kdl-40w2000) to zmienianie gloscnosci prawie wogle nic nie daje
[/quote]

Dziwne.. a jakie to by miało mieć znaczenie? No chyba że wtedy puszczałeś dźwięk po analogu a teraz po HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy jak ustawicie w ustawieniach recordera dzwieka dolby digital na TAK, to w telewizorku LCD przez HDMI nie macie dzwieku?
jak tak wlasnie mam. Nie jestem specem, wiec pytam o co tu chodzi.

Mam recorder podlaczony do LCD Samsung LE32M61B przez kabel HDMI i bez ustawienia dolby dzwiek jest w TV a z ustawieniem DOLBY na TAK ..dzwieku brak.

Oprocz tego mam podlaczone kino domowe do recordera przez kabelek optyczny - i odbiera ok. Choc narazie nie mialem okazji uslyszec 5.1. Bo dopiero dzis podpialem i nic w DD nie lecialo. Choc na kilku kanalach pokazuje DD, to jednak nie jest to zgodne z prawda.

Rozumiem ze jak mam na recorderze ustawione Dolby Digital na "NIE" - to do kina domowego przez optyka nie idzie mi 5.1?
to oznacza ze kiedy chce ogladac film w 5.1 (o ile jest nadawany) to musze wlazic do menu i przelaczac tam.
A jak pozniej wylaczam kino i slucham dzwieku z TV, to znow musze tam wlazic do menu i znow przelaczac?

Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Najpierw powinieneś dokładnie przestudiować instrukcje wszystkich urządzeń. Jeśli chcesz wykorzystać ich pełne możliwości to musisz to zrobić. Nie podałeś co za odtwarzacz masz. Mam dvd samsunga hd950 i lcd sharpa i jak w hd950 mam ustawiony dźwiek na "betsream" to na tv przez hdmi dźwieku brak.
Prawdopodobnie chodzi o specyfikacje knkretnej wersji hdmi, który jest w dvd. Jak w menu dvd ustawię "pcm" to dźwiek na tv jest. Oczywiście na ampie przy "betsream" jest 5.1.
pozdrawiam
Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zestaw kina domowego, niedrogi, ale wejscie optyczne ma i ma DD 5.1
kino: Panasonic SC-HT855

generalnie sam LCD (Samsung LE32M61B) nie ma dekodera DD, zatem kiedy ustawie w nboxerecorderze DD na TAK, to w TV LCD glosu nie mam niestety. W kinie domowym oczywiscie mam.
Jednak jaki to sens przelaczac w kolko w recorderze ustawienia, by sluchac cos na kinie w DD musze przelaczyc na TAK, a by sluchac normalnie w TV, przelaczyc trzeba na NIE.

Chyba ze to ustawienie w recorderze odnosi sie tylko do wyjscia na telewizor przez HDMI.
A przez optyk zawsze idzie DD 5.1 i nawet ustawienie w recorderze Dzwieku DD na NIE, bedzie powodowalo ze DD i tak pojdzie po optyku do kina i bedzie mozna cieszyc sie tym dzwiekiem.

Czy tez bede zmuszony przelaczac w kolko?

Pozdrawiam,
Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie mam rekordera, ale taka mysl przyszla mi do glowy: rekorder ma wyjscie audio stereo - czy ono sie wylacza kiedy przelaczasz na DD ? Jesli nadal jest tam sygnal to mozesz go poslac do telewizora zwyklym kablem stereo (o ile twoj telewizor ma takie wejscie-niestety nie znam tego sprzetu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='29527' date='16.12.2006, 15:59 ']
Niestety jeszcze nie mam rekordera, ale taka mysl przyszla mi do glowy: rekorder ma wyjscie audio stereo - czy ono sie wylacza kiedy przelaczasz na DD ? Jesli nadal jest tam sygnal to mozesz go poslac do telewizora zwyklym kablem stereo (o ile twoj telewizor ma takie wejscie-niestety nie znam tego sprzetu :) )
[/quote]

nie mam n - ki ale równiez sądze, ze rozwiązanie jest dość proste. do telewizora wprowadzić sygnał stereo a do amplitunera przewód cyfrowy. Tak jak to jest w DVD. Czy w tunerze n ustawic na TAK czy nie to już sprawa próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='alexan' post='29225' date='15.12.2006, 01:56 ']
Witam,

Czy jak ustawicie w ustawieniach recordera dzwieka dolby digital na TAK, to w telewizorku LCD przez HDMI nie macie dzwieku?
jak tak wlasnie mam. Nie jestem specem, wiec pytam o co tu chodzi.

Mam recorder podlaczony do LCD Samsung LE32M61B przez kabel HDMI i bez ustawienia dolby dzwiek jest w TV a z ustawieniem DOLBY na TAK ..dzwieku brak.

Oprocz tego mam podlaczone kino domowe do recordera przez kabelek optyczny - i odbiera ok. Choc narazie nie mialem okazji uslyszec 5.1. Bo dopiero dzis podpialem i nic w DD nie lecialo. Choc na kilku kanalach pokazuje DD, to jednak nie jest to zgodne z prawda.

Rozumiem ze jak mam na recorderze ustawione Dolby Digital na "NIE" - to do kina domowego przez optyka nie idzie mi 5.1?
to oznacza ze kiedy chce ogladac film w 5.1 (o ile jest nadawany) to musze wlazic do menu i przelaczac tam.
A jak pozniej wylaczam kino i slucham dzwieku z TV, to znow musze tam wlazic do menu i znow przelaczac?

Bede wdzieczny za pomoc.
[/quote]
Ja przy włączeniu w N-boxie DD również nie mam dżwięku w TV,ale myślę że dzieje się tak ponieważ nie ma w telewizorze dekodera DD i nie ma jak zdekodować tego sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alexan
Czy masz Nboxa rekordera i czy dźwięk DD 5.1 na Twoim zestawie kina dom. jest prawidłowy bez zniekształceń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mamin13' post='29577' date='16.12.2006, 21:37 ']
Ja przy włączeniu w N-boxie DD również nie mam dżwięku w TV,ale myślę że dzieje się tak ponieważ nie ma w telewizorze dekodera DD i nie ma jak zdekodować tego sygnału.
[/quote]

no tyle ja wiem, tez nie mam w tv dekodera DD. Jednak chcialbym glos miec. sprobuje puscic samo audio do tv. Pytanie pozostaje czy sie uda :P czy telewizor zmiksuje sobie dzwiek z wejscia audio a obraz z wejscia HDMI.



[quote name='Greeg2' post='29600' date='17.12.2006, 00:16 ']
Alexan
Czy masz Nboxa rekordera i czy dźwięk DD 5.1 na Twoim zestawie kina dom. jest prawidłowy bez zniekształceń?
[/quote]

dzwiek jest prawidlowy, jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]dzwiek jest prawidlowy, jak najbardziej.[/quote]

Ja właśnie spotkałem się z opinią że dzwięk na tym panasonicu od nboxa jest zniekształcony.
Planuje zakup tego sprzetu ale też mam w planach zakup nboxa i tu mam "dillemma" bo nie dość że mało tanich zestawów kin domowych ma wejście optyczne to na dodatek panasonic jest jedynym który mi odpowiada
i jeszcze może sprawiać problemy z 5.1 sic!

@Greeg2
pozdrowienia od @pierestrojki z DVHK :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Hott Todd' date='18.12.2006, 04:27 ' post='29797']
Ja właśnie spotkałem się z opinią że dzwięk na tym panasonicu od nboxa jest zniekształcony...................

Dzięki za pozdrowienia ;)
Mam nadzieję że nowy soft rozwiąże problem mojego zestawu (nbox-SCHT855 & DD 5.1)
Czekam na niego z niecierpliwością!
Nbox rekorder ma ten sam tor audio co zwykły a przecież była już poprawka do niego (1,2-12-2006) uwzględniająca obsługę audio SPDIF/HDMI
Więc pozostaje jak zwykle czekać :P
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie to samo, jeśli jest włączony dd5.1 to mam dzwiek tylko na wyjsciu optycznym na dekoderze i po podlaczeniu do kina dom. działa, a tv NIE (TV PODLACZONY PRZEZ hdmi).

aLE MAM PYTANKO DO WSZYSTKICH, którzy mają tv PODłąCZONY DO N-RECORDERA PRZEZ hdmi:

cZY U wAS WYSTEPUJą PRZERWY śREDNIO 1 SEKUNDOWE, TO ZNACZY ZANIKANE DZWIęKU CO JAKIś CZAS. u MNIE CO JAKIś CZAS CO OKOłO 20-30 MINUT jest sekundowa przerwa - zanika dzwiek . jest to prawie niezauważalne, ale wyłapałem to po jakimś czasie, np. jak toś coś gada to urywane jest jakieś słowo. Napiszcie czy u kogoś tak się dzieje. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Christos' date='18.12.2006, 10:09 ' post='29810']
u nie to samo, jeśli jest włączony dd5.1 to mam dzwiek tylko na wyjsciu optycznym na dekoderze i po podlaczeniu do kina dom. działa, a tv NIE (TV PODLACZONY PRZEZ hdmi).

aLE MAM PYTANKO DO WSZYSTKICH, którzy mają tv PODłąCZONY DO N-RECORDERA PRZEZ hdmi:

cZY U wAS WYSTEPUJą PRZERWY śREDNIO 1 SEKUNDOWE, TO ZNACZY ZANIKANE DZWIęKU CO JAKIś CZAS. u MNIE CO JAKIś CZAS CO OKOłO 20-30 MINUT jest sekundowa przerwa - zanika dzwiek ............................

Tak jest u większości posiadaczy Nki .
Na palcach jednej ręki można policzyć ilość marek-typów tv działających przez złącze HDMI poprawnie :o

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...