Skocz do zawartości
ITS

Xtreamer - firmware ....

Rekomendowane odpowiedzi

źrodło na www.ITSklep.pl

Pojawiła się w końcu oficjalna, pełna wersja oprogramowania 2.4 dla Xtreamerów.

Wszystkie zapowiadane wcześniej zmiany zostały wprowadzone. Włącznie ze ściąganiem okładek i opisów do filmów w języku polskim! W tej chwili jest to jedyny odtwarzacz na rynku który pozwala na przeglądanie biblioteki filmów po okładkach w oparciu o dane z FDB.pl

Lista zmian jest bardzo bogata i obejmuje m.in:

  • obsługę HD Audio w trybie passthrough (dla odtwarzaczy XtreamerPro i Xtreamer SideWinder)
  • Movie JukeBox - uruchomiony dla materiałów filmowych, pobierający informacje o filmach z internetu i pozwalający na graficzne przeglądanie bibliotek z multimediami. JukeBox został wyposażony także w interfejs WWW dający pełniejszą kontrolę nad parametrami skanowania i umożliwiający edycję i uzupełnienie informacji pobieranych z internetu. Wersja obejmuje już dostęp do danych w języku polskim za pośrednictwem serwisu FDB.
  • możliwość wskazania pliku z napisami do filmu znajdującego się w innej lokalizacji niż plik filmowy
  • listę ostatnio oglądanych plików wideo, z możliwością szybkiego powrotu do odtwarzania
  • możliwość blokowania hasłem dostępu do katalogów sieciowych oraz do katalogów dla dorosłych w usłudze Xtreamer Live!
  • opcję samoczynnego wyłączania urządzenia po zadanym czasie (OFF timer)
  • opcję usypiania wbudowanego dysku, kiedy nie jest on używany
  • funkcje kontroli odtwarzania muzyki podczas prezentacji zdjęć (wybór plików z innego katalogu, podgląd, przeskok itd.) - sterowane przyciskiem FUNC(8)
  • obsługę serwerów czasu NTP
  • obsługę strumieni multimedialnych MMS (Microsoft Media Server) oraz RSTP
  • dostęp do zasobów sieciowych odtwarzacza z poziomu stron WWW
  • obsługę wybranych materiałów HD serwisu YouTube, obsługa logowania się na swoje konto w serwisie, z dostępem do ulubionych i playlist.
  • opcję aktualizacji oprogramowania głównego, XtreamerLive!, MovieJukeBox i listy stacji radiowych przez internet, z serwerów producenta
  • usprawione zdalne uruchamianie odtwarzania wskazanego pliku lub folderu przez przeglądarkę WWW i piloty WWW
  • optymalizacje i przyśpieszenie działania funkcji internetowych oraz operacji na plikach
  • optymalizacje działania złącza HDMI, tryby wyboru kompatybilności złącza w Ustawieniach

Pliki i informacje o sposobie instalacji na polskiej stronie xtreamer.pl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie poprawiono :

- przełączanie ścieżki dżwiękowej, np. z DTS-HD MA 5.1 na LPCM 5.1 powoduje ściszenie LPCM o połowę - jeśli ktoś lubi posłuchać głośno, to nie posłucha .... kręcenie gałą do oporu to poziom 40-50% normalnych poziomów dźwięku :)

- podczas odtwarzania filmu (dowolny format) player nagle gubi dźwięk, po stopklatce (obraz stoi a dżwięk leci z jakiegoś bufora) wszystko wraca do normy .

(Test na wersji PRO )

Muszą jeszcze popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Framerate także ma problemy - nie rozpoznaje prawidłowo źródła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma z nim (PRO) problemów ?

Czyżby tylko ten jeden egzemplarz znajomej był uwalony, czy to jednak firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część klientów zgłasza nam problem z włączaniem urządzenia - raz na jakiś czas nie chce się uruchomić. Zwis.

Po powrocie do Emergency 2.0.1 i wgraniu 2.3.1 - działa ok.

Po wgraniu 2.4 lub 2.4 Emergency - znów zwisy.

Czekamy zatem na poprawkę lub 3.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś oficjalne miejsce, gdzie można zgłaszać zauważone problemy ? Takie forumowe narzekania w sumie nic nie wnoszą do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo nowe firmware w wersji 2.4.1, jednak na stronie producenta cisza, nie wiadomo co wnosi nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Release Note FW Ver2.4.1B1 (from Ver2.4.0)

New Features

1. Full control functionality (like media library) for online playback

- Now user can see full info, can skip +30 Sec/+3 min (http only), can zoom dynamically or can use subtitle for online playback

- Need to use “SwitchViewer(value);” in rss script to apply this controllability [values: 0 = reset, 1 = HTTP, 2 = MMS, 4 = RTSP, 7 = All]

- Once set, it will be applied for all views, so need to reset (using value 0) if you want to use for particular page.

Improvements

1. DTS5.1 and Dolby Digital can be supported SPDIF audio output without "HDMI AUDIO" Setting

- Example

Audio | HDMI Audio | Digital Output | SPDIF output

DTS5.1 | ON | DTS/Dolby TrueHD/DolbyD+ | DTS

Dolby Digital 5.1 | ON | DTS/Dolby TrueHD/DolbyD+ | Dolby Digital

2. Resume playback control function added

- From “Settings->Playback->Resume Play” user can choose “Never/Ask Me/Always”

- “Never”-> Never resume playback, “Ask Me”-> Will ask for Resume playback, “Always” -> will always resume playback without asking

3. Now “Auto Upgrade” function will work for both “/sda” and “/sda1”

4. Default DNS changed to 8.8.8.8 (Google DNS) to improve YouTube streaming

[Note: to get new DNS effective must do “Restore Default” after Firmware upgrade]

Bugfixes

1. Spindown function always on if spindown set off and reboot

2. Fan speed value for Medium has been reduced as it caused noise (for Xtreamer Pro only)

3. Manual setting of Fan Speed don’t works (for Xtreamer Pro only)

4. Some “Smi” subtitle can’t detect in multi lingual subtitle

5. During playback MKV file with external subtitle (SSA or AAS) if “Next” button pressed, system crashes

6. Internal subtitle can’t display correctly in subtitle popup menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza, ze wyszlo, bo update dostepny z poziomu urzadzenia.

Edit.

Edytowane przez madoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nowe oprogramowanie jest do bani.

Fakt odtwarza 7.1 ale tylko DD. U mnie DTS nie idzie w 7.1

Zresztą to akurat mało istotna dla mnie

Najbardziej denerwuje mnie szalony wiatraczek. Piszą, ze poprawili. Przepraszam, ale g...no poprawili. Jest jeszcze gorzej niż dla 2.4.0

Wiatrak w trybie WOLNO zasuwa mniej więcej z prędkością 160 (wszystko orientacyjne na słuch) i jest po prostu nie do wytrzymania.

poprawili manuala, ale cóż z tego jak cicha praca dla 120 obrotów nie jest zapamiętywana po restarcie.

Dopóki tak prostej sprawy ni poprawią to używanie XT PRO z tym softem mija się z celem (chyba że po każdym restarcie ktoś ma ochotę zmieniać ręcznie obroty wiatraka).

Co do odtwarzania filmów, na oryginalnym sofcie dość stary film Cobra z S Stallone (720p) nie chodził płynnie. Z 2.4.1 jest OK.

Podoba mi się też usypianie HDD (czasem oglądam filmu po sieci lokalnej).

Niemniej jednak ja nadal czekam na normalnie pracujący wiatraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogólne zapewne głównie do ITSklepu.

Na ile Xt SW z bieżącym softem (aktualnie) 2.4.1 jest stabilnym sprzętem i daje się użytkować jeśli nie grzebiemy intensywnie w systemie ale chcemy wykorzystać wszystkie opcje, które producent podobno zaimplementował w oprogramowaniu?

Przyznam, że naczytawszy się bluzgów userów mam mały dysonans poznawczy, między deklaracjami producenta a rzeczywistością i chciałbym ustalić jak wielki ten dysonans jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w tym tygodniu, że coś nie tak po aktualizacji (mam v.2.40).

Zrobiłem kopie zapasowe antologii Batmana (wszystkie części z DD TrueHD) i po odpaleniu m2ts , chwila czerni i... wywala do menu głównego. I tak w kółko.

Wcześniej na iinych materiałach miałem eleganckie DD core z TrueHD (mam pierwszą wersję mydelniczki, z wiatrakiem). Z LPCM i DTS HDMA radzi sobie bez problemu. Czy macie jakieś info o problemach z TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie jakieś info o problemach z TrueHD

W changelogu wersji 2.4.1 była spora lista bugów odnośnie poprawek w obsłudze audio. Może przy okazji i w tym grzebali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W changelogu wersji 2.4.1 była spora lista bugów

Ok, 2.4.1 załatwiło problem, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jest jakiś sposób aby na xtreamerze otwierać zwykłe strony www ? tak jak np na PS 3 ?

i np pooglądać VOD na onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie jest jakiś sposób aby na xtreamerze otwierać zwykłe strony www ? tak jak np na PS 3 ?

i np pooglądać VOD na onet.pl

Ma być w najbliższej aktualizacji v3.0 podobno z pełnym flashem w Operze i obsługą klawiatur. Pożyjemy zobaczymy.

Taka funkcjonalność podobno miała być dostępna dla wszystkich producentów sprzętu na Realteku, póki co na obietnicach się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być w najbliższej aktualizacji v3.0 podobno z pełnym flashem w Operze i obsługą klawiatur. Pożyjemy zobaczymy.

Taka funkcjonalność podobno miała być dostępna dla wszystkich producentów sprzętu na Realteku, póki co na obietnicach się skończyło.

Na ps3 nie obejrzysz chyba vod.onet.pl - to technologia silverlight i jak ostatnio testowałem nie chodziło ...

Może się mylę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ps3 nie obejrzysz chyba vod.onet.pl - to technologia silverlight i jak ostatnio testowałem nie chodziło ...

Może się mylę ??

Owszem Silverlight. Silver ma implementację na linucha tyle, że to akurat mało prawdopodobne by dołączyli ją do oprogramowania.

Natomiast video we flaszkach czy html5 teoretycznie mogłoby działać bez wielkich bólów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano nowy, oficjalny firmware 2.5.4 (30 grudnia 2010 r.)

Największa chyba zmiana:

Blu-Ray folder playback improvement

Teraz pozostanie mi sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości. Czy odpala tylko film główny ze struktury, czy również z menu itd.

Najważniejsze co już sprawdziłem, to fakt że TrueHD wreszcie odpala na podobnym poziomie głośności jak DTS HDMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

improvement - OZNACZA POPRAWĘ ....

Xtreamer od dawna czyta BD-Foldery , ale z czytaniem pełnego MENU nigdy sobie nie poradzi - za słaby SOC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczę na poprawę polegającą na odczycie PEŁNEJ struktury!

A z tym nigdy.....

Pamiętam jak ktoś tu na tym forum twardo twierdził (przy wsparciu innych), że ten Realtek NIGDY nie poradzi sobie z Audio HD (bitstream). Bo za słaby.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary REALTEK nigdy sobie nie poradzi z HD AUDIO !!!

Po to wprowadzono w 2010 r. nowa wersje REALTEKA , ale pełnego BD to on nie potrafi - jedynie główny stream .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście z obsługą MENU nie ma niespodzianek, bo go nie ma ... :)

Skopali za to AUTOFRAMERATE i z 24p kaszana na całego - WSTYD ! ! !

Czy tak podstawowej funkcji nikt przed wydaniem nie sprawdza ??? CO ZA FIRMA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ktoś tu na tym forum twardo twierdził (przy wsparciu innych), że ten Realtek NIGDY nie poradzi sobie z Audio HD (bitstream). Bo za słaby.... :)

no i zgadza się. Stary Realtek NIGDY nie poradzi sobie z AudioHD. Dlatego wprowadzono nową wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...