Skocz do zawartości
ITS

Xtreamer - firmware ....

Rekomendowane odpowiedzi

@ravnov

To nie soft jest wolny tylko skin. Pohd ma za duza rozdzielczosc jak na nasze procki.

Sprawdz jak dziala HD2 albo skin z xtreamera.

Ja wrocilem do HD2 bo pokazal sie skrypt telewizji online.

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1401

Moze uda sie zrobic tez polskie stacje w przyszlosci.

Odnosnie twoich innych problemow:

-czy wlaczyles "Ituner server" w modulach mos?

-mam dysk NTFS wewnetrzny i normalnie dziala

-przyporzadkowanie przyciskow mozna zmienic w module IRfake. Chociaz na skinie HD2 nie trzeba tego robic.

-kopiowales przez Sambe czy FTP? Oba protokoly dzialaja poprawnie

- na starszych wersjach tez mi nie dzialalo wylaczanie. Teraz jest juz OK. Tu jest instrukcja jak to poprawic w starszej r7.

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1030&start=380

Moze pomoze :)

Co do restartow, to mnie nigdy cos takiego sie nie zdazylo.

Dysk wew na NTFS, kazdy plik w AVI, no moze kilka iso i mkv. Kazdy w oddzielnym folderze.

Mam MK1 od kilku lat i zadnych problemow.

Sprawdzales temperature playera w momencie gdy sie zawiesi? A moze masz jakies dodatkowe uslugi ktore dzialaja w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego typu filesystem plików jest potrzebny? Ext3 czy NTFS? Zależało by mi aby można było korzystać z jakiegoś programu torrentowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transmission mozna zainstalowac przez panel www

Dawno temu, na firmware 2.6, testowalem zapis na NTFS i dzialalo.

Nie wiem jak z bledami zapisu i stabilnoscia na AMP.

Potestuj i podziel sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe jak z błędami dysku w przypadku partycji NTFS. Xtreamer robił takie zamieszanie na dysku, że dysk 20GB defragmentowałem potem przez cały dzień. Oczywiście dla niego samego nie robiło to jakichś problemów z odtwarzaniem filmów i ogólnie działaniem systemu, ale ja o mało zawału nie dostałem jak obejrzałem ten dysk w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj, ale na ext3 bo taki mam w xtreamerze... Przyznam, że wrażenia średnie... Może działa trochę szybciej niż 2.7, ale niespecjalnie atrakcyjnie wygląda skórdka hd2, funkcjonalnościowo też marnie. Może byłoby coś lepiej z pohd, aczkolwiek na xtreamerze MK1 działa tak wolno, że praktycznie nie da się używać. Z samych funkcjonalności przede wszystkim brakuje mi przeskakiwania w trakcie oglądania filmu o parenaście/paredziesiąt sekund. Można jedynie przeskakiwać o 10min w przód i w tył. Myślałem, że chociaż komunikacja przez sambe się coś poprawi, ale nie... Te same 2MB/s co na sofcie standardowym. Pobawiłem się jeszcze trochę, ale ostatecznie wróciłem do wersji oficjalnej, bo nie znalazłem niczego lepszego w tym alternatywnym sofcie...

Może nie dotarłem do jakichś funkcji które wyróżniałyby ten soft znacząco? Chętnie poczytam o zaletach :)

Edytowane przez tgmbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moj post #98

Najlepsze rozwiazanie to AMP + skin z Xtreamera PRO v2.7

Co do transferu, to jak obliczyles te 2MB/s? Kopiujesz film caly dzien?

Na AMP transfer skoczyl mi do stabilnego 7000 kilobajtow/s (zeby nie bylo watpliwosci)

Zrobie teraz maly offtop, bo czas na zmiany.

Mozna samemu zbudowac tani player za 130zl z XBMC na pokladzie, ktory ma wtyczke z obsluga

iplex, tvn player, weebtv, ekino, iitv.

http://hdtvpolska.com/topic/26007-plugin-pod-xbmc-polska-tv-weebtv-i-filmyseriale-ekinotv/

Komputerek Raspberry Pi do kupienia od dzis na stronach Farnell'a

http://pl.farnell.com/jsp/bespoke/bespoke7.jsp?ICID=I-RASP-HPBLOF-0015&bespokepage=farnell/en_UK/promotions/raspberryPi.jsp

A tak to wyglada

Zamawiam, zobaczymy co z tego bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytaj moj post #98

Najlepsze rozwiazanie to AMP + skin z Xtreamera PRO v2.7

Przetestowałem wszystkie skiny dostępne przez instalator skinów w mos. Żaden z nich niczym specjalnym się nie wyróżniał...

Co do transferu, to jak obliczyles te 2MB/s? Kopiujesz film caly dzien?

Na AMP transfer skoczyl mi do stabilnego 7000 kilobajtow/s (zeby nie bylo watpliwosci)

Nic nie liczyłem, obserwowałem prędkość kopiowania pliku pod windowsem. 2MB/s nie oznacza kopiowania cały dzień. 700/2/600 ~ 6min kopiowania filmu...

Napisz w czym jest lepszy amp ze skinem xtreamera. Bo ja bardzo chciałem zmienić soft na coś lepszego, a nie widzę by ten soft w jakikolwiek sposób był lepszy...

Edytowane przez tgmbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetestowałem wszystkie skiny dostępne przez instalator skinów w mos. Żaden z nich niczym specjalnym się nie wyróżniał... Nic nie liczyłem, obserwowałem prędkość kopiowania pliku pod windowsem. 2MB/s nie oznacza kopiowania cały dzień. 700/2/600 ~ 6min kopiowania filmu... Napisz w czym jest lepszy amp ze skinem xtreamera. Bo ja bardzo chciałem zmienić soft na coś lepszego, a nie widzę by ten soft w jakikolwiek sposób był lepszy...

Dla mnie ten soft(nowy kernel) jest po prostu szybszy. Nie myl tego ze skinem, ktory moze byc albo wolny albo szybki. Wgraj skin z XPro i zobaczysz ze jest szybszy niz stockowy. A co do transferu, to masz cos z siecia. Ja mam 7MB, a przy odczycie 7,5MB na WIN7. Na XP jest troszke wolniej. Przegladajac pliki przez sambe lub FTP, widac ze szybciej odswieza katalogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może dlatego... ja z uwagi na rtorrenta używam ext3 i może stąd słabe transfery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jasno i jak dla lamera napisać jak zainstalować ten alternatywny soft i sikna z XTpro ? I jak odpalić transmission przez www?

Sorki ale temat spory a dla nieobytych w linuxie nie ma tutaj instrukcji.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po instalacji softu ze skórą poHD moje uwagi:

-mam pogłos audio, tak jakby dzwiek szedl zarówno do głosników tv i z opóźnieniem do ampli i moich glosników. Da się jakoś wyłączyć jeden z torów audio żeby nie było pogłosu? Nie widzę tego w opcjach w tej skórce.

-obraz jest zbyt ciemny, nie pomaga wybranie opcji "plazma light". Da sie jakoś rozjaśnić to ?

-zawiesza sie podczas odtwarzania filmu gdy wcisniemy klawisz "menu" lub "funkcje"

-jakie jest hasło gdy próbuje sie pierwszy raz odpalić transmission?

Zmieniłem skin na XT 2.7 i pytanie po co podmieniac te dwa pliki o ktorych piszesz bo bez nich mi też działa...

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie dostać do transmission? przy próbie wejścia pyta o hasło i login. Edytuje tez ustawienia transimisssion na XT ale nie da sie zapisać ich po edycji. Niby zapisuje ale po fakcie dalej są te same wpisy w pliku.

Jak w ogóle sie dostać z poziomu kompa na wewnątrzną pamięc XT tam gdzie są pliki konfiguracyjne transmission? Edytowanie za pomocą vi i putty jest męczące.

NO i xtreamering, robie tak jak w tym linku. Podmieniam pliki, resetuje playera, wchodze w zakładke xtreamering a tam mnie pyta czy sciagać i instalować xtreamering... Nie jest mozliwe uzycie przycisku 1 do odpalania poszczegolnych rzeczy.

Zauważyłem też jest w wielu filmach soft ten psuje obraz tzn jest nadmierna intensywność niektórych kolorów np czerwieni i niebieskiego. Często migają intensywności tych barw co widac najlepiej na twarzach aktorów.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o transmission tutaj, jest podany login i haslo

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=1040&p=28371&hilit=transmission#p28371

Dwa foldery perl i scripts z Xtreamering 1.3.3 rozpakowujesz do glownego katalogu dysku i dziala.

Moze wczesniej usun stary katalog scripts.

Co do problemow z obrazem to przetestuj wersje r4 albo r7 ktore maja od razu skin XPRO

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?p=17813#p17813

Z tego co widze, administrator forum moservices uzywa r4 na Xtreamerze PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za link do opisu transmission ale niestety po rusku i nawet po tłumaczeniu wielu rzeczy nie rozumiem.

Miało być jedno kliknięcie w mos a tu przygotowanie tych plików to masakra.

Gdzie dokładnie znajduję się ten plik w którym wpisujemy hasło i login. Ja nie mam katalogu opt/bin na moim XT. Mam tam stworzyć ten plik ktory tam opisują?

Fajnie by było jakbys to opisał w paru krokach, co zrobić po zainstalowaniu transmission przez mos. Na pewno wielu osobom się przyda.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boszzzze

Jakie tworzenie pliku? Dalem Ci ta strone gdybys chcial zrobic cos wiecej. Jesli nie rozumiesz, to tego nie rob.

Miales tylko znalezc haslo i login na tej stornie.

Czyli, login torrent i haslo 1234 ktorych uzywasz do logowania sie przez interfejs www.

I tyle. Nic wiecej nie trzeba i wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się tak :) Zanim odpisałeś juz to znalazłem. Wszystko chodzi. Denerwuje mnie tylko jeszcze jedna drobnostka, tzn ściagane pliki mają date z 1.01.2010 i przez to nie mogę ich prawidłowo sortować ale jakoś z tym juz będe żył. Dzieki za cierpliwość.

Potem powalcze z tym xtreamering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniles Time Zone w ustawieniach systemowych w menu Xtreamera?

To powinno ustawic poprawnie date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie to poprawiłem, już chyba jest ok.

Jednak zauważyłem że ten soft jest o wiele mniej stabilny, a może to wina transmission w tej wersji. wiesza sie co jakieś 15 minut nawet przy jednym torrencie. Na starym sofcie mogłem odpalić kilka, a zwiechy zdarzały się raz na dobę może, przy max obciążeniu łącza.

Nie wiem, może mam troche złe ustawenia, ale zmniejszyłem max ilosć peerów do 50.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...