Skocz do zawartości
ITS

Xtreamer - firmware ....

Rekomendowane odpowiedzi

Czy samo pokazanie sie na zielono tej usługi świadczy o tym że swap działa poprawnie?

Jakiej wielkosci ustawić swap i gdzie moge edytować tą wielkość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy on dziala bez fizycznej partycji SWAP. Poszukaj czy nie utworzyl jakiegos nowego pliku na dysku(Swap to file)

Jesli nie, to musisz partycjonowac dysk na nowo zeby wydzielic kawalek na SWAP(google!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swapa miałem juz w poprzednim sofcie więc został na dysku.

Chyba zadziałało bo pobrał mi plik ponad 1.5GB bez zwiechy.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zalezy tylko na stabilnym kliencie torrenta. Niestety na tamtym sofcie nie chce działać stabilnie, max 30minut ściagania i pewny zwiech. Majac wiecej niż 4 torrenty na liscie to zawias pewny w ciągu minuty. Na oryginalnym sofcie XT było 10 razy lepiej. Nie wiem w czym tkwi przyczyna. Próbować tego mode packa co teraz podlinkowałeś?

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hum...

sprawdz raczej firmware r4 i r7.

w XMP tez jest transmission. Mozesz go wyprobowac.

Zapis masz na partycje NTFS czy ext3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXT3 mam od samego początku od kiedy kupiłem XT, będzie dwa lata już.

Poszukam tych r4 i r7 na googlach.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy

Piszesz, że soft ten jest szybszy jeśli chodzi o obsługę sieci. O ile, pi razy oko, procent wzrosły Ci transfery z/do X?

Edytowane przez inwent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inwent, transfery oscyluja wokol 8MB/s. Na oryginalnym bylo 5-6MB/s

@guzik23

Masz kilka opcji

1.Zmienic firmware na starsza wersje . Linki do r4 i r7 dalem Ci w poscie 120.

2. Mozesz tez zmienic ustawienia transmission. Tak jak podaja na rosyjskiej stronie:

"dht-enabled": true,

"peer-limit-global": 50

"peer-limit-per-torrent": 30,

"upload-slots-per-torrent": 10,

"utp-enabled": true

3. Mozesz wgrac najnowsza wersje Transmission 2.50 przez XMP. Zeby zadzialala nowa wersja, nie usuwaj starej 2.33 z panelu mos

Edytowane przez andy78-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Jak sformatować pendriva na ktorym mam plik install.img z firmwarem. System nie chce tego zrobić w żadne sposób. W partition magic jest komunikat: "dysk zabezpieczony przed zapisem".

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w ixtreamerze w dekodowaniu plikow MKV. W filmach szczegolnie 1080p widac dziwny przeplot przy scenach, szczegolnie keidy jest duzo szczegolow. Obraz w pewnych miejscach dziwnie miga, wyraznie cos jest nie tak z dekoderem. W wiekszosci filmow mkv jest to widoczne.

W Xvidach jest ok.

Poprzedni odtwarzacz nie mial takich problemow (przy tych samych plikach nawet).

Mam najnowszy firmware.

Co moge jeszcze zrobic?

szlag mnie trafi bo zmienilem ostatnio na ten odtwarzacz i taka kupa ze sie nie da ogladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie uwalony sprzętowo. U mnie na żadnym sofcie tak nie było.

Andy wgrałem inny soft i XMP. Odpaliłem transmission i wszystko ok ale mam problem z tym żeby startował automatycznie przy włączaniu XTreamera.

Skorzystalem z plików z forum XT i opisu

Na zakończenie kopiujemy plik startowy by transmission się uruchamiał automatycznie, kasujemy plik S227transmission (ten plik jest instalowany w /etc/init.d gdy instalujemy transmission za pomocą strony xmp) i robimy restart Xt

cp S55transmission /etc/init.d

rm /etc/init.d/S227transmission

# Teraz restart

reboot

Ale nie startuje mi transmission i musze recznie odpalać go przez przegladarke i xmp.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Na wstępie dodam że jestem komercyjnym użytkownikiem odtwarzaczy hdd( brak czasu). Za jakieś 2 tygodnie planuję przesiąść się z mojego Novatrona NTR83D na coś lepszego. Moją uwagę przykuły 2 urządzenia, a konkretnie:

Xtreamer Prodigy Black WIFI DVB-t x2

oraz

Egreat R300 PRO

do kompletu klawiaturka Logitech Di Novo Mini.

Potrzebuję urządzenia do mojej filmoteki (kilka tysięcy filmów), segregowanie itp. Drugą ważną dla mnie sprawą jest przeglądanie stron www, w szczególności Youtube, a także takich serwisów jak http://www.kinomaniak.tv czy http://www.kino.pecetowiec.pl/ na których często oglądam jakieś filmy itp. Troszkę mnie zaczęło denerwować znoszenie laptopa do salonu i podłączanie go do TV, ponieważ Novatron tego nie obsługuje. Także proszę o radę, który z wymienionych jest lepszy ? Czy WIFI na tych urządzeniach będzie dobrze chodzić czy jednak będę musiał ciągnąć kabel od rutera? Nie interesuje mnie za bardzo ściąganie plików tym urządzeniem. Mam także dodatkowe pytanie, czy jak zainstaluje z Android Marketu ( aktualnie Play Market) Skype na tym urządzeniu czy jest możliwość podpięcia kamerki z mikrofonem i normalna rozmowa (wiem że przez USB, ale czy będzie to chodzić heh)? ( przydałaby mi się taka opcja kiedy dzwonie do Polski). Czy może polecacie coś innego :P Cena za bardzo nie gra roli. Proszę o kontaktu tu lub na gg 8237322.

Pozdriawiam

Edytowane przez kris420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@josemichus

A probowales wgrac alternatywny firmware?

@guzik23

Jak mam rozumiec "wgrałem inny soft i XMP" ? Co masz dokladnie?

W XMP transmission instaluje sie jednym kliknieciem. Jest tez tam przycisk zeby startowal automatycznie.

Nie potrzeba zadnych plikow do tego. Nie moge sprawdzic czy autostart z XMP dziala, bo nie jestem chwilowo przy X.

Mozesz sprobowac dodac atrybut execute na ten skrypt

chmod a+x /etc/init.d/S55transmission

@kris420

Strzez sie Xtreamerow

Zobacz co rekomenduja, a co odradzaja na tym forum -

Sprawdz "MPC top List..." na

http://www.mpcclub.com/forum/

Edytowane przez andy78-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie oryginal 2.7.1 i XMP, transmission da się włączyć przez www jednym kliknieciem tak jak piszesz ale niestety autostartu tam nie ma, chyba że nie wiem gdzie szukac.

xma.jpg

Dodałem atrybut +x na ten skrypt ale dalej nie odpala go przy starcie, musze ręcznie. Cron też mi nie działa a dałem odpalanie co 5 minut. Niestety nie włącza ani razu. Za cieńki jestem w lunxie żeby sam do tego dojść.

Amp r7 i r8 strasznie mulą przy choćby jednym torrencie i zwieszają sie po jakims czasie. Nawet przechodzenie po menu w X działa bardzo bardzo wolno, także wole oryginał z jego wadami.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMP r8 + skin z XPRO to jest to, czego mi brakowalo. Obsluga i wyglad staly sie bardziej ludzkie.

Aha! upload przed ftp zaczal smigac 2x szybciej niz na oryginalnym IKS'a, wczesniej mialem 3,4 a teraz 7,6MB/s. Po prostu bajka.

-------------------

Przy okazji pytanie o moservice, tworzac folder przez ftp otrzymuje on chmod 755, ktorego nie mozna zmienic z poziomu ftp, nie mozna rowniez wgrac nic do niego. Czy ktos wie jak rozwiazac problem i tworzone foldery otrzymywaly atrybut 777?

-

Ok, wyglada na to, ze (w odroznieniu od fw X'a) w tym sofcie jest zawsze system plikow read only. Jest mozliwosc zmienienia tego na zawsze RW dla dyskow i dla systemowych?

Edytowane przez pytacz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

FTP przez Total Commander. Logujesz sie jako root. Tryb pasywny musi byc wlaczony.

@guzik23

Cos masz namieszane z tym transmission.

Zainstaluj jeszcze raz w tej kolejnosci. 1. Czysty firmware. 2.XMP. 3. W XMP klikasz Install przy Transmission.4. W XMP klikasz ENABLE w linijce Transmission.

Tak to ma wygladac po instalacji.

http://imageshack.us...ransmission.jpg

Gdy znak + bedzie w kolumnie Boot status, to Transmission bedzie CI startowal przy uruchomieniu.

A testowales firmware R4?

Edytowane przez andy78-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Xtreamering nie działa. Caly czas chce ściagać 1.3.3 z netu. Soft r 8 plus skin z pro. Dysk nowy sformatowany i podmontowany jako sda1 i po przekopiowaniu na niego tych dwóch karalogów kicha. No chyba że potrzeba najpierw należy ściagnąć z netu 1.3.3 a dopiero potem podmienić ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales najwazniejszego, czyli jak wyglada struktura katalogow ktore skopiowales na dysk Xa.

Tak jest poprawnie:

HDD\scripts\xLive

HDD\scripts\Xtreamering

HDD\scripts\xLiveCZ

itd.

Sciagasz Xtreamering_1.3.3.zip i po prostu wypakowujesz go do glownego katalogu dysku na Xie.

http://forum.xtreamer.net/topic/28710-xtreamering-133-for-all-xtreamer-models/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie dysk jest podmontowany jako sda1 i jest widoczny pod ftp pod ścieżką tmp/usbmounts/sda1. I tam właśnie do roota / katalogu gównego / wrzucam te katalogi. I kicha

Edit : nie wiem o co chodzi z tą instalacją, sformatowalem dysk na nowo, potem sciagnalem na hdd poprzez x-a oficjalnego Xtreamering-a, kóry zrobil tam katalog s[beeep]ts. Na to nadpisałem pobrane z linka http://forum.xtreamer.net/topic/28710-xtreamering-133-for-all-xtreamer-models/ nieoficjalne 1.3.3 i nadal kicha. Gdy odpalam z pilota chce ponownie ściągac oficjalnego.

Edytowane przez vel_diablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vel_diablo

miałem ten sam problem, skasuj folder scripts, zainstaluj oficjalny xtreamering, wejdz na dysk do folderu scripts i przenieś z niego o poziom wyżej foldery scripts i perl - z jakiegos powodu foldery te są tworzone jako podfoldery w folderze scripts zamiast w roocie. Po przeniesieniu powinno wszystko śmigać.

Edytowane przez pytacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vel_diablo

miałem ten sam problem, skasuj folder scripts, zainstaluj oficjalny xtreamering, wejdz na dysk do folderu scripts i przenieś z niego o poziom wyżej foldery scripts i perl - z jakiegos powodu foldery te są tworzone jako podfoldery w folderze scripts zamiast w roocie. Po przeniesieniu powinno wszystko śmigać.

Fatycznie pomogło. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...