Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego dochodzą niby 'kosmetyczne' poprawki, które dokonał lukas z słynnym już nooo.

Mógłbyś rozwinąć ?

Chodzi o “Han Shot’s First” ? - czyli słynną poprawkę Lucasa ze sceny z Kantyny Mos Eisley, kiedy Han Solo siedzi razem z łowcą nagród Greedo, który chce go oddać Jabbie.

W oryginale Han strzelał pierwszy do niego. Domniemam, że Lucas stwierdził, iż dla młodego widza może to wydawać się mało szlachetne, więc w wersji z 1997 roku zrobił,

niestety, dość sztucznie wyglądającą poprawkę, że to Greedo strzelał pierwszy.

Jak jest tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nie. Chodzi o część VI. Dograno kwestie "no, no" przed wyrzuceniem imperatora.

- W pierwszej części zaś, zastąpiono Yode w wydaniu kukiełkowy, na Yode w wydaniu CGI.

Ile jeszcze dokonano poprawek specjalnie dla wydania BD? Trudno powiedzieć. Te dwie są najbardziej komentowane.

Edytowane przez Stealth91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście rok temu miałem okazję zobaczyć Star Wars IV-VI i ilość zmian którą wprowadzono w 2004 roku mnie po prostu zszokowała. Ja rozumie poprawić ujęcia (np cienie), usunąć jakieś niedociągnięcia ale to co zrobił Lucas dla mnie jest profanacją. Dodanie nowych sekwencji, efektów specjalnych i nowych elementów do obrazu miało zapewne dostosować film do obecnych czasów ale dla mnie jest to czyste oszustwo. Skoro w tamtych czasach nie dało się stworzyć zadowalających efektów, to należało by się z tym pogodzić a nie poprawiać go do granic absurdu.

Dla tych co nie wiedza jak duzo sie zmienilo polecam ponizsze linki:

Zmiany w ''Nowej nadziei''

Zmiany w ``Imperium Kontratakuje``

Zmiany w ``Powrocie Jedi``

Przyklad:

27.jpg35.jpg

Idąc tym tropem to Cameron powinien poprawić końcową scenę z Terminatora a Spielberg rekina ze Szczęk i dinozaury z Parku Jurajskiego - koszmar.

Edytowane przez LukeLBN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to jestem ciekaw zmian jakie zobaczymy w nowej edycji SW. oczywiście zaraz mogą odezwać się głosy że należę do grupy ludzi którzy profanują piękno SAGI ale uważam że jeśli technika na to pozwala to czemu nie. (zaznaczam że był bym rad tego aby na BD razem z nowa edycją pojawiła się oryg. wersja STAR WARS) tak na marginesie jestem wielkim fanem człowieka który nazywa się ADYWAN i w domowym zaciszu poprawia SW za nie wielkie pieniądze a efekt jest.... właściwie to sami zobaczcie.....

http://img31.imageshack.us/img31/1791/newcomps.jpg

i jeszcze coś co robi naprawdę wielkie wrażenie, nie tylko u mnie ale i u ekipy LUCASFILM bo sporo ten materiał namieszał w umyśle GEORGA B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie poprawki jak dodanie tego nooo oraz dziwaczny okrzyk bena gdy przegania pustynnych ludzi nie ma nic wspólnego z ograniczeniami technicznymi w tamtym czasie. Po co to zmieniać? Niektóre zmiany są na plus jak ten cgi yoda i mrugające ewoki. W innych zrobili fuszerke - podobno w jednym ujęciu chowajacego się r2d2 przed pustynnymi ludźmi dodano skałę bardziej go zasłaniajacego, ale zapomniano już ją dodać gdy w następnym ujęciu opuszcza to schronienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohun masz wiele racji, zastanawia mnie jeszcze jeden fakt? ile razy SW zostanie poprawiony :huh: ? wiadomo juz że szykowana jest wersja 3d POTM i to od wyników kinowych zależy czy SAGA poszybuje w strone 3d. a potem BD 3D, 4K, wersja HOLOGRAFICZNA i co tam jeszcze.... za te pieniądze spokojnie LUCAS mógł by wrócić do kontynuacji Gwiezdnych Wojen lub przekazać pałeczkę komuś innemu za świeżymi pomysłami. myślę że w świecie SW mógł by wiele zmienić na dobre J.J. Abrams, lub Nolan ;) ale to oczywiście inne sci-fi :D

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,bedac dzisiaj w jednym z sklepow w UK ogladalem pudelko wydania czy to calej sagi, czy dwoch wydan,na kazdym widnieje ENG.DTS HD MA 6.1,jak nedzie w rzeczywistosci przekonam sie 10-stego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,bedac dzisiaj w jednym z sklepow w UK ogladalem pudelko wydania czy to calej sagi, czy dwoch wydan,na kazdym widnieje ENG.DTS HD MA 6.1 ...

Ciekawe rzeczy piszesz ...

Pre-order, Due for release on 12/09/2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym kulawym dźwiękiem to już chyba FAKT :( na stronie imperiala widnieje takie info:

nośnik:

Blu-ray

czas:

trwania

część I - 136 min., część II - 142 min., część III - 140 min. część IV - 125 min., część V - 127 min., część VI - 135 min.

format:

obrazu

2.35:1 16x9

język:

angielski 6.1 Descrete DTS, polski 5.1 DD, hiszpański 5.1 DTS, niemiecki 5.1

napisy:

angielskie, polskie, hiszpańskie, portugalskie, niemieckie, mandaryńskie, arabskie, greckie, węgierskie, islandzkie, hebrajskie; komentarze audio: hiszpańskie, niemieckie, mandaryńskie

lektor:

Polski dubbing

ale to nie koniec niespodzianek :angry:

BONUSOWE DYSKI 1 & 2 (w wersji oryginalnej)

* Nowe Archiwa Gwiezdnych Wojen:

* 45 niewykorzystanych/rozszerzonych scen

* Wywiady z obsadą i ekipą filmową

* Rekwizyty, Makiety i Kostiumy

* Obrazy i rysunki koncepcyjne

BONUSOWY DYSK 3

Szczegółowe filmy dokumentalne i reportaże, w tym:

* Jak powstały Gwiezdne Wojny, 1977

* Imperium Kontratakuje: SPFX, 1980

* Klasyka powraca: Powrót Jedi, 1983

* Dewback: konstrukcja, 1997

* Gwiezdni wojownicy, 2007

* Technologia Gwiezdnych Wojen, 2007

* Rozmowa z mistrzami: Imperium Kontratakuje 30 lat później, 2010

* PLUS ponad 90 minut parodii Gwiezdnych Wojen!

imperial znów pokazał gdzie ma NAS klientów !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A precyzyjniej wygląda to tak :

angielski 6.1 Descrete DTS, ---- 768 kbps

polski 5.1 DD, ---- 448 kbps

hiszpański 5.1 DTS,

niemiecki 5.1 DTS-HD-MA, --- 4362 kbps

węgierski 5.1 DD;

komentarze: angielski 2.0 Stereo DD

Czyli wydanie, którego BDInfo już wklejono ... porażka !!!

( Link )

Jak zwykle JAJA .... :) Nie ma szans - trzeba robić swoją kompilację.

Ciekawe czy z obrazem też jest różnie - które wydanie ma najlepsze parametry obrazu ???

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz ...

Pre-order, Due for release on 12/09/2011

Bodex,to ze pre-order jest na 12-stego to wiem :) ,tylko w mojej sytuacji sklep w ktorym zlozylem zamowienie,juz dluzszy czas temu,obiecali dostarczenie produktu przed niedziela(pewnie w sobote),ale sam jakos nadziei co do tego terminu sobie nierobie.

Dziwi mnie jedynie informacja na pudelku jest jak byk audio HD MA angielskie na calym boxie,jak rowniez na opakowaniach trzyczesciowych :blink:

Jeszcze raz dzisiaj podejde i sprawdze moze faktycznie cos przeoczylem :D

Edytowane przez macek.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bedac dzisiaj w jednym z sklepow w UK ogladalem pudelko wydania czy to calej sagi, czy dwoch wydan,na kazdym widnieje ENG.DTS HD MA 6.1

Jaki to sklep ?

Panasonic UK w promocji dodaje gratisa :

starwars-pana-bluray.jpg

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro zauważyłem, taką oto ofertę:

http://allegro.pl/star-wars-the-complete-saga-blu-ray-hit-cena-muve-i1794291642.html

Dźwięk:

* Angielskie 6.1

* DTS 2-Niemiecki 5.1

* DTS-HD-MA 3-Włoski :)

* 5.1 DTS 4-Węgierski

* 5.1 DD 5-Polski

* 5.1 DD 6-Angielski

Vader made in Italy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% właśnie potwierdziłem w rozmowie telefonicznej z Panią w Imperialu w/w formaty , niestety wersja DTS-HD-MA jest tylko po niemiecku :angry: .

No cóż jak widać koszmarne wydania to u nas standard . Pozostaje nadzieja na wersję z UK która może mieć polskie napisy lub nawet dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzisiaj podejde i sprawdze moze faktycznie cos przeoczylem :D

Podejdź, podejdż ... i konieczne zrób fotkę komórką - jeśli już w jakimś sklepie leży ( lol ) , to także mają obowiązek otworzyć i podać Ci 100% informacje nt.

ścieżek audio jak i napisów ( nie z pudełka, a namacalnie, po otworzeniu boxu )

CZEKAMY NIECIERPLIWIE ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% właśnie potwierdziłem w rozmowie telefonicznej z Panią w Imperialu w/w formaty , niestety wersja DTS-HD-MA jest tylko po niemiecku :angry: .

No cóż jak widać koszmarne wydania to u nas standard . Pozostaje nadzieja na wersję z UK która może mieć polskie napisy lub nawet dubbing.

BOJKOT - NIE KUPOWAĆ ! ! !

ZNAJDZIEMY GDZIEŚ W EUROPIE TAŃSZĄ I PEŁNOWARTOŚCIOWĄ WERSJĘ .... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie też ostro wkurzeni - dostali Star Warsy bez angielskiej ścieżki DTS-HD MA 6.1, zresztą te same wydanie co u nas...

Na Imperial raczej nie ma co wieszać psów, pewnie nic w tej sprawie nie mieli do powiedzenia.

Proponuję przeczekać dla pewności do dnia premiery i słać "podziękowania" za ten stan rzeczy do LucasFilm (publicity@lucasfilm.com) oraz FOX'a.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za bojkotem niech Imperial sam wykupi cały nakład takiego wydania.

Już to słyszę niemiecki audio: Dies ist der Master, lassen Sie die Kraft Lücken will mit dir sein :dobani: :hura:

I jak człowiek ma nie uprawiać piractwa bo pewnie będą do ściągnięcia kompilacje DTS-HD MA angielski + PL napisy.

Edytowane przez frodo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie. Jaki debil w tej firmie dopuścił do takiej sytułacji?!

Księgowy !

Wysłali jedynie dubbing + napisy i biorą wersję od większego, niemieckiego gracza, który jak widać preferuje Vadera w rodzinnym jęzku Adolfa.

A feeee ..... cała nadzieja w UK lub w Skandynawi.

NAJLEPIEJ ROZPYTAĆ W LOKALNYCH FAN-CLUBACH STAR WARS PO EUROPIE

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie, amerykańskie i skandynawskie na 100% ma angielski DTS-HD MA 6.1. Ale oczywiście brak w nich ścieżek PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednaj jest coś w tej głoszonej przez prezesa "zakamuflowanej opcji niemieckiej"....

Na poważnie to jest to kuwra skandal :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja niestety już 3 miesiące temu kupiłem w przed sprzedaży i teraz kłuje mnie w serduszko że będę miał na półce okaleczonego Białego Kruka....

Przeszukuję dogłębnie iście najskrytsze zakamarki mojego mózgu w poszukiwaniu jednego, sensownego, logicznego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji (zakładam że dostaniemy zwykłego DTSa). Przecież to zbrodnia... Jak Lucas który zawsze zwracał uwagę na "jakość" i dbałość o klienta aby mógł celebrować i cieszyć się jego dziełem dopuścił do czegoś tak potwornego. Pamiętam jak kilkanaście lat temu widziałem wywiad w którym o ile dobrze pamiętam pozwolił aby w Polsce saga przedstawiana była z oryginalna ścieżką dźwiękową bez dubbingu czy lektora. Wyraźnie stwierdził że nasz naród potrafi docenić oryginalną ścieżkę.

Nie pamiętam czy dotyczyło to wydania na VHS czy edycji w TV. Niemcy, Francuzi i kilka innych krajów miało możliwość oglądnięcia tylko z lektorem czy dubbingiem (Niemcy na 100% mieli wtedy pełen dubbing). Byłem dumny że taki Lucas utożsamia Polaków z ......... koneserami ?! Nie śniło mi sie wtedy DVD - bo to były czasy VHS, DVD nikt nie znał, a w TV człowiek oglądał film z napisami....

To że w Polsce SW na "niebieskich" krążkach wyjdzie z najlepszą możliwie ścieżką dźwiękową było dla mnie pewniakiem.

Teraz jest mi po prostu smutno. Już nie ma dla mnie znaczenia kto dał ciała, kto dopuścił do czegoś takiego. To jak by nie ma znaczenia.

Znaczenie ma fakt że okaleczyli Białego Kruka.....

Pozdrawiam.

Rafał. (chlip, chlip)

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...