Skocz do zawartości
david

nSport HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='trops55' post='119039' date='17.09.2008, 23:09 ']Skąd jesteś pewny, że to wina N a nie TVP HD. Czekałem aż skończy się dzisiaj LM. I co kanałów 57, 58, i 59 N już nie nadaje a jakość TVP HD nadal kiepska.[/quote]

naiwny jestes, ale przyznam, ze zasiales 1% niepewnosci!
nizej masz wykres bitrate TVP HD z astry (ostatnie 10 dni)

[url="http://www.linowsat.com/0192/bitrate/1053/17126.html"]http://www.linowsat.com/0192/bitrate/1053/17126.html[/url]

Mozna tez zweryfikowac jakosc TVP HD w DVB-T! Moze ktos sie wypowie w tej materii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam TVP HD od lokalnego dostawcy i jakość jak zawsze bardzo dobra więc z pewnością nie jest to kwestia przycięcia bitrate po stronie samego nadawcy czyli tvp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ator' post='119098' date='18.09.2008, 09:12 ']Ja mam TVP HD od lokalnego dostawcy i jakość jak zawsze bardzo dobra więc z pewnością nie jest to kwestia przycięcia bitrate po stronie samego nadawcy czyli tvp.[/quote]

Je myślę że to N'ka kombinuje.
Wczoraj wieczorem oglądałem "Twierdzę szyfrów" ... jakość tragiczna.
Mam nadzieję że to tylko przejściowe "problemy" i coś z tym zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych watpliwosci kto zniszczyl jakosc TVP HD - N!

A wczorajszy odcinek "Twierdzy szyfrow" nagralem dla potomnych do rozreklamowania - co ciekawe obraz to pol biedy ale druga "bieda" to audio!

Nawet nie sadzilem, ze tak "profesjonalnie" mozna psuc sygnal.

A teraz czekamy na nastepna kolejke LM - w tym czasie ogladajcie i bawcie TVP HD i zmutowanymi kanalami nSport.

Efekt jest taki, ze nie ogladam TVP HD ani LM - i pewnie przelacze, jak ostatnio, na C+film HD gdzie bedzie lecial fajny upsacale :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bitrate TVPHD z Hot Birda i Astry nadal wachą się w okolicach 8,5 - 10,5 Mbit/s. W DVB-T ze Śremu jest 6 - 8,5 Mbit/s jak zaobserwowałem. To nie wina bitrate, że TVP HD jest kiepski. Znowu im coś nawaliło jak kiedyś z MGM HD. Tandberg tandetę robi? Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie będziemy mieć HD w naszym kraju dopóki platformy będą nam dokładać
badziewiaste kanały a nie będą dbać o kontent i jakość kanałów podstawowych.

Porównanie bitrate-u ( wszystkie kanały MPEG-4 ) :
nSportHD - 8,75Mb/s
C+SportHD - 10,87Mb/s
PolsatSportHD - 9,07Mb/s
EuroSportHD - 11,94Mb/s
źródło : drukowany SatKurier 7-8/2008

Dla porównania :
SkySportHD1 - 18,86Mb/s
SkySportHD2 - 18,81Mb/s
źródło : linowsat.de

Dysponuję nagraniami ligi polskiej, C+SportHD z czasów kiedy
na transponderze były tylko 3 kanały HD, bitrate 18Mb/s
i to było prawdziwe HD. Jest na co popatrzeć. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez sensu jest porównywanie bitrate polskich kanałów HD do angielskich SkyHD, żeby Polskie platformy miały całego Hotbirda dla siebie to też by leciało HD po 18 Mb/s . Niestety jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zuczek' post='119156' date='18.09.2008, 17:00 ']Bez sensu jest porównywanie bitrate polskich kanałów HD do angielskich SkyHD, żeby Polskie platformy miały całego Hotbirda dla siebie to też by leciało HD po 18 Mb/s . Niestety jest jak jest...[/quote]
A ile badziewia na tp n czy C+ mam Ci wymienić. Dlaczego platformy ostatnimi czasy ścigają się na ilość kanałów.
Wystarczy wyciąć te o znikomej oglądalności i zobaczysz ile miejsca się znajdzie.
Po co nam 50 polskojęzycznych kanałów jeżeli oglądamy 15. Takie porównanie ma sens ponieważ platformom
należy uświadamiać iż znamy parametry oferty i oczekujemy czegoś więcej jak przystało na ofertę dla europejczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie , jakby było więcej takich jak my to z pewnością byłyby zmiany. Ale widocznie masowy widz chce wiecej kanałów i nie interesuje go jakość bo ogląda na crt a tam wygląda to ok. :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były "do zgarnięcia" prawa do NBA i WNBA na najbliższe 3 lata. Były, bo już nie są, prawa zakupil jak w latach poprzednich C+. Czy nsport bral w ogole pod uwage mozliwosc zakupu tego pakietu ? Raczej wątpliwe, bo jeśliby chcieli kupić to zapewne by kupili. Dla mnie jest to jednoznaczne określenie przyszłosci tego kanału - bedziemy ogladac LM i niszowe transmisje NFL, żeglarstwa przez najblizsze kilka lat. Acha, no i ten film o Legii, o tym bym zapomnial. Tak jakby szefowie stacji zapomnieli ze w Ekstraklasie sa tez inne kluby. Zreszta, wystarczy obejrzec jakikolwiek program o naszej Ekstraklasie (abstra[beeep]ac od jej poziomu) - o Legii mowi sie praktycznie caly czas, reszta klubów to tylko dodatek. Dobrze ze jest jeszcze Canal+ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się w 100%. Legia, Legia i Legia. Rzygać się chce już od tej Legii w N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Headstar_PL' post='127476' date='24.10.2008, 13:33 ']Były "do zgarnięcia" prawa do NBA i WNBA na najbliższe 3 lata. Były, bo już nie są, prawa zakupil jak w latach poprzednich C+. Czy nsport bral w ogole pod uwage mozliwosc zakupu tego pakietu ? Raczej wątpliwe, bo jeśliby chcieli kupić to zapewne by kupili. Dla mnie jest to jednoznaczne określenie przyszłosci tego kanału - bedziemy ogladac LM i niszowe transmisje NFL, żeglarstwa przez najblizsze kilka lat. Acha, no i ten film o Legii, o tym bym zapomnial. Tak jakby szefowie stacji zapomnieli ze w Ekstraklasie sa tez inne kluby. Zreszta, wystarczy obejrzec jakikolwiek program o naszej Ekstraklasie (abstra[beeep]ac od jej poziomu) - o Legii mowi sie praktycznie caly czas, reszta klubów to tylko dodatek. Dobrze ze jest jeszcze Canal+ ...[/quote]

Bedziemy ogladac LM jesli wygraja przetarg (juz niedlugo), a nie zdziwie sie jesli tych praw nie uda im sie zdobyc... Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzisz na mecze to znasz taka piosenke : Bo w nienawisci .... :rolleyes: A wracajac do praw, ktore byly do kupienia, to C+ rowniez zgarnal Eurolige, chociaz jeszcze tydzien przed zakupem z obozu C+ padaly informacje jakoby niezbyt byli zainteresowani, tak wiec te prawa tez lezaly na stole i mozna sie bylo o nie postarac. Byly kiedys informacje ze nsport zainteresowany jest tylko trasmisjami w najwyzszej jakosci, co w przypadku Euroligi takie pewne do konca nie jest ze mozna byloby to puszczac w HD, to juz wracajac do NBA mysle ze nie byloby to najmniejszym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najlepszy film, są najlepsze bajki, wszystkiego mieć nie można :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Headstar_PL' post='127482' date='24.10.2008, 13:51 ']Jesli chodzisz na mecze to znasz taka piosenke : Bo w nienawisci .... :rolleyes: A wracajac do praw, ktore byly do kupienia, to C+ rowniez zgarnal Eurolige, chociaz jeszcze tydzien przed zakupem z obozu C+ padaly informacje jakoby niezbyt byli zainteresowani, tak wiec te prawa tez lezaly na stole i mozna sie bylo o nie postarac. Byly kiedys informacje ze nsport zainteresowany jest tylko trasmisjami w najwyzszej jakosci, co w przypadku Euroligi takie pewne do konca nie jest ze mozna byloby to puszczac w HD, to juz wracajac do NBA mysle ze nie byloby to najmniejszym problemem.[/quote]

Euroliga była w C+ pokazywana w HD tylko przy spotkaniach w Polsce. Sam C+ sobie robił relację i sprzedawał ją również na potrzeby innych odbiorców z prawami do Euroligi.
Spotkania poza Polską były w SD i to bardzo często w 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posty są tu bo trochę nie na temat dyskusja: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2154&st=615"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2154&st=615[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie jak wygląda mecz live na nsportHD. CRA vs ŁKS

Nawet w 5.1 jest. Tak powinien wyglądać każdy mecz z polskiego boiska w HD! Szkoda, że na Canal tak nie wygląda polska liga. Może wtedy bym z raz włączył ten shit ; ) (liga PL hehe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='128122' date='28.10.2008, 21:25 ']Zobaczcie jak wygląda mecz live na nsportHD. CRA vs ŁKS

Nawet w 5.1 jest. Tak powinien wyglądać każdy mecz z polskiego boiska w HD! Szkoda, że na Canal tak nie wygląda polska liga. Może wtedy bym z raz włączył ten shit ; ) (liga PL hehe).[/quote]

Nie mam enki więc nie mam porównania, natomiast większość transmisji ligowych w HD realizowanych przez canal u mnie na 42 calach plaźmie wygląda bardzo dobrze i daleko tej jakości do słowa shit. Shit to transmisje SD na tvp1 albo tvp sport ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakosci tej transmisji sie nie wypowiem bo na sredniopolkowym lcd 32'' wiele zachodu nie potrzeba zeby dobrze wygladalo. Co mnie drazni, i to zarowno na LM, i wczoraj - dzwiek. Jesli jest to zgodnie z rozpiska 5.1 to niech to bedzie 5.1 a nie to co bylo ostatnio, bo slowami sie tego opisac nie da.
W tej chwili jedynym, aczkolwiek mocnym atutem nsport jest LM, jesli nie przedluza praw do tych transmisji to kanal stanie sie kompletnie niszowy. Ciekaw jestem czy mierzyl ktos ogladalnosc calej platformy podczas transmisji LM - jaki % respondentow w tym czasie oglada nsport, a jaki inne kanaly ?. Mysle ze wynik takich badan dalby mocno do myslenia przede wszystkim szefom stacji, ale rowniez i nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='128122' date='28.10.2008, 19:25 ']Tak powinien wyglądać każdy mecz z polskiego boiska w HD! Szkoda, że na Canal tak nie wygląda polska liga. Może wtedy bym z raz włączył ten shit ; ) (liga PL hehe).[/quote]
Gmeru Canal+ emituje w HD mecze lig : włoskiej, angielskiej i polskiej z bitrate 17Mb/s. Mam nagrane próbki, ( *.ts ) udostępnię do wglądu. Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To włosi robią już ligę w HD? Ciekawostka, bo wydawało mi się, że Serie A i Primera Division nie są wypuszczane w wysokiej rozdzielczości.

A swoją drogą chyba bitrate to nie wszystko, choć oczywiście przy 2 Mbps każdy materiał wygląda słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...