Skocz do zawartości
david

nSport HD

Rekomendowane odpowiedzi

No i NSPORT HD ruszył. Wszystko pięknie ale była mowa o 3 meczach do wyboru na żywo a jak narazie

17 października:
20:00 Celtic Glasgow - Benfica Lizbona (na żywo)
23:00 skróty wszystkich spotkań
00:40 Manchester United - FC Kopenhaga (retransmisja)


18 października:
20:00 Chelsea Londyn - FC Barcelona
23:00 skróty wszystkich spotkań
00:40 Sporting Lizbona - Bayern Monachium (retransmisja)

po programie tego niewidać ;) . Miejmy nadzieje że szybciutko to sie zmieni na lepsze. Ktoś już moze wie coś o tym nowym Kanale filmowym bo mnie ciekawość z zrzera B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem temat bo sporo napewno będzie do napisania o tym kanale. Czy ktoś kto ma HD Ready i enke może zrobić jakieś porównania z innymi kanałami HD? Ja najwcześniej zrobie to jutro o 21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrrr co za pech, że mam wyjazd służbowy. Nie lubię gdybać : /

Słuchajcie na Premiere HD SPORT było tak, że tylko WC leciał w mistrzowski HD natomiast studio i retransmisje to był upscal 1080i. Czyżby tutaj było analogicznie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo nie wszystkie audycje/programy beda w HD , duzo bedzie w SD, nsport nie bedzie caly czas w HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='13950' date='12.10.2006, 23:35 ']z tego co mi wiadomo nie wszystkie audycje/programy beda w HD , duzo bedzie w SD, nsport nie bedzie caly czas w HD[/quote]

Dokładnie. Nie wszystko przecież było nagrywane kamerami HD więc jak...tak samo jest na Premiere HD Sport. Liga mistrzów oczywiście HD ale sporo w SD 1080i. To jest nie możliwe, żeby wszystko było w HD. Warunki na to nie pozwalają.
Ale poczekajcie aż zobaczycie w środę LM O_o ja widziałem miecha temu. Ci co widzieli WC 2006 na Premiere wiedzą o czym mowa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak cos bedzie lecialo w HD na nsport bedzie to zaznaczone

wlasnie na tvn24 mowili o nsport i gosc powiedzial ze w srode bedzie w pelni HD mecz pilkarski Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak stalem w MM w kolejce po nboxa to w tel lecial na 40calowej bravii nsport
Koles z obslugi bawil sie menu i widzialem wyraznie 1080i
Natomiast obraz wygladal na MPEG2
Lecialy jakies migawki z meczu w ktorym uczestniczyl M.Klose
Nawet nie pytalem kolesia czy to HD bo mial klopoty z samym soba, pilotem i calym swiatem
Ale obok lecial trailer Spidermana2 i tam bylo widac HD.. Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sensei' post='14126' date='13.10.2006, 18:04 ']Jak stalem w MM w kolejce po nboxa to w tel lecial na 40calowej bravii nsport
Koles z obslugi bawil sie menu i widzialem wyraznie 1080i
Natomiast obraz wygladal na MPEG2
Lecialy jakies migawki z meczu w ktorym uszczestniczyl M.Klose
Nawet nie pytalem kolesia czy to HD bo mial klopoty z samym soba, pilotem i calym swiatem
Ale obok lecial trailer Spidermana2 i tam bylo widac HD..[/quote]

Tzn tak: n nadaje tylko w MPEG-4 więc nie ma mowy o MPEG-2. A obraz jest upscalowany jak nie leci coś w real HD. Może puszczą w weekend jakieś retransmisje w HD w LM....było by cool. Dzisiaj opiszę NSPORTa swoim okiem : )b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jakość średnia.
Między luxe HD a nsport jest przepaść.
Mam nadzieje że to są jeszcze testy.
Zmieniają format raz 16/9 za chwile 4/3 .
Mecze bardzo dobra jakość ale jak na SD do luxe gdzie obraz jest perfekcyjny nsport musi jeszcze dorosnąć.
Najbardziej rozczarował mnie obraz ze studia , tvn24 ma lepszy .
Ale zobaczymy może będzie lepiej,
Nbox musi mieć diseq bo wczoraj były programy z astry dziś już ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnośc działa i to bardzo dobrze. Możesz zupełnie zciszyć. W cyfsze nie było takiej szerokiej regulacji. Pod tym względem box jest ok.:blink:

[quote name='janunio' post='14232' date='14.10.2006, 08:26 ']Czy działa głośność z pilota n ?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Narazie jestem BARDZO rozczarowany kanałem NSPORT. Rozumiem, że wszystko dopiero startuje i wedle tego, że nie płacę do końca miesiąca trzeba być wyrozumiałym ale za to można udzielić paru uwag dla panów z N :

-HD to narazie chyba tylko są znaczki i logo. Wszystko to SD czasem w lepszej jakości. Widać to gołym okiem. I ta kompresja :) DUŻA

-tenis miałbyć w HD i co? Marna SD i 4:3 ;)

-wszystko narazie mocno przeciętne.Czekamy do końca pażdziernika na rozkręcenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys gdzies napisalem powtarzajac stare cliche, "i'll do my part", wiec mam n-ke i jestem zadowolony. Ale przywiazujac do zagadnienia uwage adekwatna do jego waznosci, musze powiedziec ze niespodobal mi sie w pewnym stopniu sposob prezentacji n-sport przez jednego ze sprzedawcow w pewnym duuurzym sklepie .Mianowicie wskazal on na logo i pasek dolu ekranu mowiac ze te elementy sa wyswietlane w tzw. HD, pozostala zas czesc ( gadajace amerykanskie plany) to srednio upscalowana zwykla telewizja. I po pierwsze to bylo widac a po drugie na moje oko nie mijal sie z prawda nawet o nanometr. Pytanie, czy jezeli jakis kanal HD ma sie zajmowac sportem (badz czymkolwiek innym) to :
a) powinien wyeliminowac (byc moze) wartosciowe zapozyczenia SD
B) powinien skupic sie na pozyskaniu mozliwie interesujacej zawartosci ze wskazaniem na HD dopuszczajac w uzasadnionych wypadkach zawartosc SD.

W innym ujeciu, chce bronic n-ki bo zakladam ze tor transmisyjny maja przygotowany do HD a misja tego kanalu nie polega na propagowaniu HD lecz transmitowaniu wydarzen sportowych. Jezeli uda im sie zdobyc material HD to mam nadzieje ze dotrze do nas we wlasciwej formie, jezeli zas nie bo np. ciekawe wydarzenie bylo rejestrowane w SD to jednak sie przelamia i przesla upscalowane. Chyba ze ktos oczekuje ze n skleci ekipe ktora bedzie latala po wszystkich stadionach swiata, rejestrowala na swoje potrzeby na swoim sprzecie HD i przesylala do centrali w czasie rzeczywistym. Mysle ze to mozliwe, ale nie za 16 PLN.

Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś w SATURNie, w Katowicach, gdzie do 42' JVC podpięty był N-BOX przez kabel HDMI. Leciał na nim nSport ze studia, lecz jakość na dzień dzisiejszy jest kiepska (wydaje mi się że ze studia jakośc powinna być o wiele lepsza) Edytowane przez zibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leci teraz program: Dogrywka.

I tak: kamera na prezentera to marne SD a na resztę już mamy albo bardzo wysokiej klasy SD albo już HD. Ciekawe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='14438' date='14.10.2006, 23:02 ']Leci teraz program: Dogrywka.

I tak: kamera na prezentera to marne SD a na resztę już mamy albo bardzo wysokiej klasy SD albo już HD. Ciekawe....[/quote]


możesz wrzucic foty tegoSD i HD? dasz rade?
to jak w końcu z tym kanałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje, ze to jest nagrywane kamerami HDV (rozdzielczosc interpolowana 1440x1080i) i wlasnie przez te interpolacje jakosc jest gorsza niz na luxe hd. Pracuje w studiu telewizyjnym i wlasnie takie kamery sa nas popularne (w przedziale do 20 tys. zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, oglądam nsport HD od dwóch dni i nie było tam ani minuty HD!!! Ja rozumiem że nie wszystkie materiały są HD - to jest oczywiste i absolutnie nie mam z tym problemu. Co mnie totalnie doprowadza do pasji to że na stacji HD materiały studyjne są w SD! Tyle było gadania ile studio nsport kosztowało (o ile pamiętam 10mln euro) a ktoś zapomniał kupić kamery HD?

[quote]Nie wszystko przecież było nagrywane kamerami HD więc jak...tak samo jest na Premiere HD Sport.[/quote]

Gmeru, nie wiem jakie Premiere HD Sport ty oglądasz ale odkąd jestem ich abonentem (od marca) nie widziałem NIGDY materiału SD (za wyjątkiem minutowych wstawek z kamery kierowcy wyścigów NASCAR).
Nie chcę tu zaczynac rozmowy na temat Premiere (i pokazywania do znudzenia meczów mistrzostw świata) ale ich przekazy HD są po prostu zapierające dech!!!! Dotyczy się to także (choć żadkich) programów ze studia. Edytowane przez machu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał być super kanał ajest super gadanina a prwdziwego hd jak na lekarstwo ale może to początki .poczekamy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ma taki oto problem z nsport, jak jest relacja w studio jest ok, ale jak pokazują mecz pojawiają mi sie czarne pasy po bokach. Tak jakby obraz był ściśnięty. NIgdzie indziej tego nie ma tylko na nsport podczas meczów. Co jest?

Autorus


[quote name='siemka' post='14565' date='15.10.2006, 17:31 ']Miał być super kanał ajest super gadanina a prwdziwego hd jak na lekarstwo ale może to początki .poczekamy !![/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ziomek' post='14496' date='15.10.2006, 11:20 ']Mi sie wydaje, ze to jest nagrywane kamerami HDV (rozdzielczosc interpolowana 1440x1080i) i wlasnie przez te interpolacje jakosc jest gorsza niz na luxe hd. Pracuje w studiu telewizyjnym i wlasnie takie kamery sa nas popularne (w przedziale do 20 tys. zl).[/quote]
Witam ! Kolego jak nie wiesz jak taki sygnał wygląda to nie pisz !!! :) wystarczy podłączyć kamerkę z dobrym materiałem po komponęcie do stosownego np. lcd-ka i szczęka opada ja mam Fx-a i czekam na nagrywarkę bo szkoda mi głowicy ale kilka razy dla demonstracji rodzinie sprawdzałem ,a co do N-sport to nie jest HD a jedynie obraz przeskalowany co widać ,natomiast nakładka studyjna i owszem w HD - napisy.
Pozdrawiam i sądzę , że jeszcze trochę będziemy musieli poczekać na to prawdziwe HD. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...