Skocz do zawartości
david

nSport HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='netquest' post='128228' date='29.10.2008, 14:13 ']Gmeru Canal+ emituje w HD mecze lig : włoskiej, angielskiej i polskiej z bitrate 17Mb/s. Mam nagrane próbki, ( *.ts ) udostępnię do wglądu. Pzd.[/quote]

Tak tylko, ze bitrate to nie wszystko i HD w wykonaniu C+ nie robi wrazenia.

Ale wracajac do nSport, niestety nie ogladalem CRA vs. LKS i to co napisal Gmeru o super obrazie na nSport troche mnie zaskakuje bo niestety od pewnego czasu nSport HD nadaje slabo. Wprowadzone ostatnio DD5.1 tez jest "waskie". Moze poprawili jakosc ale pewnie kosztem TVP HD jak to zwykle sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru ostatnio troche obnizyl swoje wymagania do HD, szczegolnie tego z N... Dla mnie pisanie, ze jest super bo wyglada lepiej niz SD troche nie przystoi HD maniakowi. HD ma byc HD, ma byc widoczna kazda kepka trawy na boisku i kropla potu na twarzy zawodnikow. Zupelnie mnie nie interesuje, ze na HB nie ma miejsca. Jak mowia, ze sprzedaja HD to ma byc HD. A jest tak:

TVP HD 6Mbits i zrypany dzwiek
TVN HD 6Mbits
HBO 7Mbits
MGM, FILMBOX 8Mbits
DISCOVERY , Nsport 8,5Mbits

Co to ma byc? Na pewno nie HD.

I niech mi nikt nie probuje wmowic, ze taki bitrate jest ok, bo skoro ja na 37" widze pikseloze to co maja powiedziec posiadacze 46- 50" (ci z dobrym wzrokiem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='128234' date='29.10.2008, 13:54 ']Tak tylko, ze bitrate to nie wszystko i HD w wykonaniu C+ nie robi wrazenia.[/quote]
Coraz częściej spotykam wypowiedzi, że "bitrate to nie wszystko" więc proszę kolegów o wymienienie tych
ważniejszych od bitrate elementów. I proszę nie pisać np o oświetleniu stadionu, czy ustawieniu kamer
ponieważ one są zawsze jednakowe. Rozdzielczość, kodeki są również takie same.

Jeżeli to nie temat na ten wątek to proszę o przeniesienie. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oswietlenie na stadionie zawsze jest jednakowe ? Tutaj bym był w stanie polemizowac. Jak się ma taki pierwszy lepszy stadion np. Górnika Zabrze czy Odry Wodzisław do oswietlenia np. na Old Trafford czy Celtic Park ? Podejzewam iz poziom natezenia swiatla jest chyba inny.

Włosi od tego sezonu "podaja" swoja lige w HD - jakosc jak dla mnie, zgodnie zreszta z tym co napisane powyzej - bez zarzutu (na 32'' LCD).

A dzisiaj gra Euroliga, w rozpisce na stronie C+ pisze iz mecz Prokomu bedzie w HD, a zaraz potem uczta dla fanatykow angielskiej kopanej :). I na przyklad to jest to czym nsport nie jest w stanie na dzis konkurowac z C+, ale nad wyzszoscia swiąt dywagowac tutaj nie bedziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie rozpisywac specjalnie ale przyklad pierwszy z brzegu porownanie HD C+film HD i Filmbox HD mam nagrany film Crank.
moim zdaniem Filmbox HD ma lepszy obraz wieksza ostrosc szczegolowosc. Opisuje to co widze na jednym ekranie TV.
Roznica w bitacie na niekorzysc Filmbox HD - a obraz atrakcyjniejszy.
Matematyka, matematyka ale widocznie C+ ma jeszcze nad czym pracowac w algorytmach kompresji, a moze musza sie postarac o lepsze kopie ale to porownanie z branzy filmowej :)

Kiedys czesto przytaczany byl przyklad meczu PP (2007) na nSport (stare czasy gdy ten kanal mial jeszcze jakis poziom jakosciowy) - jakosc byla referencyjna (jak na nasze HD) niestety takiej jakosci jeszcze nie widzialem na C+Sport HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='128229' date='29.10.2008, 14:21 ']To włosi robią już ligę w HD? Ciekawostka, bo wydawało mi się, że Serie A i Primera Division nie są wypuszczane w wysokiej rozdzielczości.[/quote]

Liga włoska jak i hiszpańska w HD jest od sezonu 2006/2007. :) Zresztą w obecnym sezonie wszystkie liczące sie europejskie ligi transmitowane są w HD: jest angielska, hiszpańska, włoska, niemiecka, portugalska, francuska oraz kilka mniej waznych lig jak duńska, szwedzka, turecka czy rosyjska no i polska, a nawet 2 liga belgijska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co poza bitrate?

Proste: enkodowanie i kompresja. I tak jak powiedział [b]@TESBOR [/b]właśnie Filmbox HD jest tego najlepszym przykładem. Bitrate jest bardzo ważny. [b]Bardzo[/b]. Ale nie tylko.

A i tak np. NFL wygląda bardzo dobrze. Wygląda świetnie. To samo myślę o NHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Headstar_PL' post='128241' date='29.10.2008, 14:42 ']Czy oswietlenie na stadionie zawsze jest jednakowe ? Tutaj bym był w stanie polemizowac. Jak się ma taki pierwszy lepszy stadion np. Górnika Zabrze czy Odry Wodzisław do oswietlenia np. na Old Trafford czy Celtic Park ? Podejzewam iz poziom natezenia swiatla jest chyba inny.[/quote]
Pisząc o oświetleniu miałem na myśli np stadion Cracovii, takie samo oświetlenie na meczu PP transmitowanym przez nSportHD
jak i na meczu Ekstraklasy transmitowanym przez C+SportHD. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='128270' date='29.10.2008, 17:02 ']Proste: enkodowanie i kompresja. I tak jak powiedział [b]@TESBOR [/b]właśnie Filmbox HD jest tego najlepszym przykładem. Bitrate jest bardzo ważny. [b]Bardzo[/b]. Ale nie tylko.[/quote]
Moje wypowiedzi proszę traktować czysto technicznie, to nie jest trzymanie strony któregoś kanału. Ale :
1. Kodowanie jest wszędzie takie samo MPEG-4.
2. Przy dużej kompresji pojawiały by się makrobloki oraz widoczne defekty obrazu, przykład :
na środkowym kole boiska widoczne byłyby zniekształcenia, zygzaki. Takich zjawisk nie zaobserwowałem.
3. Co do algorytmów to zapewne każda z platform używa solidnych, markowych enkoderów, podejrzewam, że takich samych
ten rynek jest mocno ograniczony. Może któryś z kolegów jest bardziej zorientowany i napisze coś więcej.

A teraz drobna wyliczanka od drugiej strony.
Obraz o rozdzielczości 1920x1080 to jest 2 073 600 pikseli, przy 9Mb/s otrzymujemy około 4 bitów opisujących jeden piksel,
przy 17Mb/s to już jest około 8 bitów ( wyliczanka uproszczona aby nie zaciemniać przekazu tej informacji ). Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest']1. Kodowanie jest wszędzie takie samo MPEG-4.
3. Co do algorytmów to zapewne każda z platform używa solidnych, markowych enkoderów, podejrzewam, że takich samych
ten rynek jest mocno ograniczony. Może któryś z kolegów jest bardziej zorientowany i napisze coś więcej.[/quote]

Odniosę się tylko do tych dwóch punktów.
Kompresja MPEG-4 to kompresja stratna. Opiera się między innymi na wariacji wzorów odwrotnej transformaty Fouriera.
Weź spytaj kilku dobrych informatyków ile jest implementacji programowych tych wzorów. Podkreślam ... dobrych informatyków.
Sam znam kilka. Różnią się szybkością i dokładnością kwantyzacji.
Do tego dochodzą różnego rodzaju filtracje. Jest ich jeszcze więcej. Powodują: wystrzenia obrazu, rozmywanie, odszumianie (artefaktów, szumów, szumów kolorystycznych) ... można ich wymieniać setki. Wszystko to wpływa na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie. Przyklad to MTV HD. Niby bitrate przyzwoity, a jakosc kijowa (nawet materialow HD) Wszytko przez jakis p** filtr. Moze C+ tez cos takiego robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='128391' date='30.10.2008, 09:11 ']Weź spytaj kilku dobrych informatyków ile jest implementacji programowych tych wzorów. Podkreślam ... dobrych informatyków.
Sam znam kilka. Różnią się szybkością i dokładnością kwantyzacji.[/quote]
Czy w związku z powyższym uważasz, że firma "A" dostarcza platformie "X" enkoder z zaimplementowanym efektywniejszym algorytmem,
a platformie "Y" enkoder z algorytmem "kulejącym" ?. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='netquest' post='128465' date='30.10.2008, 19:53 ']Czy w związku z powyższym uważasz, że firma "A" dostarcza platformie "X" enkoder z zaimplementowanym efektywniejszym algorytmem,
a platformie "Y" enkoder z algorytmem "kulejącym" ?. Pzdr.[/quote]

Nie :) Ale myślę że sprzęt firmy "A" posiada coś takiego jak setup z kilkudziesięcioma (o ile nie więcej) opcjami konfiguracji (bitrate, wygładzanie/wystrzanie, filtracje itp.).
Co za tym idzie technik firmy "X" i technik firmy "Y" mogą co innego poustawiać bo:
- jeden dostanie wytyczne 6.5Mbit i żeby mecze angielskiej ligi wyglądały nieźle bo prezes firmy "X" jest zagorzałym kibicem
- drugi dostanie wytyczne 6Mbit i zalecenie że ma dobrze wyglądać "Moda na sukces" bo żona szefa firmy "Y" bardzo lubi ten serial
Nie muszę chyba pisać o implikacjach?

Pół żartem pół serio mam nadzieję zdołałem przybliżyć problem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyzby nikt wczoraj wielkiego lania, jakie sprawila Stara Dama galaktycznemu Realowi, nie ogladal ? I celowo pisze ze tylko ogladal, a nie sluchal, bo sluchac nie bylo doslownie niczego. Poza rzecz jasna kanalem centralnym a w nim 2 komentatorow, odglosy ze stadionu stlumione byly praktycznie do zera. Nie pomogly regulacje, wyciszania i inne zabiegi. Tak sie panowie technicy po prostu nie da, albo dawajcie zwykle 2.0 jak nie potraficie solidnie zrobic 5.1, albo moze w ogole bez komentatorow, bo to co ostatnio sie serwuje na nsport to po prostu dramat.

O tym co mozna bylo obejrzec, a raczej nie mozna bylo, na pozostalych "klonach" 57-58-59 juz sie wypowiadac nie chce, skoro nawet na 32'' wygladalo to gorzej niz tasma vhs z "Lodami na patyku" z lat 80-tych. Zaczyna mnie ta LM odpychac najzwyczajniej przy tak fatalnej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie. Chwala sie wszedzie DD5.1 a tak naprawde nadaja MONO bo w zasadzie tylko centralny slychac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kanałach 57-59 to nawet na 26 calach LCD obraz wygląda tragicznie. Niestety ale to jest porażka na całego N i muszą coś z tym zrobić bo to tylko zniechęca do oglądania tego kanału, sportu , LM i całego N. Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpuszczajcie ich, bo nie dosyć że po wprowadzenie DD na Nsport - obniżyli masakrycznie jakość TVP HD, to jeszcze przyjdą im jakieś dziwne pomysły do głowy żeby na LM wyłączać cały transponder albo coś ;) Po tym co zrobili z HD na TVP HD można spodziewać sie wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakosc N spada na ryj pelna gebą! C+Sport HD tez jest kiepski!

Dlatego dzisiaj bede mial prawdziwe HD w realu ide na mecz Lech vs. Nancy.

I niech partacze z N i C+ ida na drzewo! ;):)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to w meczu wtorkowym Liverpoolu z Atletico dźwięk był dobry (nie mówię bardzo dobry) na temat obrazu no i jakości meczu się nie wypowiadam ;) powiem tyle, że do jakości Polsat Sport HD trochę nsport brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem spytać, czy na jakiś kanale sportowym enki, są puszczane walki MMA? Interesują mnie głównie najnowsze walki organizacji UFC, Strikeforce, Bellator i Cage Rage. Inne, mnie znane gale też mnie interesują. Oferta N podoba mi się, zwłaszcza dlatego, że puszczają wszystkie mecze ligi mistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...