Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

zdjecia na szerokim niestety trochę "beczkują" ale to widać tylko na zdjeciach w których masz zaraz obok siebie po boku aparatu jakąś pionową krawędź/przedmiot itp

Nie ma sprzetu bez wad :rolleyes:

Jeżeli Ci to przeszkadza- możesz Z CZASEM dokupić sobie jakiś lepszy aparat foto. Wszystko razem powinnoi tak kosztować mniej niż jakaś sredniej klasy, amatorska kamera HD ;)

Jeżeli aparat ma słuzyc do domowych celów- spokojnie wystarczy

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat i kamera do domowych celów już po 12 latach kręcenia dzieci coraz mniej się te sprzęty wyciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się juz nie chce taśtać ze sobą torby

u mnie mieści się aparat w torbie od kamery, aparat mam mniejszy niż kamera :)

jak już mówiłem każdy musi wybrać to co mu odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mała uwaga jabyś się zdecydował jednak na aparat to kup kartę pamięci raczej od 6 w górę i o jak największej pojemności 16 lub 32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz gdzieś wrzucić parę sampli kręconych z ręki chętnie zobaczę, oglądanie na yotube itd mało mnie interesuje, nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mała uwaga jabyś się zdecydował jednak na aparat to kup kartę pamięci raczej od 6 w górę i o jak największej pojemności 16 lub 32 :)

wystarczy SD Class 4 - przetestowane

zreszta to czy to bedzi ekamera czy aparat nie ma w tym wypadku zadnego znaczenia- elektronika jest identyczna w obu urzadzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz gdzieś wrzucić parę sampli kręconych z ręki chętnie zobaczę, oglądanie na yotube itd mało mnie interesuje, nic nie widać.

materiały które nagralem do tej pory to typowo prywatne filmy (rodzinne) którymi niespecjalnie chciałbym sie dzielić w internecie

Nie krecilem na razie zadnej przyrody ani martwej natury.

Najlepiej isc osobiscie do sklepu gdzie jest TX7 i zabrac ze sobą karte pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy SD Class 4 - przetestowane

Czy 16Gb na początek wystarczy ile to minut (w przybiżeniu) filmu hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4 giga wchodzi ok 30 minut w max jakosci wiec na 16 masz 2 godziny w pełnym 1920x1080

Z czasem dobrze jest pomyslec o 32 giga - wtedy masz 3 godziny + ok 1000 zdjec w 7 Mpix

Na wakacje w sam raz

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na vimeo.com i tam znajdziesz filmy a po zalogowaniu możesz ściągnąć na dysk.

Edytowane przez kobra11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
materiały które nagralem do tej pory to typowo prywatne filmy (rodzinne) którymi niespecjalnie chciałbym sie dzielić w internecie

Nie krecilem na razie zadnej przyrody ani martwej natury.

Najlepiej isc osobiscie do sklepu gdzie jest TX7 i zabrac ze sobą karte pamieci

rozumiem

odpada, w sklepie nie ma co kręcić, chyba ze hostessy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź na vimeo.com i tam znajdziesz filmy a po zalogowaniu możesz ściągnąć na dysk.

można tak robię, ale często są w innym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Bardzo dobry obiad. Musicie mieć tu niezłe garnki

Zarąbiste :blink:

Jeszcze odnośnie trzymania DSC-TX7

ja przymierzałem się do zakupu Panasonic HDC-SD300

używałem wcześniejszego modelu i spodobała mi się ze względu na to, iż jest małą i poręczna, z powodzeniem można filmować jedną ręką i obraz jest w miarę stabilny

jak to wychodzi w przypadku tego aparatu, bardo mnie zainteresowało to rozwiązanie, bo podobnie jak ty nie lubię nosić przy sobie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie raczej filmować oburącz aczkolwiek jedną ręką też można

Aparat ma optyczną stabilizacje obrazu - bardzo wydajną zresztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem że jeszcze nie widziałem żeby aparat miał dobrą stabilizację, chętnie zobaczę bo jak na razie to samo gadanie.

jak nikt nie zapoda filmika najwyżej się przejadę do sklepa i sam sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten aparat ma specjalny tryb do robienia zdjec nieporuszonych - mniejsza o to

Oczywiscie- nie twierdze ze filmy wychodzą jak ze steady-cama...

Co do gadania- cóż, na forum raczej trudno o cokolwiek innego. Czasami warto rzeczywiscie ruszyć 4 -litery i wykazać minimum włąsnej inicjatywy zamiast liczyć że ktoś inny poda nam wszystko na tacy.. :blink:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt tu się udzielam, ale moze trochę pomogę :blink:

Wg mnie do zdjęć to aparat, do filmów to kamera :)

2 miesiące wczesniej zakupiłem model Sony HDR-CX305 i jestem bardzo zadowolony . / cena to około 2650 zł /

Zalety:

-szeroki kąt

-bardzo dobra jakość przy słabym oświetleniu

-stabilizacja

-bardzo szybko przechodzi w tryb gotowości

-wymiary

Poniżej przykładowe testy:

http://www.camcorder-test.com/camcorder.html

http://www.google.pl/search?q=sony+hdr-cx3...ved=0CCcQqwQwAw

Cena:

http://www.ceneo.pl/;0155522610-10.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale slogan w stylu "Wg mnie do zdjęć to aparat, do filmów to kamera" jest:

1) mocno wyświechtany

2) w dzisiejszych czasach - przestarzały

Ja piszę z punktu widzenia zarówno posiadacza KILKU kamer cyfrowych HD oraz jako posiadacz TX7

Wymieniasz rzekome zalety CX

-szeroki kąt

-bardzo dobra jakość przy słabym oświetleniu

-stabilizacja

-bardzo szybko przechodzi w tryb gotowości

-wymiary

wszystkie w/w posiada TX7 przy czym porownywanie CX do TX pod wzgledem wymiarów jest wg mnie nieporozumieniem. Jakbys sie nie starał- CX'a do kieszeni koszuli nie upchasz - chyba że kieszen przy tym rozedrzesz

Owszem- kamera posiada pewną przewagę nad TX7 - jest nią zakres ogniskowych. I to wszystko.

Za tą przyjemnosc trzeba jednak drugie tyle dopłacić do ceny TX7, tracąc przy tym komfort uzytkowania niewielkiego urzadzenia które mozna miec niemal zawsze ze sobą

Każdy wybiera co mu bardziej odpowiada. Ja sie juz toreb foto-video w zyciu dosć nadźwigałem...

BTW rozmiary pojedynczego pixela w przetworniku CX305 i TX7 są identyczne wiec i jakosc obrazu jest baaaardzo zblizona

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż kazdy ma prawo do swojego zdania.

Ja w skrócie odpowiem jak uzytkownik "kilkunastu" aparatów i kilku kamer od mniej więcej 1990r :blink:

Nie posiadam TX7 ,mam kamerę ,ale tak na szybko kilka róznic :

- obiektyw

T7 - Carl Zeiss

CX305 -Sony G

T7 - zakres ogniskowych 28-120 mm

CX305 -zakres ogniskowych 29,8 – 357,6 mm

T7 jasność :3,5 - 4,5

CX305 jasność: 1,8-3,4

T7 - brak mozliwości założenia filtra

CX305 -dowolny filtr

- stabilizator

T7 - zacytuje "Możliwość użycia optycznego stabilizatora SteadyShot"

CX305 - stabilizacja elektroniczna oraz optyczna

- Pamięć wewnetrzna

T7 - 45 MB

CX305 - 16 GB

-Akumulator

T7- NP-BN1 - 630mAh

CX305 - NP-FV50 980mAh / można zastosowć równiez o duzo większej pojemności /

- Komfort użytkowania

- dla mnie TX7 jest za mały, nie wyobrażam sobie "kręcić" w ruchu tak małym urzadzeniem , ale to oczywiście sprawa indywidualna

pozostaje jeszcze kwestia ergonomii.

To jest na szybko kilka róznic, ja jestem zadowolony ze swojej kamery , Ty równiez .

Także kazdy niech wybiera co mu odpowiada.

Edytowane przez maciej31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odnośnie baterii

to na ile czasu działania-nagrania starczy pojedyncza bateria TX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kamerę która parametrami przebija CX'a (Canon HF10) - a mimo to - jednak wolę TX'a

1 - jakoscią obrazu wcale NIE ustepuje Canonowi a jezeli juz - jest to niezauważalne przy codziennym oglądaniu Coz z tego że obiektyw ciemniejszy ? Jakosc filmów - nawet tych nocnych- jest bardzo dobra Przykład był wyżej. A to jest dla mnie najwazniesze. TO czyli efekt koncowy. To nie jest sprzet PRO tylko proste urzadzenie do upamietniania wypadów rodzinnych.

Taka jest jego idea i przeznaczenie. Nie szukam tu ani nastawiania balansu bieli, ani głębi ostrości, ani zaawansowanych nastaw ekspozycji. Spodziewam sie natomiast DOBREJ automatyki. Na uropie nie chce spedzac 20% czasu przy kamerze tylko 100% czasu z rodziną

2 - z TXem kamerę moge miec ze sobą non stop. I tu jest najwieksza zaleta tego rozwiązania!

Lepiej mieć TX'a w kieszeni niż CX'a w torbie w domu. Nie chce nikogo posądzać o masochizm latania wszędzie z kamerą w torbie ale przerabiałem to na urlopie. Będąc nad morzem środziemnym gdzie temperatura i wilgotnosć powietrza powodowały że miałem ochotę wywalić do śmieci każdy niepotrzebny balast w postaci np torby video. BYło to po prostu MEGA-uciążliwe

W kwestii baterii

Jeszcze nie wiem ale po 20 minutach filmowania nie zszedł mi zaden element z piktogramu akumulatora

instrukcja na ten temat milczy. Mysle ze powinno byc ok 40 minut

Zapasową baterie trzeba kupic

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż widzę, iż CX -305 porównujemy już z kamerą Canona.. :)

Otóz większości kamer amatorskich, a do takich zalicza się HF10 i CX 305 brak szerokiego katą..

Jak wazne jest to m.in we wnętrzach nie muszę przypominać :rolleyes: / zostałe to wyśmiane wczesniej przez Ciebie /

Obiektyw

HF10 - 42,9–514,8 mm

CX 305 - 29,8 – 357,6 mm

Kolejna kwestia to układy stabilizacji obrazu , uwazam iz , najlepsze są ze stajni Panasonica oraz Sony.

Kwestia akumulatora : to bardzo dziwne iz nie wiesz ile wytrzyma Twój akumulator ?

Czyżby jednak nie do końca był TX wykorzystywany ?

W instrukcji TX na stronie 25 jest tabela z przyblizonym czasem pracy, i tak w wypadku karty 8 GB i jakości AVCHD 17 M JEST TO OKOŁO 58 MINUT.

W wypadku pracy mojej kamery z praktyki jest to około 65 minut samego nagrania + edycja, powtórka ujęc itd. / na standardowym akumulatorze /

I sprawa najwazniejsza Sony CX-305 to nie ta półka co Canon HF10 ,odpowiedniejszy dla porównania jest model Sony CX-550 - też nie końca ponieważ Sony jest droższy.

Wg mnie pod względem jakości obrazu HF10 - CX305 są równowazne / z delikatna przewagą dla Sony w wypadku słabego oświetlenia /

Jestem z obozu tzw Canoniarzy i staram być się obiektywnym, niestety TX to nie kamera - może ją tylko uzupełnić.

Kamery Sony uzywa głownie moja zona i trzyma ją w pokrowcu w kosmetyczce... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości

Jezeli cytujesz instrukcje obsługi a nie rozumiesz co tam pisze - nie wiem jak mam tłumaczyć.

Tabelka ze strony 25 pokazuje ile filmu wejdzie w jakiej kompresji na karte a nie ile mozna nagrac na 1 łądowaniu baterii

HF10 - obiektyw nieco "węższy" ale za to x12 zoom i jest jaśniejszy na "wąskim końcu" niż w sony ...

HF10 - przetwornik 1/3.2" z 3.3 mPix czyli pixele są duże a kamera bardziej czuła niż SONY

Wracajac do TX'a

TX jest wykorzystywany wtedy kiedy jest jego czas. Nie muszę sie nikomu tłumaczyc w jaki sposob kiedy i jak korzystam z mojego sprzetu.

BTW twoja żona musi mieć nie lada kosmetyczkę - za pewne wiekszą niż wiekszosć toreb na kamery video :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mea culpa .

Przyznaję, iz na stronie 25 instrukcji TX7 jest podany maksymalny czas nagrywania na danej karcie.

Nadal twierdzę, iz nie mozna porównywać tych 2-ch kamer przecież to rózne "półki ", ale

Jezeli uważasz, iż 13 mm na szerokim to mała róznica, to wybacz.

Obie kamery maja identyczny ZOOM x 12, ja wolę mieć szeroki kąt niż 514,8 mm - przecież tego długo nie utrzymasz...

Powtórzę, układy stabilizacji lepiej działają w Panasonicu oraz Sony niż w Canonie.

Watpię, aby HF10 lepiej obrazował przy słabym oswietleniu niż CX 305, nie mniej to również bardzo dobra kamera. / miałem do czynienia z HF100 /

Na efekt końcowy,czyli obraz składa się wiele czynników : obiektyw, rodzaj przetwornika,rozmiar,ingerencja przetwornika w obraz,oświetlenie itd. najlepiej sprawdzić porównawczo, która kamera ma "lepszy" obraz a i to jest rzeczą bardzo subiektywną.Pozostaje jeszcze kwestia funkcjonalności.

TX7 ma swoje zastosowanie i dla niektórych osób oraz niektórych sytuacji będzie niezastapiony.

Z Twoich wypowiedzi wynika, iż chyba nie jest zbyt często wykorzystywany TX7 i oczywiście nie musisz mi się z tego tłumaczyć.

Zaczynam się zastanawiac czy znasz rozmiary damskich kosmetyczek oraz toreb video i czy trzymałeś w ręce CX-305 ?

Kazdy ma prawo do swojego zdania - dla mnie TX7 nie jest dobrym wyborem,ale dla innych będzie optymalny.

Najlepiej sprawdzić organoleptycznie samemu ,czy będzie to właściwy wybór...

Edytowane przez maciej31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - jest jeszcze sony HX5V o którym nikt nie wspomina

największą wadą tx7 jest chyba malutki zoom - a w HX5V jest 10x

cena też podobna - obecnie około 1200zł

ja kupiłem podobnie jak Mobor - 2 w jednym ale hx5v - nie chce mi się targać dwóch sprzętów

a to co w sony po prostu zabija w pozytywnym znaczeniu to mega stabilizacja.

moja poprzednia kamera (miniDV panasonic GS-1) po prostu jest w tym względzie koszmarem w porównaniu z sony

aparatem można kręcić filmy z reki z pełnym zoomem (10x) i obraz nie skacze

ja polecam hx5v ze względu na zoom 10x jako lepsze rozwiązanie od tx-7 bo zoomowo bliższe kamerom

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...