Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

no tu pisze co innego.

z tego co kojarzę to format 1080i/25 opisuje w europie to co 1080/50i w stanach

http://www.ebu.ch/en/technical/trev/trev_301-editorial.html

No to źle pisze

Bo jakbyś miał ogladać 25 półobrazów na sekundę (czyli 12.5 pełnej klatki) to bys po miesiacu wylądował u okulisty albo u neurologa z padaczką

W Europie obowiazują standardy

720x576/50i - w DVD, TV, Sat, CATV...

1280x720/25p - SAT, kamery (głównie JVC), aparaty foto

1920x1080/50i - zdecydowana wiekszosc najnowszego sprzetu HD, SAT

1920x1080/25p - najlepsze kamery i aparaty

w stanach jest podobnie tyle że zamiast 25p jest 30p, zamiast 50i jest 60i a z uwagi na specyfikacje NTSC - format SD ma tam 640x480/60i

w republikach bananaowych jeszcze jest PAL M - czyli nasz PAL ale z amerykanskim odswierzaniem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080i/25 = 1080/50i

Kwestia nomenklatury zapisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze nomenklatura "1080i/25" jest błędna bo wprowadza ludzi w bląd

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam za pytanie

po prosti za dużo już się naczytałem opinii, wiadomo jak to w sieci każdy pisze, co myśli że wie,

ale rozumiem, że zgodnie ze standardem HD nagrywa 50 klatek z przeplotem

lub też 25 pełnych klatek

fajna stronka

http://www.wideoaktywni.pl/kamery-wideo/4-...na-sekunde.html

Edytowane przez Not2Pun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

tylko 50i

to nie jest albo albo ale konkretny parametr. 1080/25p nagrywa na razie tylko najlepszy sprzet

Ale jest jedna ciekawostka

Pasikonik wprowadza amatorską kamerę z DZIWNYM trybem..... 50p

Ciekawe kto to bedzie oglądał i na czym

Podejrzewam ze z czasem podkleją do niej obiektyw 3D i realnie bedzie wtedy 2x25p

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Ja niestety też mam problem zobaczyć ten aparat bo albo nie ma albo bateria rozładowana.Ale nadal szukam tx7 taki raczej kupie jak dotkne włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jest jedna ciekawostka

Pasikonik wprowadza amatorską kamerę z DZIWNYM trybem..... 50p

Ciekawe kto to bedzie oglądał i na czym

A co za problem? Na kompie odtworzysz bez najmniejszego problemu.

Poza tym BD przecież obsługuje format 720p50....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe kamery Sony HD /te tańsze/ nie mają wizjera. Mam aparaty fotograficzne bez wizjera i nie mogę zrobić zdjęcia w słońcu. Czy macie jakieś doświadczenia z filmowaniem kamerą bez wizjera, zwłaszcza w dzień słoneczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cx-305 bez wizjera. Filmowałem na plaży w słońcu bardzo dużo. Da się filmować bez problemu, aczkolwiek przez wizjer jest zdecydowanie lepiej. Polecam jednak bez wizjera ze względu na wygodę, bo filmując z panelem widzisz cały plan i wszystko dookoła, a patrząc przez wizjer jesteś ograniczony tylko do tego co widzisz w wizjerze. Mając panel możesz robić ujęcia od dołu, co fajnie wychodzi a jest niedostępne z wizjerem. Zdecydowanie polecam, chociaż najlepsze byłoby jak w mojej poprzedniej kamerze mieć i panel i wizjer - wtedy zależnie od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję kamerę video od 1993 r. Do celów rodzinnych. Na początku miałem Sony TR805 /Hi8/, a od 10 lat DCR TRV 740 /D8/.

Wiem jak bardzo pomocna jest stabilizacja obrazu. Przede wszystkich przy dużych zbliżeniach eliminuje drobne drgania.

Bardzo przydatny jest duży zoom /co najmniej 10x/.

Obecnie chcę się przesiąść na HD. Może być aparat fotograficzny z funkcją kamery, ale musi spełniać nastepujące warunki:

Musi być być wizjer elektroniczny,

Musi mieć zoom co najmniej 10x

Bateria musi starczyć co najmniej na 1 godz. filmowania.

Musi być stabilizacja obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cx-305 bez wizjera. Filmowałem na plaży w słońcu bardzo dużo. Da się filmować bez problemu, aczkolwiek przez wizjer jest zdecydowanie lepiej. Polecam jednak bez wizjera ze względu na wygodę, bo filmując z panelem widzisz cały plan i wszystko dookoła, a patrząc przez wizjer jesteś ograniczony tylko do tego co widzisz w wizjerze. Mając panel możesz robić ujęcia od dołu, co fajnie wychodzi a jest niedostępne z wizjerem. Zdecydowanie polecam, chociaż najlepsze byłoby jak w mojej poprzedniej kamerze mieć i panel i wizjer - wtedy zależnie od potrzeb.

Znam zalety filmowania z panelem LCD, ale w słońcu na plaży niewiele widać. Z wizjerem jest większy komfort, nawet jak jest czarno-biały.

Ja mam DCR TRV740,dziesięcioletnią. Może w tych nowych widać więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizjer jak najbardziej przydatna rzecz, ale nie przesadzajmy, że bez niego nic nie widać. Spokojnie można w słońcu filmować, no chyba, że w Twojej kamerze jest tak kiepsko. Ja nie mam z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wuwaldi

wszystkie kamery to mają

co do wizjera, po prostu jesteś przyzwyczajony, ja kręciłem z wizjerem i bez na słońcu, na śniegu itd

i powiem ze na ekranie LCD wszystko widziałem, zero problemów, dla mnie wizjery są duupi'y i tyle.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami bez wizjera ciężko, w słońcu połowę czasu zamiast pstrykać człowiek kombinuje pod jakim kątem odchylić ekran żeby cokolwiek widzieć. Oczywiście można zabawić się w zawodowca i dokupić LCDVF, ale przyklejony do małego płaskiego kompaktu raczej wzbudzałby śmiech ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie- nie ogłupieli

zwykła nasadka z celownikiem optycznym do panasonic'a Lumix LX-3 kosztuje 1100-1200zł ;) - czyli ok 80% kwoty aparatu

to dobiero durnota !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykła nasadka z celownikiem optycznym do panasonic'a Lumix LX-3 kosztuje 1100-1200zł :) - czyli ok 80% kwoty aparatu

W sumie co się dziwić ... ludzie kupują kable HDMI za 1000 zł ... to mniej więcej ten sam idiotyzm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 stów??? Czy oni pogłupieli :)

LCDVF powiększa x2 i pochodzi z Estonii, dlatego "tylko" 500zł, np. amerykański Z-Finder powiększa x3 i kosztuje już 1500zł ;)

A tak serio to wydaje mi się, że dla wielu maniaków cena nie jest żadną przeszkodą, bo o ile do niedawna widywało się LCDVF u zawodowców obsługujących imprezy w plenerze, to tego lata zobaczysz viewfindery nawet na aparatach studentek pstrykających koziołki na poznańskim ratuszu. Ten światek jest przesiąknięty modami na gadżety jak mało który :)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego lata zobaczysz viewfindery nawet na aparatach studentek pstrykających koziołki na poznańskim ratuszu.

Trochę przesadzasz :)

Faktem jest, że ludzie uwielbiają gadżety.

Jednak nie zmusisz tych panienek do noszenia czegoś tak dużego ;)

Hmmm .... no chyba że będzie różowy i z modnym motywem "hello kitty" :)

Wracając do tematu. Uważam że propozycja mobor'a wcale nie jest taka głupia.

Ściągnąłem sample kręcone przez DSC-TX7 ... robią wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie zmusisz tych panienek do noszenia czegoś tak dużego ;)

ae3603485a1e047f.jpg

Coś Ty, to nie ten typ, zbuntowane artystki z deviantart nie lubią różu za to kochają dłuuugie obiektywy :) I viewfindery też :)

Wracając do tematu. Uważam że propozycja mobor'a wcale nie jest taka głupia.

Prozycja mobora jest w ogóle całkiem mądra, też długo wybierałem kamerę, a po porównaniach (w tym "własnoocznych") jakości filmów z kilku kamer i aparatów zdecydowałem się na aparat (Canon SX1 IS) z nagrywaniem 1080/30p. Zoom optyczny x20, dobry obraz w półmroku gdzie z kamery był już tylko szary szum itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Pasikonik wprowadza amatorską kamerę z DZIWNYM trybem..... 50p

Ciekawe kto to bedzie oglądał i na czym "

Na przykład na blu-ray jak LG BD570.Przez USB jak i z płyty.

Edytowane przez Zibi W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,Pasikonik wprowadza amatorską kamerę z DZIWNYM trybem..... 50p

Ciekawe kto to bedzie oglądał i na czym "

Na przykład na blu-ray jak LG BD570.Przez USB jak i z płyty.

Tryb jak najbardziej nie dziwny. Co więcej wręcz poszukiwany :)

Jak zrobią jeszcze kamerkę 3D full HD z trybem 50p ... no to wtedy będzie problem ... może się okazać że niektóre kable odmówią posłuszeństwa.

Trzeba będzie wydać na nowe 20 zł a nie 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co - egzotyka

a o kompatybilnosc z inną elektroniką nie bedzie chyba tak prosto

ZOstaja jeszcze amplitunerki, telewizorki ...kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...