Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

każdy wybiera co chce, ja nie kupię aparatu do filmowania!

W tym wątku mobor jak zwykle zapoczątkował na siłę coś tam co sam uważa, że tak ma być, jeśli komuś odpowiada aparat niech tak będzie, jeśli innemu kamera niech tak będzie.

Są aparaty które fajnie nagrywają, ale ja nie spotkałem takiego, który lepiej nagrywa w podobnej (niższej) cenie niż moja kamera, aparat używam dość leciwy bo robi super zdjęcia i na nic go nie wymienię.

aparat czy kamera to = awantura, nie tędy droga.

jak ktoś mi pokaże parę sampli testowych i zobaczę różnicę to może zmienię zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam parę, ale to nie ma znaczenia, ten wątek nie obejmuje tego, a nie chce mi się kolejnej dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty tu widzisz "siłę" ?

Co najwyzej siłę argumentów. Nie piszę NIC bez solidnej argumentacji

Kazdy wybiera co mu odpowiada. Jeden kupuje MP3, drugi gramofon analogowy a trzeci kupi CD

I każdy ma powody do tego by deprecjonować wybory pozostałych - i to słuszne

Niech to będzie konkluzją

A teraz czas aby ruszyć [beeep]sko i powedrować samemu do sklepu

Mi aparat HX5 nie odpowiada ponieważ jest już za duży oraz ma wyjeżdżający obiektyw :)

Ale fakt że ma długi zoom moze dla niektorych być cennym dodatkiem - to prawda

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam że czeka nas zwrot technologiczny

tak na oko taki aparat jak lumix gh1 (system matrycy micro 3/4 a więc matryca o powierzchni 10razy większej (powierzchniowo) niż w kamerkach za 3-4tysiaki) można było kupic w MM na bezwaciu za 3600zł i raczej kasuje kamerki w swojej kategorii cenowej.

takze sony nex-5 jest wypasiony (filmowo) - duża matryca równa się extra czułość nieosiągalna w kamerkach za 2000-3000zł

no ale kamerki też mają zalety i robia zdjęcia więc chyba to wszystko za 2-3 latka się po prostu zejdzie w jednym produkcie posiadającym albo korpus kamery lub aparatu i praktycznie wspólny środek

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor ja nic nie kupuję więc nie muszę, a w sklepie to nic ciekawego nie nagrasz ani tam warunków nie ma, strasznie ciężko Ci coś udostępnić, zresztą mi to wisi tylko z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to również @mobor ma racje

sami porównujecie aparat za 1300 zł do kamer za prawie 3000 zł

To już jest wielki plus, nie wydaje mi się by za 1300 zł można było kupić kamerę z lepszą jakością filmów czy zdjęć.

jego rozmiar to kolejny plus, ja swego czasu miałem minoltę z3 i muszę przyznać, że bardzo źle się z nim czułem, praktycznie nie chciało mi się go brać z sobą

a tu taki mały aparacik i jeszcze nagrywa filmy

co do modeli z większym zumem to też trochę niewypał, może do robienia zdjęć jeszcze, ale do filmów,

z praktyki wiem, że jak używam zuma to i tak nic na filmie sensownego nie widać. lepiej go poprostu nie mieć by nie kusił.

baterie to i tak zawsze trzeba mieć drugą w zapasie;

muszę jeszcze żonę przekonać do niego, bo ona podobnie jak większość z was myśli kamera do filmowania, aparat do zdjęć.

Edytowane przez Not2Pun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zdziwiłbyś się jak zoom w hx5v działa dobrze dzięki soniakowej aktywnej stabilizacji.

tak jak pisałem można kręcić filmy na pełnym 10x zoomie z ręki i obraz nie skacze co najwyżej pływa o ile nam łapki latają.

zaryzykowałbym stwierdzenie że te kilka modeli soniaka są jedynymi tanimi aparatami które wreszcie kręcą filmy jak kamera a nie rejestrują 25 obrazów/sek jak inne kompakty.

testowałem lumixa tz10, samsunga wb650 i hx5v i sony jako jedyny miał super stabilizację na pełnym zoomie i super płynność nagranego materiału.

podsumowując:

mimo wszystko kamera da lepszy obraz od tego co masz w aparacie hx5v choćby z tego względu że aparaty nagrywają z bitratem 17 a kamerki z 25 - ponoć widac róznicę.

no i w kamerze funkcje video są bogatsze i lepiej dopracowane.

ale i tak dla mnie hx5v jest na chwilę obecną zastępnikiem kamery który daje radę - a przy cenie teraz chyba już nawet 1100 zł to jest naprawdę fajna alternatywa.

jak pisał Mobor - jakość jest naprawdę bardzo dobra w sonym jak na to że kosztuje to tylko 1100zł i jest do tego aparatem foto.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 a 25 mb to TOTALNE marnotrawstwo pamieci w urzadzeniu

W tego typu sprzecie tryb 25 przypomina nieskompresowany zapis dzwieku w dyktafonie

Niby jest ale...nikt nie wie po co bo EFEKTYWNOSC tego jest znikoma (jedna osoba na STO zauważy minimalną roznice w kompresji- i tak zreszta bardzo wydajnej - ale za to jakim kosztem !

zamiast 2 godzin na 16 GB karcie bedzie juz tylko 80 minut)

Rownie dobrze mogliby zastapic dzwiek Dolby 2.0 nieskompresowanym LPCM'em....

Tylko po po ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu można się zgodzić, strata miejsca na dysku

w niektórych momentach może się przydać "fontanna"

ja wolę tryb "p" i np mieć 120klatek/s :)

dobrze że rynek jest "wielki" w urządzenia i można coś wybrać dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się chętnie dowiem od kogoś kto to sprawdził.

w europejskiej wersji soniaków jest tryb niby 50i. czy aby na pewno? wydaje mi się że detekcja na kompie pokazywała mi 25i.

jednak płynność obrazu zdecydowanie sugeruje 50i bo jest dużo lepiej niż na lumixach tz10 które mają tryb 720p/25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi choć JEDNO urządzenie - jakiekolwiek- ktore pracuje w 25i

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem tak: poszukaj sony cx-350 w dobrej cenie poniżej 3 tys., a będziesz miał świetną kamerę z szerokim kątem i optyczną stabilizacją i świetny aparat ! Posiadam nikona d90 i muszę przyznać, że coraz mniej z niego korzystam, bo coraz rzadziej chce mi się bawić optyką i idę na automat, a tu gabaryty nikona są dużą przeszkodą ... Cx-360 jak na 2 funkcje w jednym co ciekawą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam raz jeszcze - PO CO ?

Po co ma kupowac za ok 3 k jak moze miec praktycznie to samo za 40% tej sumy

Jezeli chcemy mowic o porzadnych kamerach to na pewno nie bedziemy mowic o urzadzeniach majacych po 10 mln pikseli na 1/3" powierzchni - bo to wszystko to JEDEN PIES

Tylko nie pisz ze CX robi fotki jak Nikon D90 - proszę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie robi jak nikon bo to zupełnie inne szkło i światło, ale przy dobrych średnich warunkach oświetleniowych z pełną automatyką musisz dobrze się przyjrzeć aby zobaczyć różnicę, czyli dla około 3/4 wszystkich ujęć cx wystarczy w zupełności. Inna sprawa, że czasami jedno ujęcie jest warte tyle co 100 innych, ale to już nie ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokaż mi choć JEDNO urządzenie - jakiekolwiek- ktore pracuje w 25i

coś pobłądziłem bo zależy jaką notację zapisu się używa.

i w zasadzie 1080i/25 = 1080i50. więc każda kamerka to także 1080i/25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takze sony nex-5 jest wypasiony (filmowo) - duża matryca równa się extra czułość nieosiągalna w kamerkach za 2000-3000zł

no wlasnie ten NEX zostal calkowicie pominiety ! nikt nie mial z nim stycznosci ?

matryca APS-C z tego co pamietam i wymienna optyka -zalety lustrzanki, rozmiar kompaktowy teoretycznie niezla alternatywa (filmow z niego nie widzialem,widzialem zdjecia).

btw.nie widze sensu kupna lustrzanki do uzywania w trybie "automat" ?! faktycznie lepiej kupic "malpke"... oczywiscie oprocz tego ze lustro na szyi to +10 do lansu...

druga sprawa ,ze na kitowym obiektywie to czasem mozna zobaczyc roznice ale na korzysc dobrego kompakta... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja patrzyłem - rozmiar kompaktu to może ma korpus - obiektywy są większe niż w PEN PL1

no i na chwile obecną nie ma do niego obiektywu z zoomem 11x a dla mnie to podstawowe kryterium.

no i nie nagrywa ani 1080p ani nie ma bitrate'u FX = 24mbps

w środku to może być coś podobnego do kamery sony nex vg10 - bo tak na oko to różnice w elektronice powinny być głównie w sofcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś pobłądziłem bo zależy jaką notację zapisu się używa.

i w zasadzie 1080i/25 = 1080i50. więc każda kamerka to także 1080i/25.

Nie ma czegos takiego jak 1080i/25

Albo jest 1080/25p albo 1080/50i

W BD jest jeszcze 23.976p ale to juz nie ten temat

I tyle

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STOP lenistwu !!!

Wiesz kolego nie każdy mieszka w na tyle dużym mieście by mieć dostęp do tego aparatu od ręki

u mnie jest ale na zamówienie

nie będę jechał specjalnie do Poznania czy Wrocławia, by jeszcze latać po mieście w celu znalezienia sklep w którym jest ów aparat,

więc chcąc, nie chcą jestem skazany na informacje zamieszczone w internecie oraz na laskę innych posiadaczy ów sprzętu.

edit

odnośnie SONY DSC-HX5V, to w czym on ustępuje DSC-TX7 widze że ma tak samo:

CMOS Exmor R

Full HD 1080i

Procesor BIONZ

Anti-Blur

do tego większy obiektyw i kompas z GPS, a po mimo tego jest tańszy ?

edit

tak cztam opinie i o DSC-TX7 jest ich mało ale o DSC-HX5V jest już więcej,

trochę mnie zaniepokoiły opinie o zdjęciach, że robią wrażenie sztucznych, kolory nienaturalne, twarze wygładzone, wszystko z powodu mocnej redukcji szumów, której nie można regulować.

Edytowane przez Not2Pun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja patrzyłem - rozmiar kompaktu to może ma korpus - obiektywy są większe niż w PEN PL1

no i na chwile obecną nie ma do niego obiektywu z zoomem 11x a dla mnie to podstawowe kryterium.

no i nie nagrywa ani 1080p ani nie ma bitrate'u FX = 24mbps

z tego co wiem po zastosowaniu adaptera mozliwe jest podpiecie kazdego obiektywu z bagnetem A (fakt-wchodzi wtedy w gre chyba tylko reczne ostrzenie) czy jednak wielkosc matrycy a co rowniez za tym idzie wysokie uzyteczne ISO nie rekompensuje tych brakow ?

dobra jakosc obrazu bez uzycia dodatkowego oswietlenia jest chyba dosc duza zaleta ?

probka mozliwosci- co o tym sadzicie ?

edit: wchodzi do sprzedazy obiektyw do NEX-a 18-200 3.5-6.3 jednak sugerowana cena moze co niektorych przerazic...

Edytowane przez somerset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz kolego nie każdy mieszka w na tyle dużym mieście by mieć dostęp do tego aparatu od ręki

u mnie jest ale na zamówienie

masz dostęp do netu ? masz- WSZYSTKO jest w necie

Absolutnie wszytsko

Sciagam z netu od instrukcji serwisowych po zwykłe manuale, zdjecia z gatunku "co jest w srodku" etc....

Na prawdę- wystarczy MINIMUM własnej inicjatywy by znaleźć tak prozaiczne informacje jak ta...Ale po co

Lepiej wklepać pytanie na forum niż samemu poszukać

Sorry- niech nikt tego nie bierze do siebie ale niektóre pytania po prostu zwalają z nóg jak np te

"a ile klatek na sekunde nagrywa SONY DSC-TX7"

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...