Skocz do zawartości
lipa_ml

Mega dramat !!! Prezydencki samolot rozbity !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego nie rozumiem, skąd na tvn nagle znalazły sie zdjęcia Prezydenta ukazujące go w pozytywnym świetle??? Wczesniej na tej stacji osobiście nigdy tego nie widziałem, natomiast często słyszałem jaki to on mały, gruby i w ogóle. Również z ust dziennikarzy pochlebnych opinii ja jakos wczesniej nie odnalazłem a wręcz przeciwnie i to nie tylko moje odczucia ale i moich znajomych, rodziny. Ponadto jak sie czuje ten sikorski albo niesiołowski??? Zmądrzeją, przemyślą czy wciąż będą pałać nienawiścią i chamstwem.

Jeżeli chodzi o Rosjan to zachowują sie naprawde bardzo stosownie w tej fatalnej sytuacji.

Dla mnie to był najlepszy Prezydent w historii Polski.

Pozdr,

Edytowane przez tomhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż u mnie te same odczucia w rodzinie. Nagle pojawiły się cudowne zdjęcia.... nigdy takich nie pokazywali. Zawsze same karykatury. Nagle się okaże, że on wcale nie był taki bee..... ale jak zwykle potrzebna tragedia. Jak zwykle...

Druga sprawa: czy to takie trudne pokazać osoby mniej znane? Czy one są gorsze? Eh.... nawet dzisiaj prowadzący w TVN24 nie potrafił powiedzieć imienia i wieku osoby z obsługi. To po co gadał... Chociaż jakieś zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam największy szacunek dla rodzin ofiar katastrofu , ponieważ nikt nie chce stracic najbliższą osobę

Pytanie czy chodzi również o prawde czy może nie chodzi o prawdę?

Cały czas mówia o prawdzie w kontekście Katynia, Popiełuszki, Sikorskiego, jak to się ma do tej tragendii, czy będziemy ponad to aby powiedziec o całej prawdzie czy pewna "prawda" może byc odebrana jako

"chyba nie masz wyczucia powagi sytuacji i ..."

Odpowiedz proszę pmcomp czy chciałbys usłyszec całą prawde o tej tragedii nawet ta niewygodną mogąca rzucić cień, czy ważaniejsze jest dla Ciebie zachowanie zgodne z powaga sytuacji?

Ja Ci odpowiem. Jak jestem spokojnym człowiekiem, to normalnie krew mnie zalewa jak czytam takie rzeczy teraz. Czy tak trudno jest uszanować żałobę narodową i powstrzymać się od takich dywagacji przynajmniej na te 7 dni?

To nie jest czas na takie dyskusje... co kto kiedym, gdzie, z kim i o kim mówił, co pokazywał. Przyjdzie na to czas później, ale nie teraz. Teraz jest czas zadumy i żałoby. Kto nie potrafi tego zrozumieć, niech idzie produkować się w komentarzach na Onecie. U nas na forum, przez najbliższe kilka dni, na to zgody nie ma.

To jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Więcej nie będzie.

Przepraszam, uniosłem się. Ale nie mogłem tego pozostawić bez komentarza. Kompletny i rażący brak wyczucia sytuacji i czasu, prezentowany przez niektórych, nie pozwala na to.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie postawiłem tezy a jedynie zadałem kilka pytań na które takze inne osoby nie umieją znaleźc odpowiedzi....

Informacje powoli przesiakają i często są ze sobą sprzeczne - tak było w wypadku czarnych skrzynek /ostatnio słyszałem ze ruscy jednak sie za nie zabrali bez udziału polskiej strony - chodzi o voicerecorder/

Moze faktycznie jest to trochę podszyte emocjami, doswiadczeniem historycznym....ja tego prezydenta wybierałem. I się tego nie wstydzę

A oglądanie telewizji ogrniczam dzisiaj do TVP...ponury dzień - cynizmu czy reżyserowanego smutku dzisiaj nie strawię

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc SlawekR zamknij ten wątek na czas 7 dni żałoby i skończmy niepotrzebną dyskusję

albo postąp jak nie powiem kto i zablokuj lub usuń niewygodne konta użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dramat...zawsze znajda sie ludzie bez sumienia... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nowych faktów podanych dziś popołudniu przez rmf fm

1. Samolot raz podchodził do lądowania

2. Gdyby się próba nie powiodła miał lądować na innym lotnisku

3. Kontrolerzy lotu posługiwali się jedynie językiem rosyjskim, narzekali w wywiadzie, że piloci słabo znali rosyjski a wg naszych źródeł pilot władał nim biegle. Kontrolerzy twierdzili, że nie potrafił podać koordynat (czy jakoś tak)

Panowie mniej jadu więcej wiary i empatii

4. i mieli paliwo mogli lecieć

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wieku samolotu to miał on 20 lat i był po kapitalnym remoncie. A teraz zadam wam pytanie jaka jest data produkcji Air Force One którym obecnie lata Barack Obama ???? I teraz wszystkim opadną kopary 1990 r i co ?????? 20 lat i jakoś lata . Wiek samolotu w tym wypadku nie miał prawdopodobnie nic wspólnego . Mało tego mieszkam w małej miejscowości gdzie jets największe lotnisko w Polsce i w Europie i latają tu samoloty dużo starsze jak np. Herkules i trzymają się dobrze. Nie twierdze że samoloty rządowe są idealne ale nie wszystko można zganiać na wiek samolotu. Nie mniej jednak moim zdaniem powinni zakupić nowe samoloty dla vipów bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może bez związku z głównym tematem, ale jednak...

... Ledwo, wczoraj doszło do olbrzymiej tragedii, a dziś na płycie lotniska stanęły wszystkie najważniejsze osoby w Polsce. - Jeden czas, jedno miejsce. Marszałkowie Sejmu i Senatu, cała Rada Ministrów, Sztab Generalny i kierownictwo MSW.

Przesadzasz i tylko nie wiem czy robisz to świadomie czy nie...

Jednego nie rozumiem, skąd na tvn nagle znalazły sie zdjęcia Prezydenta ukazujące go w pozytywnym świetle??? Wczesniej na tej stacji osobiście nigdy tego nie widziałem, natomiast często słyszałem jaki to on mały, gruby i w ogóle...

Przesadzasz! I wiem że robisz to świadomie ale nie wiem czy znając fakty czy tylko opinie o nich od innych. Bo oglądając TVN nie zauważyłem by ktoś kpił z Prezydenta. Owszem wytykano wszelkie wpadki ale tak się robi na całym świecie, patrz USA i Bush czy teraz Obama, Sarkozy, Berlusconi Brown itd... Telewizje śledzą i analizują każdy ich ruch, gest czy zdanie. Nigdy natomiast nie lżono, nie kpiono i obrażano samego Prezydenta a tym bardziej Urzędu Prezydenta.

...Nagle pojawiły się cudowne zdjęcia.... nigdy takich nie pokazywali. Zawsze same karykatury...

Ta sama uwaga co wyżej, Gmeru litości... Co do drugiej niecytowanej części, nie wiem co oglądałeś ale ja oglądałem materiał o obsłudze, agentach BORu...

To jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Więcej nie będzie.

Przepraszam, uniosłem się. Ale nie mogłem tego pozostawić bez komentarza. Kompletny i rażący brak wyczucia sytuacji i czasu, prezentowany przez niektórych, nie pozwala na to.

Nie masz za co przepraszać, to oni przesadzają nie Ty.

Nie wiem czy tak ciężko wytrzymać 7 dni? Panowie za 7 dni będziecie mądrzejsi o nowe fakty, przemyślenia (mam nadzieję), o chwilę zadumy i refleksje. Przyjdzie czas na analizę i wyciąganie wniosków. Teraz... Teraz chwila dla uczczenia pamięci, na rozmowy o tym co da nam ta tragedia bo przecież śmierć tylu ludzi nie może być bez sensu.

I boję się tylko jednego, syndromu "wisła-cracovia". Po śmierci Jana Pawła II krakowskie kluby obiecały rozejm i współpracę w miejsce wojny i nienawiści dla uhonorowania śmierci papieża, dla nadania sensu dla tej ciężkiej dla wszystkich chwili. Na dwa miesiące... wytrzymali tylko DWA miesiące.

Nigdzie nie postawiłem tezy a jedynie zadałem kilka pytań...

A oglądanie telewizji ogrniczam dzisiaj do TVP...ponury dzień - cynizmu czy reżyserowanego smutku dzisiaj nie strawię

Pytań tendencyjnych! Przesadzasz!

Może nie czas i miejsce na nie. Tak Ci się spieszy? Pamiętaj papier jest cierpliwy. Jak widać niektórzy nie... A szkoda.

Co do telewizji, łatwo jest oceniać innych, łatwo ferować wyroki. Ale w mojej opinii nie podejmuję się tego jeśli w sprawę wchodzi śmierć i to nie jedna ale wiele istnień.

Nie podejmuję się oceny uczuć innych, tym bardziej że środowisko dziennikarzy polityków się przenika i zna nawzajem. Skoro uważasz iż ludzi jednej stacji są na tyle cyniczni i okrutni by zbijać swój kapitał na takiej tragedii a dziennikarze innej stacji są "correct" to albo żyjesz w innej rzeczywistości albo nie doceniasz inteligencji ludzi? Nie wiem co jest gorsze ale nie mam najmniejszych wątpliwości iż jakiekolwiek żerowanie na tak niewyobrażalnej tragedii całego narodu jest moim zdaniem niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ ludzie na to nie pozwolą, ci sami ludzie którzy się solidaryzują w tej chwili zapalając znicze, wywieszając flagi, modląc się z innymi.

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro, dobrze gadasz, ale ja osobiscie wczoraj na TVNie nie mogłem zdzierzyc jednej rzeczy - zamiast siedziec cicho, wspominac, utrzymywac klimat tragedii jaka nas dotknela, ich w pewnym momencie (wlasciwie juz na poczatku) zaczelo najbardziej interesowac "kiedy wybory?"...przelaczylem na Polsat...tam dopiero wieczorem padly takie pytania, reszta dnia miala charakter wspominek i czysto informacyjny...bez gdybania. Niestety, ale TVN i podobczne stacje maja klimat "sensacji i tylko sensacji", dlatego tu akurat rozumiem wszystkich ktorzy przelaczyli sie wczoraj na inny niz TVN kanal. Uwazam ze nie umieli sie godnie zachowac, nawet Rymanowski ktorego zawsze szanowalem...

dzisiaj na szczescie TVN wyluzowal i nie bylo juz takiego pier...jak wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszystko zależy...

Ciebie to denerwowało inny sobie zadawali pytanie, co dalej? Co dalej z Polską, czy czeka nas destabilizacja polityczna, czy inni nie zechcą tego wykorzystać, co na to procedury państwa? I żadne z tych pytań nie odbiera powagi chwili. Ponieważ to jest trudne pytanie o przyszłość w kontekście obecnych trudnych okoliczności. Nawet to o wybory, ponieważ tu pojawiają się procedury, które nie mają miejsca w sytuacjach normalnych i codziennych. A zaistniała sytuacja nadzwyczajna, niestety, która jest opisana i określona procedurami. Także przyspieszonym terminem wyborów (siedemdziesiąt parę dni). Niestety rzeczywistość nie przestała być okrutna. I ciężko wymagać od ludzi by odcięli emocje w takiej chwili i interpretowali rzeczywistość chłodno kalkulując fakty. Ale z drugiej strony nie można dać się ponieść emocjom, szczególnie tym złym. Sytuacja wymaga solidarności by jako naród stawić czoła wyzwaniu które stawił nam okrutny los.

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tragedia ma dwa wymiary. Osobisty i państwowy.

Nie do pomyślenia jest fakt, aby w jednym momencie cztery urzędy konstytucyjne zostały opróżnione (Prezydent RP, Prezes NBP, RPO i dwaj wicemarszałkowie Sejmu). Dlatego pytanie o wybory było jak najbardziej uzasadnione i nie było w tym nic niestosownego. Państwo musi sprawnie funkcjonować i nie można doprowadzić do destabilizacji sytuacji w kraju.

Nie bez znaczenia jest fakt, że zginęli również dwaj kandydaci na prezydenta, w tym jeden kluczowy. Dodatkowo uprawnienia prezydenta uzyskał również kandydat na urząd prezydenta, który jest z partii rządzącej.

Pomimo, że nie byłem zwolennikiem Prezydenta Kaczyńskiego, to uważam że obecna sytuacja jest bardzo nieciekawa. Cała władza trafiła w ręce jednej partii. Przyznaję, że popieram tą opcję polityczną, ale taka sytuacja nie jest zdrowa.

Nie wiadomo jest, czy w najbliższych wyborach będzie jakiś sensowny kontrkandydat (podejrzewam, że Jarosław Kaczyński nie wystartuje lub nawet wycofa się z polityki - ten człowiek przyjął olbrzymi cios /brat, bratowa, bardzo chora matka/).

Dlatego uważam, że obowiązkiem Polaków jest udanie się na wybory i głosowanie na kogokolwiek lub oddanie nawet nieważnego głosu. Naród musi mieć jasną wiedzę jakie rzeczywiste poparcie będzie miał przyszły Prezydent RP. Sytuacja jest wyjątkowa.

OBECNOŚĆ NA NAJBLIŻSZYCH WYBORACH MUSI BYĆ OBOWIĄZKOWA!!! (nie można się wykręcać niechęcią do polityki, polityków w ogóle czy do konkretnych kandydatów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, nie zaprzeczam ze sprawa wyborow jest istotna, ale prezydenta mamy caly czas (przynajmiej p.o.), wiec ciaglosc wladzy jest zachowana. Kryzysu panstwowosci nie ma, nie ma i nie bedzie choasu, Polska sie nie rozleci. Maro, sam powiedziales ze do wyborow mamy max 74 dni, wiec jeden dzien nie robi roznicy i mozna poczekac z takimi pytaniami. Chodzilo mi bardziej o to, ze stacja TVN strasznie lubi sensacje i woli "nakręcić" naród na to co to będzie strasznego dalej i co my zrobimy z tym wszystkim, jak sie odnajdziemy (taka sytuacja miała miejsce przez całe 2 lata rzekomego "kryzysu" i taka tez miala miejsce teraz). Dlatego przelaczylem na inna stacje bo nie wytrzymalem.

Sprawa władzy w kraju nagle znalazla sie w rekach jednej partii...hmm...no to juz chyba przerabialismy dwa razy (Kwaśniewski i władza SLD, Kaczyński i władza PiS), wiec nie wiem czemu sie z tego powodu robi afere.

Ze kandydat na prezydenta został p.o. Prezydenta to jest problem? No a sytuacja kiedy urzedujacy Prezydent startuje w kolejnych wyborach? Przeciez to taka sama sytuacja...wiec tez nie wiem o co sie robi tyle "halo".

Sprawa kandydata ze strony PiS jest rzeczywiscie ciekawa. Maja problem...nie mają kandydata który byłby na tyle "czysty" żeby móc kandydować. Św. P. Lech Kaczyński był na tyle odsunięty od wszystkich poważniejszych "skandali" politycznych o których jeszcze ludzie pamiętają, w przeciwieństwie do pozostałych szefów partii...będzie ciężko w kwestii wyrównanych wyborów.

Przyłączam się do apelu Im81 - idzicie ludzie zaglosowac w nadchodzących wyborach. obojetne na kogo bedziemy glosowac, bedzie to pewien rodzaj hołdu zmarłem Prezydentowi.

Edytowane przez setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się w pełni z moborem!!!!!

Przed wojną w podstawówkach uczyli że od sowietów nie wolno brać nawet Puszkina!!!!!

A dzisiaj nie wolno głosować na obłudników i faryzeuszy z [WYMODEROWANO]

Edytowane przez SlawekR
Patrz post wcześniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bez związku z głównym tematem, ale jednak...

... Ledwo, wczoraj doszło do olbrzymiej tragedii, a dziś na płycie lotniska stanęły wszystkie najważniejsze osoby w Polsce. - Jeden czas, jedno miejsce. Marszałkowie Sejmu i Senatu, cała Rada Ministrów, Sztab Generalny i kierownictwo MSW.

Przesadzasz i tylko nie wiem czy robisz to świadomie czy nie...

Właśnie, dlatego że tak podchodzono do spraw bezpieczeństwa, dramat Polski i Polaków jest tak wielki. Straciliśmy Prezydenta Polski i nieomal całą kancelarię. Straciliśmy wszystkich dowódców rodzajów sił zbrojnych, z Szefem Sztabu Generalnego. Straciliśmy... zresztą sam wiesz, ilu jeszcze ważnych przedstawicieli państwa.

Jak dotąd nie ustalono, ponad wszelką wątpliwość, przyczyn katastrofy. W tej chwili żadnej wersji wydarzeń nie można wykluczyć. Zebranie pozostałych przedstawicieli państwa w jednym miejscu (otwarta przestrzeń lotniska) było, moim zdaniem, niefrasobliwością. Nic nie stało na przeszkodzie, aby część delegacji, pozostała w Pałacu Prezydenckim i tam przyjęła trumnę z ciałem Prezydenta.

Sądzę, że procedury, które zostały opracowane zgodnie z jakąś koncepcją, teraz właśnie powinny być bezwzględnie przestrzegane. Zwłaszcza te z obszaru bezpieczeństwa. Nie można pozwolić sobie na żadne "frywolne" interpretacje. Taki jest podstawowy obowiązek władzy. Na marketing i kampanię wyborczą przyjdzie czas.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie postawiłem tezy a jedynie zadałem kilka pytań na które takze inne osoby nie umieją znaleźc odpowiedzi

Kurcze, jeśli ktoś Ci zada pytanie: "biłeś wczoraj dzieci po Faktach czy po Wiadomościach?", czy to też będzie tylko niewinne pytanie który program informacyjny wczoraj oglądałeś? A to dokładnie robisz - stawiasz "pytania" które zawierają w sobie tezę, że to nie był wypadek tylko Rosjanie zamordowali polskiego Prezydenta. Takie z d* wzięte oskarżenia mogą rzucać wszelcy hejterzy na onecie czy wp, ale po co ten poziom przenosić na normalne forum? Żeby i tu się pojawiły posty a`la onet "A dzisiaj nie wolno głosować na obłudników i faryzeuszy z PO,SLD,PSL!!!!"?

Sprawa kandydata ze strony PiS jest rzeczywiscie ciekawa. Maja problem...nie mają kandydata który byłby na tyle "czysty" żeby móc kandydować.

Mają np. Ziobrę, który w rankingach zaufania do polityków jest zawsze na czołowych miejscach i jak sądzę, akurat on mógłby powalczyć z Komorowskim.

OBECNOŚĆ NA NAJBLIŻSZYCH WYBORACH MUSI BYĆ OBOWIĄZKOWA!!! (nie można się wykręcać niechęcią do polityki, polityków w ogóle czy do konkretnych kandydatów).

W wielu krajach uczestnictwo w wyborach jest obowiązkowe i za uchylenie się od udziału płaci się wysokie grzywny. U nas też by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco waham się przed wpisem, ale dla "spiskowców" kilka cytatów z hienowiska na Audiostereo:

"Obawiam się, to może być coś gorszego. j. kaczyński nie poleciał na uroczystości - chyba warto się zastanowić, dlaczego ?"

"Gdyby chciał lecieć, to zaproszenie by bez trudu uzyskał. W każdym razie jest jedynym politykiem, który na tej tragedii prawdopodobnie skorzysta. Mam nadzieję, że rosyjska komisja będzie badać sprawę także pod kątem ewentualnego zamachu."

"Zestaw sobie fakty:

- samolot rządowy świeżo po przeglądzie, więc na pewno był sprawny technicznie

- do pilotowania takich samolotów wybierani są najlepsi i najbardziej doświadczeni piloci, zatem błąd ludzki jest mniej prawdopodobny niż w przypadku zwykłych lotów cywilnych

- Rosjanie na pewno przed przylotem tak ważnej delegacji przejrzeli instalacje lotniska, zatem były one sprawne

Rzymskie przysłowie mówi "ten uczynił, komu na tym zależy lub zależało"

Nie twierdzę, że na pewno j.kaczyński przyłożył do tego rękę. Ale uważam, że w śledztwie trzeba uwzględnić możliwość zamachu. Moim zdaniem tego wymaga uczciwość i pamięć ofiar tragedii."

Wytłuszczenie moje.

I co, przyjemna lektura???

A przecież gość tylko stawia (jego zdaniem uzasadnione) pytania i hipotezy... :(:angry:

Czy emisja w "prime time" głównej rosyjskiej telewizji filmu "Katyń" to też element czekistowskiego spisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednego nie rozumiem, skąd na tvn nagle znalazły sie zdjęcia Prezydenta ukazujące go w pozytywnym świetle??? Wczesniej na tej stacji osobiście nigdy tego nie widziałem, natomiast często słyszałem jaki to on mały, gruby i w ogóle. Również z ust dziennikarzy pochlebnych opinii ja jakos wczesniej nie odnalazłem a wręcz przeciwnie i to nie tylko moje odczucia ale i moich znajomych, rodziny.

A co, mają w tych dniach wspominać o jego wpadkach ? W ogóle milczeć ? Wiadomo, że jak ktoś ginie to pamiętamy o tych dobrych rzeczach związanych z tą osobą, te złe wyrzucamy z pamięci...

Kaczyński nie był prezydentem z mojej bajki, życzyłem mu jak najgorzej w jego karierze politycznej... nie zmienia to faktu, że bez względu czy się zgadzał ktoś z jego poglądami czy też nie, w dniu tej ludzkiej tragedii chyba tylko ktoś nienormalny nie byłby poruszony tą całą sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 12-13 marca 2004 Zamach w Madrycie 11 marca 2004 (191 ofiar śmiertelnych, w tym 4 Polaków) Dz. U. z 2004 r. Nr 41, poz. 385

13 5 stycznia 2005 Trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim w 2004 (około 294 tys. ofiar śmiertelnych) M.P. z 2005 r. Nr 1, poz. 7

14 3-8 kwietnia 2005 Śmierć papieża Jana Pawła II M.P. z 2005 r. Nr 19, poz. 307

Dz. U. z 2005 r. Nr 54, poz. 482

15 14 lipca 2005 Zamach w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym 3 Polki) M.P. z 2005 r. Nr 40, poz. 541

16 29 stycznia–1 lutego 2006 Katastrofa budowlana na Śląsku w 2006 (65 ofiar śmiertelnych) Dz. U. z 2006 r. Nr 14, poz. 102

17 23-25 listopada 2006 Katastrofa górnicza w kopalni Halemba (2006) (23 ofiary śmiertelne, wszystkie z nich to Polacy) Dz. U. z 2006 r. Nr 212, poz. 1558

18 23-25 lipca 2007 Katastrofa polskiego autokaru we Francji (26 ofiar śmiertelnych, wszystkie z nich to Polacy) Dz. U. z 2007 r. Nr 132, poz. 914

19 24-26 stycznia 2008 Katastrofa lotnicza w Mirosławcu (w katastrofie zginęło 19 oficerów i jeden podoficer, wszyscy z nich to Polacy)[5] Dz. U. z 2008 r. Nr 12, poz. 77

20 14-16 kwietnia 2009 Pożar hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim (23 ofiary śmiertelne, wszystkie z nich to Polacy) Dz. U. z 2009 r. Nr 59, poz. 487

21 21-22 września 2009 Katastrofa górnicza w kopalni "Wujek"-"Ruch Śląsk" (20 ofiar śmiertelnych[6] - 13 w dniu ogłoszenia żałoby[7], wszystkie z nich to Polacy) Dz. U. z 2009 r. Nr 154, poz. 1230

22 10-16 kwietnia 2010 Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem (96 ofiar śmiertelnych, wszystkie z nich to Polacy)[8]. Dz. U. z 2010 r. Nr 58, poz. 368

PATRZ : http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBa%C5%82oba_narodowa

Żaden kraj nie miał tyle "żałob" narodowych (11 "sztuk" w 6 lat) i to przez tyle dni (35) co Polska - taką ofertę mają nam do zaoferowania politycy - to niedobre że nie mają narodowi/społeczeństwu nic twórczego do zaoferowania . Żałobami narodowymi nie należy tworzyć wspólnoty ludzi (= narodu)

- ja takiego szajsu nie kupuję . Swoją drogą - czy to głównie nie były prezydent zdewaluował "święto" Żałoby narodowej - i to też jest przykre .

Dziwne jest też to że Polacy kochają takie "Święta" , wręcz niektórzy lubują się w nich - czemu nie obchodzimy narodzin Jana Pawła II lub jego dnia mianowania na Papieża tylko obchodzimy (= świętujemy ?) dzień jego śmierci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja jest jak wampir,a Polska krew smakuje jej najlepiej!!!!!

Edytowane przez SlawekR
Odpoczynek od forum na miesiąc. Tydzień to za mało, szczególnie, że nastąpiło to po wcześniejszych ostrzeżeniach moderatorów. Zresztą i bez tego zachowanie jak wyżej urąga wszelkim kanonom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seku35 odpocznie od pisania do końca Żałoby Narodowej.

Mam nadzieję, że najdzie Go czas refleksji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy !!!!!!!!

Nie pozwólcie niektórym osobom wypisywać takich rzeczy. To nie jest stosowny czas i miejsce.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pmcomp za reakcję. Mi zabrakło siły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórych proszę, ciszej nad tymi trumnami.... Większość ludzi na pokładzie nie było z mojej bajki politycznej, ale tragedia jaka się wydarzyła jest tragedią Polski niezależnie od barw politycznych...

Wczoraj się dowiedziałem, że członkiem załogi była osoba, z którą w podstawówce często grałem w kopaną... Ponad piętnaście lat nie widziałem gościa, nie utrzymywaliśmy znajomości ale jak przeczytałem nazwisko i zobaczyłem zdjęcie to go skojarzyłem i ... Eh, nie ma co :(

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...