Skocz do zawartości
Basstech

Jaki talerz i konwertery do n? Proste pytanie i prosta odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

0.2 styknie mam takich kilka i działa wszystko ok. Odnośnie antenki to oczywiście im większa tym lepsza. Mam triax 100cm.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z pod Krakowa to chyba kupie antene 90 cm

i konwerter guad 0.1 lepiej teraz dać troche więcej niz później żałować ze sie wzięło słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem antenę, na tego Coraba. W Warszawie ustawiłem w 15 minut 100% siły i 100% jakości na każdym transponderze. Oczywiście, im większa antena, tym lepiej, ale ta od n jest wystarczająca. W Krakowie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z antenami Corab, Triax dobrze ,, współpracują '' sprawdzone konwertery Golden Interstar PlatiniumX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamienić białego n-boxa na n-recordera. Mam instalację antenową do odbioru z Astry i Hot Birda z anteną Triax 80 cm, dwa pojedyncze konwertery (zez na Astrę) i przełącznik diseq. Jakiego rodzaju mam kupić konwertery. Czy musi być to nowy zestaw konwerterów, a może jest możliwość wykorzystania tych starych i tylko dokupienie nowych ? Jakie jest najlepsze rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienić konwertery na dwa podwójne (twin) lub od razu kupić monoblocka. Też twin'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz wymienić konwertery na dwa podwójne (twin) lub od razu kupić monoblocka. Też twin'a.

Oczywiście jeszcze przełącznik diseq w obu przypadkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiseqC tylko przy dwóch niezależnych Twinach. Monoblock ma "wbudowany" DiseqC, więc od razu masz tylko 2 kable z konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DiseqC tylko przy dwóch niezależnych Twinach. Monoblock ma "wbudowany" DiseqC, więc od razu masz tylko 2 kable z konwertera.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jepiej dwa TWINY czy MONOBLOCK ?

Edytowane przez STAMINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze jedno.

Mam stara antene jeszcze po satelicie z lat 90 (duuza) wiec wydaje mi sie bedzie wystarczajaca na n-recordera. ale teraz pytanie. jesli nie potrzebuje talerza to czy dostane w zestawie z recorderem konwerter czy musze go zakupic na wlasna reke??? wiem ze ma byc to twin z wyjsciem na dwa kable. i tyle wiem.

Jak chcesz odbierać i kanały z Hotbirda i Astry, to najwygodniejszy byłby twin monblock. Ale przed zakupem sprawdź czy talerz twojej anteny nie jest do niego za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jepiej dwa TWINY czy MONOBLOCK ?

W przypadku Monoblocka zalecana antena to 80-85cm , przełącznik DiSqC wbudowany w konwerterze .

Przy zastosowaniu dwóch Twinów antena od 75-do... 120cm większa możliwość uzyskania b.dobrego sygnału ,dodatkowo dwa przełączniki , cztery kable od konwerterów do przełączników, uchwyt ; zez; , ale w przypadku ;awarii; jednego konwertera , czy przełącznika możemy oglądać programy z jednego satelity ( można też podmienić konwerter).W przypadku ; awarii; Monoblocka raczej tracimy możliwoś c odbioru sygnału z satelity. Sam posiadam antenę Triax TD110 i dwa konwertery Golden Interstar Quad i Twin połączone z nrecorderem i parametry siła 95, jakość 100 i nie straszne mi opady śniegu , czy deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dwie główki, to nie jedna, choć jedna w większości przypadków wystarcza, to większe możliwości ustawienia dają jednak dwie (obrót wokół osi, inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli...

Triax TD 88 ,2x Inverto TWIN BLACK IDLA-TWNL 40 ULTRA OPP (rozumiem ,że mając te dwa konwektery nagrywanie z Asrty będzie możliwe)

Jaki układ do zeza???

Jaki diseQ ...(zakładam jeszcze antene Televes DAT HD do DVB-T) jaki jest najmniej stratny

Ftyczki FF czy złącza kompresyjne ???

Przewód Triset 113 czarny żelowany albo Televes

uff tyle chyba ,że coś pominołem

Edytowane przez STAMINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

nikt z Was nie wie czy nagrywanie z Astry z TURBODEKA z N jest wykonalne....

Nie wiem jakie konwertery zamówić 2 Twiny czy jednego Twina i jeden pojedyńczy???

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm

nikt z Was nie wie czy nagrywanie z Astry z TURBODEKA z N jest wykonalne....

Oczywiście, że jest.

Nie wiem jakie konwertery zamówić 2 Twiny czy jednego Twina i jeden pojedyńczy???

POMOCY

Najwygodniej twina monoblocka, o ile antena ma 70-90cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bezkompromisowo podłączyć N-rekorder, chodzi mi o antenę i osprzęt, jakiej firmy itd.

Zakładałem N 3 lata temu, instalatorzy nie spełnili moich oczekiwań i przy deszczu śniegu tracę sygnał.

Nie chcę znowu słuchać instalatorów dla których ważne jest tylko ile talerzy dzisiaj przykręcili do ściany.

Korzystając z okazji zmiany mieszkania chciałbym to zmienić, mogę podłączyć nawet dwa talerze po 120 cm.

Drodzy HDmaniacy pomóżcie upartemu laikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość zainstalowania ;dużej; anteny i chcesz się bawić to zainstaluj np. Triax TD 100 /110 do tego dwa konwertery np. Golden Interstar , Inverto ( quad , lub Twin w zależności od ilości dekoderów) przełącznik DiSEqC -H.Bird-Astra . Chcąc szybko zainstalować Nk,e możesz zakupić konwerter Monoblock , ale trzeba pamiętać że w tym przypadku potrzebna jest antena 80-85 cm. która najlepiej współpracuje z tego typu konwerterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

To będzie pierwszy kontakt z telewizją satelitarną.

Z tatą chcmy wziąć nke w tej promocji "Wielka rewolucja" z nagrywqarką 250 gb.

Mieszkam w tej lokalizacji: http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=50.432991,16.64175&sll=52.025459,19.204102&sspn=10.648319,28.54248&ie=UTF8&t=h&z=16 na 7 piętrze.

Przed sobą mam dwa inne bloki i po przekątnej również dwa.

Prosiłbym o polecenie zestawu który będzie pasował do tego PVRa. Ponieważ obawiam się że 80 cm antena od N będzie za słaba chce coś lepszego - jakąś metrową lub 115 cm i jaki przekaźnik do tego.

Czy potrzeba czegoś jeszcze ? Nka ma być w jednym pokoju przy jednym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru lat sprawdza się zestaw antena Triax TD 110 z konwerterem Golden Interstar Quad. Musisz :rolleyes:się zastanowić czy w przyszłości będziesz chciał odbierać także z satelity Astra ponieważ do anteny o tej wielkości nie można zastosować konwertera monoblock tylko układ ; zez; . Do monoblocka zalecane są anteny maximum 90cm. W tym przedziale dobre są anteny Corab .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam się do tematu w tym tygodniu palnuję zakup N-ki, nie wiem kompletnie jaki talerz i konwerter zakupić, mieszkam w warszawie dzielnica służewiec tv philips 40pfl5605h, nie chce aby instalator mnie przerobił i wcisnął jakiś szajs. Zwłaszcza iż ostatnio miałem nie miłą niespodziankę przyszedł pan z UPC instalując telewizję cyfrową i co się okazało jakość odbioru tragedia obraz cyfrowy wyglądał jak analogowy, kanały Hd zwłaszcza polsat sport jakaś masakra przestrzelony brzydki i wogóle szkoda slów, oczywiście odmówiłem podpisania umowy Pan instalator powiedział stary budynek słaba instalacja - to po cholere przychodził instalować jak wiedział o co chodzi.

Dlatego też nie chce tego typu przykrych niespodzianek cenię sobie jakość obrazu dlatego proszę o wskazówki, tak jak pisałem palnuje zakup N-ki, i zakup osprzętu do jego funkcjonowania.

Prośba o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rekord prac odkrywkowych na tym forum, ponad 4 lata!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...