Skocz do zawartości
Basstech

Jaki talerz i konwertery do n? Proste pytanie i prosta odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dzisiaj podpiąłem wszystkie elementy, tj:

+nbox
+antena Corab aluminium 90 cm
+konwerter Golden Interstar single superior GI-201
+kabel: 10 m 75ohm double shielded Schwaiger (zakup w OBI za 20 zyla, wiec nie spodziewalem sie cudów)
+dzwięk podpiety do ampli kablem optycznym - jakość w porównaniu do kablówki rewelacja! szkoda ze regulacja na pilocie nie działa, ale jakoś idzie z tym żyć:)

efekt:

siła sygnału: 92-94%
jakość: 94%

moja pierwsza opinia na gorąco:
na razie nie mam porzadnego telewizora, oglądam na ekranie monitora 19" crt LG po SCART (SD1) <-> s-video , jak dla mnie jakość dużo lepsza niż w kablówce UPC ( też posiadam[jeszcze], wiec mam porównanie - oczywiscie wizualnie i odsluchowo)


pozdrawiam
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='qwq' post='14743' date='16.10.2006, 10:01 ']Witam
O ile nie jest pogięta i "trzyma" ognisko to będzie działać na 100 % - jeszcze ewentualnie zakup konwertera o ile ten stary nie jest full band
pozdro[/quote]

Dzisiaj ją obejrzałem, nigdzie nie ma mechanicznych uszkodzeń. Doplacilem te 50zł do nbox'a i w razie czego mam odnich konwerter i antene.

Dodam jeszcze, że jedynie zwrotowi podlega sam nbox. Jesli kupuje się pełen zestaw (ant+nbox) wtedy antene mozna zachowac na własność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć. Ja z kolei mam następujący problem. Nie chcę czekać do połowy listopada, aż N-ka zaoferuje większe anteny i inne konwertery dlatego też chcę zakupić już teraz własną antenę i konwerter. Docelowo pracować na nim będzie Nbox Recorder + opcja multiroom. Antena 95cm lub 100cm aluminiowa ( z tym nie mam żadnego problemu, no może jedynie co do firmy) wraz z konwerterem Golden Interstar Superior - Quad. I teraz pytanie czy dobrze ułożyłem sobie ten zestaw (antena+konw.) ? Czy ta firma Interstar robi dobre konwertery? Czy to będzie działać (na pewnej stronie znalazłem taką informację dotyczącą konwertera): "Jest to konwerter fulband, czyli zakres odbieranych częstotliwości wynosi 10,7-12,75 GHz..." a zaraz poźniej piszą "...Z punktu widzenia tunera taki konwerter jest widziany jak zwykły konwerter pojedynczy o częstotliwości generatora 9,75/10,6 GHz." yyy o co w tym chodzi i czy to będzie działać ??

A oto linki:
[url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129[/url] - ten konwerter
[url="http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt&id_prod=657&id_kat=13&id_typu=0"]http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt...3&id_typu=0[/url] - nie wiem co za firma ją wyprodukowała; ewentualnie antenę kupie prosto od producenta Mabo - slyszalem ze robią dobre anteny :)

Pozdrowienia ze Szczecina :D

PS. A może lepiej dać sobie spokój z własnymi zakupami i wziąść to co N-ka zaproponuje - może będzie lepsze ?
PS2. Jaki kabel polecacie do połączenia konwertera z Nboxem?

Edytowane przez SnoopyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konwerter HUMAX LNB 110 0,3 dB
czasza 85 cm.Wszystko śmiga bez zarzutu.Antenkę ustawiali fachowcy
przyrządy i inne szmery bajery.
Warto czasem dać szansę fachowcom.Antena dodawana do nki
może jest ładna i cena atrakcyjna ale zbliża się zima.
wtedy będzie gorzej !!! Mam na msli zakłocenia spowodowane
opadami śniego, oblodzenie itp ......

Fansi Edytowane przez Fansi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fansi' post='16476' date='21.10.2006, 20:45 ']Antena dodawana do nki
może jest ładna i cena atrakcyjna ale zbliża się zima.
wtedy będzie gorzej !!! Mam na msli zakłocenia spowodowane
opadami śniego, oblodzenie itp ......

Fansi[/quote]

A jaka jest różnica zimą między anteną n-ki (siatkowaną) a taką standardową (z pełnego takieog czy innego metalu). BO tego nie potrafię zrozumieć. Jak dla mnie przez siatkowaną deszcz może przelecieć, a przez jednolitą nie, czy się mylę?
Z góry dzięki za rady jakiegoś fachowca.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma różnicy czy to jest antena siatkowa czy cała metalowa.
Chodzi o jej wielkość.Antena z Nki ma około 60 cm średnicy.
Jeżeli masz warunki na zamontowanie większej to lepiej
zamontuj większą (minimum 85 cm).Pozwoli to na uniknięcie kłopotów
(czytaj słaby sygnał )przy bardzo słych warunkach atmosferycznych.

Fansi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Podepnę się z zapytaniem pod założony temat.
Posiadam n-boxa i dekoder C+, z którym jestem związany umową do lutego, chcę oba dekodery połączyć z jednego konwertera za pomocą rozgałęźnika sygnału. h[url="http://www.centrumtvsat.join.pl/product_info.php?info=p168_ROZGA---NIK-Axing-2-1-SVE-2-01.html&XTCsid=468f6c62993db989bf375e3c2e007463"]ttp://www.centrumtvsat.join.pl/product_info.php?info=p168_ROZGA---NIK-Axing-2-1-SVE-2-01.html&XTCsid=468f6c62993db989bf375e3c2e007463.[/url]
Czy ktoś już korzystał z takiej możliwości, czy to zadziała?
Wiem, że są od tego konwertery typu Twin, ale nie opłaca mi się zakup takiego twina na tych parę miesięcy trwania umowy z cyfra, a poza tym zamierzam w grudniu wymienić n-boxa na n-boxa rekordera a tam jest oferowany w zestawie twin. Wiec chciałbym uniknąć zbędnego wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kto pisał opis w tym sklepie, ale to nie możliwe. Istnieje możliwość rozdzielenia sygnału z jednego konwertera, ale wtedy można oglądać jedynie ten sam transponder, a nie polaryzacje. Zalecam zakup konwerterów z większą ilością wyjść np twin, quad, itp. Co do anten to polecam większe czasze, ponieważ zimą i jesienią nie bedzie problemów z odbiorem. W zasadzie ceny czasz do 120cm są do zaakceptowania, później zaczynają sie kosmiczne ceny. Już czasza o średnicy 90cm zapewnie przyzwoity odbiór zimą. Na antenach 60-70cm corab- CP, N czy nawet na philipsach- C+, wizja miałem przypadki, że mocniejszy podmuch wiatru lub śnieg uniemożliwiał odbiór. Polecam anteny firmu triax, ale polskie coraby czy mabo też są oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka prosbe, nie znam sie zbytnio na sprzecie, a w listopadzie chce zakupic nbox recorder, plus antene i konwerter, jednak na wlasna reke, do tego dochodzi opcja multiroom. Czy moglby mi ktos pomoc, i wybrac "teoretycznie" najlepszy sprzet z wymienionych tutaj:

[url="http://www.allegro.pl/5113_anteny.html?id=5113&hide_categories_form=0&state=12&view=gtext&order=t&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&change_view=Poka%C5%BC"]http://www.allegro.pl/5113_anteny.html?id=...view=Poka%C5%BC[/url] - anteny woj. slaskie

[url="http://www.allegro.pl/14229_konwertery.html?id=14229&hide_categories_form=0&state=12&view=gtext&order=t&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&change_view=Poka%C5%BC"]http://www.allegro.pl/14229_konwertery.htm...view=Poka%C5%BC[/url]
- konwertery woj. slaskie

oprocz anteny i konwertera w zasadzie juz nic wiecej potrzebne nie jest. kabel juz mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze i najtańsze konwertery z jakimi się spotkałem to GOLDEN INTERSTAR, dobre przełączniki DiseqC robi VIPER. Anteny to tak jak pisałem. Warto kupić 90cm, firma nie robi aż takiej dużej różnicy, ale na triaxach jest sporo lepszy sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luk1401' post='16617' date='22.10.2006, 13:12 ']Najlepsze i najtańsze konwertery z jakimi się spotkałem to GOLDEN INTERSTAR, dobre przełączniki DiseqC robi VIPER. Anteny to tak jak pisałem. Warto kupić 90cm, firma nie robi aż takiej dużej różnicy, ale na triaxach jest sporo lepszy sygnał.[/quote]
W takim wypadku co lepsze Golden Interstar 0,2dB, czy Triax 0,3dB (obydwa Quad)?? Czy ta roznica 0,1 dB ma znaczący wpływ na sygnał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='K4com' post='15339' date='18.10.2006, 00:18 ']Dodam jeszcze, że jedynie zwrotowi podlega sam nbox. Jesli kupuje się pełen zestaw (ant+nbox) wtedy antene mozna zachowac na własność.[/quote]

Tutaj zbiłeś mnie z pantałyku :D

Skoro antena jest na własność, to po co w cenniku opłata za jej zniszczenie? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I może jeszcze jak będę chciał wymienić na recorder to mam sobie tą 60-kę zostawić i im znowu 140 zapłacić za większą ? A 60-kę na allegro, tak ? Mam nadzieję, że to nie tak i przyjmą ją w rozliczeniu przy wymianie na czarnego nboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jabba' post='17137' date='24.10.2006, 10:28 ']I może jeszcze jak będę chciał wymienić na recorder to mam sobie tą 60-kę zostawić i im znowu 140 zapłacić za większą ? A 60-kę na allegro, tak ? Mam nadzieję, że to nie tak i przyjmą ją w rozliczeniu przy wymianie na czarnego nboxa.[/quote]
Właśnie to jest dobre pytanko. Też chciałbym w tej chwili zakupić nbox z anteną "n", a jak się dowiemy czegoś więcej na temat działania nbox recordera i VOD to wymienić nbox na nbox recorder również z anteną "n". Jeśli ktoś może wiem coś na temat jak to będzie z wymianą anteny, czy trzeba będzie kupić za cała kwotę nową antenę czy zapłacić tylko róznicę. Będę wdzięczny za odpowiedzi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam starą antene z 91 roku 90cm i konwerter jakis ze 2 lata ma ale niestety wszystko mi smiga ale nie n-ka na d-boxie mam sygnał i jakosc ponad 50% a sygnal kolo 80% a mimo to n-k nieidzie ... lepszego ustawienia nieuzyskalem pomijajc zardzewiale śruby na amen. mam niestety 35 metrowy kabel (nowy miedziany po 1,5 za metr i nic... niestety jak sie podpisuje umowe i wezmie dekoder bez anteny to juz lipa i anteny na 2 dzien sie niedostanie trzeba oddac dekoder zerwac umowe i podpisac nowa od nowa ale niestety placi sie od nowa katywacje i koszt anteny a aktywacja za zwracany dekoder po 14 dniach do odbioru ale to tylko teoria. zakupilem na allegro komplet od cyfry za 49,99 i zobaczymy moze te 70 c styknie i moze uda mi sie zarobic z 10 metrów na kablu jak ja przeniose w inne miejsce, Zastanawiam sie tez nad kupienim wzmacniaczy sygnalu bo widziLem na allegro ze sa takie tylko czy on cos da jesli chodzi o jakosc sygnalu bo to jest istotne a moc moze byc miejsza ale jak jakosc ma mniej niz 30%-40% to nici z aktywacji. 2 sprawa czy jak dzialaja mi inne inne platformy oK a byk aktywowal tuner u kogos innego to by mi dzialal potem czy tez nie ale wtedy nici ze zwrotu... (bez oplat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o info w sprawie konwertera typu monoblock np. [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a9830.php?sid=8eac82ae519a35e"]takiego[/url] :

1) czy ten konwerter pozwoli na ogladanie kanalow z Astry (kiedy w koncu juz 'N' je odblokuje)
2) rozumiem ze konwertery sa ustawione wzgledem siebie pod pewnym katem, taki autozez na HB/Astre odpowiednio dopasowany ?
3) jak z mocowaniem takiego konwertra do anteny, czy ten standardowy wysiegnik z anteny 'N' wystarczy - na zasadzie mocowania do jednego z tych konwerterow - czy potrzeba jakas przejsciowka ?
4) czy taki konwerter wymaga wikszej niz standardowa 60cm anteny (w opisie jest niby ze "takie konwertery są przystosowane do pracy z antenami o średnicy 80 - 90 cm" ale nie wiem czy to nie.. chłyt matetindody

Mam pociagniety jeden kabel i nie mam mozliwosci dodania kolejnego, dlatego interesuje mnie takie rozwiazanie

pzdr Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego konwertera jest potrzebna antena 90 cm.natomiast sam konwerter ma duży współczynnik szumu 0,5 .poszukaj takiego co ma 0,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kicek co ty mowisz ja mam 07 i wszystko jest dobrze . Jedna uwaga co mi powiedzial kolega instalator ze te konwentery co chodzily na satelicie astra nie widza hodbirda . Nie wiadomo o co tu chodzi ale to on wie z wlasnego czasu spedzonego na dachach . U mnie bylo to samo sila 80 jakosc 0 ale jak juz zmieniac to na calego antena 85cm 61zl konwenter 20zl teraz sila 98% jakosc 75 ulewa do 100 slonko

Pozdrawiam all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Gdyni czy moze ktos zna jakis instalatorów? wszytsko juz podlaczylem tylko nie moge ustawic anteny mam sile 60-70 a jakois 30 -40 a teraz jak jest taka pogoda to jakosc 0 odbieram tylko puls pixeloza... bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie.mam zamiar kupic sobie n-ke.mam stary zestaw satelitarny czsze ok.95cm i konwenter jakis stary ma gdzies okolo 7-8 lat i niewiem czy n-ka odpali na takim zestawie.Zgory dziekuje za odpowiec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam zamiar zostać abonentem N-ki. Chciałem zapytać jakie znaczenie ma miejsce gdzie będzie antena umieszczona.Czy jeżeli umieszcze antenę na strychu (dach przykryty dachówką) to czy odbierany sygnał będzie dużo słabszy? Jak tak dachówka wpływa na moc sygnału?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie z kolei zastanawia czy ustawienie anteny lekko w stronę bloku (swojego, z balkonu) powoduje duże osłabienia. Widzę, że sporo osób tak ma (blok mniej więcej na osi N-S, więc antenka na HB idzie lekko na wschód, jakieś 13 stopni - Lublin), zastanawiam się czy puścić koncentryki pod podłogą do drugiego balkonu po przeciwnej stronie bloku, póki jeszcze terakoty na podłodze nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jerry1982' post='19463' date='02.11.2006, 18:47 ']
Chciałem zapytać jakie znaczenie ma miejsce gdzie będzie antena umieszczona.Czy jeżeli umieszcze antenę na strychu (dach przykryty dachówką) to czy odbierany sygnał będzie dużo słabszy? Jak tak dachówka wpływa na moc sygnału?
[/quote]
To taki żart miał być rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli mozna, mala sugestia odnosnie miejsca montazu anten sat. Jezeli montujecie anteny np na balkonach to nie wybierajcie centralnego miejsca na "frontonie" balkonu i do tego jeszcze powyzej balustrady. najlepiej ze wzgledow estetycznych na balkonach "wystajacych" z elewacji anteny mocowac na bocznych balustradach i w dolnej czesci tak aby nie rzucala sie w oczy, a przede wszystkim aby nie przyslaniala widoku z okna. Oczywiscie moga byc sytuacje trudne ale trzeba sie zastanowic nad optymalnym wyborem miejsca pod montaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...