Skocz do zawartości
Basstech

Jaki talerz i konwertery do n? Proste pytanie i prosta odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='krzyku' post='23838' date='23.11.2006, 15:56 ']
Vonszakal
Pokręć konwerterem, powinieneś znależć pozycję że będzie odbierać obie polaryzacje.

Mr. Jones
ha....ha....ha....
[/quote]

krzyku : Sorry ale jak odbiera jedna polaryzacje z dana wartoscia sygnalu to druga polaryzacja tez musi odbierac z podobna wartoscia. No chyba ze ma uszkodzony konwerter lub tuner. Krecenie konwerterem nie ma sensu dla dobrze ustawionej anteny, no chyba ze konwerter jest ot tak sobie przekrecony ale chyba jest dobrze skoro odbiera jakies kanaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem jak w reklamie ....a jednak
Sam miałem ten problem, kupiłem drugi konwerter, pierwszy był stary leżący kilka lat w garażu i to samo, brak jednej polaryzacji. Znajomy podpowiedział żeby pokręcić konwerterem. Miałem wyjście z kablem ustawione na 90 stopni do góry w lewo, przekręciłem na dół i uzyskałem sygnał na obydwu polaryzacjach. Nie wiem, może jakieś czary mary ale zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Wlasnie ogladam sobie nowe anteny...
Anteny do NBOX RECORDERA sa.............rowniez "durszlakowate".
Jedyna zmiana, ze "jajowosc" jest w poziomie a nie pionie.
Kolor ciemnoszary z logo "N".
Konwerten Twin....TRIAXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiescilem to info w temacie anten, ale moze tu jest lepsze miejsce :)

Witam wszystkich,

Wlasnie ogladam sobie nowe anteny...
Anteny do NBOX RECORDERA sa.............rowniez "durszlakowate".
Jedyna zmiana, ze "jajowosc" jest w poziomie a nie pionie.
Kolor ciemnoszary z logo "N".
Konwerten Twin....TRIAXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez poczekam, bo co jak z ta zabawką działać nie będzie? Trochę się wkurzę. :D

[quote name='crazy-j' post='23884' date='23.11.2006, 19:20 ']
Ja jednak zaczekam na testy bo wciaz nie jestem pewien czy ten dodatkowy kabel do recordera bedzie dobrze dzialal z diseq-iem, moze trzeba do niego podlaczyc tylko singel konwerter ? A moze ktos juz to przetestowal i idzie dobrze z diseqiem ?
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jednym slowem kazdy ma samowolke i jesli ma ok to sie chwali ale nikt nie odpowiedzial na pytanie...
czy, kiedy i jak beda osiagalne te nowe anteny juz nie "durszlakowane" tylko pełne do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Martini26' post='24129' date='24.11.2006, 21:01 ']
czyli jednym slowem kazdy ma samowolke i jesli ma ok to sie chwali ale nikt nie odpowiedzial na pytanie...
czy, kiedy i jak beda osiagalne te nowe anteny juz nie "durszlakowane" tylko pełne do wymiany???
[/quote]

tu jest napisane ze bedą

[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34888"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34888[/url]

tylko nie jest nic wspomniane czy bedą wymieniac te durszlaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martini26 - powiem tak, sygnaly z Astry i HB sa silne zachodniej polowie polski. I nie powinno byc problemu z ustawieniem anteny na danego satelite jak lapie sygnal to konwerter powinien odbierac podobna wartosc sygnalu na obu polaryzacjach. Co do wartosci sygnalu podawanego prze nbox nie mozna polegac bo one dla roznych egzemplarzy pokazuja rozne wartosci. A juz zupelnie inaczej jak naprzyklad podlaczysz tuner np. Humaxa to moze on pokazywac 1000% sygnalu na tej samej antenie. WIec tak naprawde nalezalo by podlaczyc jakis tuner FTA do tej anteny i zobaczyc jak wartosc sygnalu jest w porownaniu do tego tunera i jakie byly poziomy na innej antenie. Zobaczyc czy odbiera kanaly z obu polaryzacji.

Skos konwertera jest niewielki dla polski, wiec czesto jest pomijany i konwertery sa ustawiane w pozycji pionowej. Krecenie konwerterem ma sens w akresie jakis 5-8 stopni w prawo lub lewo.

Pozatym tak naprawede malo danych podales, co to znaczy u Ciebie nie lapie polaryzacji pionowej tzn. wszystkie kanaly z tej polaryzacji nie sa lapane czy tylko czesc ? Poziom sygnalu 25 moze nie byc wysoka wartoscia i poprostu antena moze byc zle ustawiona. Dla dobrze ustawioniej anteny i przy odbieraniu jakis programow krecenie konwerterem dal drugiej polaryzacji naprawde nie ma znaczenia w polsce.

Na www.dipol.com.pl moim zdaniem mozna znalesc dobra tania czasze aluminiowa 70cm w niedrogiej cenie zamias uzywac jakiegos angielskiego cudactwa. I jeszcze zez na niej spoko zrobisz na Astre-HB na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO Mr_Jones. PRZY WYKRYWALNEJ TYLKO POZIOMEJ POLARYZACJI W GRANICACH 25% ODBIERAJA MI WSZYSTKIE PROGRAMY TYLKO PRZY MOCNO POCHMÓRNYM NIEBIE JAKOŚĆ SPADA DO 0 I ZACZYNA SIE CIĄĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe anteny będą sprzedawane od momentu sprzedaży recorderów, tak mi powiedział sprzedawca w sklepie. Nie ma on żadnej informacji na temat wymiany już sprzedanych anten. Pewnie będzie tak, że będą wymieniać tym którzy będę się sami zgłaszali, że coś jest nie tak. Ja nie czekałem i kupiłem już antenę 80 i konwenter, całość triaxa do tego kabel + złączki i wyszło mi to samo co nowa antena 70 do recordera którą proponuje n. Znajomy ma 60 po cyfrze i udało mu się wyciągnąć 90%/76% więc u mnie spodziewam się co najmniej takiego samego wyniku. Poczekamy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy tak biadolicie o tych antenach, co za problem iść i kupić czaszę jaką sobie życzycie, przecież w umowie jest czasza na wynajem - będziecie ją potem odkręcać i oddawać ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vonszakal' post='24210' date='25.11.2006, 13:07 ']
DO Mr_Jones. PRZY WYKRYWALNEJ TYLKO POZIOMEJ POLARYZACJI W GRANICACH 25% ODBIERAJA MI WSZYSTKIE PROGRAMY ...
[/quote]

Nie rozumiem tego 'przy wykrywalnej tylko poziomej polaryzacji' co to oznacza wg. Ciebie ? Dalej piszesz ze wszystkie programy odbierasz wiec obie polaryzacje musza dzialac [nie wnikam w szatkowanie]. Co do dalszej czesci to rezultatem jest zle ustawiona antena albo bardzo zlej jakosci zestaw antenowy.

Co do zlej jakosci anteny to bardzo dziwne bo stare anteny wizji 60cm bez problemu lapia sygnal nawet z antena w reku.

PS. Moze cos zaslania czesciowo antene ? W sloneczny dzien popatrz na czasze okolo godziny 11:50 czy jest cala oswietlona sloncem. Edytowane przez Mr_Jones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie antenka sat. czasza 1,2 m ustawiona na południe - prawdopodobnie na Astrę. Podłączyłem nbox - ekran powitalny, i niektóre kanały działają. Świeżo podłączone, może jeszcze uprawnień nie sciągnął ten nbox. A może nie zaktywowane. Obawiałem się, że trzeba będzie antenę przekręcić o te 13 stopni, ale podejrzewam, że będzie i tak jak teraz ok. Jakość obrazu bez zarzutu. Im bliżej satelity, tym mniejsza antena potrzebna? Więc, im bliżej południa? Mi się tak jakoś zdaje. Polecam gorąco duże antenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem koncentryk z jakiegoś tam na tri shild, jakość sygnału na disc. HD z 60% na 92%, jedynka, dwójka z 75% na 100%, TVNy ze 100% na 100%, tak więc kabelek ma znaczenie. Chyba, że przez nieuwagę ruszyłem zntenę lub konwerter :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P U mnie antena jest stara, ale duża, 120 cm. Ustawiona jest na Astrę, na południe, a mimo to łapie enkę hotbirda z jakością sygnału ponad 90% i jakością sygnału ponad 80% (pogodę mamy dobrą). Na analogu na tej dużej antenie czasami pojawiało się śnieżenie ale to przy fatalnej pogodzie. Obecnie jakość przy wspomnianych parametrach mamy super, a wszystko działa na starej antenie sat. 1,2 m i starym konwerterze twin. Wszystko chodzi, a mieszkamy prawie przy północy Polski, szerokość Bielsk Podlaski.
Od anteny dużo zależy B) Aktualizacja oprogramowania sciągnęła mi się szybko, a podobno niektórzy mają z tym kłopoty. N fantastycznie u nas działa. Jedno co mnie wkurza, to że nie mogę tunera n podłączyć do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony to są elipsy moze dzieki temu starczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po przeczytaniu for, rad i porad, bedac bliski szarpniecia sie na n-rec robie nastepujaca instalacje: (krytykujcie, gdy cos jest nie tak :)

Aha nadmienie cel - opcja na multiroom (czyli nadal wieeeelka niewiadoma), stad ograniczenie do hotbirda-a dla 2-go (?) tunera (nie rec-a) i innych rzeczy jak przyjdzie ochota.

- KONWERTER GOLDEN INTERSTAR PLATINUM X QUAD - 0,2dB wycelowany na HOTa
- KONWERTER GOLDEN INTERSTAR PLATINUM X TWIN - 0,2dB wycelowany na Astre
- 2x przełączniki disecq do podpięcia kabli out do n-rec
- zeziol
- antena stand 90ka, solidny kawal blachy
- kable stand (podobno swietnie ekranowane - coz zobaczymy)
- dwie przejsciowki okienne (z pokoju-sypialni gdzie bedzie 2 tuner (?multi) idzie kabel w scianie - w duzym niestety nie ma tak dobrze, a ten beton, ocieplenie plus minus 3 metry :) do przebicia - o nie!)

Jezeli dobrze kombinuje to, bede mial mozliwosc podpiecia do quada, oprocz n-recordera, tunka w opcji multi (jezeli tak to bedzie wygladalo) oraz/lub 1-2 gniazd dla inszego sprzetu (ew. inna platforma + stary jary ss2 ktory lezal se w szafie po likwidacji poprzedniej instalacji, moze go ozenie z modulem dostepu, a moze nabedziemy cos @ dvb-s2... no nie wiem... sie zobaczy, kiedys :D )

Musze to ustawic jak sie patrzy bo nikt tu w rodzinie nie siedzi w temacie, a jak mnie zabraknie to nawet bidoki nie beda wiedzieli co robic. Musi wiec byc ta instalacja pewna, a-awaryjna, bezobslugowa - slowem - ze mucha nie siada. Szczesliwie (jak dla kogo - dla mnie to wada!) n-kowe h i sware jest dla ludzi atechnicznych (pomijam bledy samej n-ki rzecz jasna), znaczy proste jak budowa cepa, wiec mam nadzieje ze jak bedzie to wszystko spiete i ustawione to juz tylko pilot w lape i jazda

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam pytanko jaki konwerter kupić żeby odbierać na nboxie HB i Astę jak równiez ten sam zestaw na dekoderze do cyfry?
Czy do nboxa HD beda potrzebne dodatkowe kable?
Siedze tak i kombinuje czy to da się odłączyc na Twin-ie cztero wyjściowym czy nie?
Czy dwa kable w scianie wystarcza czy musze ciągnąć jeszcze jeden?

Może nie ten dział ale wiecie juz czy mozna bedzie od razu za dopłata wymienić tuner na wersję z dyskiem?
Pozdrawiam
Piko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,244"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,244[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Tylko ze nie wiadomo jak to będzie działało, bo nikt tego nie przetestował jeszcze.

[quote name='MaBri' post='24641' date='27.11.2006, 13:43 ']
[url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,244"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,244[/url]
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem zielony w tym temacie mam takie pytanie
Aktualnie posiadam antene [chyba 80] ustawiona na HB i podłączona do kompa do karty DVB...
druga antena to pozostałość po cyfrze [chyba 60] do której aktualnie mam podłączonego nbox[b]a...
chce wymienić [jak będzie już taka możliwość] nboxa na nboxa recordera oraz wziąć do niego antene multiroom [która z tego co wiem ma 4 wyjścia z konwertera]...
teraz tak:
wywalam antene z cyfry, wstawiam multiroom od N ustawiam ją na HB... z konwertera 2 kabelki do nboxa recordera.... 1 kabelek do kompa do karty DVB i jedno wyjscie zostanie "zarezerwowane" na poczet przyszłej opcji multiroom :rolleyes: do zwykłego nboxa
antene [tą chyba 80] do której wcześniej była podłączona karta DVB z kompa ustawiam na astre. Ponieważ chciałbym na nbox recorderze odbierać kanały z astry...
i teraz pytanie ponieważ jak mówiłem jestem zielony...
nbox recorder ma 2 wejścia antenowe... a teraz zbiegły mi sie do niego 3 kabelki [2 z HB i 1 z astry] jak to podłączyć? :)

A może ktoś podsunie mi jakiś inny pomysł z ustawieniem anten itp..? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='24662' date='27.11.2006, 16:04 ']
Dokładnie tak. Tylko ze nie wiadomo jak to będzie działało, bo nikt tego nie przetestował jeszcze.
[/quote]

No własnie. czyli i tak jeszcze jeden kabelek będe musiał pociągnąć? bo na razie mam dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy!

Szykując sie do wymiany nboxa na nrecorder mam juz 2 kable ale obecna antena w Warszawie daje ok 30% sygnal na kanałach TVP1 itd (po zmianie traspondera)

Prosze o podpowiedź jaką antene i konwertery kupić do podłączenia nrecordera - najlepszy wybór dostępny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='beber' post='24799' date='27.11.2006, 23:33 ']
Koledzy!

Szykując sie do wymiany nboxa na nrecorder mam juz 2 kable ale obecna antena w Warszawie daje ok 30% sygnal na kanałach TVP1 itd (po zmianie traspondera)

Prosze o podpowiedź jaką antene i konwertery kupić do podłączenia nrecordera - najlepszy wybór dostępny w Polsce.
[/quote]

Poprostu kup 120cm i nie bedziez mial watpliwosci ;)

Tylko uwazaj!
Ja musialem na lince na 6 pietro wciagac bi mi nie chciala przez okno na tarasie przelesc :D

Un Saludo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...