Skocz do zawartości
Gmeru

Kanały jakie zaoferuje nam "N" HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie ma VH1 skoro jest wymieniony w pakiecie platnym ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klaus71' post='14208' date='13.10.2006, 23:43 ']@besson
to jeszcze podaj jak wyedytować kanał - by dodać coś ręcznie. inaczej ten konfig do diseqc niec nie da bo lista kanałów jest sztywna.

k[/quote]

niestety falstart ;) a już się ucieszyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich czytających . Wypowiadam się tutaj po raz pierwszy na tym forum .Czytałem pozostałe wypowiedzi i tak się zastanawiam do kogo jest skierowana tak naprawde ta oferta N-ki : po pierwsze dziwi mnie to że platforma się kieruje cenami pakietów przedewszystkim , skoro ma niby oferować jakość nieporównywalną z innymi platformami . Aby przecież Cieszyć się wszystkimi walorami nowej platformy musi sie wydać przynajmniej około 4000 zł na telewizor HDTV plus dzwięk , więc i głośniki plus wzmacniacz ( sam tuner nawet za 450 zł to dopiero pierwszy krok w tą '' NOWĄ GENERACJE '' bo dobry kabel do podłaczenia tego wszystkiego to wydatek około 300 zł jak chcemy mieć taki jaki być powinien ) . Więc kierowanie się idiotycznym cennikiem jak za komuny wszystkim równo i po gów.....o , czyli pakiety trzy po 10 zł i trzy po 16 zł i pakiet tzw za darmo ( bez łaski bo te kanały za darmo sie z reklam maja utrzymywać , no może prucz TVN 24 ) niepowinno mieć miejsca . Moim zdaniem taka platforma powinna napewno mieć tańsza oferte dla tych których nie stać na wydatki poważniejsze ale przedewszystkim i tutaj sie ze mną zgodzi pewno większość , że jak obraz HDTV i dzwięk 5.1 to przedewszystkim dobre , a nawet bardzo dobre kino , potem sport na żywo , koncerty na żywo by się przydały itp . A więc nie można iść na ilość proponując za śmieszne 16 zł na miesiać pakiet tzw HITY FILMOWE w którym idzie sie tylko i wyłącznie na ilość kanałów a nie na ich jakość . Wolałbym zapłacić 50 zł na miesiąc za konkretny jeden kanał filmowy ( oczywiśćie nie myśle o dnie jakim jest HBO czy Canal plus ) , a nie 16 zł za kilkanaście kanałów , które tylko z powodu swej ilośi zajmą czas z powodu przeskakiwania z jednego na drugi bo i tak nie ma co poogladać . Teraz jak sie okazuje ten wielki niewiadomy kanał z Hollywoodzkimi hitami to kicha prawdopodobnie MGM ( będą nas katować pewno Casablanką w wersji HDTV lub innym dziadostwem , niczym zastępując niepowodzenia naszych piłkarzy powtórkami z lat 70 tych które się nie wróca i zamiast iść naprzód stoimy w miejscu ) . A czego sie obawiam odnośnie tego niby VOD to pewno jeden film policzą jak dla Niemca czy Angola za 20 zł za film ( niby tylko 5 Euro ) i do tego oferta jak zwykle pół roku do tyłu.

Jak taką drogą pójdzie N-ka to szybciej upadnie niż wystartuje . Tylko kanał z filmowymi hitami nawet za 50 zł za miesiąc lub jak VOD to góra 3 zł za nowy film może przynieść sukces nowej platformie , nie mówiąć o kanale typu koncerty na zywo , sport itp . POZDRAWIAM czytających i prosze o opinie czy zgadzają sie z moją wypowiedzia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peterka1000' post='14700' date='16.10.2006, 01:27 ']Aby przecież Cieszyć się wszystkimi walorami nowej platformy musi sie wydać przynajmniej około 4000 zł na telewizor HDTV plus dzwięk , więc i głośniki plus wzmacniacz ( sam tuner nawet za 450 zł to dopiero pierwszy krok w tą '' NOWĄ GENERACJE '' bo dobry kabel do podłaczenia tego wszystkiego to wydatek około 300 zł jak chcemy mieć taki jaki być powinien )[/quote]
Nie no sorry, ale to nie jest argument - jednak sporo ludzi w naszym pieknym kraju ma już telewiozry hd ready a ich ceny lecą na łeb, na szyję, możesz poczekać i za parę miesięcy kupić przyzwoity tv za 2000. Poza tym, to tak jakbyś pisał, że to skandal, że aby cieszyć się mercedesem musisz wydać co najmniej 70 tyś. Nie masz tyle kasy - jeździj maluchem.

[quote]Wolałbym zapłacić 50 zł na miesiąc za konkretny jeden kanał filmowy ( oczywiśćie nie myśle o dnie jakim jest HBO czy Canal plus )[/quote]
Taaa, już to widze jakie by było larum, jakby dali jeden kanał za 50 zeta....
[quote]A czego sie obawiam odnośnie tego niby VOD to pewno jeden film policzą jak dla Niemca czy Angola za 20 zł za film ( niby tylko 5 Euro ) i do tego oferta jak zwykle pół roku do tyłu.[/quote]
To lubię, jeszcze nic nie wiadomo, ale już wielkie psioczenie i spekulowanie cenowe... gdybyś dokładnie poczytał wszystkie dostępne informacje, to wiedziałbyś, że za VoD najprawdopodobniej będzie się płacić ryczałtem - za wszystkie dostępne filmy miesiecznie, a nie za każdy pojedynczy.

[quote]Jak taką drogą pójdzie N-ka to szybciej upadnie niż wystartuje . Tylko kanał z filmowymi hitami nawet za 50 zł za miesiąc lub jak VOD to góra 3 zł za nowy film może przynieść sukces nowej platformie , nie mówiąć o kanale typu koncerty na zywo , sport itp . POZDRAWIAM czytających i prosze o opinie czy zgadzają sie z moją wypowiedzia .[/quote]
Jeśli idzie o koncerty to akurat nie sądze, żeby był tak istotne. Sport jest, na jakim poziomie to się jeszcze okaże, po kilku dniach emisji trudno cokolwiek wyrokować. Co do kanału filmowego - zgoda, spodziewałem się premium i jestem nieco zawidziony, ale szczerze powiedziawszy, nawet jeśli będzie to MGM i będzie w prawdziwym HD, a VoD spełni przynajmniej cześc oczekiwań (canowych i jakościowych) to ja w to wchodzę.

Dla mnie oferta "n" wygląda nadal interesująco - powiem szczerze, że poza kanałami HD, które kuszą, przyciąga mnie także zapowiedź Discovery Historia i Wojna i Pokój, a uwagi, że to komunistyczne kino i w ogóle syf traktuje jako niedojrzałe i nie ma co z nimi nawet dyskutować.

Reasumując - ja jestem optymistycznie nastawiony, choć na pewno nie jest to hurra-optymizm. Czekam do drugiej połowy listopada i wtedy podejmę decyzję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem jak najbardziej za kanałem z koncertami, ale 50 PLN za 1 kanał filmowy nie dam na pewno. A VOD też nie może być za drogi. Mamy niestety polskie zarobki i takie muszą też być ceny, żeby N-ka przyciągnęła zwykłych zjadaczy chleba, a nie tylko bogaczy zarabiających krocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pdzed startem bylo o to sporo pytac ateraz cisza... wiec czy:

-Jesli ktos ma pakiet z bajkami to ma odkodowany CN a wieczorem zakodowany TCM (i odwrotnie)?
-Jeslu ktos nie ma pakietu z muzyka to czy ma Vive, 4funTV (FTA) ?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Zibi 61 , nie wiem jaki jest Twój status finansowy ale mnie stac nawet na wydatek i 10000 zł na sprzet , więc nie widze możliwości pogodzenia jakości bez ceny. W każdym normalnym kraju kapitalistycznym są bogatsi i biedniejsi , więc nie mówie że produkt jakim jest nowa platforma ma być dostepny tylko dla bogatych ale niestety powinien ich projekt zauwazyć to , że w kraju 40 milionowym w środku Europy ludzie chcieli by mieć wreszcie coś do ogladania , a nie ma co się okłamywać ( bo ręce mi opadają , że ludziska chcieliby mieć za 16 zł w pakiecie HITY FILMOWE kilkanaście kanałów w tym kanał premium w tej samej cenie ) . Filmy z górnej półki , którytch produkcja niejednokrotnie przekra koszt i 300 milionów dolarów nie mogą być w pakie za 16 zł i jeszcze dodatkowo Cinemaxy i inne . Mnie tylko chodzi o to , że niech sobie ich oferta obejmuje pakiety takie nawet jakie są obecnie i chwała im za to ale niestety powinni również uwzględniać tych którzy by wydali nawet i 70 zł za miesiac za konkretny kanał filmowy , którego nikt nie musi brać na siłe. A jak wiadomo tanie jest drogie , więc co z tego że napchaja do pakietu HITY FILMOWE kolejny badziew w stylu MGM jak nie zmieni to dalej faktu że nie ma co ogladać . POZDRAWIAM Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='14767' date='16.10.2006, 10:49 ']Pdzed startem bylo o to sporo pytac ateraz cisza... wiec czy:

-Jesli ktos ma pakiet z bajkami to ma odkodowany CN a wieczorem zakodowany TCM (i odwrotnie)?
-Jeslu ktos nie ma pakietu z muzyka to czy ma Vive, 4funTV (FTA) ?

dzieki[/quote]


Nie mam pakietu z muzyką - Viva, 4funTV są odkodowane. Na pierwsze pytanie nie odpowiem, ponieważ posiadam pakiet dla dzieci i filmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN Lingua już nadaje za [url="http://www.satkurier.pl/?polskie_kanaly/&kat=150&id=34420"]http://www.satkurier.pl/?polskie_kanaly/&a...50&id=34420[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miras20' post='13581' date='10.10.2006, 21:10 ']to kiła mogiła, brak NBA, hmmm, a właśnie nie orientuje się nikt, czy nadają to też w FTA na którymś z kanałów?

Brak RTL, więc Kubica mi odpadnie, brak TV4 Kubica odpadnie.

A na ile będzie się zawierało umowy? Czy będzie się płaciło kary za ew. zerwanie ?

Z tym zngielsą ścieżką + napisy jak najbardziej się zgadzam.

podpisuje się dwoma rękoma, nogami, oczami, uszami:)[/quote]

z niemieckich jest RTL ARD ZDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram PETERKĘ w stu procentach chociaż nie stać mnie na wydatek 10000 złotowy.Posiadam kablówkę UPC i mam dużo kanałów, ale czekałem na N-kę by wreszcie kupić sobie satelitkę.I tu zaskoczenie gorszego badziewia się nie spodziewałem, najlepszą rzeczą dla mnie jak na razie jest podział na pakiety i to tyle.Każdy tu widzę napala się na HD czy będziecie oglądać bez przerwy program Discovery przecież to się wam znudzi i to w krótkim czasie.I tu wypowiedż prezesa nie stawiamy na program PREMIUM tylko na VOD, szybko się przekonacie że będzie tak jak z HBO żeby zapchać luki w programie to wkładają do programu coraz więcej seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='14767' date='16.10.2006, 10:49 ']Pdzed startem bylo o to sporo pytac ateraz cisza... wiec czy:

-Jesli ktos ma pakiet z bajkami to ma odkodowany CN a wieczorem zakodowany TCM (i odwrotnie)?
-Jeslu ktos nie ma pakietu z muzyka to czy ma Vive, 4funTV (FTA) ?

dzieki[/quote]

1/ nie mam pojecia mam filmowy i bajki
2/ nie mam style mam vivę i 4funTV

[quote name='kamcyk26' post='14767' date='16.10.2006, 10:49 ']Pdzed startem bylo o to sporo pytac ateraz cisza... wiec czy:

-Jesli ktos ma pakiet z bajkami to ma odkodowany CN a wieczorem zakodowany TCM (i odwrotnie)?
-Jeslu ktos nie ma pakietu z muzyka to czy ma Vive, 4funTV (FTA) ?

dzieki[/quote]

1/ nie mam pojecia mam filmowy i bajki
2/ nie mam style mam vivę i 4funTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety... jak dla mnie wypowiedź Sojki [url="http://press.pl/newsy/pokaz.php?id=7639"]w tym wywiadzie[/url] wyjaśnia praktycznie wszystko. Pora zrzucić klapki z oczu, bo jaśniej się już nie da - zapomnijmy o "hollywoodzkim kanale filmowym" z filmami konkurencyjnymi dla DVD, a nastawmy się na zapychacz retro/classic, zapewne z mała domieszką akcji klasy B. Wszystko po to, abyśmy za miesiąc bez szemrania wyłożyli $$$ na VOD...
W tym kontekscie Voom czy MGM nie robi już różnicy - żaden z nich nie oferuje konkretów. Z tą róznicą, że moim marzeniem jest nawiązanie współpracy n-ki z Voom i dystrybucja kolejnych kanałów - za Gameplay HD, Rave HD czy Monsters HD dałbym naprawdę wiele. Poza tym - idąc tropem marzeń - na zapowiadany nowy kanał z bajkami jak w pysk pasuje Animania z pakietu Voom...
Czas pokaże jak będzie, ale imo część "złotego blasku n" mocno przybladła - wystarczyło jedno zdanie Sojki... Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy tez nie macie VH1 ? BARDZO liczyłem na ten kanal, a tu zonk :DB):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti formalnej."N" zaoferowało listę kanałów.Bardzo chętnie bym ją przejrzał w całości na ekranie komputera a nie ciągle walczył z pilotem w EPG. Czy ktoś może wrzucić ją na forum ?. B) Moim zdaniem wymiana poglądów uzyska wtedy nową jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='14949' date='16.10.2006, 21:17 ']Niestety... jak dla mnie wypowiedź Sojki [url="http://press.pl/newsy/pokaz.php?id=7639"]w tym wywiadzie[/url] wyjaśnia praktycznie wszystko. Pora zrzucić klapki z oczu, bo jaśniej się już nie da - zapomnijmy o "hollywoodzkim kanale filmowym" z filmami konkurencyjnymi dla DVD, a nastawmy się na zapychacz retro/classic, zapewne z mała domieszką akcji klasy B. Wszystko po to, abyśmy za miesiąc bez szemrania wyłożyli $$$ na VOD...
W tym kontekscie Voom czy MGM nie robi już różnicy - żaden z nich nie oferuje konkretów. Z tą róznicą, że moim marzeniem jest nawiązanie współpracy n-ki z Voom i dystrybucja kolejnych kanałów - za Gameplay HD, Rave HD czy Monsters HD dałbym naprawdę wiele. Poza tym - idąc tropem marzeń - na zapowiadany nowy kanał z bajkami jak w pysk pasuje Animania z pakietu Voom...
Czas pokaże jak będzie, ale imo część "złotego blasku n" mocno przybladła - wystarczyło jedno zdanie Sojki...[/quote]
Nie rozumiem cie Butcher. Jeśli jesteś TYM Butcherem z PSXEx. O tym, że VOD to podstawa N było wiadomo juz od czerwca. Zanim sie wypowiesz chyba trzeba najpierw rozeznać się w sytuacji. Za cenę którą trzeba zapłacić by mieć Canal+ i HBO( z tym kanałem sprawa jest jeszcze nieprzesądzona zresztą) razem wzięte. Ten "hollywoodzki kanał filmowy" jeszcze nie wystartował a już wszyscy wiedzą, że to będzie badziew. No ale żyjemy w kraju gdzie film puszczany w kinach to juz staroć bo " każdy na komputerze to już ma".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem TYM Butcherem - i rozeznanie w sytuacji mam, śpij spokojnie :) PEŁNY stosunek n-ki do VOD i stopień podniecenia zarządu ITI nowym bajerem znamy od pewnego czasu (gdy ujawniono konkrety techniczne i dwa tunery) - mało kto szarpałby się na wymianę większej części bazy zainstalowanych tunerów już miesiąc po wejsciu na rynek, gdyby nie liczył na kokosy i główną siłę napędową tych magicznych trzech literek. Tym bardziej więc w tym świetle nie wierzę na strzelanie sobie w kolano w postaci świetnego kanału filmowego za 16 zł, w dodatku w pakiecie z kilkoma innymi. Tyle, że jeszcze kilka miesięcy temu obietnice odnośnie tego jednego kanału był zupełnie inne - "hollywoodzki kanał filmowy" - to brzmi dumnie. Zwłaszcza gdy ma stanowić podporę marketingu i JEDEN z TRZECH nagłaśnianych kanałów HD. MGM cieszy już trochę mniej... dla mnie to bliżej TCM :) Po prostu nie lubię (jak każdy Polak) być robiony w bambuko gierkami słowno-reklamowymi - i tyle. I głośno wyrażam co myślę - po to m.in. jest forum.
Pewna BARDZO DOBRZE poinformowana osoba z tego forum twierdziła kilka tygodni temu, że kanał filmowy HD zaoferuje filmy równe premierom DVD - co w świetle ostatnich niusów jest raczej marzeniem. Ja powoli otwieram oczy, ale naprawdę chciałbym je rozewrzeć na maxa - ze ZDUMIENIA i ZACHWYTU... Póki co wszystko przypomina premierę PS3 - mglisto i coraz dalej, a w końcu będzie tak jak u konkurencji (tu w temacie filmów ofkoz - obyśmy dostali w HD przynajmniej to, co mają oni).
Powściągnij nerwy, bo prowadzimy tu luźną dyskujsę, opartą głównie na domysłach - a znam Cię z ciętego (niepotrzebnie) języka nie tylko z tego forum :)
Jestem ostatnim, który w typowo polski sposób narzekałby na coś, zanim tego doświadczy. Ale nie lubię takze udawać, że deszcz pada, gdy w rzeczywistosci... Tym bardziej, że dzisiaj stałem się posiadaczem n-boxa, więc tym bardziej mam prawo skomentować to co widzę, czytam i słyszę.
PS:
Z divxami też pudło - za bardzo cenie sobie jakość AV...

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż odnośnie kanału filmowego to można było sie tego spodziewać po cenie pakietu. 16 zł to naprawdę mało w porównaniu do kanałów premium z cyfry.

Ale to nie jest żadna tragedia, przecież większość z nas nastawia sie na recordera. Jeśli tam będzie kiszka to zupełnie zmienię zdanie. Ale ponieważ nie wystartowało to zakładam że wszystko bedzie ok.

Może trochę za bardzo mówili o tym kanale filmowym i teraz ktoś może poczuć się robionym w konia. Ja osobiście nie mam takiego poczucia. A najważniejsze w tym kanale ze będzie w HD!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No prosze a tyle bylo krzyku ze trzeba placic za kanaly FTA, a tu niespodzianka, nie masz wykupionego pakietu a programy FTA z pakietu dzialaja i tak powinno byc (o ile dobrze zrozumialem powyzsze posty bo abonentem "n" jeszcze nie jestem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xchicken! Potwierdzam. Nie mam wykupionego pakietu muzyka, a VIVA i 4FUN chodzą bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie liczcie na kanal filmowy, ktory bedzie konkurencyjny do C+ / HBO - tu n nie ma duzego pola manewru. Najwazniejsze wytwornie filmowe podzielone sa miedzy C+ i HBO (umowy na wylacznosc).
Kanal MGM tez mi nie odpowiada - moze dlatego, ze ta nazwa podswiadomie kojazy mi sie ze starymi produkcjami. Ale nawet VooM ktory jest ekstra w USA nie moze byc atrakcyjny na naszym rynku bo nie moze miec tych samych praw do filmow co C+ / HBO. Wiec chyba jedynym rozwiazaniem jest kanal filmowy HD z dobrymi produkcjami ale nie premierami tv.

VoD - to przyszlosc dla n - i alternatywa dla kanalow premium. W wypowiedzi Sojki jest pewna logika z punktu widzenia obecnej sytuacji (pomijajac zwykle gadanie, bo co ma mowic jak nie moze miec kanalu premium) VoD ma byc motorem napedowym n. Najnowsze produkcje kinowe beda mogly byc wczesniej lub rownolegle z DVD (z lepsza jakoscia) a to oznacza, ze duzo szybciej niz na kanalach premium. Wiec w sytuacji jednoczesnej bytnosci VoD i np HBO rola kanalu premium spada do poziomu np AleKino! No bo trudno mowic o premierze filmu w kanale premium gdy kilka miesiecy lub tygodni wczesniej emitowany byl na VoD.
Oczywiscie jaki repertuar bedzie w usludze VoD to trudno teraz przewidziec - mam nadzieje ze sie nie rozczarujemy co do oferty i ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie ciekawe podsumowanie jest na [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_platformy_cyfrowe"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_platformy_cyfrowe[/url] polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Pytanie do użytkowników Nbox-a,jak się przedstawia zawartośc programowa kanału"Wojna i Pokój".Jakiego typu są filmy ,czy przeważa kino współczesne czy historyczne ,czy dostępne są również filmy dokumentalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...