Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy turbodekudera.

Czy można dowolnie konfigurować ustawienie kolejności kanałów? Tzn czy mogę np. ustawić sobie TVN na kanale 5 a Discowery na 26 , czy tylko mogę dodać je do ulubionych a kolejność pozostaje taka jak została nam narzucona.

W każdej swojej liście kanałów możesz skonfigurować sobie dowolną ich kolejność z tym, że nie zmienia to numerka przypisanego danemu kanałowi.

Możesz na przykład pierwszym swoim kanałem zrobić TVN HD (3), drugim TVP HD (4), trzecim TVP1 (1), czwartym TVP2 (2), itd. Potem gdy jesteś na kanale TVP HD (4), to naciskając klawisz "kanał w górę" przeskakiwać będziesz na TVP1 (1), a "kanał w dół" na TVN HD (3). W tej samej, ustalonej przez ciebie kolejności, będą się wyświetlały opisy kanałów (dostępne pod klawiszem INFO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdej swojej liście kanałów możesz skonfigurować sobie dowolną ich kolejność z tym, że nie zmienia to numerka przypisanego danemu kanałowi.

Możesz na przykład pierwszym swoim kanałem zrobić TVN HD (3), drugim TVP HD (4), trzecim TVP1 (1), czwartym TVP2 (2), itd. Potem gdy jesteś na kanale TVP HD (4), to naciskając klawisz "kanał w górę" przeskakiwać będziesz na TVP1 (1), a "kanał w dół" na TVN HD (3). W tej samej, ustalonej przez ciebie kolejności, będą się wyświetlały opisy kanałów (dostępne pod klawiszem INFO).

No to teraz mam mętlik w głowie.

Kolega -JackS.- napisał że można ( i o taką możliwość samodzielnej konfiguracji by mi chodziło) a kolega -Gmeru- że nie można.

Więc jak to jest w końcu? Zakładam że kolega -JackS.- pisze to z własnego doświadczenia, czy może jeszcze ktoś udzielić mi konkretnej odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwie odpowiedzi są dobre, bo mozesz ułożyc liste kanałów tak aby np. tvp hd było na kanale 1 ale tylko w liscie ulubionych, natomiast nie mozesz fizycznie ustawic np. tvp hd na kanale 1, tzn przesunąć poza listą. Nie ma czegos takiego jak przesun kanał poza listą. Uruchom liste, nazwij ją i wówczas rób co chcesz, ustawiaj przesuwaj itp. ale jak ją wyłączysz to na kanale 1 bedzie tvp 1 tak czy siak. Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle na kanale (bo ten jest stały i zawsze ten sam) co na pozycji. Możesz zmienić ich kolejność na liście ulubionych.

Ja mam np. od pierwszej pozycji:

1 tvp1, 2 tvp2, 4 tvphd, 3 tvnhd , 5 tvn7, 8 tv4, 64 tvn turbo, 564 dmax, 6 tvn24 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tyle na kanale (bo ten jest stały i zawsze ten sam) co na pozycji. Możesz zmienić ich kolejność na liście ulubionych.

Ja mam np. od pierwszej pozycji:

1 tvp1, 2 tvp2, 4 tvphd, 3 tvnhd , 5 tvn7, 8 tv4, 64 tvn turbo, 564 dmax, 6 tvn24 itd.

Pytam bo planuję zakup jakiegoś cyfrowego dekodera i irytuje mnie jak nie mogę po swojemu ustawić kolejności kanałów.

Jeszcze jedno pytanie. Poustawiam sobie po swojemu kolejność kanałów na mojej liście ulubionych i np. powiedzmy że pierwszy na mojej liście ulubionych będzie TVNhd a drugi TVNturbo,jako trzeci na mojej liście ulubionych będzie TVP1 . Naciskając przycisk na pilocie "kanał w górę" będzie zmiana z TVNhd na TVNturbo i potem TVP1.

Teraz pytanie co jeśli nacisnę na pilocie przycisk "1" , czy będzie wyświetlony TVNhd(pierwszy na mojej liście ulubionych) czy TVP1 ?

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i rzetelne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałką do góry tak jak napisałes.

Ale jak naciskasz 1- to wskakuje tvp1, jak chcesz tvnhd -naciskasz 3, jak tvnturbo- naciskasz 64

Ale nawet jak nie zapamiętasz nr kanałów to możesz wcisnąć INFO i oglądając program skaczesz strzałką w gore lub w dół i szukasz program który potrzebujesz i potem OK.

I nie wymyślaj już i nie kombinuj bo w CP jest jeszcze gorzej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam turborekorder. Nagrałem kilka filmów i różnych programów (razem ok. 15). próbowałem nagrać kolejny film, a tu komunikat (pojawił się dopiero w momencie próby przejrzenia listy) że nie zostało nagrane z powodu niewystarczającej ilości miejsca na dysku, a "u góry ekranu" pokazuje, że dysku jeszcze ok 60% wolnego (58% zdaje się). Co to może być???

Czy te ok. 15 nagrań wypełniło już te 320 GB miejsca? To po co jest ten komunikat o ilości wolego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co nagrywales - moze jakies programy w HD, ktore po kilka godzin trwaja.

Byc moze solidny reset dekodera pomoze - ale na 90% jest to jeden z wielu bug'ow oprogramowania, ktore dostarczane jest przez ITI/ADB - oprogramowanie, ktore z aktualizacji na aktualizacje jest gorsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sformatuj dysk w recorderze jeśli ma problemy z nagrywaniem

epg>rec>strzałka w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow turbo. Czy soft jest juz na tyle dobry ze mozna to brac bez strachu o rekordingi itp? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w 100%. W poniedziałek poszedł nowy update i naprawił zamulanie bo trochę zamulał po dłuższym użytkowaniu. Teraz jest już ok. Ale to i tak były szczegóły. Soft już od dłuższego czasu jest ok. Tylko początek był słabszy (3 miesiące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, pytanie jakie się pojawia po tym jak sprzęt wykryje nową aktualizację jest dość zabawne: "czy chcesz zainstalować...".

Fajnie że mamy wybór, dałem na "nie", nauczony doświadczeniem, że będzie dość długo trwała cała procedura. A akurat chciałem coś oglądać w tym momencie ..... Dałem na "nie", dekoder co prawda nie uruchomił procedury natychmiast, ale po pełnym rozruchu, jak na sekundę przełączył się w stan czuwania, to od razu i tak zaczął zasysać soft i było "po balu". Pół godziny z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo ustawilem czasze i na wszstkich programach mam sile 87-88% ale jakosc to jest rozna i na jednym programie mam 45 % - 59 % ( wiekszosc hd )a na niektorych 100% czy to mozna skorygowac jakos zeczy hd bylo chociasz 80 % czy poprostu ma tak byc taki procent ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być, że na każdym kanale są inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam za offtop....

Panowie dzisiaj nabylem nc+ i instalowalem antenke na dachu. Jedyne co udalo mi sie wyciagnac z moich ustawien talerza to:

sila 88%

jakosc 100%

Pytanie, czy mozna jeszcze pobawic sie antena aby uzyskac lepsza sile ?? czy to juz wystarczy do HD ??

I tak na szybko jak wlaczylem to dziwnie obraz drga przy ruchu. Czy to jest normalne czy trzeba cos poustawiac ??

Prosze o podpowiedzi, dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W 100% wystarczy. To baaardzo dobre ustawienia.

2. Może kabel? Nie powinno nic drgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W 100% wystarczy. To baaardzo dobre ustawienia.

2. Może kabel? Nie powinno nic drgać.

ok to juz na dach nie wchodze :)

a moze faktycznie kabel hdmi ?? to miales na mysli ?? bo kabelek kupilem za 15 zł :rolleyes:

w kinie za 0,5m dalem 300zł a tutaj troche pojechalem :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabel HDMI. Nic nie powinno drgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mie dekoder z nagrywaniem, w którym nie moge skasowac wybranej części nagrania to kpina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Np. dlaczego muszę trzymac nagrane reklamy raem z nagranym programem. Przewijanie to dla mnie prymitywne rozwiązanie - wkurza i mam wtedy w d. NC+kę

Dopóki ten stan sie nie zmieni, warto korzystać z dekoderów akceptujacych różne karty (niestety !!!! nie dotyczy to NC+) - w nich nie ma takich problemów.

Dlatego te ww. nowinki - to bajer wpuszczjacy w kanał ...

ed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście mega problem wcisnąć na pilocie np. 7 żeby od razu przeskoczyć reklamę o 7 minut. Mega masakra ;DDDDDDDD Chyba nie dotarłeś do tego udogodnienia bo niestety nie każdy to wie :) Rzeczywiście lepiej wydać tysiąc czy lepiej niż parę zł na bardzo dobry i szybki dekoder mediaBOX+.

Idę oglądać LM ;) Dzisiaj Arsenal Dortmund : > (bez reklam ;p)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z dekoderem turbo. Otóż, mam tego turbacza podłączonego do ampli. Pioneer po HDMI i nie mam dźwięku DD z dekodera na amli. Filmy puszczane na BD z płyt i usb bez problemu odtwarzają 5.1 i inne w tym HD. Nie wiem co jest nie tak. Proszę o podpowiedzi jak tego turbacza podłączyć, żebym miał

( oczywiście na kanałach na których jest 5.1 ) dźwięk DD 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz dźwięku w ogóle czy tylko nie masz DD.

Jeżeli tylko to drugie to w opcjach musisz wyłączyć konwersję DD do stereo (downmix), gdzie dokładnie tego Ci nie powiem bo na co dzień tego sprzętu nie używam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już mam. Po przywróceniu ustawień fabrycznych w turbo dźwięk DD był ustawiony na NIE po zmianie na TAK wszystko wróciło do normy, czyli już mam DD. Dzięki za sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...