Skocz do zawartości
Gmeru

nc+: mediabox+ nowa wersja softu m.in media player

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy pojawiła się nowa wersja softu na najlepszy dekodery nc+ czyli mediabox+. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ten update wprowadza naprawdę spore zmiany. Zostaje bowiem m.in uaktywnione złącze USB.

Zmiany:

1. Aplikacja Media Player – teraz możesz słuchać swojej ulubionej muzyki, oglądać filmy i zdjęcia na ekranie swojego telewizora.

Wystarczy, że podłączysz urządzenie z plikami (np. pendrive) do wejścia USB dekodera lub połączysz bezprzewodowo urządzenie* (np. smartfon, tablet lub PC) z siecią. Przy podłączeniu bezprzewodowym urządzenie i dekoder muszą się znajdować w tej samej sieci domowej. Więcej informacji o obsługiwanych formatach i funkcjach znajdziesz w Menu Pomoc > O Dekoderze > Media Player.

* zgodne ze standardem DLNA

Formaty:

  • Systemy plików (USB)
    • Linux: ext2, ext3, ext4
    • Microsoft Windows: FAT12, FAT16, FAT32, NTFS

    [*]Formaty zdjęć

    • JPG
    • PNG
    • GIF

Maksymalny obsługiwany rozmiar zdjęć to 22Mpx.

  • Obsługiwane kodeki wideo
    • MPEG4
    • LIBX264
    • MPEG1VIDEO
    • MPEG2VIDEO
    • H264
    • LIBX264GB

    [*]Obsługiwane kodeki audio

    • ACC
    • HE-AACv1
    • DD
    • DD+
    • MP3

    [*]Format napisów

    • SRT

Nazwa pliku z napisami musi być identyczna jak powiązanego z nim pliku wideo, a obydwa pliki muszą znajdować się w tym samym katalogu.

2. Funkcja „Znajdź podobne”- sprawdź kiedy emitowane będą kolejne odcinki interesującego Cię serialu. Wystarczy wskazać dany program lub nagranie, wcisnąć OK, wybrać polecenie „Znajdź podobne”, a lista wyników wyszukiwania pojawi się na ekranie.

Funkcja ta jest dostępna z poziomu paska informacyjnego : Wybierz na piloci przycisk INFO, następnie OK, potem wybierz EPGTwój program i ponownie OK lub z listy nagrań – Twój program i wciśnij OK.

3. Wyszukiwanie kanałów radiowych i telewizyjnych, a także Twoich nagrań.

Naciśnij przycisk ”0” w trybie oglądania na żywo lub będąc na liście nagrań i wpisz szukaną frazę, w miejsce na dole ekranu. Przeszukiwanie wyróżnionych fraz odbywa się za pomocą przycisków GÓRA/DÓŁ, a kasowanie znaków za pomocą CZERWONEGO przycisku na pilocie.

4. EPG „Lista” - nowy i praktyczny układ.

Naciśnij przycisk Menu i wybierz „PROGRAM TV Lista” lub będąc w innym dowolnym PROGRAMIE TV naciśnij przycisk OK

i wybierz polecenie „Zmień EPG”.

5. „Sterowanie HDMI CEC”. Włączaj oraz wyłączaj dekoder i telewizor jednym przyciskiem pilota oraz automatycznie przełączaj telewizor na wejście HDMI używane przez dekoder.

Warunkiem prawidłowego działania tej funkcji jest jej włączenie jej w SETUP (Ustawienia > Opcje Telewizora) oraz w telewizorze, który musi zapewniać obsługę HDMI CEC (sprawdź instrukcję obsługi telewizora).

6. Krótsze czasy, po których dekoder wyłącza się automatycznie przy braku aktywności ze strony użytkownika. Zmieniliśmy również wartość domyślną na: „Po 2 godz.”. Skorzystaj z opcji „Wyłączenie nastąpi” w menu Ustawienia > Oszczędzanie energi

ii i wybierz najbardziej odpowiadający Ci czas.

7. Możliwość nagrywania programów oglądanych z przesunięciem czasowym (time-shifting). Teraz możesz cofnąć program do początku i nagrać go w całości.

Wystarczy cofnąć oglądany program, nacisnąć przycisk [R] na pilocie, aby rozpocząć nagrywanie.

8. „Skok w tył” i „Skok w przód”, które pozwalają na ustawienie czasu przeskoków podczas odtwarzania nagrań lub w trybie przesunięcia czasowego (time-shift).

Oglądając nagranie, użyj przycisków LEWO/PRAWO, aby cofnąć lub przejść do przodu o wcześniej ustawiony czas (np. 1 min.).

Funkcje te znajdziesz w menu Ustawienia > Opcje Nagrywania.

9. Informacja na wyświetlaczu dekodera o trwającym nagraniu. Kiedy dekoder jest wyłączony, trwające nagranie sygnalizowane jest znakiem ®.

10. Instrukcję programowania pilota uniwersalnego. Więcej informacji znajdziesz w menu Pomoc > Pilot

iqfos.jpg

Więcej screenów i film z działania w drugiej części dnia!

Edit:

Na szybko - chodzą mkv z napisami w HD :)

dj4oe.jpg

b7iox.jpg

qai6.jpg

9kvi.jpg

3en7.jpg

b7pa.jpg

vo8m.jpg

7ju8.jpg

dkv6.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem więcej foto. MKV chodzą. Dekoder w ogóle dostał speeda! Jest schludnie i dużo ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli takie pliki by dzialaly, i wprowadzili by to w turboboxach to byloby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje ale mnie nowe menu sie podoba. Do tego działa wyraźnie szybciej.

Mediaplayer to raczej beta wersja. Działają mkv. Ciężkie pliki jak np moje testowe kawałki Avatara raczej pokazują, że mediabox mediaplayerem się nie stanie, nie działają żadne bardziej zaawansowane formaty dźwięku np dts o gęstych nawet nie wspominam. Oczywiście nie działają flac jeżeli chodzi o audio. Dobra strona playera to możliwość wyboru ścieżki (tylko z czego wybierać :) ) możliwość wyboru napisów, przewijanie jak na nagrywarce do 64x ale działa bardzo skokowo. Jeżeli zamierzają nad tym pracować to ok. jeżeli nie to szkoda było czasu. Reszta dla mnie OK.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie ma najważniejszego, czyli zapisu na zewnętrzny dysk HDD ,tak jak mają dobre tunery PVR ale przecież piractwo !!!! :D:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podobne zmiany są przewidziane dla turboboxa?

Tak ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Ale nie długo ; ) (Soft musi wszędzie się zmienić bo przecież grafika jest różowa;) czyli nieaktualna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia obsługa formatu audio DOLBY Digital Plus ? Po co ? Ostatnio ten format audio widziałem i słyszałem na HD-DVD.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że ten format jest jednym z formatów dźwięku w DVB-T więc jeżeli podłączysz do boxa tuner DVB-T to możesz chcieć taki format dźwięku wybrać a jeżeli tuner nie będzie go rozpoznawał to go nie wybierzesz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczą z tym softem chyba cały czas. W poniedziałek po zainstalowaniu tego nowego softu oglądałem filmy ( mp4 ) z pendrive, we wtorek już nie mogłem ich obejrzeć. Te same filmy, ten sam pendrive. Ciekawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem może ktoś sobie z tym poradził. Próbuje sparować laptopa i tableta z dekoderem tak aby móc bezprzewodowo odpalić cokolwiek na laptopie i widzieć to na ekranie TV ale nie znajduje mi urządzeń. Przez media player w laptopie moge sie połączyć z dyskiem dekodera nc+ i widze nagrane na nim programy i filmy ale nie mogęich odpalić, a w drugą stronę nie wiem jak odpalić coś na tv przez laptopa. w media playerze w zakładce STRUMIEŃ mam zaznaczone wszystkie 3 opcje + podpięty identyfikator online.

na dekoderze po wejściu w media player nie wykrywa mi żadnych urządzeń

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah tak długo nie oglądałem tv że dopiero dzisiaj zauważyłem zmiany, dlna bardzo przydatne i wygodne, jeszcze jakby potrafiło 4k obsłużyć to już byłby mega wypas. Menu również uległo na plus zmianom, czarny kolor, nie męczą oczu, tym razem po połączeniu platform, pierwsza najistotniejsza zmiana w wyglądzie i obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem może ktoś sobie z tym poradził. Próbuje sparować laptopa i tableta z dekoderem tak aby móc bezprzewodowo odpalić cokolwiek na laptopie i widzieć to na ekranie TV ale nie znajduje mi urządzeń. Przez media player w laptopie moge sie połączyć z dyskiem dekodera nc+ i widze nagrane na nim programy i filmy ale nie mogęich odpalić, a w drugą stronę nie wiem jak odpalić coś na tv przez laptopa. w media playerze w zakładce STRUMIEŃ mam zaznaczone wszystkie 3 opcje + podpięty identyfikator online.

na dekoderze po wejściu w media player nie wykrywa mi żadnych urządzeń

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

Aktualnie mediabox+ i turbobox+ rozgłaszają w sieci kartoteki ze swoimi zasobami (np. listę nagrań), ale jest to przeznaczone dla aplikacji nc+GO. Zwykły laptop może ’zobaczyć’ urządzenie (np. „Dekoder główny” ), otworzyć kartoteki, ale w żadnym wypadku nie może odtworzyć nagrań.

Najnowsze oprogramowanie mediabox+ i turbobox+ umożliwia udostępnianie multimediów w dugą stronę. Windows Media Player w PC może strumieniować dane multimedialne (działać jako serwer DNLA), a dekoder uzyskuje dostęp do tych zasobów. W ten sposób dzięki połączeniu sieciowemu np. można na telewizorze współpracującym z dekoderem odtworzyć film zapisany na dysku laptopa.

Pomijając połączenie sieciowe to Windows Media Player musi mieć włączone strumieniowanie oraz wskazany zestaw kartotek, które będzie udostępniał tą metodą.

odye.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dekoder nie rozpoznaje przenośnego dysku usb 1tb :( MemorySticki czyta bez problemu , zresztą podobny problem mam z odtwarzaczem bluray sony, dysk rozpoznaje tylko mój telewizor Sony który akurat nie jest wstanie odtwarzać MKV :( ktoś wie jak zmusić dekoder do rozpoznania dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mediabox+ i turbobox+ rozgłaszają w sieci kartoteki ze swoimi zasobami (np. listę nagrań), ale jest to przeznaczone dla aplikacji nc+GO. Zwykły laptop może ’zobaczyć’ urządzenie (np. „Dekoder główny” ), otworzyć kartoteki, ale w żadnym wypadku nie może odtworzyć nagrań.

Najnowsze oprogramowanie mediabox+ i turbobox+ umożliwia udostępnianie multimediów w dugą stronę. Windows Media Player w PC może strumieniować dane multimedialne (działać jako serwer DNLA), a dekoder uzyskuje dostęp do tych zasobów. W ten sposób dzięki połączeniu sieciowemu np. można na telewizorze współpracującym z dekoderem odtworzyć film zapisany na dysku laptopa.

Pomijając połączenie sieciowe to Windows Media Player musi mieć włączone strumieniowanie oraz wskazany zestaw kartotek, które będzie udostępniał tą metodą.

Zdecydowanie bardziej polecam zainstalować PS3 Media server http://www.ps3mediaserver.org/ zamiast używać WMP jako serwera DLNA.

To w ogóle inna bajka i inna rozmowa. PS3 Media server ma dobrze działające transkodowanie niekompatybilnych formatów w locie i wstawianie napisów w strumień, z możliwości wyboru wielkości czcionek itp. WMP jako dlna jest kompletnie ubogi, a jedyna jego zaleta, to że jest "out of box" w systemie Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz mediaboxa? I dysk w NTFS?

mam mediaboxa, dysk w FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mediaboxa, dysk w FAT32

Ja tez miałem problem ze swoim zewn. dyskiem (SSD Samsung 64 GB), również tv go widział a turbobox nie, wpadłem na pomysł aby USB z zasilaniem podłączyć do USB telewizora a USB do transferu plików do turboboxa - okazało się że działa, przypuszczalnie turbo ma za słaby "prąd" jak na wymagania mojego dysku. Format mam NTFS ale z tego co kojarzę to FATy powinny również działać.

Niestety jak już uporałem się z problemem "udostępnienia" dysku, pojawił się kolejny - ten sam film jest widziany przez turbo kiedy podłącze do turbo pendrive'a z tym filmem, tego samego filmu skopiowanego na powyżej opisany dysk, turbo już nie widzi - nie wiem co jest grane

Edytowane przez kloud3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dysk ma tylko jeden kabel usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dysk ma tylko jeden kabel usb

ja mam kabel USB typu Y jak w linku: http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/09/usby.jpg

jeżeli nie masz na stałe wmontowanego w obudowę wyjścia USB taki kabelek może pomóc

USB 2.0 ma niewielkie możliwości zasilania urządzeń (maks. 500 mA przy 5 V, czyli 2,5 W). Kupując nawet 2,5″ nośnik musimy się liczyć zazwyczaj ze stratą 2 portów (kable USB typu Y) właśnie z powodu niskiej wydajności prądowej starszej wersji magistrali szeregowej. Powyższe niedogodności eliminuje zdobywający coraz większą popularność USB 3.0.

Edytowane przez kloud3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. „Sterowanie HDMI CEC”. Włączaj oraz wyłączaj dekoder i telewizor jednym przyciskiem pilota oraz automatycznie przełączaj telewizor na wejście HDMI używane przez dekoder.
Warunkiem prawidłowego działania tej funkcji jest jej włączenie jej w SETUP (Ustawienia > Opcje Telewizora) oraz w telewizorze, który musi zapewniać obsługę HDMI CEC (sprawdź instrukcję obsługi telewizora).

U mnie w Opcjach Telewizora jest tylko Rodzaj telewizora (16/9) i Zmiana formatu.

Telewizor 3D LG 47LM760S posiada funkcję SimpLink.

Druga sprawa.

Po podłączeniu dysku zewn. 2.5" 1TB Seagate z USB 3.0, partycje sformatowane w NTSF odtwarzają się tylko pliki mkv 720p lub 1080p o małej wielkości (seriale do 2GB).

Pliki o wielkości 7-8 GB i większe są widoczne, ale po uruchomieniu wyskakuje błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kabel USB typu Y jak w linku: http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/09/usby.jpg

jeżeli nie masz na stałe wmontowanego w obudowę wyjścia USB taki kabelek może pomóc

USB 2.0 ma niewielkie możliwości zasilania urządzeń (maks. 500 mA przy 5 V, czyli 2,5 W). Kupując nawet 2,5″ nośnik musimy się liczyć zazwyczaj ze stratą 2 portów (kable USB typu Y) właśnie z powodu niskiej wydajności prądowej starszej wersji magistrali szeregowej. Powyższe niedogodności eliminuje zdobywający coraz większą popularność USB 3.0.

Dokładnie tak jak piszesz. Tyle według normy powinno być na wyjściu USB2 (5V / 500mA), Ale NC ma pewnie gdzieś normy. Jak podłączę telefon pod gniazdo USB2 w nbox HDTV recorder to przy obciążeniu 300mA napięcie spada do 4.16V. Kiedyś miałem problemy z ładowarkami i zrobiłem sobie mały przyrząd pośredni, który wpinam do gniada USB a urządzenia do gniazda w przyrządzie. I widzę, jakie jest napięcie i pobierany prąd.

Więc nie dziwcie się, że dyski na USB bez własnego zasilania nie chcą pracować z tym tunerem.

Jeszcze dodam że 4,5V pojawia się na USB dopiero jak obciążenie spadnie do 150mA.

Edytowane przez Polikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Dodali ten Media Player i w moim przypadku o kant czterech liter można go obić. Wole filmy i fotki oglądać z laptopa podłączonego do TV. A to, dlatego że nie ma żadnej informacji, jakie pliki video są obsługiwane i bawić się w tworzenie specjalnych plików tylko po to, aby obejrzeć to na tunerze? Bez sensu. Prawie żadne moje filmy w MP4 nie działają na tym ustrojstwie, słychać tylko dźwięk, a po obrazie ślad zaginą. A oglądanie fotek na tym ustrojstwie to koszmar. Ta strzałeczka kręcąca się na samym środku ekranu przy każdej zmianie fotki do szału może człowieka doprowadzić. Tą strzałkę wymyślił chyba ktoś, kogo niedawno wypuścili z psychiatryka.

Temu, co projektował wygląd MP proponuję, aby powiększyć tą strzałkę i zmienić jej kolor na bardziej rzucający się w oczy, bardziej pastelowy. Będzie poprawnie politycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...