Skocz do zawartości
TOmeKK

Sony KDL-40W2000 , 46W2000

Rekomendowane odpowiedzi

a czy Sony 40w2000 bedzie najlepsze w tej kategorji cenowej do x360 i cyfry+? bo rozumiem po odp że seria W jest lepsza od V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak do syfry(krzyżyk na droge)+ ale myśle że do xboxa360 to porządny tv i jak w moim przypadku do nki najlepszy (bo czytalem ze lepiej enka na nim grala od xd1 i serri x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja gazet nie czytam
Dla mnie obiektywne sa TYLKO testy uzytkownika który posiada dany model przynajmniej meisiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='26868' date='06.12.2006, 07:19 ']
Ja gazet nie czytam
Dla mnie obiektywne sa TYLKO testy uzytkownika który posiada dany model przynajmniej meisiąc.
[/quote]

Oki to kolega powyzej o ile sie nie myle pichci test W 40-ki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Kupiłem sobie 40W2000 i mam dwa male pytania. Na początek chciałbym jednak skupić się na jednym, bardzo istotnym, które mnie najbardziej dręczy:
Patrząc na obraz statyczny widoczny jest problem z jasnością. Prawa część monitora jest jaśniejsza od lewej. Np. teraz pisząc ten post tuż pod logiem a nad oknem edycyjnym jest białe tło, które gdy działa czujnik światła (specjalnie mowa o tym trybie, wtedy widać ten efekt najlepiej) jest takie, hmm.. przyszarawe a im bliżej prawej strony (zaczyna się ok. 10cm od ramki) robi się biały.. Jest to zleksza denerwujące..
Efekt widać również gdy wybierze się wejście pod które nie jest pod nic podpięte(czarny obraz z prawej jest jaśniejszy).
Czy to normalne? Czy da sie z tym coś zrobic? Reklamacja albo jakieś ustawienia? Czy mam z tym po prostu żyć? :(

Kolejne pytania:
Jeżeli podepne DVD pod amplituner, ktory przerobi sygnal na 575p to czy bedzie on lepszy od tego bezposrednio podpietego pod TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad 1

model W ma kiepską matrycę - pisałem o tym ale zostałem wysmiany. Cóż...

ad 2

Nie - scallingiem w dalszym ciagu bedzie zajmowac sie telewizor. Dvd zrobi tylko deinterlacing. Do tego TV musi byc solidny player - nie tylko z deinterlacerem ale i porzadnym scalerem (minimum Denon 2930)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie skusze na Sony 40W2000 :) miałem brać wczesniej sharpa 37GE1E, ale duzo osob narzeka na zbyt głośne chodzenie wiatraka :) kilka razy juz pisałem na forach z pytanie jaki lcd bądz plazma do 9000zl zakupić przy x360 i cyfra+, ale każdy w sumie podawał inny model i mętlik sie robi coraz większy w mojej głowie :( mam nadzieje ze to bedzie dobry wybór przy zakupie serri W. Jesli jednak sie troche myle to prosił bym o doradzenie jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie tak nie podniecał. W poscie obok uzytkownik (tygrysek) raczej nie chwali obrazu z "W" ...

To tyle w temacie...

No ale nie moja kasa - nie mój problem...
Z dwojga złego (jesli priorytetem jest cyfra) wolałbym postokroć plazmę pioneera 427 lub dołozyć i kupic X (jesli podstawa jest X360) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ja bym sie tak nie podniecał. W poscie obok uzytkownik (tygrysek) raczej nie chwali obrazu z "W" ...]

I tak rodzą się plotki . O ile czytałem tego posta to użytkownik zwrócił uwagę na problem niejednakowego podświetlenia matrycy przy jednolitym tle . Należałoby zadać pytanie czy pisząc o tym problemie siedział idealnie centralnie, czy bardziej z prawej strony ekranu a wówczas kąt w stosunku do prawej i lewej strony ekranu jest różny.
Sam jestem użytkownikiem tego tv i oglądając gwiezdne wojny z cyfry + byłem zaskoczony jakością obrazu w ciemnych scenach, a jest ich tam dużo i w ogóle jakością obrazu dorównującą dobremu dvd. Poziom czerni jest rewelacyjny.
Mam ten telewizor od dwóch tygodni i problemem jest to, że siedzę ok 2m od ekranu. Gdy program jest dobrej jakości obraz jest świetny. Gdy puszczają nędznej jakości przekaz wychodzą wszystkie niedoróbki sd.
Ale czy za to winić telewizor. Wiadomo że obraz sd rozciągnięty do 40 cali nie może być idealny bo niebyło by sensu wprowadzać hd.
Ocena tv w supermarketach jest chora . Sygnał tam podawany jest częstokroć zakłócony i w różnym stopniu na różnych gniazdach. Częstokroć na kiepskich kanałach cyfry + np. discowery obraz jest gorszy niż z marnej jakości anteny dachowej na polsacie i II programie.
Będąc w MM przy wyłączonym sygnale zauważyłem że 40' Tosziba, jeden z nowszych modeli bodajże 58 lcd ma po całym ekranie nieregularne białoszare plamy , w 40' sharpie xd1 biegnący szybko napis na dole ekranu co prawda nie smużył a przesuwał sie skokowo, czy z tego powodu powinienem wypisywać posty że tosziby i sharpy xd1 to be.
Telewizor służy do oglądania a nie do wyszukiwania z lupą jakichkolwiek niuansów. Wiadomym jest i tu się nie oszukujmy, że przy tak szalonym tempie wprowadzania nowych modeli nie ma możliwości dokładnego dopracowania nowości i w każdym znajdziemy jakiejś skazy.
Spodobała mi się odpowiedż na angielskim forum, gdy ktoś rozpisywał się co zrobić bo znalazł jednego martwego pixela w 40' matrycy - odpowiedź " proponuje odsunąć się pół metra od ekranu i problem zniknie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA tez o tym pisałem i to po długim testowaniu i chyba tez probowanoi tego nie zauwazyc. Niestety to rownie nieudany model jak oczekiwany F71 Samsunga. Dzisiaj w MM w Warszawie stał obok siebie 46W2000 i 46V2500 i roznica w obrazie byla gigantyczna na korzysc o 4 tys tanszego V2500 (Oczywiscie ten ostani nie jest full HD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są opisane już zagranicą wady podświetlenia matrycy, u nas było za mało użytkowników jeszcze i nikt nie chciał wierzyć. Tylko zapatrzenie we wspaniałe artykuły w What-Hifi etc. i wysoki kontrast.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie mam :P ALE ZA TO JAK WYCIERALEM TV TO ZOBACZYŁEM 1 MARTWY PIXEL!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec ja tez to mialem zaraz po zakupie. Myslalem, ze cos jest nie tak, ale po tygodniu zniknelo:) Moze u Ciebie tez wkrotce zniknie:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje :P ps. NAPRAWDE DOBRA CZERŃ
ps2.nie mam problemu takiego jak tigerek przynajmniej nie zobaczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiałem nad plazma pioneer 427, ale nie wyswietla chyba 1080i, a do x360 by sie przydalo. na sony 40x2000 mnie niestac :( niecałe 10000zl to juz jest max na jaki mogłem sie szarpnac. W poscie innym rzeczywiscie widze ze ludzie maja jakis problem z W2000 :D sam juz niewiem co mam robic z tym zakupem tvka.Chyba niema takiego modelu do 9000zl co wszyscy by go polecali. dziekuje za wyczerpujące odp i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pitbullo' post='27142' date='07.12.2006, 02:28 ']
Też sie zastanawiałem nad plazma pioneer 427, ale nie wyswietla chyba 1080i, a do x360 by sie przydalo. na sony 40x2000 mnie niestac :( niecałe 10000zl to juz jest max na jaki mogłem sie szarpnac. W poscie innym rzeczywiscie widze ze ludzie maja jakis problem z W2000 :D sam juz niewiem co mam robic z tym zakupem tvka.Chyba niema takiego modelu do 9000zl co wszyscy by go polecali. dziekuje za wyczerpujące odp i pozdrawiam wszystkich
[/quote]
[size=4][color="#3366FF"]40V2500[/color][/size] koniecznie
Zapomnij ze istnieje 40W2000, szkoda przeplacac. Chyba ze czekasz na 40X2500 albo jego odpowiednika tak jak ja. :blink:
Mam 40V2500 od jakiegos czasu i nie nazekam jak narazie.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Wiec ja tez to mialem zaraz po zakupie. Myslalem, ze cos jest nie tak, ale po tygodniu zniknelo:) Moze u Ciebie tez wkrotce zniknie:)[/quote]

Miales martwy pixel czy tak jak ja problem z rownomiernym podswietlaniem?

Czern jest bardzo dobra, w ogole wszystko w tym telewizorku jest super i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedyny mankament to wlasnie to podswietlenie, szkoda, ze nie da sie tego jakos skorygowac :D Chyba pozostaje mi udawac, ze tego nie widze... Na szczescie gdy ogladam obraz ruchomy - film czy jakis program to tego nie widac..


Pozdrawiam,
Tigerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LCD SONY actualnie sa produkowane w dwoch miejscach w europie.
Barcelona (czasami obok tej fabryki przejezdzam) :lol: i od niedawna Trnava na Slowacji.
Niewiem skad bym wolal aby moj LCD wyszedl, mam Made in Spain ale jak znam Hiszpanow to wcale by mnie nie zdziwilo jak by wsadzili jakis inny panel w czasie produkcji jak by zabraklo tych lepszych. :lol: Ktos powie "normy" sa normami. Ha ha ha, program UWAGA by sie przydal w Hiszpani to byscie zobaczyli jakie wala walki.
Wszystko co kupie zawsze rozkrecam i zagladam do srodka, jak mi sie bedzie chcialo zobaczymy co wsadzili do mojego 40V2500. :lol:
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi - czy warto w ramach gwarancji wzywać serwis żeby rzucili okiem na mój problem? Czy raczej nie, bo i tak nic nie zrobią ani nie wymienią na inny model?


Pozdrawiam,
Tigerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To byl problem z podswietleniem. Na poczatku jak odpalilem TV troszke sie przestraszylem, ze jest uszkodzony. Minelo troche czasu (nie pamietam dokladnie,ale nie wiecej niz tydzien) i juz jest wszystko OK:) Z tym serwisem zaczekaj jeszcze kilka dni bo moze okaze sie, ze bedziesz mial tak jak w moim przypadku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tigerek' post='27162' date='07.12.2006, 09:43 ']
Miales martwy pixel czy tak jak ja problem z rownomiernym podswietlaniem?

[/quote]
mialem martwy pixel w środe kolo 22.30 go zobaczyłem a dzisiaj o 13.00 już go nie bylo :(
nie mam problemu z podświetleniem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='27423' date='07.12.2006, 23:43 ']
mialem martwy pixel w środe kolo 22.30 go zobaczyłem a dzisiaj o 13.00 już go nie bylo :D
nie mam problemu z podświetleniem !!!
[/quote]

to nie był martwy piksel to Ci mucha nas.... :(


pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mariupa' post='27147' date='07.12.2006, 07:39 ']
Chyba ze czekasz na 40X2500 albo jego odpowiednika tak jak ja. :)
[/quote]


A wiadomo kiedy bedzie....?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś było, potem tego nie ma...
Może i mi też tak to nierównomierne podświetlenie magicznie zniknie? Choć znając moje szczęście :/
Poczekam jeszcze trochę z tym serwisem.. Jutro będzie tydzień od kiedy mam telewizor..



Pozdrawiam,
Tigerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='27436' date='08.12.2006, 00:37 ']
to nie był martwy piksel to Ci mucha nas.... :(
pozdr. dawmac
[/quote]
fajna mucha robi kupe idealne wielkości piksela i to takie że sie zzterzeć nie da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...