Skocz do zawartości
TOmeKK

Sony KDL-40W2000 , 46W2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zamowiłem dzis jednak 40v2500 i mam nadzieje ze to bedzie dobry zakup. po dlugim szukaniu wreszcie bede mial tv :D Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc mój pasek nie znika... Czekam i czekam i nic... Dzwoniłem do serwisu i okazało się, że jednak trzeba wysłać TV kurierem(DHL) i go naprawiają na miejscu. Nie za bardzo jednak wiem jak można naprawić nierówno świecącą matrycę? Wręcz nie widzi mi się takie coś..
Śmieszny efekt - tak jakby prawa strona na długość pilota miała włączony czujnik światła, świeciła jaśniej a gdy włączę czujnik światła to jest jeszcze jaśniejsza w stosunku do reszty :rolleyes:

Co robić?


Pozdrawiam,
Tigerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Ma ktos to cacko czy nie :) Po nieudanej przygodzie z Sharpem 37GE1E i braku checi na podobne przezycia z XD1 postanowilem kupic 40W2000. Przeczytalem 208 stron angielskiego AV forum i poza problemami z backlight bleeding wyglada na to, ze jest to TV idealny :lol: Podobno pomimo tego, ze wg specyfikacji Sony wejscie VGA wyswietla max 1360x768 to X360 ( i PC po zastosowaniu paru sztuczek ) po VGA wyswietla na nim pelne 1080p ;)
Czern, kolory, jakosc HD i SD podobno rewelacyjna.
Moze ktos sie pochwali? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tigerek' post='30151' date='19.12.2006, 14:58 ']Tak, więc mój pasek nie znika... Czekam i czekam i nic... Dzwoniłem do serwisu i okazało się, że jednak trzeba wysłać TV kurierem(DHL) i go naprawiają na miejscu. Nie za bardzo jednak wiem jak można naprawić nierówno świecącą matrycę? Wręcz nie widzi mi się takie coś..
Śmieszny efekt - tak jakby prawa strona na długość pilota miała włączony czujnik światła, świeciła jaśniej a gdy włączę czujnik światła to jest jeszcze jaśniejsza w stosunku do reszty :blink:

Co robić?
Pozdrawiam,
Tigerek[/quote]
Tylko i wylacznie wymiana, jest to ewidentna wina panelu, spora czesc TV z tej serii jest nia bardziej lub mniej dotknieta. Daj znac czy udalo Ci sie cos wywalczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BADZIO DOBRY TELE-WIZOR :blink: jestem zadowlony po 2 miesiacach nie zauwazylem zadnych wad w podswietleniu jestem bardzo zadowolony z jakosci programow SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='34164' date='10.01.2007, 22:49 ']BADZIO DOBRY TELE-WIZOR ;) jestem zadowlony po 2 miesiacach nie zauwazylem zadnych wad w podswietleniu jestem bardzo zadowolony z jakosci programow SD[/quote]
Masz moze go podpietego pod X360? Albo DVD? Jesli tak to pisz jakie, jaki obraz, jak podlaczone. Potrzebuje informacji :blink: Wiecej informacji :)

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony KDL-40W2000
czy działa prawidłowo po HDMI z n-ką Edytowane przez sfinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sfinx' post='35509' date='19.01.2007, 13:04 ']Sony KDL-40W2000
czy działa prawidłowo po HDMI z n-ką[/quote]
Przylaczam sie do pytania.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomekfff napisal:
"Podobno pomimo tego, ze wg specyfikacji Sony wejscie VGA wyswietla max 1360x768 to X360 ( i PC po zastosowaniu paru sztuczek ) po VGA wyswietla na nim pelne 1080p?"

Mozesz zdradzic-opisac te "pare sztuczek" ?
Pozdrawiam Edytowane przez zenio_50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam xboxa 360 ale dvd podpiete pod euro mam i nie jest zle o ile plyta jest dvd a nie vcd :) pod nka dziala bardzo prawidlowo tylko widac czasem jak pewien oddcien niebieskiego sie z czyms gryzl i na hama w tle widac pixele ktore dziela sie na 2 odcienie niebieskiego a pozatym to tylko przerywanie dzwieku co kilkadziesiat minut,a co do tych co maja problem z podswietleniem moze nawalic pewien system dzieki ktoremu jak np na dworze jest ciemno i gasimy lampe matryca po chwili sama sie przyciemnia :D czyli: ma byc ciemno bedzie ciemno bedzie swiatlo matryca jasniejsza sie robi :D. nka podpieta pod hdmi u mnie inaczej nawet nie sprawdzalem, podpinalem kompa ale na chwile i wtedy nawet nie zrobilem wiekszej rozdzielcszosci tylko 1360x768 a i tak nie bylo zle od tego czasu nie mam chwili zeby podlaczyc i zobaczyc z wieksza rozdzielczoscia mam co robic i to na razie tyle ogladam glownie kanaly SD ktore sa nie najgorsze nawet dosc dobre jakosciowo ale HD tez milo wyglada :) nie sprawdzalem jak wyglada 1080p !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zenio_50' post='35822' date='21.01.2007, 15:22 ']tomekfff napisal:
"Podobno pomimo tego, ze wg specyfikacji Sony wejscie VGA wyswietla max 1360x768 to X360 ( i PC po zastosowaniu paru sztuczek ) po VGA wyswietla na nim pelne 1080p?"

Mozesz zdradzic-opisac te "pare sztuczek" ?
Pozdrawiam[/quote]
Nie mam ostatnio za duzo czasu wiec nie podejme sie tego :( Dotyczy to tylko i wylacznie podlaczenia PC. Jesli znasz angielski to przeczytaj sobie thread o 40/46W2000 na AV Forums. Co do Xboxa poprostu podpinasz kablem pod VGA, telewizor wyswietla info, ze nie obsluguje takiej rozdzialki. Kilka razy musisz wcisnac "menu" (nie jestem pewien na 100% bo TV jeszcze nie posiadam). I komunikat znika. Opinie sa rozne, ale jeden gosc robil testy i wychodzi na to, ze jedna obsluguje pelne 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomekfff' post='35511' date='19.01.2007, 14:12 ']Przylaczam sie do pytania.

Pozdrowienia
Tomek[/quote]
Witam przeczytałem wszystkie posty w temacie x czy w ja zdecydowałem sie na kupno 46 w bo 46 x zbyt drogi
kupiony10 styczeń z myślą o jeszcze lepszym odbiorze cyfry + i oto moje spostrzeżenia
Kupiłem nowiutkiego Sony LCD BRAVIA KDL 46" z serii W ful HD za niecałe13000zł z firmy
Otomedia.pl Warszawa i do kompletu dokupiłem z firmy [url="http://www.profan.com.pl/index.php"]http://www.profan.com.pl/index.php[/url]
Tuner Topfield TF7700 HSCI odbiornik cyfrowy programów wysokiej (HDTV)
do całości dokupiłem moduł dostępu z cyfry
I co się okazało po podłączeniu tego sprzętu Niestety wielkie rozczarowanie
na wszystkich kanałach kodowanych przez canal + obraz jest nie wyrażny pojawia sie smużenie
niewyrazne kontury brak ostrosci i.t.d.
Co jest przyczyną tego zjawiska dodzwoniłem się do canal+ i tam mi powiedziano o wymianie karty na nową
Nie jestem pewny czy mają racje
Być może jest to wina telewizora lub dekodera ale nie do końca bo inne kanały nie kodowane idą bez zarzutu
są czyste
Żeby wykluczyć tuner podłączyłem inny tuner C+na samą kartę bez modułu i zjawisko smużenia jest nadal
zastanawiam się nad wymianą conwertera na nowy
P.S. Luxs HDbardzo ładny obraz C+ HD 720P znośny bez smużenia. Zastanawia mnie dlaczego inni użytkownicy
wogóle nie przejmują się tym tematem dla mnie jest to klęska wydania kupy pieniędzy za coś co powinno być najlepsze więc jeżeli się zastanawiasz co kupić to poczytaj najpierw o tym temacie .Ja najchętniej bym oddał ten telewizor z powrotem bo jest w polsce jeszcze za wcześnie na taką technologie i kupł bym jakiś tańszy gdzie smużenie nie jest widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='d.tadek' post='38078' date='07.02.2007, 02:49 ']Witam przeczytałem wszystkie posty w temacie x czy w ja zdecydowałem sie na kupno 46 w bo 46 x zbyt drogi
kupiony10 styczeń z myślą o jeszcze lepszym odbiorze cyfry + i oto moje spostrzeżenia
Kupiłem nowiutkiego Sony LCD BRAVIA KDL 46" z serii W ful HD za niecałe13000zł z firmy
Otomedia.pl Warszawa i do kompletu dokupiłem z firmy [url="http://www.profan.com.pl/index.php"]http://www.profan.com.pl/index.php[/url]
Tuner Topfield TF7700 HSCI odbiornik cyfrowy programów wysokiej (HDTV)
do całości dokupiłem moduł dostępu z cyfry
I co się okazało po podłączeniu tego sprzętu Niestety wielkie rozczarowanie
na wszystkich kanałach kodowanych przez canal + obraz jest nie wyrażny pojawia sie smużenie
niewyrazne kontury brak ostrosci i.t.d.
Co jest przyczyną tego zjawiska dodzwoniłem się do canal+ i tam mi powiedziano o wymianie karty na nową
Nie jestem pewny czy mają racje
Być może jest to wina telewizora lub dekodera ale nie do końca bo inne kanały nie kodowane idą bez zarzutu
są czyste
Żeby wykluczyć tuner podłączyłem inny tuner C+na samą kartę bez modułu i zjawisko smużenia jest nadal
zastanawiam się nad wymianą conwertera na nowy
P.S. Luxs HDbardzo ładny obraz C+ HD 720P znośny bez smużenia. Zastanawia mnie dlaczego inni użytkownicy
wogóle nie przejmują się tym tematem dla mnie jest to klęska wydania kupy pieniędzy za coś co powinno być najlepsze więc jeżeli się zastanawiasz co kupić to poczytaj najpierw o tym temacie .Ja najchętniej bym oddał ten telewizor z powrotem bo jest w polsce jeszcze za wcześnie na taką technologie i kupł bym jakiś tańszy gdzie smużenie nie jest widoczne[/quote]
Moim zdaniem kupno LCD Full HD , by ogladac C+ jest kompletnym nieporozumieniem ....... :)
By zobaczyc na co stac Twoj TV musialbys go podlaczyc do odtwarzacza HD DVD lub BR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='40969' date='05.03.2007, 22:23 ']kto wie ile te tv maja hz??[/quote]

Standardowo 50-60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zenio_50' post='35822' date='21.01.2007, 16:22 ']tomekfff napisal:
"Podobno pomimo tego, ze wg specyfikacji Sony wejscie VGA wyswietla max 1360x768 to X360 ( i PC po zastosowaniu paru sztuczek ) po VGA wyswietla na nim pelne 1080p?"

Mozesz zdradzic-opisac te "pare sztuczek" ?
Pozdrawiam[/quote]

Sztuczka polega na tym ze nie kazda karta graficzna potrafi z biegu wyswietlic obraz w formacie, który bylby do przyjecia dla SONY x2000 i w2000. Np. mojej karty WinFast A400 THD GForce 6800 nie bylem w stanie zmusic do wyswietlenia 1080p ani poprzez zlacze VGA ani HDMI. Co ciekawe dzialaja wszystkie pozostale tryby, wlacznie z 1600x1200 ;-)

Sadze ze problem polega na tym, iz karta musi byc zgodna ze standardem HDTV (chodzi tu najprawdopodobniej o zgodnosc ze protokolem HDCP - zabezpieczenie kopiowania danych). Ale o dziwo jest maly trick, który polega na zastosowaniu programu [b]PowerStrip[/b]. Dzieki niemu niektóre karty zaczynaja poprawnie dzialac w rozdzielczosci 1080p.

Ja jak napisalem nie bylem w stanie uzyskac obrazu 1080p ani poprzez kabel VGA ani poprzez kabel DVI-HDMI.
Dopiero po uruchomieniu programu [b]PowerStrip[/b] zaskoczyl obraz full HD, ale tylko porzez zlacze HDMI. Dziala zarówno 1080p jak i 1080i. A obraz piekny .. i ostry jak zyleta. Edytowane przez -=PFR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sfinx' post='35509' date='19.01.2007, 12:04 ']Sony KDL-40W2000
czy działa prawidłowo po HDMI z n-ką[/quote]


Obraz SD dobry . HD super . Jest tylko problem z głosem, co jakiś czas zanika na kilka sekund.


Zyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

właśnie się zastanawiam na kupnem Sony Bravia KDL 40W2000 gdyż staniały do przyzwoitych dla mnie kosztów. Jednak czytam posty wyżej i zaczynam się wachać (jednak pojawiają się w nim problemy)
Główne przeznaczenie tego tivika to konsola PS3 (full hd obowiązkowo) dvd i blue-ray. Zwykła tv mnie raczej nie obchodzi.

Testował ktoś może ten model z ps3 podłączonym przez hdmi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak wkoncu? Dobry jest czy zly? Bo waham sie nad jego kupnem(kdl 40W2000)...interesuje mnie rowniez sony kdl 40W3000 i samsung M87? Ktory wybrac? Najbardziej to chodzi mi o mecze pilkarskie xD aaa i jakby ktos mogl podac jakis dobry zestaw kina domowego do tych tv (tak do 2-2,5 tys kino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piop' post='67501' date='11.11.2007, 23:06 ']No to jak wkoncu? Dobry jest czy zly? Bo waham sie nad jego kupnem(kdl 40W2000)...interesuje mnie rowniez sony kdl 40W3000 i samsung M87? Ktory wybrac? Najbardziej to chodzi mi o mecze pilkarskie xD aaa i jakby ktos mogl podac jakis dobry zestaw kina domowego do tych tv (tak do 2-2,5 tys kino)[/quote]
Witam!pisze do ciebie juz moze za pozno ale lepiej pozno niz wcale:)powiem krotko i na temat!miałem to w pracy!i ten sony W2000 tez mi sie podobał ale na szybkich scenach SMUŻY EKRAN jedna osoba na tym forum juz to pisała i ma racje , jak to zobaczylem to mi mineła ochota na ten telewizor....a tobie przeciesz zalezy na oglądaniu sportu jak pisalem czyli juz wiesz o co chodzi mi:)w szybkich obiektach ten telewizor nie wyrabia!Natomiast W3000 z tego co czytalem i troche go widzialem to tez niewarto go brac uwazam!Bo co on takiego ma?10-bit panel tylko ,ekran to juz nie smuzy mam nadzieje:)sprawdzalem to w najtanszej serji T3500 jest ok..:( wiec został tylko samsung LE4087...moj ulubieniec jest rewelacyjny naprawde!!nazekaja na matryce ze jest odblaskowa ale to naprawde nieprzeszkadza ona własnie jest odpowiedzialna za kontrast i głebie kolorow i za tą czern , czern jest super , naprawde .Acha najwazniejsza zecz dla ciebie Samsung posiada system MOVIE PLUS odpowiedzialny jest za szybko poruszajacy sie obraz na ekranie mysle ze to jest to czego szukasz!!Przedstawiciel SAMSUNGA powiedzial mi ze ta technologia jest praktycznie jak 100HZ konkurencja nie ma takiego rozwiazania z tego co wiem jest tylko 100HZ a to jest drogi sprzet.Bierz SAMSUNGA no i ten rewelacyjny kontrast 15000 tys .cudo!!zapewnie juz kupiles telewizor , ale ta moja skromna opinia przyda sie moze innym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...