Skocz do zawartości
TOmeKK

Sony KDL-40W2000 , 46W2000

Rekomendowane odpowiedzi

porownanie TV na stronie producenta

[url="http://www.sony.pl/product/CompareProducts.action?site=odw_pl_PL&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.action%3Fsectiontype%3DProduct%26site%3Dodw_pl_PL%26modelName%3DKDL-40W2000&models=KDL-40X2000&models=KDL-40W2000"]http://www.sony.pl/product/CompareProducts...els=KDL-40W2000[/url]

KDL-40W2000 jest sporo "brak danych" w parametrach technicznych
np:

Funkcja „obraz i obraz” (PAP) KDL-40X2000 TAK (1 tuner) // KDL-40W2000 Brak danych


[b]uki-x [/b] czy mozesz coś potwierdzić z praktyki ogladania tego TV Edytowane przez sfinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja npaisze to co pisałem juz w kilku postach porownywałem W i X w trzech roznych sklepach na trzech roznych zrodlach i W nie moze nawet sie zblizyc do X widac to dramatycznie w sygnale SD lub gorszej jakosci. Obraz n W w takim przypadku jest nie do ogladania. Zgadzam sie ze smuzy aczkolwiek mniej niz Samsung F. Ponadto ma zdecydowanie mniej ostry obraz niz X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam za podpowiedzi! Już wiem, że muszę kupić 40X2000!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak... z 40W jestem baaardzo zadowolony. To wcale nie jest prawda ze obraz jest zly lub gorszy od X jak sie oglada telewizje! Jakos ogladam telewizje ze zwyklej kablowki i obraz jest naprawde dobry jak nie bardzo dobry. Wcale nie zgadzam sie z tym co pisze kolega dwa pietra wyzej. Nie ma PiP'u jest tylko funkcja zamrazania obrazu. Fakt smugi widac ale to nie przeszkadza.Mam podpietego kompa i jest wypas. Ogladalem probki HD rozwala galki. Zwykle DVD dobrze sobie daje rade. Nie ma kwadratow przy ogladaniu zwyklych kanalow. Nie bez podstaw dostal ten tv 5 gwiazdek w ocenie Brytyjskiego magazynu. Mysle ze kolega sie baaardzo myli twierdzac ze W to lipa. Lepiej niech sie zabierze za czytanie instrukcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej UKIX nie twierdze ze to zly tv ale ze zaledwie przecietny. Nie twierdze tez ze obrazu z kablowki nie da sie ogladac ale zaloze sie ze nie podlaczylas do swojej kablowki W i X i nie porownales obu jednoczesnie. Tylko takie porownania maja sens.
Wiesz ja tez kiedys uwazalem ze poprzednie kolumny ktore mialem graja miodzio dopoki nie przynioslem do domu ich nastepcow i nie odsluchalem porownawczo na moim sprzecie. No i co???? No i Szok :blink:))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='23101' date='19.11.2006, 17:20 ']
A ja npaisze to co pisałem juz w kilku postach porownywałem W i X w trzech roznych sklepach na trzech roznych zrodlach i W nie moze nawet sie zblizyc do X widac to dramatycznie w sygnale SD lub gorszej jakosci. Obraz n W w takim przypadku jest nie do ogladania. Zgadzam sie ze smuzy aczkolwiek mniej niz Samsung F. Ponadto ma zdecydowanie mniej ostry obraz niz X.
[/quote]

Nie wiem jak byly podlaczone te tv które porównywales i czy sprawdziles jak byly ustawione.
W lodzkim MM stoi cala sciana roznych TV -wszystkie podpięte do n po compnencie.
ZDECYDOWANIE najlepiej swieci 46w2000.Obok stoi 46xd1 i gra gorzej.O dziwo panowie dali mi piloty od tych tv i w zaden sposób nie udalo mi sie zmusic Sharpa do jakosci sony...
Dodam że Sharp byl moim faworytem i musze jeszcze go porownac z sonką ale podlaczonego przez hdmi-podejrzewam bowiem ze analogowe wejscia nie sa w nim najlepsze. :(

Porównywanie tak zaawansowanych paneli z wejscia antenowego imho ma sens maly - przeciez kupujemy go dla HD a tv w sd masz mozliwosc puscić przez n kę a tutaj 40/46W sobie radzi a w kanalach HD naprawde wymiata.

Edytowane przez wvr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście panele byly totalnie rozkrecone dlatego z drugim czlowiekiem zreszta kompletnie mi obcym (ot poprostu razem ogladalismy sprzet) ustawilismy W i X na te same parametry obrazu starajac sie poprostu ustawic je na poziom neutralnyna każdym parametrze. Oba byly podlaczone w tym przypadku pod rozdzielacz sygnałowy i w obu przypadkach mozna uznac ze byl to slaby sygnał ale X eweidentnie i nie pozostawiajac watpliwosci wygrał porownanie. Roznice byly na tyle znaczace ze nie pozostawiały jakichkolwiek watpliwosci. Pisze to co widzialem. Aha widzialem tez oba tv podlaczone pod N wyjsciem HDMi i Component Discovery HD i tutaj różnica nie była tak znaczaca jak przy słabym sygnale ale obraz na X byl bardziej ostry. Roznicy w czerni nie zauwazylem a w kolorach byla bardzo subiektywna na korzysc X ale tutaj nie kruszyłbym kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MJASINSK tak naprawde to chyba Ciebie nie rozumiem:) Tak sie zastanawiam czy Ty w ogole widziales wszystkie opcje jakie posiada 40W i co z niego mozna wycisnac przy ustawieniach zwyklej TV. Mialem okazje porownywac X i W na tej samej kablowce i jakos W mi lepiej wypadl. Fakt ze jak na poczatku zobaczylem obraz przy fabrycznych ustawieniach to sie przestraszylem, ale troche posiedzialem przy tym i udalo mi sie uzyskac bardzo dobry obraz ktorym jestem do tej pory zaskoczony i powiem wiecej zrezygnowalem z kupna eNki. Nie pisze tego bo mam ten model i chce go bronic.Po prostu wydaje mi sie ze sie nie zaglebiles we wszystkie funkcje tego tv.

PS: smug w ogole nie ma przy filmach w HD:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Jeszcze raz podkreslam ze nie twierdze ze jest to zly tv. Poprostu na podstawie testow stwierdzilem ze jest gorszy od X. Faktycznie ustawien jest duzo i mozna wiele zrobic z obrazem ale nawet po podkreceniu roznorakim (bo to tez robilismy) ustepował jakościa X.
Ktos tutaj pisal o testach w gazetach. Generalnie wiekszosc to nieporozumienie. Te same tv w testach brytyjskich dostaja nagrody a w niemieckich zajmuja ostatnie miejsca. Faktycznie trzeba sie opierac na wlasnych spostrzezeniach. Aha wczoraj przypadkowo wdałem sie w dyskusje w Arkadii z hostessa promujaca Sony i telewizory serii W (musze porzyznac ze byla zorientowana w temacie co mile zaskoczylo) i ona tez przyznala ze klienci zdecydowanie preferuja X. Inna sprawa jest ze w momencie gdy promuje sie jakis model nie mozna prezentowac go na sygnale SD bo to skutecznie odstrasza i osoby nie znajace sie na rzeczy poprostu odchodza z niesmakiem co bylo widac w przypadku tego tv.

A tak podsumowując UKI-X jeżeli jesteś zadowolony z zakupu i użytkowania to to jest tak naprawde najważniejsze. Rózne osoby mają różne preferencje i oczekiwania a tym samym podejscie do testowanego sprzętu. Ja na przykład jestem fanem Toshiby i stajac przed wyborem tv teraz ktory chce kupic mocno walcze zeby nie wybrac Toshiby mimo ze ma pare minusów na korzysc X czy XD1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='uki-x' post='23124' date='19.11.2006, 20:16 ']
smugi widac ale to nie przeszkadza
[/quote]

rozwalające stwierdzenie...

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to pomoze niezdecydowanym:

[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49285565,00.htm"]test KDL-40W2000[/url]

Najnowszy tescior, nota 9.3 i trzy punkty:
- doskonala czern (lepiej niz dobra plazemka)
- doskonale kolory (lepiej niz dobra plazemka)
- najlepszy panel LCD jaki mieli w testach (a sprzetu mieli sporo i to czesto topowego)

Slowem - W jest oki, a gdyby cena spadla do 9k to bedzie walil po pysku cala konkurecjne (bo Sharpownik 42 jest low-level, Toshiby nie maja takiej barwy a reszta... moze oprocz M71 sie nie liczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś widziałem w necie cene 9280zł .
Już znalazłem [url="http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=Sony_KDL-40W2000&produkt=16480&last=sklep&kategoria=118&start=2&order=p&dir=a&f=-1&pF=2719.00&pT=14699.00"]Tutaj[/url] Edytowane przez robert5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KDL-40W2000 ZAMÓWIONY bedzie w poniedziałek :) opisze jak tylko przetestuje :)

połączenie bedzie następujące SONY KDL-40W2000 - KABEL Profigold PGV 1002 - nbox HDTV recorder =D
mam jakieś badziwiaste dvd z magnetovidem (i tak nie używam ale mam kilka lat i pełno kaset vhs :() ale niebęde go podłączać skoro na nce mam różne rodzaje stacji :)

Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='26028' date='02.12.2006, 14:15 ']
KDL-40W2000 ZAMÓWIONY bedzie w poniedziałek :( opisze jak tylko przetestuje :)
[/quote]
Niecierpliwie czekam na relację bo sam też mam zamiar go zakupuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musicie poczekać jeszcze co najmniej do wtorku wieczorem bo mam napiety plan zajęć a chce go dobrze przetestować i porobić kilka zdjęć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak wtemacie czyli ktory byscie wybrali model Sony. Czy oplaca sie doplacic 1000zl i miec full hd w przypadku seri W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seria W ma znacznie gorszą jakosciowo matrycę niż 2000/2500
To odpowiednik serii U tyle ze w pelnej rozdzialce HiDef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie ale ja i tak zamówilem serie W i czekam (powinna byc jutro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh Panowie, moze bez takiego nic nie wnoszacego "i tak jest lepsza..." Kolega Arecki juz pisal, ja tez podawalem linki do testow, gdzie W wypada swietnie. Oczywiscie sam organoleptycznie nie sprawdzilem wiec powstrzymuje sie od komentarzy TO JEST LEPSZE. Ale W po taaaakich recenzjach nie moze byc jak to tu ktos (widac g... sie znajacy) okreslil czyms ala szajsowaty U. To dobry tele, pytanie - czy faktycznie gorszy i o ile od topowej serii X (2000 zostal mocno zjechany, dopiero 2500 zbiera pozytywne recenzje - to tak na marginesie).
Co sie tyczy V2500, widzialem 32 calowke i... ma wady (moim zdaniem widoczny czasami brak plynnosci) ale TE KOLORY. I to nie jest sugestia reklamami Sony`ego - naprawde czarny jest czarny a gradacja kolorow, nasycenie, gradacja - no imho rewelacja. Za to dostal poprzednik nagrode EISA i wcale sie nie dziwie. Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj troche w sobote albo piątek napiszego jego recenje i sprobuje kilka zdjec wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='26738' date='05.12.2006, 18:49 ']
Heh Panowie, moze bez takiego nic nie wnoszacego "i tak jest lepsza..." Kolega Arecki juz pisal, ja tez podawalem linki do testow, gdzie W wypada swietnie. Oczywiscie sam organoleptycznie nie sprawdzilem wiec powstrzymuje sie od komentarzy TO JEST LEPSZE. Ale W po taaaakich recenzjach nie moze byc jak to tu ktos (widac g... sie znajacy) okreslil czyms ala szajsowaty U. To dobry tele, pytanie - czy faktycznie gorszy i o ile od topowej serii X (2000 zostal mocno zjechany, dopiero 2500 zbiera pozytywne recenzje - to tak na marginesie).
Co sie tyczy V2500, widzialem 32 calowke i... ma wady (moim zdaniem widoczny czasami brak plynnosci) ale TE KOLORY. I to nie jest sugestia reklamami Sony`ego - naprawde czarny jest czarny a gradacja kolorow, nasycenie, gradacja - no imho rewelacja. Za to dostal poprzednik nagrode EISA i wcale sie nie dziwie.
[/quote]

zaprzeproszeniem - gó..o sie znający jest ten kto w domu ma CRT a na forum włazi tylko po to by przedstawic swoje mądrości zasłyszane lub ukratkiem wychwycone przy okazji niedzielnej wizyty w MediaMarkecie (lub podobnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='26763' date='05.12.2006, 18:25 ']
zaprzeproszeniem - gó..o sie znający jest ten kto w domu ma CRT a na forum włazi tylko po to by przedstawic swoje mądrości zasłyszane lub ukratkiem wychwycone przy okazji niedzielnej wizyty w MediaMarkecie (lub podobnym)
[/quote]

No wlasnie. Widze, ze z autopsji. Odpowiednik U ...dooobre. A skad to wytrzasnales? Moze troche pokory i zamiast opowiadac bzdety warto czasami chocby zorientowac sie, jak oceniany jest ten model. Pisalem, ze sam nie widzialem W (no ale jak ktos ma problemy z czytaniem jw) natomiast poparlem swoja opinie ocenami tego modelu w sieci / pismach branzowych. Patrzac na Twoja wypowiedz - coz - mozna tylko z politowaniem uznac, ze Twoje dywagacje sa wlasnie g... warte. Cos sobie wymysliles i tak sobie...

pps. Przykladowo, do poczytania:
[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49285565,00.htm"]test Bravia 40W2000[/url] Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...