Skocz do zawartości
semu.michaja

Cyfra+ w HD!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego się nadaje idealnie, ale oczywiście C+ nie pozwala nam kupić tylko tego co chcemy: pakiet HBO oraz pakiet Canal, byłoby zbyt pięknie. MUSIMY płacić za beznadziejny pakiet podstawowy, czyli to co w n jest darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='24020' date='24.11.2006, 11:04 ']
ja nie do konca :D

dla mnie c+ przbeija nke tylko tym ze maja NG, kuchnie i dobre ligi w c+ sport (absolutnie nie mam na mysli polskiej ligi).

filmy na hbo i c+ to dla mnie pomylka. przy technologiach vod/pushvod/ppv kanaly filmowe premium w stylu hbo (czym szczyca sie zabojady c+) staja sie nieporozumieniem.
[/quote]

A u kogo widzisz to VoD ? W Tepsie z przebojami z ubiegłego wieku ? Podstawą egzystencji każdej paltformy jest ich filmoteka, lub inaczej mówiac umowy zawarte z dystrybutorami lub studiami (kanały). Biorąc to pod uwagę niestety cyfra nie tylko nie ma przeciwnika, ale co gorsze nie ma i w najbliższych latach mieć nie będzie konkurencji. Przynajmniej dopóki HBO nie odłączy się z wyłączności. Jeśli sądzicie, ze cyfra plus jest/była/bedzie na tyle głupia, ze w umowie z Uniwersalem, WB, DreamWorks czy Foxem nie ma zastrzezone, ze ich filmy nie moga funkcjonować w usłudze VoD przed pojawieniem się na platformie cyfry to sorry .... Owszem będa się pojawiać w VoD ale wtedy kiedy cyfra+ ta usługe włączy do swojej oferty. N-ka ewentualnie będzie serwować okruszki z tortu który w całości rozkroiła cyfra+. Nie mówię, ze to dobrze, być moze nawet źle, bo nic tak nie niszczy dobrej oferty jak brak konkurencji.
Mnie interesuje w ofercie cyfry+ wyłącznie NBA i premiership, sporadycznie filmy i Sopranno (24h). Ale wśród moich znajomych jestem wyjątkiem. Większośc bierze cyfrę głównie dla filmów (nie nalezy tez lekcewazyć bajek dla naszych pociech), dopiero później sport i faktycznie NGC.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jeśli sądzicie, ze cyfra plus jest/była/bedzie na tyle głupia, ze w umowie z Uniwersalem, WB, DreamWorks czy Foxem nie ma zastrzezone, ze ich filmy nie moga funkcjonować w usłudze VoD przed pojawieniem się na platformie cyfry to sorry ....[/quote]
VOD to zupełnie nowa metoda dystrybucji filmów. Szczerze wątpię, by Cyfra+ miała podpisane jakiekolwiek umowy z wytwórniami dotyczące tej usługi. Szczególnie, że od wielu lat była pewna, iż polski rynek się na nią nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak, C+ totalnie zaskoczona i nieprzygotowana na nowe wynalazki jakie dała nam n-ka niezależnie od tego, czy obecnie udostępniony repertuar się komuś podoba czy nie.

C+ od dawna miała kanały HD jednak w Polsce im się nie chciało wprowadzić, teraz muszą na szybkiego, ludzie nie mają odpowiednich dekoderów itp.

Ale mają jedną przewagę, tzn teraz potrzebują VOD ale nie będą mieć żadnych problemów ze znalezieniem "dawcy", to raczej oni stoją w kolejce ze swoimi ofertami a Canal wybiera i wspaniałomyślnie daje nam.
Niedługo full opcja C+ (wszystkie możliwe pakiety) będzie kosztować 200zł albo i więcej, szkoda że nie mają konkurencji na swoim poziomie.
Jak Wyborcza, ceny non stop w górę, pojawia się nowa gazeta i cena leci w dół okolice 1zł, nagle 1zł też się opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominaj, że Cyfra+ jest w tej chwili lata świetlne za n-ką w dziedzinie VOD. Nie mają miejsca na transponderze, nie mają dekoderów, nie mają nic.

Jeśli zarząd n się postara to zdążą w przyszłym roku zgarnąć najlepsze kontrakty i C+ zostanie jedynie ze swoimi kanałami już-nie-tak-bardzo-premium HBO i Canal+. To w sumie ich główna szansa pokonania konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że C+ może nadgonić bardzo szybko, a n-ka na pewno nie zgarnie "najlepszych" kontraktów, tylko wybierze jeden z kategorii "budget", adekwatnie do proponowanych abonentom cen.
Dla C+ zawsze będą dostawcy z trochę wyższej półki, C+ celuje w zamożniejszych abonentów.
Posiadając oba abonamenty, poczekam spokojnie na rozwój wypadków :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"dla mnie c+ przbeija nke tylko tym ze maja NG, kuchnie i dobre ligi w c+ sport (absolutnie nie mam na mysli polskiej ligi).

filmy na hbo i c+ to dla mnie pomylka. przy technologiach vod/pushvod/ppv kanaly filmowe premium w stylu hbo (czym szczyca sie zabojady c+) staja sie nieporozumieniem".Chciałbym Ci uzmysłowić że repertuar naszego HBO i Canalu + nie odbiega od nadawanego przez D+,Canal +fr.nd.it.,Premiere i na te jakoś nikt nie narzeka.Oczywiście mają coś takiego jak Teqille,Kioski,Directy ale są one dodatkowo płatne i wcale nie tanie.Więc kolego nie żędż tak na żabojadów bo to łatwo puszczać takie hasełka bo kto nie wie to i uwierzy w to. A po drugie co wy z tym VOD- em jak by to był jakiś cud i zbawienie i wyznacznik na wszystko na który czeka cały naród.Trochę spokoju i zobaczymy z czym to wypłynie ta nowa super platforma.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VOD fajna sprawa, mając HBO i C+ rodzina często przegląda gazetkę TV i po chwili: "nic nie ma". Oby tylko był duży wybór i sortowanie po roczniku, a nie tylko kategorii.
Kolejny bajer, na którym zarobią więcej kasy. Cikawe ile C+ będzie sobie liczyć za VOD, już teraz płacę astronomiczne pieniądze za prawie pełny pakiet, do tego dojdzie pakiet HD i ewentualnie kolejny abonament za VOD...

Jakiś maniak Cyfry wrzeszczał parę tygodni temu na forum, że C+ najlepsza bo wprowadzi kanały HD i jednocześnie obniży ceny, biedny człowiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na oferte C+, HBO ale u nas w Polsce nie ma zadnego innego kanału ktory swoja zawartoscią moze im dorownac...chodzi o sport i nowe filmy
To ze kogos to nie interesuje i woli sobie DVD wypozyczyc to juz jego sprawa...
i tak jak pisał @Animal oferta Canal+, HBO jest bardzo podobna do tej z zagranicznych platform i na to jakos ludzie nie narzekają...ktos chce jakas nowosc z PPV? to prosze 3-5 euro i masz film na 24h ;)

smieszne jest to ze duzo osob buja nieźle w obłokach, chodzi mi o to ze N co dopiero wkorczyła na rynek juz niedlugo wszystkie prawa powykupuje i C+ bedzie na poziomie FTA :P
Wiadomo ze N rozruszyła ten cał rynek HDTV u nas, ale to wcale nie oznacza ze bedzie liderem i jeszcze kupi sobie za pare lat Cyfre i Polsat :D

Edytowane przez yaras22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='24287' date='25.11.2006, 21:04 ']
Nie zapominaj, że Cyfra+ jest w tej chwili lata świetlne za n-ką w dziedzinie VOD. Nie mają miejsca na transponderze, nie mają dekoderów, nie mają nic.

[/quote]

Żartujesz prawda ... żartujesz ? Pewnie zapadłem w niedźwiedzi sen i przeoczyłem to, że n-ka już włączyła tą opcję (VoD) ? Pewnie n-ka ma już ten świetny i zapowiadany kanał filmowy z filmowymi hitami. Pewnie na ich stronie jest już program VoD z takimi hitami jak MI III, nowy Potter, Inside Men czy Da Vinci Code.
Pewnie to n-ka nie cyfra+ prezentuje wszystkie części Star Wars w HD. A tak pewnie to po co na transporterze miejsce na VoD? No i pewnie w c+ nie pomyśleli o tym bo jak pokazuje historia pracują tam wyłącznie Ci z MM (vide sytuacja z Orange Ekstraklasa, vide prawa do całego interesującego sportu jaki jest, vide sytuacja z TVP i HBO - faktycznie sami idioci).

Mazoku proszę ZEJDŹ na ziemię, bo bujasz nie w obłokach ale w kosmosie. Mogę się z Tobą założyć o roczny abonament jednej z platform (do wyboru), że za rok o tej porze to cyfra+ będzie miała bardziej interesującą ofertę programową (filmową, bo sportowa to oczywistość) od n-ki. Łącznie z ich VoD.
Nie jestem fanem czy nawet kibicem C+, miałem z nimi więcej starć niż komukolwiek może się wydawać, często bardzo ostrych ale mam pojęcie o biznesie i wiem, że nie pracują tam głupcy. Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yaras22' post='24441' date='26.11.2006, 17:20 ']Tak narzekacie na oferte C+, HBO ale u nas w Polsce nie ma zadnego innego kanału ktory swoja zawartoscią moze im dorownac...chodzi o sport i nowe filmy[/quote]
Właśnie dlatego mówimy o VOD, który taką szansę ma, a Cyfra+ nie jest go w stanie póki co zaoferować.

Tak, nie jest, @krog.

VOD wymaga miejsca na transponderze. Nie muszę chyba wyjasniać, po co. Cyfra+ nie kupiła żadnego transpondera. Czeka w tej sprawie na "resztki" po fuzji TPS z Canal+Numerique. Nie wiadomo, kiedy się doczeka.

VOD wymaga dekoderów z twardym dyskiem. Cudów nie ma, Stream VODu się na satelicie nie zrobi. Cyfra+ zapowiedziała taki sprzęt na "2007". Skąd go wezmą? Ile będzie kosztował? Nie wiadomo.

VOD wymaga podpisania nowych umów z dystrybutorami. n może już prowadzić konkretne rozmowy w tej sprawie, bo już ma gotową usługę, która na dniach zostanie uruchomiona. Cyfra+ ma tylko niejasne obietnice.

[quote name='yaras22' post='24441' date='26.11.2006, 17:20 ']Wiadomo ze N rozruszyła ten cał rynek HDTV u nas, ale to wcale nie oznacza ze bedzie liderem i jeszcze kupi sobie za pare lat Cyfre i Polsat :P[/quote]
Ty się nie śmiej. Widziałeś wyniki finansowe TVN z ostatnich lat? Podejrzewam, że w razie absolutnej porażki n ITI Holdings starczyłoby kapitału do przejęcia takiej Cyferki od Vivendi B)

Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Ty się nie śmiej. Widziałeś wyniki finansowe TVN z ostatnich lat? Podejrzewam, że w razie absolutnej porażki n ITI Holdings starczyłoby kapitału do przejęcia takiej Cyferki od Vivendi wink.gif" Tak Mazoku nie będę Cię budził z tego pięknego snu o potędze holdingu ITI który może skupić wszystkie niedobitki typu Vivedi i przy której Murdoch to chłystek a VOD na który czeka z niecierpliwąścią cały naród może dać nam i tylko tapotężna platforma jaką jest " N"To spytam jak kiedyś Stalin a ile ona ma dewizj/czytaj abonentów/To jak przegoni ilość C+ czy CP to porozmawiami a na razie śnij dalej chłopinko o ence.Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='24475' date='26.11.2006, 20:21 ']

Ty się nie śmiej. Widziałeś wyniki finansowe TVN z ostatnich lat? Podejrzewam, że w razie absolutnej porażki n ITI Holdings starczyłoby kapitału do przejęcia takiej Cyferki od Vivendi :(
[/quote]

Ależ nie mam wątpliwości, że ITI chciałoby przejąć cyfrę+, byc moze po to powstała "n=ka" i nawet wcale bym się nie zmartwił gdyby tak się stało. Na obecna chwilę, przynajmniej na papierze "n-ka" dysponuje nowszą technologią. Ale tylko na papierze, bo jak na razie sprzedali 40 tys dekoderów (przy chyba 800 tys cyfry) a dekoder z twardym dyskiem chyba jeszcze wogóle nie wszedł do sprzedaży. Widzę też na różnych forach sporo narzekań na te dekodery. Ponadto nie lekceważyłbym cyfry+ za którą stoi potencjał multimedialnego giganta Vivendi. Pytasz skąd wezmą dekoder do VoD ? Od Phillipsa, Pioneera, Kenwooda czy Hitachi. Z Vivendi KAŻDA firma chce współpracować. BARDZO CHCE.
Powstanie 'n' było bardzo istotne dla rozwoju naszej TV, skruszyło skostniały układ jaki panował na rynku, napewno bardzo gwałtownie przyczyniło się do jego rozwoju i za to chwała ITI. Ale z tymi pochwałami odnośnie ich oferty zejdźmy na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciętny SAT klient ma 25" CRT i jakość nie jest dla niego tylko cena.
Ale i jakość została przez konkurencję już zapowiedziana.
Największy plus "n" to PVR i VOD. Ale to od jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Przeciętny SAT klient ma 25" CRT i jakość nie jest dla niego tylko cena.[/quote]
Tak. Kupuje Cyfrowy Polsat i jest zadowolony. W tej kwestii CP jest bezkonkurencyjny.

@Animal

Bynajmniej nie twierdzę, że ITI Holdings jest potężniejsze od Vivendi. Bo sytuacja jest akurat mocno odwrotna. Zastanawiam się tylko głośno, jak bardzo Vivendi zależy na naszym rynku. Jak dotąd generalnie doili z Cyfry+ kasę, bez żadnych inwestycji w platformę. Efekty widać - C+ może i ma te swoje 800 tysięcy abonentów, ale dynamika jej rozwoju ostatnio spada i to mocno. Powstaje pytanie, co będą chcieli zrobić, jak konkurencja dalej wzrośnie. Czy zainwestują i rozwiną Cyfrę+? Czy dojdzie do fuzji platform, jak we Francji? A może po prostu wycofają się z Polski i sprzedadzą Cyfrę+ ITI? Kto ich tam wie, żabojadów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Animal' post='24394' date='26.11.2006, 13:12 ']
Chciałbym Ci uzmysłowić że repertuar naszego HBO i Canalu + nie odbiega od nadawanego przez D+,Canal +fr.nd.it.,Premiere i na te jakoś nikt nie narzeka.Oczywiście mają coś takiego jak Teqille,Kioski,Directy ale są one dodatkowo płatne i wcale nie tanie.Więc kolego nie żędż tak na żabojadów bo to łatwo puszczać takie hasełka bo kto nie wie to i uwierzy w to. A po drugie co wy z tym VOD- em jak by to był jakiś cud i zbawienie i wyznacznik na wszystko na który czeka cały naród.Trochę spokoju i zobaczymy z czym to wypłynie ta nowa super platforma.Pozdrowienia
[/quote]

Spokojnie, ja o tym wiem.
Ale, zrzedzic na zabojadow moge. mam prawo i powody.
bo nie robia nic, ciagna siano i wyprowadzaja je z naszego kraju oferujac drogie uslugi nie na najwyzszym poziomie na ktory ich stac. doja sianko. i ta jakosc. za sama jakosc bylbym w stanie ich zamordowac ;)
jak ogladam na lcd mecz i twarz pilkarza przypomina wymiociny... to nie wymaga komentarza.

a vod, vod moim zdaniem to przyszlosc. vod i ppv. a jak bedzie zobaczymy. czekam niecierpliwie na oferte n'ki i jak sie ona rozwinie. nie kupuje teraz gdy startuje i ma problemy, zeby nie jeczec jak reszta ktora spodziewala sie super obslugi i braku problemow na starcie.

chcialbym zeby zarowno nka c+ i cp mialy super jakosc i konkurencyjne oferty. byloby z czego wybierac.
w tej chwili majac bardzo dobry sprzet i ceniac sobie jakosc i zawartosc, a takze wyglad mojego mieszkania - tylko PC(nie mylic z cp) i n'ka.

Edytowane przez _p!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMPANIA CANAL+ HD
30 listopada rusza wizerunkowa kampania CANAL+ informująca o wprowadzeniu przez stację wysokiej rozdzielczości (HDTV).

45-sekundowy spot telewizyjny podkreśla atrybuty High Definition: doskonałą jakość obrazu, dzięki której zobaczyć można jeszcze więcej szczegołów, panoramiczny format 16/9 oraz krystaliczną czystość dźwięku Dolby Digiltal.

Spot będzie emitowany w TVP, TVN, TVN7, Discovery, Animal Planet, TVN24, CANAL+, CANAL+ Sport, PLANETE i ale kino!

Autorem i reżyserem spotu jest Christian Gierycz, Dyrektor artystyczny CANAL+, a animację 3D wykonało studio Platige Image we współpracy z Tomkiem Bagińskim.

Już od grudnia abonenci CYFRY+ będą mogli oglądać programy CANAL+ w wysokiej rozdzielczości. Będzie to pierwsza w Polsce oferta premium w HD. Na początek w wysokiej rozdzielczości CANAL+ pokaże rozgrywki wybranych europejskich lig piłki nożnej, a w przyszłym roku również piłkarską ligę polską. Już w grudniu w spektakularnej jakości HD będzie można zobaczyć także takie przeboje kinowe jak „Pan i pani Smith", „Oliver Twist", „Miasto gniewu" czy „Gwiezdne Wojny".


Ps. Witam na Forum ;) Mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kamjas' post='25279' date='29.11.2006, 19:33 ']
KAMPANIA CANAL+ HD
30 listopada rusza wizerunkowa kampania CANAL+ informująca o wprowadzeniu przez stację wysokiej rozdzielczości (HDTV).

45-sekundowy spot telewizyjny podkreśla atrybuty High Definition: doskonałą jakość obrazu, dzięki której zobaczyć można jeszcze więcej szczegołów, panoramiczny format 16/9 oraz krystaliczną czystość dźwięku Dolby Digiltal.

Spot będzie emitowany w TVP, TVN, TVN7, Discovery, Animal Planet, TVN24, CANAL+, CANAL+ Sport, PLANETE i ale kino!

Autorem i reżyserem spotu jest Christian Gierycz, Dyrektor artystyczny CANAL+, a animację 3D wykonało studio Platige Image we współpracy z Tomkiem Bagińskim.

Już od grudnia abonenci CYFRY+ będą mogli oglądać programy CANAL+ w wysokiej rozdzielczości. Będzie to pierwsza w Polsce oferta premium w HD. Na początek w wysokiej rozdzielczości CANAL+ pokaże rozgrywki wybranych europejskich lig piłki nożnej, a w przyszłym roku również piłkarską ligę polską. Już w grudniu w spektakularnej jakości HD będzie można zobaczyć także takie przeboje kinowe jak „Pan i pani Smith", „Oliver Twist", „Miasto gniewu" czy „Gwiezdne Wojny".
Ps. Witam na Forum ;) Mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy !
[/quote]
Dzięki za tą informacje :):):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kamjas' post='25279' date='29.11.2006, 21:33 ']
KAMPANIA CANAL+ HD...
....Będzie to pierwsza w Polsce oferta premium w HD. ....
[/quote]

Niezwykle mnie bawi zawsze to stwierdzenie.
Na prosty rozum wydaje mi sie ze premium powinno byc lepsze i jako pierwsze byc w HD w DD itd.
A tu zonk, zwykla tv, nie premium, byla pierwsza. No ale cos trzeba pisac zeby ludziom wode z mozgu zrobic :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p!
Sprawdź ofertę filmową jaką C+ zapowiada na grudzień w HD, to jest właśnie to premium. Premium nie znaczy pierwszy. Edytowane przez krzyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krzyku' post='25421' date='30.11.2006, 11:07 ']
p!
Sprawdź ofertę filmową jaką C+ zapowiada na grudzień w HD, to jest właśnie to premium. Premium nie znaczy pierwszy.
[/quote]
Brawo Krzyku,Brawo :(:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja juz widzialem ta reklamowke dzis na canal+, calkiem fajna, az ciarki mnie przeszly bo nie moge sie juz doczekac, najbardziej podoba mi sie moment porownawczy hd z sd na przykladzie zagrania reka w meczu premiership. Edytowane przez donalduck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jakoś na reklame nie mogę trafić :( ale 7.12.2006 idę po nowy tuner!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Szczecinie na stoisku cyfry gosciu powiedzial ze bedzie mial tunerki 10 grudnia :( .A wiecie moze jak to bedzie z ta wymiana starych tunerkow na nowe?Bo ten gosciu nie umial mi powiedizec jak to bedzie wygladalo.Powiedzial tylko ze on zna zasady oferowanie dekoderow tylko nowym klientom cyfry a nie jej stalym obonentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dzwoniłem na infolinie c+ to mily głos powiedział że telefonicznie trzeba zgłosić chęć wymiany tunera a następnie udać się do punktu c+ z tunerem oraz ae starą umową!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...