Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='maniek750' post='40707' date='02.03.2007, 21:08 ']Witam, nie wiem co kupic KDS-55A2000 (obawiam sie jakosci obrazu poniewaz nigdy nie mialem stycznosci z tego typu TV) albo LCD Xoro 47" lub LCD Samsung LE46F71B. Mam do wydania 10tys.zł. Powiem szczerze ze sie nie znam na tego typu sprzecie wiec prosze o pomoc w dokonaniu wyboru chyba ze ktos ma inna propozycje co do innej marki ale musi to byc FullHD! TV głownie bedzie slurzyl do X360 i C+ HD. Zgory dziekuje za pomoc.[/quote]
Korzystam z KDSa i z X360 z napędem HD DVD, a także tunerem Humax PRHD 1000 (kanały HD) -wszystko chodzi idealnie. Obraz z konsoli 1080i jest rewelacyjny. Z tego telewizora jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gregto' post='41574' date='11.03.2007, 20:22 ']Korzystam z KDSa i z X360 z napędem HD DVD, a także tunerem Humax PRHD 1000 (kanały HD) -wszystko chodzi idealnie. Obraz z konsoli 1080i jest rewelacyjny. Z tego telewizora jestem bardzo zadowolony.[/quote]

A jak jest rzeczywiście z kątami oglądania tego TV???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gregto' post='41574' date='11.03.2007, 20:22 ']Korzystam z KDSa i z X360 z napędem HD DVD, a także tunerem Humax PRHD 1000 (kanały HD) -wszystko chodzi idealnie. Obraz z konsoli 1080i jest rewelacyjny. Z tego telewizora jestem bardzo zadowolony.[/quote]
A jak na tym tv oglada sie kablowke lub inny sygnal SD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli idzie o kąty to zdecedowanie gorzej było na lcd, kablówki nie mam i dlatego nie ocenię odbioru, natomiast z naziemnej TV obraz jest b.dobry, z tunera cyfrowego DVB-T dobry kontrast - jest to obaz inny niż analogowy, ostry ale nie wiem czy idzie na maxa bo jestem na granicy zasiegu a odbiór jest z ASR 860

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.
Mam zamiar kupic ten telewizor tylko mam obawy co do jednej rzeczy,a mianowicie: Mieszkam w takiej okolicy gdzie podczas silnego wiartu często wyłączany jest prąd. Do tej pory ani moj pc, kino domowe czy zwykly TV nie uległy uszkodzeniu [ na szczescie] przez takie nagłe wyłączenia i włączenia prądu. Ale obawiam sie ze w przypadku telewiora projekcyjnego moze przepalic sie lampa.
Czy niezbedny jest zatem zakup sprzetu do zasilania awaryjnego, np. UPS [ dodatkowy koszt] ?
Będe wdzieczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koomoo' post='43855' date='04.04.2007, 02:19 ']Witam wszystkich.
Mam zamiar kupic ten telewizor tylko mam obawy co do jednej rzeczy,a mianowicie: Mieszkam w takiej okolicy gdzie podczas silnego wiartu często wyłączany jest prąd. Do tej pory ani moj pc, kino domowe czy zwykly TV nie uległy uszkodzeniu [ na szczescie] przez takie nagłe wyłączenia i włączenia prądu. Ale obawiam sie ze w przypadku telewiora projekcyjnego moze przepalic sie lampa.
Czy niezbedny jest zatem zakup sprzetu do zasilania awaryjnego, np. UPS [ dodatkowy koszt] ?
Będe wdzieczny za sugestie.[/quote]

"Zwykły' UPS komputerowy wystarczy (150-200 zł) ale trzeba po zaniku prądu samemu wyłaczyć TV.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='43873' date='04.04.2007, 08:18 ']"Zwykły' UPS komputerowy wystarczy (150-200 zł) ale trzeba po zaniku prądu samemu wyłaczyć TV.
Pozdro[/quote]


Dzięki serdeczne za odp.
Teraz juz wiem na czym stoje.
A propos, zastanawiam sie nad tym, jaki stolik pod tego kolosa kupic. Jedyne co do tej pory znalazlem to stolik Sony SURS 11 X.
Tyle, że ten kosztuje ok 1200zl.
Kurcze bo ten stolik to juz chyba jak zwyczajny stól będzie :)
Macie jakies sugestie?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, nie przesadzajmy - u mnie stoi na zwykłym tanim stoliku pod telewizor made by ikea ;-) Dopasuj tak żeby siedząc na kanapie mieć oczy na wysokości połowy ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stolik pod ten TV nie musi być IMHO jakoś strasznie wypasiony czy szczególnie solidny. Pamiętaj, że TV waży tylko 50kg.
Musi być natomiast szeroki. Na moim stoliku poprzednio stał KDF 42" i obok piramidka ze sprzęciorem.
Teraz KDS zajmuje całą górną część, a sprzęt jest pod spodem. Musiałem zresztą przerobić mebel tak, żeby w dolną półę zmieścił się amplituner i reszta.
Warto o tym pamiętać kupując szafkę, żeby odstęp między półkami był przynajmniej 25cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koomoo' post='43855' date='03.04.2007, 22:49 ']Witam wszystkich.
Mam zamiar kupic ten telewizor tylko mam obawy co do jednej rzeczy,a mianowicie: Mieszkam w takiej okolicy gdzie podczas silnego wiartu często wyłączany jest prąd. Do tej pory ani moj pc, kino domowe czy zwykly TV nie uległy uszkodzeniu [ na szczescie] przez takie nagłe wyłączenia i włączenia prądu. Ale obawiam sie ze w przypadku telewiora projekcyjnego moze przepalic sie lampa.
Czy niezbedny jest zatem zakup sprzetu do zasilania awaryjnego, np. UPS [ dodatkowy koszt] ?
Będe wdzieczny za sugestie.[/quote]

witam
a czy w związku z obawami o przepalenie się lampy bierzesz pod uwagę fakt że na lampę nie ma wcale gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Nie ma gwarancji na żarówkę, ale czy w KDS jest żarówka? Część zamienna opisana w instrukcji to LAMPA, więc w sytuacji podbramkowej można się wybronić :-)
W ogóle w instrukcji nie ma słowa o żarówce. Jest o wymianie LAMPY, o LAMPIE ultra wysokociśnieniowej, 120W, XL-5200.
W tym telewizorze nie ma żarówki po prostu! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macp' post='43953' date='04.04.2007, 21:26 ']witam
a czy w związku z obawami o przepalenie się lampy bierzesz pod uwagę fakt że na lampę nie ma wcale gwarancji?[/quote]
Z tego co wiem to chyba zaden producent nie daje gwarancji na lampe. [ choc moge sie mylic].
Dokupie UPS'a ze względu na wahania w napięciach prądu oraz fakt, że po nagłym wyłączeniu prądu schag moze lampe trafić bo nie zostanie schłodzona. A taki UPS zawsze na kilka minut dostarczy prądu, po czym sam moge wyłączyć tv.
a co do żarówki... kto pisał ze ten tv ma zarówke?
Bo nie kumam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W szczegółowych warunkach gwarancji Sony jest o żarówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy juz bylo...
ale jesli to:
w uk mozna go juz kupic od 1000f czyli ponizej 6 tys zl! w polsce stoi w okolicach 9 tys zl

[url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-649803/TVs/Sony-Bravia-KDS-55A2000-Compare-Prices"]http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-649803/T...-Compare-Prices[/url]

nie jeden sklep wysle do polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='45445' date='21.04.2007, 21:02 ']nie wiem czy juz bylo...
ale jesli to:
w uk mozna go juz kupic od 1000f czyli ponizej 6 tys zl! w polsce stoi w okolicach 9 tys zl

[url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-649803/TVs/Sony-Bravia-KDS-55A2000-Compare-Prices"]http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-649803/T...-Compare-Prices[/url]

nie jeden sklep wysle do polski...[/quote]

Czyżby czekała nas znaczna obniżka na KDS'y...? Nie kmam nic przeciwko temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mesiash' post='45602' date='23.04.2007, 18:07 ']Czyżby czekała nas znaczna obniżka na KDS'y...? Nie kmam nic przeciwko temu ;)[/quote]

U nas prędzej wycofają z oferty niż obniżą cenę :-/

A tak swoją drogą latem ma trafić do sklepów następca rptv z linii KDF ( technologia 3LCD ) no i ma być 1080p.
Jeśli jego cena będzie wynosić tyle ile kosztują dzisiejsze KDFy ( czyli około 4,5 tys. zł za 50" ) to może być ciekawie.
No a na jesieni na półki ma trafić kolejny model z linii KDS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w Anglii jest o wiele tańszy. Też z ciekawości szukałem cen KDS'a i na wyspach jest znacznie taniej. Za pól roku u nas bedzie podobnie. Czego Wam i sobie życze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zakupie czegoś do salonu i zaciekawił mnie test tego Soniaka - i jego porównanie do LCD np. Sharpa w Waszym teście

Przyznam nic z niego nie rozumiem - wiadomo każdy ma prawo do swojej ocenu, swoich upodobań co do obrazu ale jak ma być w miare obiektywny
to jak mam to rozumieć :

cytat

[u]PARAMETRY OBRAZU.[/b] Kontrast, jasność, ostrość po prostu bajka. I tyle poziomów regulacji obrazu że głowa mała.Tutaj 5 na 5 ale .... kolory. Uuuuuuuuuuuu. :D tu moim zdaniem dramat. Kolory jak u SONY: za duzo niebieskiego, żółty jest cytrynowy a czerwień jak zwykle przepalona.

czyli jak dla mnie kompletnie błedne odwzorowanie barw - jak napisano dramat !!!

lecimy dalej


cytat

5. TESTY OBRAZU.[/b] No i tutaj szok !!! ;) TV beznadziejnie obnaża materiał 720p. Aż oczom nie mogliśmy owierzyć. Coś co na moim 1280x720 w opcji 720p czy 1080i wygląda pięknie tutaj ... tak sobie. A to dlatego, że ten TV znacznie podnosi poprzeczkę materiałowi wejściowemu. Za to 1080i to po prostu bajka. Plansza testowa 1080i to piękny stabilny obraz. No i wszystkie dema. Malinka. Ale TV pokazał, że nawet The Incredibles C-More ma pixele. I to jakie. No coż, tak jest jak się na 55" patrzy z odległości 40 cm. Odejdź na 2-3 metry i zobaczysz bajkę. Wszystkie włoski, zero błędów na krawędziach, rewelacja. Oczywiście solaryzację widać ale ... bitrate tak ze 40 Mbipsów by się przydał. Luxe HD i Discovery HD z n-ki też piknie choć nie aż tak jak z dem HD. Ocena 5 na 5. No może powinno być np 4.5 ale nie prowadziłem osobistych testów Pioneera 5000EX więć nie mam aż takiego porównania. Powtórzę: Sharp fullHD LCD 65" zjedzony przez soniacza na śniadanie, nawet mu się nie odbekło ;)

czyli obraz nagle stał się super ???!!! ocena 5 na 5 ???!!! a co z tym dramatem z pkt 3 ???!!!
widziałem 65 ' Sharpa - jeżeli jego obraz to jest dno - to jak rozumieć opis obrazu Sony z pkt 3 ???
i w kontekście tego opisu ocenę 5 na 5 !!!


jestem ciekaw czy ktoś kierował się tym testem przy zakupie
i jak zrozumiał wyniki tego testu - może ja rozumiem coś źle :-(

Waldek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 3 wynikał pewnie ze standardowych ustawień kolorów, ale spokojnie - wszystko można wyregulować tylko wymaga to czasu. Odwzorowanie barw faktycznie jest trochę "lcdkowate", ale po regulacjach jest ok. Chcę jeszcze spróbować podpiąć nkę po componencie, może będzie jeszcze lepiej?

A że obnaża kiepskość sygnału to prawda ale tak jak pisano - ale wynika to głównie z jego rozmiarów. Jeśli się ogląda z rozsądnej odległości jest malinka.

Szacunkowo:
4m dla kiepskiego SD z przeplotem
3,5m dla dobrego SD bez przeplotu
3m dla średniego HD
2,5m dla dobrego HD

Od powyższych można ukraść jeszcze z pół metra, taki margines zostawiam ;)


PS: Acha, zapomniałem dodać że to chyba wciąż best buy ;) I przy okazji myślę że wciąż w ścisłej czołówce jeśli chodzi o jakość obrazu i komfort oglądania.

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Galu...

Kolory "standardowe" sa naprawde fatalne... wszystko na full prawie rozkrecone. Ale po kilku tygodniach zabawy mozna sobie kazde zrodlo odpowiednio rozpracowac i ustawic optymalnie (po 3 tryby na zrodlo w pamieci).

KDS lubi wysoki bitrate i fullHD. Nie liczac ripow to orginalnych materialow 720p jest raczej niewiele. Widzialem w przeciagu tygodnia 3 mecze NBA zgrane bezposrednio z ABC, ktore realizowane sa natywnie w 720p. Zblizenia sa super ale daleki plan mnie nie zachwycil. Troche za miekko i sporo pixelozy... Jest to jednak opinia maniaka HD ze stazem. Koledzy siedzacy obok mnie (2,5m od odbiornika) mowili, ze nigdy nie widzieli koszykowki w TV w takiej jakosci i na tak wielkim ekranie. Konkluzja - Liga Mistrzow w 1080i wyglada lepiej.

Best Buy? tak i chyba jeszcze dlugo dlugo nic nowego sie nie trafi...

Pozdrawiam / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

Kupnem telewizora jestem zainteresowany ponad rok. Powiedzialem sobie ze poczekam na czas gdy kupie TV min 50 cali. Czytajac wszytsko co sie da na temat roznych technologi Plazama Lcd tylna projekcja projektor doszedlem do wniosku ze najlpeszym rozwiazaniem bedzie Sony KDS 55A2000 jakosc odbioru plus przekatna obrazu zabija wszytskie migajace plazmy i totanie do kitu LCd. Na nowe mieszkanie bedzie nowy TV (wprowadzam sie za 2-3 miechy) odleglosc mam 5 metrow wiec moge nawet napalac sie na 70 cali. Duza kasa ale zyje sie raz. I tereaz w tym temacie najwazniejsze pytanie, wiem co kupic dokladnie jaki model ale czy nie lepiej poczekac na najnowszego KDSa. Malo ludzi tutaj mowi o nowym KDS dziwie sie bo starszy model dostal tak wpsaniale noty od uzytkownikow. Podaje kilka linkow bo jest co dyskutowac na temat nowego. Wiem ze go jeszcze nie ma ale czy nie warto sie juz nim zainteresowac. Ja mam dylemat czekac na nowego czy kupic starego ??? POMOCY hehe
[url="http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665153955"]http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...552921665153955[/url]
[url="http://news.sel.sony.com/en/press_room/consumer/television/microdisplay/sxrd_grand_wega/release/30504.html"]http://news.sel.sony.com/en/press_room/con...ease/30504.html[/url]
[url="http://gizmodo.com/gadgets/sony-tvs-ahoy!/sonys-new-70-sxrd-rear-projection-its-thin-its-floaty-its-smooth-266672.php"]http://gizmodo.com/gadgets/sony-tvs-ahoy&#...ooth-266672.php[/url]
[url="http://www.engadgethd.com/2007/06/06/sony-updates-sxrd-line-with-five-new-sets/"]http://www.engadgethd.com/2007/06/06/sony-...-five-new-sets/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe. Mam ten sam dylemat. Tyle ze moze sie okazać, iż nowe modele KDS trafią najpierw do USA, a do Europy z kilkumiesięcznym opóźnieniem lub co gorsza wogóle do nas nie zawitają.
Premiera w USA w sierpniu. Warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy warto czekać bo może się okazać, że nie ma za czym - KDS z serii 3000 trafi na rynek US w sierpniu - w necie pojawiły się pogłoski, o tym, iż istnieje duże prawdopodobieństwo iż nowe KDSy na rynek europejski nie trafią ( rzekomo ze względu na niską sprzedaż tej serii na rynku europejskim, jedynym pewniakiem który do nas trafi są telewizory z serii KDF 3000 - również 1080p no ale to technologia 3lcd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedzie strasznie jak sie KDS nie pojawi w europie brrrrrr. Ale jest jeszcze konkurencyjny JVC.zobaczymy jak bedzie swiecil hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...