Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://pdf.crse.com/manuals/2892358111.pdf"][color="red"]Tutaj[/color][/url] można sobie zassać instrukcję obsługi tegoż modelu i zobaczyć co potrafi. (przynajmniej na papierze :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek72' date='12.09.2006, 10:19 ']Myślę że taka lampa wystarczy ci na jakieś 3-4 lata. A później dokupisz żarówkę za jakieś 300-400 pln i będziesz miał jak nówkę. Żarówka to nie problem. Lepiej żeby nic innego nie wysiadło bo wtedy to możesz zabulić za naprawę.[/quote]

Dlatego... chce go :) Ale mnie nie stac :) i mam raptem 2.5m od tv, wiec SD (a niestety to bedzie i tak >80% sygnalu) bedzie wygladalo... zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Wy widzicie ten kąt:D jak z takiego kąta jest tak dobrze to nie mam pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji podaja, ze lampe wymienia sie w miare potrzeby lub po ok. 8000 godzinach... jak 8000 godzin, to powiedzmy 4h/dzienniex365/12 = ok. 6 lat. Styka... teraz, czy ktos da mi 3k? ;) Bo tyle mi brakuje do tego TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj tego soniacza w akcji w SONY center na Elektoralnej.
Niestety świcił tylko z sygnału SD (DVD) ale było nieźle.
Bawiłem się ustawieniami, menu i takie tam ... i tu jest super. Nie złapałem go że nie miał czegoś czego ja bym potrzebował.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to umówiłem się na testy jak będzie ciemno, przyjadę wtedy z Buffalo z biblioteką HD i popatrzymy.
Sprawdzimy przede wszystkim czerń.

Tak na dzień dzsiejszy wchodzę w niego "w ciemno" ale ... w wersji 70". Nawet już mi się udało przekabacić moją lepszą połowę ;) .

Ciekawe ile 70" będzie w Polsce kosztował?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='14.09.2006, 22:50 ']Tak na dzień dzsiejszy wchodzę w niego "w ciemno" ale ... w wersji 70". Nawet już mi się udało przekabacić moją lepszą połowę  :) .

Ciekawe ile 70" będzie w Polsce kosztował?
[right][post="10561"][/post][/right][/quote]

Hmmmm, chyba sobie 70" jednak nie zapodam.
Znalazłem w sieci takie cuś:
KDS 55A2000 - 2850 EUR
KDS 70A2000 - 6460 EUR.

;)

Nie mam zamiaru płacić "podatku" za posiadanie dużego salonu.
Jeśli rzeczywiście ten 70" tyle kosztuje to pozostane jednak przy 55", a żonie kupię np. ... fotel.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje w salonie ten 55" ? Tyle ile jest napisane powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można go mieć za 9379 pln brutto. cena z wiarygodnego źródła (sklep internetowy w polsce)

[quote name='Gmeru' date='14.09.2006, 21:12 ']Ile kosztuje w salonie ten 55" ? Tyle ile jest napisane powyżej?
[right][post="10574"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darek72' date='15.09.2006, 00:06 ']Można go mieć za 9379 pln brutto. cena z wiarygodnego źródła (sklep internetowy w polsce)
[right][post="10578"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
w salonie 11999
ale zapytajcie o gwarancję na lampę
w soniaku powiedzieli że to część eksploatacyjna i nie ma na nią gwarancji!!!!!
Jak ktoś ma niefart to może być ciekawie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wczoraj kupiłem ten model w Centrum Sony na Świętokrzyskiej w W-wie.
Po dostarczeniu go do domu pół godziny póżniej go podłączyłem, pobawiłem się opcjami i niestety po 3 godzinach się poddał. Zgasł obraz a dźwięk był nadal. Wyłączyłem go i niestety nie przechodzi już diagnostyki po ponownym włączeniu.
Świeci się czerwona diodka migająca 5 razy, 2 sec przerwy i znów 5 razy do tego lampa się nie zapala a nie włącza się sygnalizacja przepalonej lampy.
Dzwoniłem do serwisu ale niestety jest sobota także dopiero przyjedzie ktoś w poniedziałek po południu. Ciekawe czy będzie w stanie cokolwiek zrobić bo gość w serwisie 3 razy pytał się o model i dopiero gdy go upewniłem, że nie chodzi o KDF zapisał adres :) . Jedynie gość na Świętokrzyskiej zapewnił mnie, iż jeśli nie dadzą rady coś z tym zrobić to wymienią go na nowy egz. w przyszłym tygodniu. (Ciekawe jak będzie dalej z tą wymianą ;) ).
Jedyne co mogę jeszcze dodać to to, iż obraz jest naprawdę dobry z Aster i do przyjęcia ze zwykłej anteny pokojowej :mellow: (byłem pod wrażeniem tunera cyfrowego - b.dobry obraz TVP1 oraz TVP2). Nic innego niestety nie byłem w stanie sprawdzić :angry: .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za ocenę twojego postępowania ale zrobiłeś piramidalną głupotę.
Trzeba było od razu w poniedziałek rano albo dzisiaj zapakować klamora do pudła, do samochodu i do sklepu i życzyć sobie wymiany na nowy BO TEN CO MI SPRZEDALIŚCIE WCALE NIE DZIAŁA !!!

A tak teraz najprawdopodobniej będziesz miał zabawę z serwisem.

Pozdrawiam

PS. takie rzeczy się niestety zdarzają, nawet w najlepszych rodzinach. Mój Samsung jak go kupiłem świszczał. Wymieniłem na nowy egzemplarz. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż :mellow: Pewnie masz rację ale zobaczymy jak wywiąże się serwis z tego problemu. Wziąłem 5 lat gwarancji także niech się bujają. Dopóki nie dopłacam do interesu to mogą go sobie wozić w tę i z powrotem - nie moje zmartwienie. TV i tak głownie oglądają dzieciaki i żona także będą musieli wziąć trochę na wstrzymanie ;) .
Zapomniałem dodać jeszcze co nieco odnośnie kątów. O ile w poziomie są dużo lepsze niż w KDF i nie ma do czego się przyczepić to już w pionie trzeba go mieć w miarę wypośrodkowanego na poziomie wzroku bo wystarczy podnieść głowę ponad telewizor i już obraz dość mocno ciemnieje. Od kanapy do TV mam ok 4 metry, ale nawet z odległości 2-3 metrów obraz jest na 8/10 (spodziewałem się, że 55" będzie za dużo ale jest bardzo dobrze). Wcześniej myślałem o mniejszym, ale nie ma w Polsce dostępnej wersji 50".
Pozostaje jeszcze kwestia wiatraczka. Bezpośrednio po uruchomieniu wyraźnie go słychać ale po ok 5 sec cichnie i zapomina się o jego istnieniu :) . Mam nadzieję, że nie będzie głośniejszy po kilku miesiącach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sztam' date='16.09.2006, 15:59 ']Pozostaje jeszcze kwestia wiatraczka. Bezpośrednio po uruchomieniu wyraźnie go słychać ale po ok 5 sec cichnie i zapomina się o jego istnieniu  :mellow: . Mam nadzieję, że nie będzie głośniejszy po kilku miesiącach użytkowania.
[right][post="10706"][/post][/right][/quote]
Ja w mojej toshibie mam to samo wiatraczek drazni zaraz po uruchomieniu a ze tv sluzy glownie do x360 to po odpaleniu x-a tv w ogole nie slychac:) do tego jak naped w konsoli rozpedzi plyte to telewizor jest hmmmm. bezglosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj cały wątek nt. tego TV:

[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-132-1293.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-132-1293.html[/url]

Po niemiecku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
we wrześniowym niemieckim Video jest duży test tego Soniaka.
Dostał bardzo dobre noty, obraz był oceniany w skali do 60 (jak wszystkie tylnoprojekcyjne w Video) i otrzymał 51 pkt./60 za obraz HD i 47 za SD.

Odpowiada to 34/40 za HD i 31/40 za SD w porównaniu z PDP i LCD.
Obraz za całokształt dostał 49/60 pkt. czyli proporcjonalnie 32,7 pkt./40.
A to jest taka jakość, jakiej nie otrzymał żaden LCD i tylko kilka plazm.

Przypomnę tylko, że referencyjny obraz ma wg Video na razie Pioneer PDP-5000EX z 52/60 pkt. za jakość obrazu. No ale Pionek jest 3 razy droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='17.09.2006, 19:26 ']Przypomnę tylko, że referencyjny obraz ma wg Video na razie Pioneer PDP-5000EX z 52/60 pkt. za jakość obrazu. No ale Pionek jest 3 razy droższy.
[right][post="10793"][/post][/right][/quote]

I na długości też przegrywa bo ma 2" mniej :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp, jak bedziesz ustawial test HD w salonie na Elektoralnej to daj znac, chetnie popatrze. Jezeli roznica bedzie spora to wymienie KDFa na to cacko ;-)

pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sztam' date='16.09.2006, 15:59 ']No cóż  :D  Pewnie masz rację ale zobaczymy jak wywiąże się serwis z tego problemu. Wziąłem 5 lat gwarancji także niech się bujają. Dopóki nie dopłacam do interesu to mogą go sobie wozić w tę i z powrotem - nie moje zmartwienie. TV i tak głownie oglądają dzieciaki i żona także będą musieli wziąć trochę na wstrzymanie  :) .
Zapomniałem dodać jeszcze co nieco odnośnie kątów. O ile w poziomie są dużo lepsze niż w KDF i nie ma do czego się przyczepić to już w pionie trzeba go mieć w miarę wypośrodkowanego na poziomie wzroku bo wystarczy podnieść głowę ponad telewizor i już obraz dość mocno ciemnieje. Od kanapy do TV mam ok 4 metry, ale nawet z odległości 2-3 metrów obraz jest na 8/10 (spodziewałem się, że 55" będzie za dużo ale jest bardzo dobrze). Wcześniej myślałem o mniejszym, ale nie ma w Polsce dostępnej wersji 50".
Pozostaje jeszcze kwestia wiatraczka. Bezpośrednio po uruchomieniu wyraźnie go słychać ale po ok 5 sec cichnie i zapomina się o jego istnieniu  :) . Mam nadzieję, że nie będzie głośniejszy po kilku miesiącach użytkowania.
[right][post="10706"][/post][/right][/quote]
opisz swoją przygodę z serwisem Sony. wielu zainteresowanych tym telewizorem jest ciekawych jak serwis załatwi Twoją sprawę. Od tego może zależeć decyzja czy warto kupić taki telewizor. ps. jaki będzie koszt wymiany lampy po jej wyeksploatowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' date='19.09.2006, 22:32 ']opisz swoją przygodę z serwisem Sony. wielu zainteresowanych tym telewizorem jest ciekawych jak serwis załatwi Twoją sprawę. Od tego może zależeć decyzja czy warto kupić  taki telewizor. ps. jaki będzie koszt wymiany lampy po jej wyeksploatowaniu?
[right][post="11086"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Koszta zakupu lampy sa rozne ja polecam zakupy na hamerykanskim ebayu tam sa przystepne ceny. Lampa do kdf-a kosztuje z przesylka cosik kolo 750zl. Do mojej toshiby 575zl + przesylka, wiec raczej sie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj na Elektoralnej obejrzeć tego potwora. Niestety grało tylko demo z DVD, które się cieło :-)
Piękny TV po prostu, ale najlepszy był numer kiedy po 10 min przyglądania się 55" zerknąłem w bok i zobaczyłem, że stoi jakiś maluch co wygląda jak 21". Kiedy podszedłem bliżej... okazało się, że to... mój KDF-ik 42". Naprawdę byłem w szoku, bo wyglądał na malucha przy tym potworze choć ma 107cm przekątnej w końcu, ale przy 147cm KDS-a różnica jest powalająca!

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazję troszkę się tym potworkiem pobawić i jest duzo lepiej niż przy starym KDFie.
Przedewszystkim zdecydowanie zmniejszyła się odległość z jakiej można bezstresowo zatopić się w obrazie a nie oglądać szczegółówo jak jest zbudowany ten typ wyświetlacza-naprawdę z odległości 1m nie widać żadnych pikseli ani struktury powłoki ekranu :)
ZDECYDOWANIE lepsza jasność , kontrast i kąty widzenia.
Niestety nie mogłem bezposrednio(nie staly obok siebie) porównać z 46x2000 ale posrednio na tym samym sygnale nie ma wielkich różnic.Dla mnie najważniejsze że nie ma przepaści w kwestii ostrości obrazu.
Zeby sie zdecydować na 100% muszę zapodać zródło HD na te dwa TV jednoczesnie(-jak strasznie brakuje takich porównań i testów w sieci_)
Niestety sprzedawca miał podpięty tylko dvd i na prośbę o inne zródła i postawienie obok jakiegos LCD tracił zapał i niecierpliwił się że jeszcze nie kupuję tylko marudzę....niestety norma w naszych saaalooonaaach.
TV zdecydowanie wart rozważenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właśnie dziś pan z Centrum Sony na Świętokrzyskiej dostarczył mi nowy egzemplarz KDS, ponieważ naprawa poprzedniego oddanego do naprawy gwarancyjnej (po 3h grania wysiadł) przeciągnęłaby się do prawie miesiąca czasu kierownik tego sklepu zrobił wszystko abym otrzymał nowy egzemplarz. :D
Właściwie to mógł on potraktować moją sprawę jako typową naprawę gwarancyjną ale najwidoczniej bardzo mu zależało na zadowoleniu klienta (czyli mnie :) ) i dzięki jego uprzejmości mam nówkę sztukę. Muszę dodać, iż dzwonił do mnie kilka razy aby omówić wszelkie szczegóły zamiany oraz informować na bieżąco co się dzieje z moim TV. Wielkie dzięki za to ponieważ nie byłem zostawiony sam ze swoim problemem. Uwaga! Kryptoreklama :blink: : Bardzo polecam ten sklep. Fakt, że zapłaciłem sporo drożej niż w sklepie internetowym ale bałbym się wydać prawie 10K na TV i zastanawiać się co będzie jeśli nawali - naprawią bez problemów czy bujać się z nim. A tak mam spokój przez kolejne 5 lat :)
BTW.
Podobno w moim egzemplarzu nawalił zasilacz i nowa część mogłaby być sprowadzona z Belgii dopiero w połowie października.

Edytowane przez sztam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sztam' date='29.09.2006, 00:44 ']Witam.
Właśnie dziś pan z Centrum Sony na Świętokrzyskiej dostarczył mi nowy egzemplarz KDS, ponieważ naprawa poprzedniego oddanego do naprawy gwarancyjnej (po 3h grania wysiadł) przeciągnęłaby się do prawie miesiąca czasu kierownik tego sklepu zrobił wszystko abym otrzymał nowy egzemplarz.  :D
Właściwie to mógł on potraktować moją sprawę jako typową naprawę gwarancyjną ale najwidoczniej bardzo mu zależało na zadowoleniu klienta (czyli mnie  :)  ) i dzięki jego uprzejmości mam nówkę sztukę. Muszę dodać, iż dzwonił do mnie kilka razy aby omówić wszelkie szczegóły zamiany oraz informować na bieżąco co się dzieje z moim TV. Wielkie dzięki za to ponieważ nie byłem zostawiony sam ze swoim problemem. Uwaga! Kryptoreklama  :blink:  : Bardzo polecam ten sklep. Fakt, że zapłaciłem sporo drożej niż w sklepie internetowym ale bałbym się wydać prawie 10K na TV  i zastanawiać się co będzie jeśli nawali - naprawią bez problemów czy bujać się z nim. A tak mam spokój przez kolejne 5 lat  :)
BTW.
Podobno w moim egzemplarzu nawalił zasilacz i nowa część mogłaby być sprowadzona z Belgii dopiero w połowie października.
[right][post="12300"][/post][/right][/quote]
Dzięki za wiadomość o finale sprawy. Nasze forum jest na tyle opiniotwórcze że sprzedawcom i producentom będzie zależało na poważnym i uczciwym traktowaniu swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pobawiłem się trochę nboxem i 55" Sony i powiem, że byłem zmuszony patrzeć na niego z odległości metra ; / w dodatku stał na ziemi. Miałem tylko nboxa i nic więcej więc uznaje to za średni test. Może w najbliższym czasie wpadne z jakimś Snazio.

Ale z tego co popatrzylem sobie to bardzo fanie się prezentował. Kąty okej chociaż z góry nic nie widac ale kto patrzy z góry. Ja jednak uważam, że TV projekcyjne nadają się najbardziej do domów: bardzo duży salon, zero problemów wtedy z kątami zatem obraz jest piękny. Za taką kasę to bardzo dobra propozycja: PRZECIEŻ TO KOLOS

[url="http://img469.imageshack.us/my.php?image=1jb8.jpg"][img]http://img469.imageshack.us/img469/3817/1jb8.th.jpg[/img][/url][url="http://img85.imageshack.us/my.php?image=2ls3.jpg"][img]http://img85.imageshack.us/img85/7204/2ls3.th.jpg[/img][/url][url="http://img146.imageshack.us/my.php?image=3uj1.jpg"][img]http://img146.imageshack.us/img146/7483/3uj1.th.jpg[/img][/url]
[url="http://img85.imageshack.us/my.php?image=4hp0.jpg"][img]http://img85.imageshack.us/img85/210/4hp0.th.jpg[/img][/url][url="http://img241.imageshack.us/my.php?image=5pf8.jpg"][img]http://img241.imageshack.us/img241/986/5pf8.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='13788' date='12.10.2006, 01:41 ']Dzisiaj pobawiłem się trochę nboxem i 55" Sony i powiem, że byłem zmuszony patrzeć na niego z odległości metra ; / w dodatku stał na ziemi. Miałem tylko nboxa i nic więcej więc uznaje to za średni test. Może w najbliższym czasie wpadne z jakimś Snazio.[/quote]


@Gmeru - i wszyscy którzy mieli możliwość porównać 55A2000 i Sharpa GE1 /XD1 - który bardziej polecacie
[i]jeszcze parę dni[/i] i muszę wybrać

dzięki wszystkim za radę

pozd Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...