Skocz do zawartości
TONY!

TYLNA PROJEKCJA FULL HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszsytkich serdecznie

Pomyślalem o takowym temacie i taki proponuje - wydaje sie być interesujący.
I od kopa mam wiele pytań. Czy jest ktoś zorientowany w tej tematyce tzn. jakieś wieści na temat telewizorów z tylna projekcją zdolnych do wyświetlania obrazów w najwyższej rozdzielczości. Czy i kiedy taka technologia bedzie dostępna w Polsce i ile może kosztować.

Mam nadzieje że temat znajdzie uznanie wśród obecnych użytkowników DLP/3LCD jak również u ortodoksyjnych zwolenników dwóch pozostałych, najbardziej popularnych, technologio LCD i Plazmy (kolejność przypadkowa)

Pozdrawiam

TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProszE:

[img]http://www.engadget.com/media/2006/07/hp_58_dlp.jpg[/img]

HP Pavilion md5880n 1080p DLP TV

W US na forach wlasnie na nim testowali BR z tego co bylo widac na foto. Charakterystyczne jest to ze on ma wejscia od przodu na wszystko :D

[url="http://www.engadget.com/2006/07/03/hp-pavilion-md5880n-1080p-dlp-tv-reviewed/"]http://www.engadget.com/2006/07/03/hp-pavi...lp-tv-reviewed/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jesieni tego roku ma trafić na nasz rynek Sony KDS 55 A2000 - tylna projekcja z 1080p, ( w USA kosztuje ok. 3200 $, ile będzie kosztował u nas, jeszcze nie wiadomo )
Całą gamę telewizorów tylnoprojekcyjnych z 1080p oferuje Samsung, tyle tylko, że w najbliższym czasie nie planuje ich wprowadzenia na rynek europejski ( co wydaje się dziwne biorąc pod uwagę zbliżającą się w Europie premierę BR )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaskakuje mnie mngość tego typu ekranów za oceanem. Dlaczego producenci zwlekaja z ekspansją na europejski rynek......
[url="http://www.nextag.com/sony-1080p/search-html"]http://www.nextag.com/sony-1080p/search-html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TONY!' date='29.07.2006, 08:23 ']Zaskakuje mnie mngość tego typu ekranów za oceanem. Dlaczego producenci zwlekaja z ekspansją na europejski rynek......
[url="http://www.nextag.com/sony-1080p/search-html"]http://www.nextag.com/sony-1080p/search-html[/url]
[right][post="7722"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
A ja mam nadzieję, iż po wejściu Niebieskiego do Europy sytuacja na naszym rynku diametralnie się zmnieni. Są już tego pewne oznaki - jak choćby Sony o którym pisałem wyżej.
Sam użytkuję DLP Samsunga, i powiem krótko - niezły sprzęt, za niezłe pieniądze. Ile trzeba by dać za 50" plazmę 720p ?
Do DLP przekonała mnie nie tylko cena, ale i obraz przez nie generowany.
A i jeszcze jedno, dla wielu osób poważna wada tylnoprojektorowców to ich glębokość ( od 35 - 50 cm, zależnie od modelu ), dla mnie to bez znaczenia - tymczasem wielu ludzi kupując dziś telewizor koniecznie chce mieć coś "cienkiego", nawet kosztem jakości generowanego obrazu, no i potem kończą z "aptekarską" plazmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

No i wreszcie zakupilem TV - stanelo na tylnoprojekcyjnym SONY KDF-E50a11E, kurde ale z niego bydle, jak go wstawilem do salonu az sie przerazilem. Zakupilem wczoraj wieczorem wiec jeszcze nie mialem czasu zbytnio potestować.
Jak tylko bede mogl to opisze wrażenia a i pytan pewnie tez bede mial wiele.
Wzialem sobie nawet instrukcji do pracy he he bede zglębial.

Pozdrawiam

TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TONY!' date='31.07.2006, 07:19 ']Witam

No i wreszcie zakupilem TV - stanelo na tylnoprojekcyjnym SONY KDF-E50a11E, kurde ale z niego bydle, jak go wstawilem do salonu az sie przerazilem. Zakupilem wczoraj wieczorem wiec jeszcze nie mialem czasu zbytnio potestować.
Jak tylko bede mogl to opisze wrażenia a i pytan pewnie tez bede mial wiele.
Wzialem sobie nawet instrukcji do pracy he he bede zglębial.

Pozdrawiam

TONY!
[right][post="7767"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Gdybyś tego zakupu dokonał pół roku temu powiedziałbym, iż dokonałeś naprawdę doskonałego wyboru. Jednak dziś sytuacja wygląda nieco inaczej.
We wrześniu nastąpi "zmiana warty" w asortymenciie Sony i na półki sklepowe trafią nowe telewizory tylnoprojekcyjne, najważniejsze jest to, iż trafi do nas KDS 55A2000 - model przyjmujący/wyświetlający sygnał 1080p ( w cenie ok. 10 kzł. )
Myślę, że ten miesiąc mogłeś jeszcze poczekać.
No ale to twoje pieniądze, twoja decyzja i twój telewizor - najważniejsze żebyś był zadowolony, bądź co bądź telewizora nie wymienia się codziennie ( a już napewno nie telewizora za kilka tysięcy złociszy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TONY!' date='31.07.2006, 07:19 ']..... Jak tylko bede mogl to opisze wrażenia a i pytan pewnie tez bede mial wiele.[/quote]
Jezeli możesz to zrób kilka fotek i bardzo proszę o opis wrażeń. Testy, testy i jeszcze raz testy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TONY!' date='31.07.2006, 08:19 ']Witam

No i wreszcie zakupilem TV - stanelo na tylnoprojekcyjnym SONY KDF-E50a11E, kurde ale z niego bydle, jak go wstawilem do salonu az sie przerazilem. Zakupilem wczoraj wieczorem wiec jeszcze nie mialem czasu zbytnio potestować.
Jak tylko bede mogl to opisze wrażenia a i pytan pewnie tez bede mial wiele.
Wzialem sobie nawet instrukcji do pracy he he bede zglębial.

Pozdrawiam

TONY!
[right][post="7767"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Witam serdecznie ja tez nosze sie z zamiarem kuona tego cacka prosze daj znac jak sie sprawuje no i czy warto wylozyc taka kaske.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w drugiej połowie wrzesnia w sklepach pojawi się wspomniany KDS-55A2000, cena sugerowana dystrybutora 11.999,- oprócz tego wchodzi następca poczciwego 50A11 model KDF-50A2000.
A w październiku kolejna nowość full HD z górnej półki KDS-70R2000 - cena na razie nieznana :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='musti' date='09.09.2006, 23:36 ']Witam,
w drugiej połowie wrzesnia w sklepach pojawi się wspomniany KDS-55A2000, cena sugerowana dystrybutora 11.999,- oprócz tego wchodzi następca poczciwego 50A11 model KDF-50A2000.
A w październiku kolejna nowość full HD z górnej półki KDS-70R2000 - cena na razie nieznana  :(
[right][post="10113"][/post][/right][/quote]
KDS-55A2000 pojawił się już w sklepach internetowych - ceny zaczynają się już od 9,5 kzł; pojawił się również model KDF 50E2010 - cena: 5 kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' date='10.09.2006, 06:19 ']KDS-55A2000 pojawił się już w sklepach internetowych - ceny zaczynają się już od 9,5 kzł; pojawił się również model KDF 50E2010 - cena: 5 kzł.
[right][post="10126"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Kilka zdjęć tego drobiazgu które znalazłem szukajac więcej info:
[url="http://people.freenet.de/koolkolo/index.htm"]http://people.freenet.de/koolkolo/index.htm[/url]

Muszę zobaczyć go na żywo a potem ... jeszcze poczekać na zmiane cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55A2000 - SXRD... na avsforum (i generalnie w US) wszyscy pisza, ze obraz ma po prostu wysmienity. Ciekawi mnie jak by wygladalo porownanie tego RP z Sharpem XD1E.

-edit- I mamy chyba przewage nad uzytkownikami z US - oni maja system Grand WEGA, u nas te modele sa BRAVIA. Nie wiem czy to spora roznica, ale na jakims tescie V2000 kolezka zauwazyl, ze np. kolory lepiej wyswietla bravia od jego starego soniaka z WEGA. Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja juz jestem zdecydowany!! Kupuje!! Tylko gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dominikm na ceneo.pl bylo kilka ofert ... 55 cali full hd za 10 tysiecy ... okazja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KDS 55 jest już nawet w "sklepach dla idiotów" a znana jest juz cena modelu 70":
KDS-70R2000 - 25.999,- cena referencyjna - model z odłączanymi głosnikami i ZAPASOWĄ lampą :P
Ciekawe dlaczego? Mniejsze nie mają zapasowej lampy. Czyżby żywotność była któtsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='musti' post='12760' date='03.10.2006, 23:38 ']KDS 55 jest już nawet w "sklepach dla idiotów" a znana jest juz cena modelu 70":
KDS-70R2000 - 25.999,- cena referencyjna - model z odłączanymi głosnikami i ZAPASOWĄ lampą :P
Ciekawe dlaczego? Mniejsze nie mają zapasowej lampy. Czyżby żywotność była któtsza?[/quote]

W sobotę bedę testował 55A2000 z materiału HD. Chciciaż ochotę mam bardziej na tego big brothera :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='12800' date='04.10.2006, 08:00 ']...W sobotę bedę testował 55A2000 z materiału HD...[/quote]

Szkoda, że nie udało się połączyć tego z testami (jako porównawczy) z Sharpem XD1E czy też dodatkowo Pioneer 5000 (czy innym Panasonickiem). Może wrócimy do mojego pomysłu - porównania 3 technologii ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='12808' date='04.10.2006, 11:50 ']Szkoda, że nie udało się połączyć tego z testami (jako porównawczy) z Sharpem XD1E czy też dodatkowo Pioneer 5000 (czy innym Panasonickiem). Może wrócimy do mojego pomysłu - porównania 3 technologii ?

pzdr[/quote]

a kto to będzie woził i dźwigał?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='12800' date='04.10.2006, 07:00 ']W sobotę bedę testował 55A2000 z materiału HD. Chciciaż ochotę mam bardziej na tego big brothera ;)

Pozdro[/quote]

gdzie będziesz robił test? w salonie sony? jeśli tak, to chętnie się przyłączę.

pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='12867' date='04.10.2006, 21:14 ']a kto to będzie woził i dźwigał?

Pozdro[/quote]

Dla chcącego nic trudnego. Gorzej z urządzeniami. Sharp jest obiecany. No i waży tyle samo co sony. Ważne jest miejsce do prób, czas i odbiorniki. Logistyka to mały problem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków transportowców :angry: Czy taki TV można bez uszczerbku (w firmowym pudle oczywiście) na minutkę postawić na boku? Bo mam prozaiczny problem - brak windy towarowej w budynku...
A na 10 piętro zapierniczać z 50kg telewizorem za 10.000 zł to mały kłopot :D
Więc jak?
Pozdrawiam,
DW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='13107' date='07.10.2006, 04:05 ']Pytanie do praktyków transportowców :angry: Czy taki TV można bez uszczerbku (w firmowym pudle oczywiście) na minutkę postawić na boku? Bo mam prozaiczny problem - brak windy towarowej w budynku...
A na 10 piętro zapierniczać z 50kg telewizorem za 10.000 zł to mały kłopot :D
Więc jak?
Pozdrawiam,
DW[/quote]

no problemo, to nie lodówka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...