Skocz do zawartości
sawosz

Dystrybutor Vision - filmy Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

moj kolega (maniak BR) zdecydowanie odradza kupowania dwoch nowych filmow wydanych przez Vision - Hero i Dom Latajacych Sztyletow

podobno jakosc jest fatalna - przy oddawaniu do sklepu poprosil pracownika o zaprezentowanie wersji BR i DVD tych filmow i okazalo sie ze nie ma zadnej roznicy w jakosci (sklep przyjal jego reklamacje)

jesli ktos ma te filmy to poprosze o szczegolowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba te filmy i mam troszkę odmienne zdanie. Może oba filmy jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku to nie pierwsza liga, lecz... na absolutnie zasługują na ocenę 7-8 (video) i 6-7 (audio).

W porównaniu z edycjami DVD (posiadam oba filmy w specjalnych edycjach kolekcjonerskich) jest zauważalna spora różnica w jakości.

Może ten twój maniak BR trafiła na jakieś źle wytłoczone płyty? Bo innego wytłumaczenia nie znajduję.

PS. Filmy testowane na zestawie: PS3 60GB (FW 2.60) + SONY BRAVIA KDL-32W4210 Full HD + LOGITECH X-540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak polskie wydania tych filmów mają się do wydań zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc to podaj wielkosci najwiekszych plikow m2ts i kodeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam oba te filmy i mam troszkę odmienne zdanie. Może oba filmy jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku to nie pierwsza liga, lecz... na absolutnie zasługują na ocenę 7-8 (video) i 6-7 (audio).

W porównaniu z edycjami DVD (posiadam oba filmy w specjalnych edycjach kolekcjonerskich) jest zauważalna spora różnica w jakości.

Może ten twój maniak BR trafiła na jakieś źle wytłoczone płyty? Bo innego wytłumaczenia nie znajduję.

PS. Filmy testowane na zestawie: PS3 60GB (FW 2.60) + SONY BRAVIA KDL-32W4210 Full HD + LOGITECH X-540

Kolego ... jeżeli tym filmom dajesz tak wysokie noty tzn. że jeszcze musisz obejrzeć pare filmów żeby sie dowiedzieć co to jest wysoka jakość na BD :D .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to raczej polski dystrybutor nie maczał w tym swoich palców, chociaż na 100% nie można wykluczyć...

W rankingu forumowiczów avsforum, Dom Latających Sztyletów na BD znajduje się w zaszczytnej ostatniej kategorii, gdzie lądują tytuły niewiele różniące się od wydań dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz mozliwosc to podaj wielkosci najwiekszych plikow m2ts i kodeki

Ciekawe jak mam to zrobić skoro nie posiadam odtwarzacza Blu-Ray w PC. A domyślam się, że tylko pod PieCem mogę otrzymać te informacje...

Jedynie co mogę napisać: AVC średnio 15 Mbps, DTS-HD MA 5.1 48 kHz średnio 2,5 Mbps

Więcej informacji nie otrzymam na PS3

Co do jakości obu filmów to nie jest to najwyższa półka (porównując na przykład do Blade Runnera, Band of Brothers czy Close Encounters of the Third Kind) ale nie jest to też taki shit jak "Prom Night" czy nowy Rambo. Oba filmy są moim zdaniem średniakami i tyle... Możliwe, że troszkę zawyżyłem swoją ocenę lecz wynikła ona z faktu iż uwielbiam oba filmy i z przyjemnością oglądam je wielokrotnie. Nawet pomimo wad... :(

Absolutnie się zgadzam z opinią wystawioną na stronie High-Def Digest: http://bluray.highdefdigest.com/16/houseofflyingdaggers.html

Podobną opinię można wystawić filmowi "Hero" - typowy średniak z bardzo dobrą jakością dźwięku i gorszą obrazu.

PS. Czekam teraz na wydanie Blu-Ray filmów <Crounching Tiger, Hidden Dragon" oraz "Curse of the Golden Flower". Wiecie może czy zostaną wydane?

Edytowane przez dmlakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmy to totalna porażka. Na czym musieli oglądać je ci, którzy dają im pozytywną opinię? Absolutnie nie kupować. Unikać filmów wydawanych przez Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład na takim zestawie: Playstation 3 60GB + SONY BRAVIA KDL-32W4210 + LOGITECH X-540

I nie są aż tak złe... obejrzyj sobie "Prom Night", "Scorpion King 2" czy "Out of Justice" to zmienisz zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1wszy oglądałem. Nie chodzi mi o treść filmu tylko o jakość obrazu. Hero i Dom Latających Sztyletów. Sprawdzane na Brawia X3500 i BDP-S1 Sony oraz na zestawie Sharp Aquos. Dwa zestawy 52" i profesjonalne odtwarzacze, a nie zestaw do gier dla dzieci. Te filmy to nagrane DVD na BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
profesjonalne odtwarzacze, a nie zestaw do gier dla dzieci.

Jeśli choć trochę interesujesz się elektroniką to pewnie wiesz, że PS3 jest jednym z najlepszych odtwarzaczy płyt Blu-Ray na rynku. Tym bardziej po aktualizacji FW 2.20, który dodawał Blu-Ray Profil 2.0 (BD-Live). Więc twój komentarz mówiący, że jest to zestaw do gier jest nie na miejscu i świadczy tylko o twojej ignorancji oraz braku wiedzy na temat konsoli PS3.

A może miałeś na myśli konsolę Wii, którą można nazwać właśnie zestawem do gier dla dzieci? Jeśli tak to zwracam honor... ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez dmlakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Zmecholowi radzę wpierw przetestować konsolę PS3 i dopiero wtedy wypisywać swoje opinie, a nie na odwrót...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne i Wasze najlepsze na rynku 32" do HD. Przenieście się na forum konsolowe i podyskutujcie o czymś poważnym np. Wormsach 3D. W Realu są jeszcze mniejsze LCD po dobrej cenie. Pewnie też najlepsze na rynku do oglądania HD, a PS to wykrywają bez podłączania kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym się we wczesnych godzinach rannych włącza agresor - poczytaj, bo nie chcę marnować czasu na kłótnie z Tobą.

Chcesz się mierzyć na długość członków - uwierz, ale sprzęt AV, z którego korzystam to najwyższa półka. Sony 55X4500 i zestaw 7.1 Jamo(fronty, sub, central)/Heco na Onkyo 605. A player - PS3.

Dlaczego? Bo szybko działa, a ja strasznie nie lubię długich startów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 32" TV nawet FullHD nie jest najlepszym narzędziem do oceny jakości obrazu z płyty Blu-Ray - jest po prosu za mały.

Do tego kolega dmlakers posłużył się konsolą PS3 która potrafi wyczyniać cuda z sygnałem Video - obraz nie jest już oryginalny tylko mistrzowsko poprawiony.

Wg mnie PS3 byłby najlepszym playerem Blu-Ray gdyby nie drobny fakt że gdy zamiast płyty tłoczonej włożysz film DVD ściągnięty z sieci to SONY częstuje nas wtedy czarnymi napisami lub inną niespodzianką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty. Masz dużego ale jesteś ślepy. Natura potrafi być wredna. Najwyższy standard to KDL 70X3500 tak swoją drogą, a szybki start to BDP 5000ES. Na ostatnim EXPO Onkyo też nie błysnęło tylko wygrał STR 5400. Tylko głośniki mam takie same jak Ty ale pewnie je zmienię jak okaże się, że jesteś też głuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 5000ES dalej daleko do PS3 w starcie

amplitunery sony (obecne) to nic specjalnego, te bym wlasnie nazwal zabawkami dla dz©ieci

a tak ogolnie to zasluzyles na warna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Dwa zestawy 52" i profesjonalne odtwarzacze, a nie zestaw do gier dla dzieci.

To, że VISION produkuje buble, było wiadome od pierwszych wydań DVD - tutaj nie zamierzam zawracać kijem Wisły .

Mnie bardziej interesuje jakie to " profesjonalne" odtwarzacze brały udział w porównaniu (może fotka?) , bo nazwanie

BDP-S1 profesjonalnym, to lekka profanacja , tak jak i nazwanie PS zestawem dla dzieci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzane na Brawia X3500 i BDP-S1 Sony oraz na zestawie Sharp Aquos. Dwa zestawy 52" i profesjonalne odtwarzacze, a nie zestaw do gier dla dzieci.

Zostawcie chłopaka... chciał się popisać jaki to super-extra-mega sprzęt ma (albo mają jego rodzice) i jakoś mu nie wyszło... :)

Może trafił tu z forum na onecie, z którego został wyrzucony za podobne teksty? Tam pełno takich jak on... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że kończymy tego offtopa a koledze zmechol radzę trochę poczytać np. to forum i co jest teraz na topie bo rzeczywiście polecą ostrzeżenia . . . za głupotę i wprowadzanie innych w błąd. Dobrze, że ktoś reaguje. Wracamy do tematu Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie PS3 byłby najlepszym playerem Blu-Ray gdyby nie drobny fakt że gdy zamiast płyty tłoczonej włożysz film DVD ściągnięty z sieci to SONY częstuje nas wtedy czarnymi napisami lub inną niespodzianką.

W kwestii sprostowania: PS3 odczytuje filmy DVD (przegrywane lub ściągnięte z netu) i nagrane na DVD+/-R bez problemu (podobnie jak filmy divx/xvid nagrane na DVD+/-R)... kilkaset takich filmów obejrzałem na swojej konsoli i nie spotkałem się z czarnymi napisami lub inną niespodzianką (jak to nazwałeś).

Przepraszam za off-topa ale uznałem, że warto sprostować tę kwestię :rolleyes:

Edytowane przez dmlakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej Was tu przyniosło z forum konsolowego bo właściciele X 360 wymietli PSowców.

chłopczyku , x360 nie jest odtwarzaczem BD , a z poziomem ktory reprezentujesz udaj sie z powrotem na wyminione przez siebie forum

Edytowane przez Bartinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartinio drogi psychologu, oczywiście jestem za powrotem do tematu Vision. Nie bardzo rozumiem tylko czemu to ja jestem winny, a nie prowokujący na temat członków, rodziców itd. Poparłem tylko człowieka, któremu reklamację tych gniotów z Vision uznał nawet sklep po obejżeniu ich. Sam zbieram filmy. DVD mam ponad 2000, większość BR i myślę, że warto dzielić się informacjami na temat jakości. Gdybym wcześniej to przeczytał to bym ich nie kupił. Teraz lipa bo nie zbieram rachunków. Mój błąd. P.S. Na ogólnym forum oceniaj poziom wszystkich, ja też kiedyś miałem psychologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...