Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, klaus71 napisał:

po kalibracji i bez włączonego upłynniacza nie odróżniłbyś obrazu - a wręcz przez ABL c8/b8 mógłby wydawać się lepszy

więc słabe tłumaczenie - czyli jednak AG8/AG9 to wg  ciebie skoda

na szczęście producent typu sony wie jaka jest prawda - i produkuje też oledy dla ludzi dla których "plastyka obrazu" nie kojarzy się tylko z plastyką

Człowieku  ogarnij , nigdzie nie wspominałem o AG8 ani AG9 zejdź na ziemie . Bez odbioru 

@Barnaba z wzajemnością . Również wylądowałeś w ignorowanych 

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Szukam telewizora do salonu wymagania to na dobrą sprawę wielkość 55 cali i cena do 4,5 - 5k. Czytając to forum i inne testy w internecie oraz robiąc własny research zdecydowałem się chyba na Sony KD-55XG9505. Ale może coś przeoczyłem i znacie lepszy wybór? Bardzo proszę o opinie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krisu253 napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Szukam telewizora do salonu wymagania to na dobrą sprawę wielkość 55 cali i cena do 4,5 - 5k. Czytając to forum i inne testy w internecie oraz robiąc własny research zdecydowałem się chyba na Sony KD-55XG9505. Ale może coś przeoczyłem i znacie lepszy wybór? Bardzo proszę o opinie. 

Bierz . Sztos tv

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Człowieku  ogarnij , nigdzie nie wspominałem o AG8 ani AG9 zejdź na ziemie . Bez odbioru

sam się ogarnij - po prostu pokazuję twoją hipokryzję - oled od lg syf - oled od sony cud miód  lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że wpisuję (być może ) tutaj wątek ale:

Zamierzam zakupić TV do salonu 65 cali....myślę nad TV Sony KD-65XG9505 lub nowszy XH ale proszę o podpowiedź od kogoś kto zna temat: chodzi o "udźwiękowienie" tj. możliwość obsługi przez osobę niewidomą (u innych producentów "asystent głosowy" itp.....).

Wiem że w Androidzie jest oprogramowanie "Talk Back" które "udźwiękawia" urządzenie ale nie wiem czy w TV jest taka możliwość i jeszcze pytanko czy "flash playera" także można zamontować aby był w przeglądarce?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam telewizora, który posłuży dwa-trzy lata. Głównie do wieczornego netflixa i dla dziecka ;) Mój budżet wynosi ok. 1700zł i patrzę najbardziej na ekrany 43-50 cali. (1700zł ponieważ w tej cenie jest nowy Xiaomi 43 cale, ale kwestia jest taka, że opinie są różne i przekierowano mnie na to forum). 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Pod minimalnym kątem, ale to nie problem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV będzie na ścianie przeciwległej do okna (niestety) Jednak bezpośrednio na ścianę światło pada tylko nad ranem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Porządny smart TV, który nie wysypie się po roku (android tv to byłaby bajka)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? aktualnie nic, później może upgrade do soundbara/konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, ale myślę, że matowa jest wygodniejsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube/Netflix jedynie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, smart tv jest dla mnie ważny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Przyszłościowo tak, max 1-2 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niedziałający smart tv
19. Preferencje co do marki ? żadnej manty, ale to chyba oczywiste
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1700zł z naciągnięciem do 1800

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Artur Orzechowski napisał:

Hej, szukam telewizora, który posłuży dwa-trzy lata. Głównie do wieczornego netflixa i dla dziecka ;) Mój budżet wynosi ok. 1700zł i patrzę najbardziej na ekrany 43-50 cali. (1700zł ponieważ w tej cenie jest nowy Xiaomi 43 cale, ale kwestia jest taka, że opinie są różne i przekierowano mnie na to forum). 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Pod minimalnym kątem, ale to nie problem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV będzie na ścianie przeciwległej do okna (niestety) Jednak bezpośrednio na ścianę światło pada tylko nad ranem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Porządny smart TV, który nie wysypie się po roku (android tv to byłaby bajka)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? aktualnie nic, później może upgrade do soundbara/konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, ale myślę, że matowa jest wygodniejsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube/Netflix jedynie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, smart tv jest dla mnie ważny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Przyszłościowo tak, max 1-2 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niedziałający smart tv
19. Preferencje co do marki ? żadnej manty, ale to chyba oczywiste
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1700zł z naciągnięciem do 1800

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiaomi-mi-led-tv-4s-43-test-i-recenzja-zaskakujaco-dobrego-telewizora-4k/ Może ten test tv od xiaomi Ci pomoże w podjęciu decyzji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam jeszcze bardziej mieszane uczucia, szczególnie po przeczytaniu recenzji TV JVC LT-55VU6900, który był dość mocno wychwalony w jednym z tematów tu na forum. Szczególnie, że w cenie 1449zł mam JVC LED LT-43VA6900P, który również ma androida.

Tylko pytanie czy te modele (no oprócz oczywiście rozmiaru) różnią się właśnie jedynie android tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś opinie względem telewizora LG 65UM7100? 

Czy tak jak można przeczytać na jednym z artykułów, gdzie został okrzyknięty "najlepszym budżetowym telewizorem do oglądania sportu" jest prawdą?

Dodam, że jestem laikiem, nie mam "wprawnego" oka do wypatrywania szczegółów a obecnie są bardzo duże promocje.

Warto?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szukam telewizora do salonu o przekątnej 75-85 cali w cenie do  10-12K. Telewizor będzie głównie używany do netflixa i grania na konsoli. Problem mam taki, że im więcej czytam to mam coraz większy mętlik w głowie. Proszę więc o wasze typy by zawęzić poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowałem się. Kupię prawdopodobnie A8G lub ewentualnie A9G  / SONY

Czy może ktoś z Państwa orientuje się czy obecnie  w czasie zamkniętych galerii i salonów SONY można gdzieś te dwa TV obejrzeć fizycznie aby dokonać wyboru. I czy jest przy tych modelach możliwa i celowa kalibracja kolorów. Bo widzę że ma ona głęboki sens. Ale nie wiem czy akurat SONY dają się programowo kalibrować ? (podejrzewam jedynie, że tak)

Bardzo dziękuję za ewentualne wskazać gdzie w Wwie można obejrzeć te 2 modele i w którym lepszy obraz lub jaśniejszy ( bo jak doczytałem na forach zachodnich wcale  nie jednoznaczne jest to że prawie 2 razy droższy A9G ma lepszy obraz. Co przyznam mocno mnie zaskoczyło.
Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowane przez Marek O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, peterka90 napisał:

Ma ktoś jakieś opinie względem telewizora LG 65UM7100? 

Czy tak jak można przeczytać na jednym z artykułów, gdzie został okrzyknięty "najlepszym budżetowym telewizorem do oglądania sportu" jest prawdą?

Dodam, że jestem laikiem, nie mam "wprawnego" oka do wypatrywania szczegółów a obecnie są bardzo duże promocje.

Warto?

 

Cześć wszystkim,

 

podłącze się do pytania peterka90 - też interesuje mnie ten tv.

A generalnie chce kupić tv 65 cali, raczej z tych tańszych, do 3500-4000 max, niestety jestem skazany na sklep z Tytusem (dawniej "nie dla idiotów"...), z racji posiadania karty podarunkowej do tego sklepu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5-5,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max 3 + pies (ale ona tylko słucha)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? od 0 do 30 stopni od na wprost tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV wisi na ścianie zachodniej, na ścianie zachodnie jest metrowa ścianka, oddzielająca tv od okna w jadalni
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40 cali lg, nie wiem co to za model, stary bez smart tv (z 8 lat ma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikację netflixa i tuner do naziemnej ;)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Naziemna plus netlfix 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? aktualnie nic, później może upgrade do soundbara
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h, głównie gra sobie w tle, wieczorami jakieś seriale
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matową, ale bez większego znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, czasami sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, smart tv jest dla mnie ważny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów, słabo działający pilot
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Na chwilę obecną w sklepie, na który jestem skazany w moim budżecie są: philips 65pus6754/12, sharp 65BL2EA, sony KD-65XG7096, lg 65UM7100PLA, sony KD-XF7096, samsung UE65RU7022K, philips 65PUS7304/12, samsung UE65RU7452U, lg 65SM8200PLA, sony KD-65XG8096, sony KD-65XF7005, lg 65UM7510PLA,

W zasadzie byłem już zdecydowany na philipsa 65PUS7304/12, ale trafiłem tu na forum, poczytałem no i już nie jestem taki pewien czy go chcę.

Jesteście w stanie coś doradzić ? ;) z góry dzięki

Edytowane przez Michał Jakub Gołkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Panowie i Panie i ja stanąłem przed wyborem tv.

Ja korzystam głownie do PS4 i wieczornego Netflixa, niestety żona lubi pooglądać śniadaniowej TV rano przy kawie, czy słuchać czegoś robiąc posiłki i tu wykluczam oleda żeby spać spokojnie.Telewizory jakie mnie interesują to tylko 65" i wytypowałem 4 liderów. Tu proszę was o pomoc:

Samsung Q80R--aktualnie 5790zł

                  Q85R-aktualnie 6700zł- czy warto dołożyć do tego tv? z tego co wyczytałem na forum, ma znacznie więcej miejsc wygaszeń/podświetleń?

LG Nano Cell 9100- Aktualnie 5300zł zł

                         9800-Aktualnie 7490 zł

Dodam że nei jestem mocno czepialski,  i do tej pory dobrze mi służy mój stary samsung, ale wydając 7k chciał bym być zadowolony na te 4-5 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek Astachow napisał:

Ja korzystam głownie do PS4 i wieczornego Netflixa, niestety żona lubi pooglądać śniadaniowej TV rano przy kawie, czy słuchać czegoś robiąc posiłki i tu wykluczam oleda żeby spać spokojnie

OLED sprawdzi się doskonale w takim użytkowaniu.

Piszę na podstawie 3 letniego oglądania różnych "pasków" na ekranie serii "7" (LG). Teraz mamy serię "10", więc nie wyobrażam sobie jak trzeba użytkować tv, żeby go wypalić?

Może jako tablica przylotów na lotnisku? Ale tu, to i LED polegnie :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 17:23, Michał Jakub Gołkowski napisał:

Cześć wszystkim,

 

podłącze się do pytania peterka90 - też interesuje mnie ten tv.

A generalnie chce kupić tv 65 cali, raczej z tych tańszych, do 3500-4000 max, niestety jestem skazany na sklep z Tytusem (dawniej "nie dla idiotów"...), z racji posiadania karty podarunkowej do tego sklepu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5-5,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max 3 + pies (ale ona tylko słucha)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? od 0 do 30 stopni od na wprost tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV wisi na ścianie zachodniej, na ścianie zachodnie jest metrowa ścianka, oddzielająca tv od okna w jadalni
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40 cali lg, nie wiem co to za model, stary bez smart tv (z 8 lat ma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikację netflixa i tuner do naziemnej ;)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Naziemna plus netlfix 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? aktualnie nic, później może upgrade do soundbara
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h, głównie gra sobie w tle, wieczorami jakieś seriale
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matową, ale bez większego znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, czasami sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, smart tv jest dla mnie ważny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów, słabo działający pilot
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Na chwilę obecną w sklepie, na który jestem skazany w moim budżecie są: philips 65pus6754/12, sharp 65BL2EA, sony KD-65XG7096, lg 65UM7100PLA, sony KD-XF7096, samsung UE65RU7022K, philips 65PUS7304/12, samsung UE65RU7452U, lg 65SM8200PLA, sony KD-65XG8096, sony KD-65XF7005, lg 65UM7510PLA,

W zasadzie byłem już zdecydowany na philipsa 65PUS7304/12, ale trafiłem tu na forum, poczytałem no i już nie jestem taki pewien czy go chcę.

Jesteście w stanie coś doradzić ? ;) z góry dzięki

Według mnie Twój pierwszy wybór był dobry. Przede wszystkim 7304 ma Dolby Vision i HDR co ma realny wpływ na jakość obrazu min. na netflixie a przy wieczornym oglądniu ambilight doda wrażeń z oglądania. Plus kilka bajerów jak klawiatura qwerty w pilocie czy aplikacje jak kodi na androidzie.

Edytowane przez jacek.tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Barnaba napisał:

OLED sprawdzi się doskonale w takim użytkowaniu.

Piszę na podstawie 3 letniego oglądania różnych "pasków" na ekranie serii "7" (LG). Teraz mamy serię "10", więc nie wyobrażam sobie jak trzeba użytkować tv, żeby go wypalić?

Może jako tablica przylotów na lotnisku? Ale tu, to i LED polegnie :)

Raczej na oleda się nie zdecyduję, bo jedyny jaki by mi odpowiadał to C9, ale przy 65" cena wacha się w tej chwili między 8.3-9k, a to o co najmniej 1k ponad to co chciałem wydać.

Początkowe założenia było 5.5-6k+ ewentualnie parę groszy się dosypie. Po zapoznaniu się z tematem wiem że musze położyć 7, i tego już nie chcę przekroczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 13:40, Artur Orzechowski napisał:

Hej, szukam telewizora, który posłuży dwa-trzy lata. Głównie do wieczornego netflixa i dla dziecka ;) Mój budżet wynosi ok. 1700zł i patrzę najbardziej na ekrany 43-50 cali. (1700zł ponieważ w tej cenie jest nowy Xiaomi 43 cale, ale kwestia jest taka, że opinie są różne i przekierowano mnie na to forum). 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Pod minimalnym kątem, ale to nie problem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV będzie na ścianie przeciwległej do okna (niestety) Jednak bezpośrednio na ścianę światło pada tylko nad ranem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Porządny smart TV, który nie wysypie się po roku (android tv to byłaby bajka)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? aktualnie nic, później może upgrade do soundbara/konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, ale myślę, że matowa jest wygodniejsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube/Netflix jedynie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, smart tv jest dla mnie ważny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Przyszłościowo tak, max 1-2 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niedziałający smart tv
19. Preferencje co do marki ? żadnej manty, ale to chyba oczywiste
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1700zł z naciągnięciem do 1800

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

43/50pus6704. Co prawda nie ma androida, ale w smarcie są aplikacje których potrzebujesz czyli netflix i youtube, dolby Vision co jest rzadkością za te pieniądze i ambilight nieźle wygląda w nocy. Chyba najlepszy wybór w takich pieniądzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję sprzętu, który zapewni mi skok jakościowy względem tego, co mam dotychczas. Nie jestem pewien czy taki skok odczuję, możecie mi Państwo poradzić.
NIE szukam telewizora OLED- często gram kilkaset godzin w jedną grę i na prawdę nie mam zamiaru oglądać wypalenia ;)
Przyszłościowo myślę o telewizorze dużym, z dobrym HDR w półce cenowej do 5 tysięcy złotych, głównie pod Playstation 5 oraz oglądanie transmisji sportowych w jakości 4k.
Reszta wytycznych i informacji poniżej. Myślałem o Sony XF90 w wersji 55 lub 65 calowej, nie wiem czy znajdę coś w lepszej cenie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Posiadam uchwyt z regulacją (Arkas LCW 270T), kanapa musi być w odległości 2,5m, jednak uchwytem mogę wyregulować do ok.1.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, jednak kąty są również ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?   od lewej strony do godziny 12 promienie wpadają przez okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-49FX600E  lcd, 4k, brak hdr, kupiony w 2017 roku- chęć poczucia dużego skoku jakościowego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry hdr, niski input lag, dobra funkcjonalność dla oglądania sportu i gier konsolowych, mile widziany ambilight ale nie na siłę, liczy się jakość obrazu i podany zakres cenowy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation 4, Playstation 5, dekoder nc+ 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  5-10 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? transmisje sportowe, głównie piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, youtube oraz netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola, w tygodniu 3 godziny dziennie, weekendy nawet do 8
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, nocami
17. Preferencje co do wielkości? 55' to minimum, jednak zastanawiam się mocno nad 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? błędy skutkujące resetem np brak dźwięku, zła funkcjonalność aplikacji np pauza podczas oglądania filmu na youtube
19. Preferencje co do marki ? brak, jedynie Philipsem jestem zrażony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-5000 zł maksymalnie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Edytowane przez Kowal821
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik XF w wersji 55 calowej polecam do sportu idealnie . Do gier również się nada . Chociaż poszukałbym coś w ofercie od Samsunga ze względu na różne tryby dedykowane graczom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potrzebuje Waszej pomocy i rady... Poszukuję TV do salonu. Interesuje mnie model  o wielkości 75 cali. Niestety ale na OLED w podanym rozmiarze nie mogę sobie pozwolić... myślałem nad zakupem QLED od Samsunga. Który model polecacie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, kąt nie za bardzo jest ważny
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna są od zachodu- słońce pada na ścianę od ~17
7. Jaki masz obecnie telewizor ? OLED LG 55 cali C9
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ładna jakość obrazu- na OLEDA w tym rozmiarze mnie nie stać
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD+ Internet 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Planuje zakup od razu sound bara, jak mi dziecko podrośnie kupimy pewnie jakąś konsolę:)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne+ filmy, seriale z platform Netflix, HBO
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko przez podane wyżej aplikacje
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na razie 0
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? KONIECZNIE 75 CALI
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Chyba za mało się znam bo nie potrafię odpowiedzieć
19. Preferencje co do marki ? Myślałem nad Samsung QLED ale nie wiem jaki model...
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8 tysięcy, ewentualnie troszkę więcej chociaż wolalbym mniej...

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? w zależności od tego jaki model polecicie, jaki będzie budżet i ile by taka opcja mnie kosztowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podepnę się pod temat.

Stoję przed wyborem tv, i po dogłębnym przeanalizowaniu rynku, promocji i własnego budżetu w grze jest 2 zawodników.

Tv 65" do grania na ps4/w przyszłości ps5, wieczorami Netflix a w dzień jakieś tvn turbo cz sport.

Waham się między : Sony XG9505-- aktualnie do kupienia w Rtv   za 5999

                                    Samsung q85-- do wyrwania po rabatach w neonet za 6700.

 

Podpowie ktoś który będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

przymierzam się do zakupu TV, a że w temacie jestem totalnie zielony to zacząłem od uzupełnienia wiedzy i tu pojawiły się pierwsze problemy/pytania. Planowałem aby był to telewizor z trochę wyższej półki w 4K. Jak poczytałem co to OLED, HDR to stwierdziłem, że fajnie byłoby to mieć. Ale problem pojawił się przy odległości TV od kanapy. Przy 3-3.5 m nie ma w ogóle sensu iść w 4K (wychodzi 148''), zostaje fullHD. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest w ogóle możliwość kupienia telewizora fullHD który jakościowo zbliży się do takiego OLED z HDR, czy jest to zupełna przepaść między nimi? Bo zastanawiam się nad 4K (chociaż wiem że nie wykorzystam potencjału, chyba że siądę bliżej) ale przynajmniej będzie super kontrast i HDR (bo zakładam, że odległość nie ma wpływu na nie). Czy takie myślenie ma w ogóle sens czy szkoda kasy?

Wszelkie uwagi mile widziane i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcę kupić TV

  1. 12 m2 sypialnia
  2. 3-3,5m
  3. 2-3 os.
  4. na wprost ekranu
  5. raczej stać
  6. okno obok TV, mało słońca, najczęściej zasłonięte.
  7. obecnie brak  TV
  8. zestaw aplikacji, netflix, youtube; przyzwoity/dobry dźwięk, HDR+;Dolby vision, ambilight/odpowiednik
  9. tylko internet- netflix4k
  10. router, czasem telefon/laptop
  11. 2-3 godz./ tydzień
  12. matowa
  13. filmy, seriale, programy przyrodnicze
  14. tak
  15. raczej nie, jeśli kiedyś to bez napinki
  16. większość wieczorem
  17. 55-65 cali
  18. nienaturalny dźwięk,
  19. brak szczególnych preferencji
  20. nie
  21. maks 3500
  22. raczej nie.

Mam nadzieję że moje odpowiedzi nie wskazują na zupełny brak orientu, choć tak się czuję widząc wielkość wyboru.

Zapewne cena nie daje szerokiego wachlarza możliwości, ale jestem w stanie poczekać na jakieś promocje, upusty żeby kupić dobry tv, oczywiście liczę że jeśli moje oczekiwania oderwane są od rzeczywistości to mi o tym powiecie :)

pozdrawiam Karol

 

 

Edytowane przez bronislaw84
nie dopisałem jakości netflixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...