Skocz do zawartości
Lord Rayden

Kwestia wyboru

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja opowiem o swoim wyborze, zdecydowałem się nie czekać na E32B i zamówiłem E31B.
Do tego:
DVD-REC SAMSUNG SE-T084M USB LightScribe SREBRNY BOX ZEWN
HDD CAVIAR 320GB 2,5" WD3200BEVT SATA 8MB CACHE

Reszta będzie podawana siecią i usb.

Biorąc pod uwagę spadek złotówki, też radzę nie czekać z zakupem ;)

Teraz będę się głowił, jak wmontować HDD 2,5".
Nigdzie w Polsce nie mogę namierzyć obudów robiących z 2,5" cichy i zimny dysk 3.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='125167' date='10.10.2008, 12:19 ']Czy jesli podłączymy po USB do kompa PC dysk USB to będzie on widoczny pod MyIhome ?[/quote]

Tak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje problemy powoli ustępują. Zmiana ustawień wyswietlania z AUTO na 1920x1080p 60Hz spowowdowała poprawę. Wizja znika czasem na chwilę i powraca znowu (po HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='128494' date='30.10.2008, 22:43 ']Moje problemy powoli ustępują. Zmiana ustawień wyswietlania z AUTO na 1920x1080p 60Hz spowowdowała poprawę. Wizja znika czasem na chwilę i powraca znowu (po HDMI).[/quote]

U mnie zjawisko jest podobne, czasami obraz znika i po jakims czasie powraca. Podobnie jak u kolegi zjawisko pojawia sie rzadziej po przelaczeniu na 60 HZ.

BTW czy w NMT jest opcja podobna do bookmark w Tvix (lub też umożliwiająca odtwarzanie ostatnio ogladanego filmu od miejsca w którym wcześniejsze odtwarzanie zostało przerwane) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem NMT-2 + HDD 1TB (WD Green) 2 dni temu.

Przyznam, że na razie jestem rozczarowany.

1) Pomimo opini innych osób wiatrak działa dość głośno - na poziomie Pentium 1. - spać się przy nim nie da :angry:

2) Bardzo wolny soft - przy zmianie pozycji w menu trzeba poczekać ok. 2-3 sekundy na pojawienie się kolejnej pozycji

3) Nie odtwarza mi plików zgranych z kamery.

4) Przy naciśnięciu innego pilota (Ferguson HR8900 - strzałka w lewo) NMT się wyłącza (zdublowany kod IR)

5) Zdjęcia ładują się koszmarnie długo

Biorąc pod uwagę, że urządzenie miało być przeznaczone jako magazyn filmów z kamery i zdjęć (+ innych plików), z możliwością wyświetlenia obrazu + dodatkowo jako Torrent (działające cały czas) mogę być trochę rozczarowany.

Może ja coś źle robię.

Jeżeli ktoś ma rozwiązanie dla któregokolwiek z powyższych punktów to będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Pomimo opini innych osób wiatrak działa dość głośno - na poziomie Pentium 1. - spać się przy nim nie da :(

Można zrobić dwie rzeczy, odłączyć od zasilania i "wsadzić" HDD 2,5" lub wymienić na inny, parametry 40x40x6 mm; 5V, 2 pin np. SUNON - KDE0504PEB2-8

2) Bardzo wolny soft - przy zmianie pozycji w menu trzeba poczekać ok. 2-3 sekundy na pojawienie się kolejnej pozycji

Wszystkie NMT (PH, EG .. itp) tak mają, może kolejne softy to zmienią ale nie jest tak źle

3) Nie odtwarza mi plików zgranych z kamery.

HM na swojej stronie podaje w specyfikacji z jakich kamer NMT odtwarza bez konwersji.

4) Przy naciśnięciu innego pilota (Ferguson HR8900 - strzałka w lewo) NMT się wyłącza (zdublowany kod IR)

Tak czasami jest ... za dużo chińszczyzny

5) Zdjęcia ładują się koszmarnie długo

Prawie w co drugim poście jest informacja, że cała "rodzina" NMT nie radzi sobie dobrze z obsługą zdjęć. Zobacz post o "przepuszczeniu" fotek przez myiHome, może to coś pomoże ....

Edytowane przez mar_pula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę spadek złotówki, też radzę nie czekać z zakupem :)

Witam

Ile kosztował EG-M31B i PH A-110 w HM jeszcze we wrześniu ??

Jeszcze się waham który model wybrać .. ale z wyglądu bardzie leży mi eG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A110 we wrześniu nie było (u nas).

M31B kosztował we wrześniu 879zł

Obecne ceny są dla kursu USD i zamówień z grudnia (3zł/USD).

Sprzęt z następnej dostawy będzie droższy o co najmniej 10% (dolar podskoczył o dużo więcej).

Liczymy, łudzimy się, że sytuacja się usatbilizuje i na razie nie przerzucamy liniowo kosztów na nabywców.

Sytuacja jest generalnie niewesoła.

(jeżeli podawanie takich informacji jest sprzeczne z regulaminem forum, proszę ciąć !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

3) Nie odtwarza mi plików zgranych z kamery.

[...]

Jaka to kamera? HD? SD? Czy może DVI? AVI z DVI nie przeczyta, z innymi nie powinno być problemu, dla niektórych SD zapisujących w MPEG2 trzeba zmieniac nazwy plików (np. pliki MOD z kamery JVC MGZ21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...