Skocz do zawartości
Lord Rayden

Kwestia wyboru

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co oglądałem na prezentacji wynika,że po WiFi obraz z filmów z dysków sieciowych tnie się. Inaczej niż po kablu. tam jest OK. Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W praktyce ktos testowal odtwarzanie??Czy tylko tak mu sie wydaje??
U mnie w domu cala siec jest w "n" .Teoretycznie nie powinno byc problemow przy 300Mb jednak praktyka podobnie jak w przypadku "g" wykazuje,ze polowa transferu to spory sukces.
Mysle,ze 720p/1080p powinno pojsc bez poblemu poniewaz nawet na g puszczalem sygnal do xboxa(transcode) jednak router byl praktycznie w tym samym pomieszczeniu-teraz sygnal ma do pokonania 2 pietra...Dam znac jak przetestuje.
Tak naprawde nie chodzi mi tu o odtwarzanie filmow po sieci lecz o ich sciaganie ze stacjonarki na hdd egreata np. kiedy mnie nie ma w domu a nastepnie odpalenie ich bez potzreby przenoszenia urzadzenia i podlaczania przez usb.Kolejna sprawa to bittorent i mam nadzieje ,ze juz wkrotce "wodotryski" oferowane przez support - mam na mysli caly layout,napiprojekt oraz online'owe info odnosnie materrialow hd na naszym EGdysku z imdb.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lobo2304' post='123364' date='30.09.2008, 18:27 ']W praktyce ktos testowal odtwarzanie??Czy tylko tak mu sie wydaje??
U mnie w domu cala siec jest w "n" .Teoretycznie nie powinno byc problemow przy 300Mb jednak praktyka podobnie jak w przypadku "g" wykazuje,ze polowa transferu to spory sukces.
Mysle,ze 720p/1080p powinno pojsc bez poblemu poniewaz nawet na g puszczalem sygnal do xboxa(transcode) jednak router byl praktycznie w tym samym pomieszczeniu-teraz sygnal ma do pokonania 2 pietra...Dam znac jak przetestuje.
Tak naprawde nie chodzi mi tu o odtwarzanie filmow po sieci lecz o ich sciaganie ze stacjonarki na hdd egreata np. kiedy mnie nie ma w domu a nastepnie odpalenie ich bez potzreby przenoszenia urzadzenia i podlaczania przez usb.Kolejna sprawa to bittorent i mam nadzieje ,ze juz wkrotce "wodotryski" oferowane przez support - mam na mysli caly layout,napiprojekt oraz online'owe info odnosnie materrialow hd na naszym EGdysku z imdb.
Pozdrawiam[/quote]

Mi się nie wydaje.
Mam Popcorna i sieć G i zapewniam cię że nawet przy odległości routera od Popcorna rzędu 3m (bez ścian) filmy full HD potrafią się ciąć.

Dwa piętra ..... możesz być 100% pewny że będzie się cieło nawet przy N.

Do kopiowania każda sieć wystarczy. Najwyżej będzie wolniej.
Zresztą kopiowanie odbywa się np. przez FTP a tam prędkość maksymalna jaką osiąga Popcorn to 4.5MB/sek. Nie da rady szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym receptę jak rapidsharować ;) na eG... No napiprojekt byłby fajny. Ale zawsze są laptopy.

To jak film HD ciął się po sieci WiFi widziałem na routerze N i donglu N. W domu mam tylko router G. Ale po kablu transfer też trwa długo (znaczy po sieci). Zacząłem się zastanawiać,czy nie wystarczy jako magazyn plików dysk 750-1000 i obudowa USB. Bierzesz, podpinasz, oglądasz. Potem zabierasz. Cenowo, obudowy z LAN są drogie.

FTP (wybacz jestem świezym userem) - eG(PH) jest serwerem a na PC trzeba otworzyć klienta ? Pass to ftpuser, hasło : 1234 czy trzeba coś w eG(PH) ustawić ?

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='123368' date='30.09.2008, 18:40 ']Ale po kablu transfer też trwa długo (znaczy po sieci). Zacząłem się zastanawiać,czy nie wystarczy jako magazyn plików dysk 750-1000 i obudowa USB. Bierzesz, podpinasz, oglądasz. Potem zabierasz. Cenowo, obudowy z LAN są drogie.[/quote]

Dokładnie tak. Ostatnio nabyłem 1TB dysk w obudowie USB (w MM za 349zł). To chyba najsensowniejszy pomysł na przechowywanie filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='123366' date='30.09.2008, 19:35 ']Mi się nie wydaje.
Mam Popcorna i sieć G i zapewniam cię że nawet przy odległości routera od Popcorna rzędu 3m (bez ścian) filmy full HD potrafią się ciąć.

Dwa piętra ..... możesz być 100% pewny że będzie się cieło nawet przy N.

Do kopiowania każda sieć wystarczy. Najwyżej będzie wolniej.
Zresztą kopiowanie odbywa się np. przez FTP a tam prędkość maksymalna jaką osiąga Popcorn to 4.5MB/sek. Nie da rady szybciej.[/quote]

Do poprzedniej wypowiedzi zapomnialem dodac ,ze mam na mysli x264...
Jesli chodzi o BR ripy to wiadomo - kiepsko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='123414' date='30.09.2008, 22:09 ']Udalo mi sie odpalić FTP na Tankietce ! Prędkość 1 Mb/s .[/quote]
To nie chodzi o prędkość. Ta może być nawet duża (choć trzeba się postarać).
Do płynnego odtwarzania potrzeba płynności sieci .... a tego WiFi nie zapewnia niestety. Tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='123473' date='01.10.2008, 10:38 ']To nie chodzi o prędkość. Ta może być nawet duża (choć trzeba się postarać).
Do płynnego odtwarzania potrzeba płynności sieci .... a tego WiFi nie zapewnia niestety. Tu jest problem.[/quote]

A to nie, spoko. Odpaliłem w celu przesłania plików oraz testów ogólnych. Odtwarzał po WiFi nie będę.

Mam pytanka związane z PH/eGreat - chodzi mi o napisy. Co się dzieje, kiedy kontener nkv zawiera w środku kilka napisów ale bez PL. Zasysam napisy z Netu, zamieniam na SRT (nazwa jak się przekonałem musi być taka jak nazwa pliku z filmem), wrzucam do katalogu z filmem. Czy eGreat/PH wybierze mi automatycznie zewnętrzne napisy PL, czy też muszę je jakoś wybrać ? Napisy wybierane klawiszem SUBTITLES - to wszystkie napisy czy tylko te wewnętrzne w mkv ?

Na razie rozgryzłem FTP i trochę Bit Torrent.. Nie bardzo łapię MyiHome - zainstalowałem go na kompie. Czy to ma służyć do udostępniania plików dla eG/PH czy tylko do przesyłania czy także odtwarzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' date='01.10.2008, 11:12 ' post='123474']
A to nie, spoko. Odpaliłem w celu przesłania plików oraz testów ogólnych. Odtwarzał po WiFi nie będę.

Mam pytanka związane z PH/eGreat - chodzi mi o napisy. Co się dzieje, kiedy kontener nkv zawiera w środku kilka napisów ale bez PL. Zasysam napisy z Netu, zamieniam na SRT (nazwa jak się przekonałem musi być taka jak nazwa pliku z filmem), wrzucam do katalogu z filmem. Czy eGreat/PH wybierze mi automatycznie zewnętrzne napisy PL, czy też muszę je jakoś wybrać ? Napisy wybierane klawiszem SUBTITLES - to wszystkie napisy czy tylko te wewnętrzne w mkv ?



Mozna je łatwo dołączyc do kontenera MKV programem mkvmerge GUI.
Wtedy są dostępne na liście napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten program rozdziela całość i umożliwia wklejenie napisów czy tylko "wciska" napisy do środka kontenera ? Jaki czas to zajmuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu bierze zew. srt.
Wmuxowanie napisów w mkv wcale nie jest takie proste.
Było już opisane na forum... poszukaj. Tylko po co?
Korzystaj z zew. i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że bierze zewnętrzne SRT. Chodzi mi tylko o to, czy maszynka nie uprze się na przykład na wybór wewnętrznych napisów, olewając plik zewnętrzny. Jednym słowem jak wybrać od razu zewnętrzne Subtitles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisy muszą się nazywać tak samo jak film ****.mkv ***.srt
Wtedy startują automatycznie.

Apropo mkvmerge. Wmuksowywanie trwa kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz zupełną rację co do wmuksowania.Trwa stosunkowo krótko, wmuksowałem napisy SRT. Musze teraz tylko zbadać czy chodzą OK na eGreat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie podłączyłem eGreata kablem do routera. predkość FTP (z kompa na eG) - 6-6,5 MB/s . Działa oglądanie filmów po sieci z kompa - za pomoca MyIhome. Szedł Gladiator 720p i zwykły xvid. Niestety nadal mam problemik - zdarza się (za często),że po naciśnieciu STOP (po filmie, dajmy na to na napisach końcowych) wizja po HDMi znika i trzeba restartować eG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='124213' date='05.10.2008, 01:58 ']Niestety nadal mam problemik - zdarza się (za często),że po naciśnieciu STOP (po filmie, dajmy na to na napisach końcowych) wizja po HDMi znika i trzeba restartować eG.[/quote]
Napisz proszę czy tak się dzieje jedynie z jakimiś konkretnymi filmami, czy to raczej norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='124223' date='05.10.2008, 09:13 ']Napisz proszę czy tak się dzieje jedynie z jakimiś konkretnymi filmami, czy to raczej norma.[/quote]

No to wygląda mna błąd w firmware.

Niestety w nowych Popcornach też nie jest różowo i "chłopaki" naprawiając w nowych wersjach błędy i poprawiając funkcjonalność bardzo często psują coś co już działało.
Przykład?
Bardzo proszę:

Popcorn B-110 w pierwszej wersji FW z czerwca bez problemu działa odtwarzanie wav'ów zarówno stereo PCM jaki i zakodowanych w DTS. Niestety ostatnia oficjalna wersja (któa notabene nie jest możliwa do pobrania w postaci plików a tylko do wgrania do Popcorna przez sieć) powoduję, że pliki stereo odtwarzane są w przyspieszeniu (coś jakby winylową płytę na 33 puścić na 45), a pliki w DTS nie są wogóle dekodowane :angry: . A dla mnie jest to bardzo ważna funkcjonalność bo wgrałem sobie na HDD całą moją kolekcję CD i zamiast latać i zmieniać krążki siedzę w foteliku, popijam łyskacza i wybieram co chcę słuchać. Ot taka super pojemna szafa grająca wykonana "po audiofilsku" podłączona do niezłego toru stereo :) .
A dostępu do dodatkowych dysków prze ftp jak nie było tak nie ma :angry: .

I na ...uj mi taki poprawiony firmware? :(

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak dopytuję o egreata nie dlatego, że chciałbym popki zamieniac, ale dlatego, że poza peanami ze strony sprzedawcow jaki to on fajny jest a jaki super juz niedlugo bedzie , brakuje ocen i szczegółowych informacji od urzytkowników. A wiedzieć lubie i uważam że warto.

[b]pmcomp[/b]

A ja przy moim niewytrawnym uchu i bylejakim sprzęcie audio jakoś nie mogę się przekonać do słuchania muzyki z PH. Pomimo, ze jestem z natury leniwy, wolę wrzucić płytę do odtwarzacza. Dotyczy to zwłaszcza muzyki w DTS. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale tego typu wydania, nie ważne czy "retail" czy reenkodowane ze stereo, brzmią zupełnie inaczej kiedy je odtwarzam z HD-DVD Toshiby czy starej wieży Sharpa. Reszta zestawu: kable (opt /chinch), wzmacniacze (Onkyo/Sony) ta sama, zmienia się tylko źródło. Różnica kolosalna. OCB?!! Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Pozdrawiam

ps problem dotyczy B-110 i A-100 na ostatnich oficjalnych FW (ale z A-100 wcale nie było lepiej na na wcześniejszych betach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='124279' date='05.10.2008, 15:07 '][b]pmcomp[/b]

A ja przy moim niewytrawnym uchu i bylejakim sprzęcie audio jakoś nie mogę się przekonać do słuchania muzyki z PH. Pomimo, ze jestem z natury leniwy, wolę wrzucić płytę do odtwarzacza. Dotyczy to zwłaszcza muzyki w DTS. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale tego typu wydania, nie ważne czy "retail" czy reenkodowane ze stereo, brzmią zupełnie inaczej kiedy je odtwarzam z HD-DVD Toshiby czy starej wieży Sharpa. Reszta zestawu: kable (opt /chinch), wzmacniacze (Onkyo/Sony) ta sama, zmienia się tylko źródło. Różnica kolosalna. OCB?!! Czy ktoś zwrócił na to uwagę?[/quote]

Sprawdzę może dzisiaj tzn. zapuszczę jako źródło CD-ka z przerobionego WAV'a (zakładam, że soft na PC-e zrobił to poprawnie) z HDD (Popcorn) i z szuflady CD CEC-a (będzie pracował jako transport).
Czyli sprawdzę tylko źródło (na szczęście mam tam dwa identyczne kable optyczne :) ).

Aby test był obiektywny zaproszę do niego pełnoletnią 18-kę ze Szkocji :):):P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp']Aby test był obiektywny zaproszę do niego pełnoletnią 18-kę ze Szkocji :):):P .[/quote]
Jasne ... tylko nie testujcie zbyt intensywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='124223' date='05.10.2008, 09:13 ']Napisz proszę czy tak się dzieje jedynie z jakimiś konkretnymi filmami, czy to raczej norma.[/quote]

To nie od konkretnych filmów. To się po prostu zdarza, niezaleznie od tego co oglądasz. Jak wizja znikała (czyli po STOP nie wracało MENU), dawałem ENTER raz jeszcze i pojawial się film, dawałem znowu STOP i MENU zaskakiwało. Nie zawsze tak się dzieje, ale moim zdaniem za często.

@binary - kupiłem eG bo nie chciałem w nieskończoność czekac na PH A110. eG odtwarza mi filmy w MKV i seriale czym bardzo się raduję. Niestety ma opisane przeze mnie problemy :
- wizja nie włacza się gdy podpięty jest dysk USB zewnętrzny
- to co opisałem, czyli znikanie wizji po STOP
Natomiast działa mi FTP, działa MyIHome. Nie moge sobie poradzić z SAMBĄ ale to kwestia mojej kulawej sieci domowej i braku dobrego rozeznania w pracy z Siecią.

Czytałem zapowiedzi przekształcenia eG w jakiegoś.....Skyneta prawie :D (kto ogląda Sarah Connor Chronicles wie o co chodzi). Niewiele z tego mi się przyda, może tylko współpraca z NapiProjektem i Rapidshare... Ale czy da się rozpakować na eG zahasłowane pliki RAR ? Wolę aby poprawiono błędy w firmware i wpakowano jakoś DTS,żebym nie zawsze musiał odpalać amplituner. No i może DeCSS i pełna obsługa DVD pod eG (z dołaczonego napędu). To zasługuje na uwagę !

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='124235' date='05.10.2008, 11:11 ']powoduję, że pliki stereo odtwarzane są w przyspieszeniu[/quote]

Prawdopodobnie sprzet zapodaje domyslnie dźwięk 48Hz (jakość DVD) a dostaje 44,1 (jakość CD)
Detal do naprawienia.

btw. kupilem w koncu A110 - wkrótce dotrze - pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...