Skocz do zawartości
Lord Rayden

Kwestia wyboru

Rekomendowane odpowiedzi

Do egreata zainstalowałem samsunga 1TB F1.Wiatraczek jest na 5V i jest slyszalny(mozna wymienic na cichszy) ale ja jestem dosc wrazliwy na tego typu sprawy w zwiazku z tym wogole wylaczylem wiatrak i po problemie.Samsung jest cichutki i nie wydziela duzo ciepla.W pokoju panuje bloga cisza az do momentu kiedy odpale film wtedy to nawet farelki bym nie uslyszal :) .Aha zapomnialbym...dysk 5400 obrotow jest wystarczajacy i co sie z tym wiaze - zimniejszy ale to tak na marginesie.

@Fantom
-Fakture wliczysz sobie spokojnie w koszta jako np. odtwarzacz do prezentacji zdjec np.modeli,szkicow,lokalizacji itd.(jpg) - skarbowka i tak na koniec roku nas podliczy wiec po co dawac jej wiecej ?? ;)Popcorn 110 w takim ukladzie to drozszy sprzet.
-Wiadomo ,ze NMT 'ki nie zastapia pc ale tu chodzi o uproszczenie czyli zgrywam co mam i naciskam play.

Pozdr.
Paweł

Edytowane przez lobo2304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o tych modelach:

- HDX 1000 NMT Player
- HDX 900 NMT Player (na Allegro 890 zł)

[url="http://www.hdx1080.com/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=71"]HDX[/url] Edytowane przez mar_pula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie atutem (z przymusu) jest właśnie - coaxial

Czy ktoś posiada, jakiś model HDX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='120353' date='25.09.2008, 14:57 '][..] Obecnie są już płyty iTX (17x17cm), wydajne i ekonomiczne procesory, małe lekkie obudowy, bezgłośne zasilacze ... pominąłem coś?[/quote]

Pominąłeś.
Nowy chip od Intela na horyzoncie. Była na forum zajawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne a za parę miesięcy będą kolejne, jeszcze bardziej energooszczędniejsze i szybsze :( To pętla bez końca :)

Przypomina mi to mojego kolegę który od klilku lat czeka aby sobie kupić płaski tv. Gdy już wybierze jakiś model to zaraz przeczyta/usłyszy że za miesiąc będą nowe, jeszcze lepsze. I tak facet czeka ..... i pewnie się nie doczeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym. Kiedy kupowałem LCD A656 był na topie. 2 dni po zakupie uwaga na konkurencyjnym forum zwróciła się na serię 7,8 i 9 Samsunga. Seria 7 pojawiła się normalnie w sklepach, serie 8 i 9 w Internecie. Ale nie żałuję zakupu. Co najwyżej trochę się gryzę, że po zakupie, parę dni potem , cena spadła o 200 zl :)

eGreat..... chyba już w poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do E-greata wstawiłem 2,5 cala 320GB Seagate Momentus 5400 SATA(250 PLN). Wetknąłem go do: Scythe HDD 2,5" Quiet Drive.
Cisza absolutna, a gdy potrzyma się toto dłużej w palcach, to zmarzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pudełko wlazło do eGreata ?
"[i]Quiet Drive 2,5" to pasywne chłodzenie dysku firmy Scythe montowane w kieszeni 3,5".

Skonstruowany tak, aby skutecznie wyciszyć każdy dysk dostępny na rynku (również dysku 7200obr./min. i szybsze). Redukuje wszystkie dźwięki i wibracje wytworzone przez pracujący dysk twardy. Dzieje się to za sprawą materiałów, jakie zostały użyte w Quiet Drive, takich jak: kauczuk i guma. Montowany jest na uchwytach z gumowymi kołkami, co wpływa pozytywnie na redukcję wibracji.

Quiet Drive może także spełniać zadanie radiatora do dysków (dzięki konstrukcji z aluminium). Przenoszenie ciepła wspomagają specjalne przekładki termo przewodzące.

Można w nim zainstalować dysk IDE a także dysk SATA.

SPECYFIKACJA:

- Wymiary: 102 x 146 x 25mm
- Waga: 465g
- Kieszeń: 3,5""[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowa Scythe ma dokładnie wymiary dysku 3,5 cala, więc do eGreata wchodzi bez problemu.
Podłączenie zasilania dysku również do złącza SATA na płycie eGreata. Specjalna łączówka w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po podpięciu eGreat do TV LCD za pomocą HDMi a do amplitunera za pomocą kabla optycznego Toslink uzyskamy dźwięk DTS ? Z filmu mkv z audio DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='123198' date='30.09.2008, 00:07 ']Czy po podpięciu eGreat do TV LCD za pomocą HDMi a do amplitunera za pomocą kabla optycznego Toslink uzyskamy dźwięk DTS ? Z filmu mkv z audio DTS.[/quote]

Nie mam eGreata, ale domyślam się, że TAK, jak reszta NMT .
Wystarczy ze ustawisz odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam już tego swojego eGreata. Zamontowałem w nim dysk Samsunga 3,5 cala 80 GB HD080NS (albo HS na końcu). Kupiłem używkę z gwarancją 6 miesiecy (dysk). Sprzęt zaniosłem do domu, podłączyłem i odpaliłem. Chodził ładnie, szumiał (to raczej wiatraczek a nie dysk). Ale nie było dźwięku. A przy jakiejś manipulacji wyjściem HDMI i rozdziałką szlag trafił wizję. Wróciłem z eG do firmy (wiadomo jakiej) i sprawdziliśmy go raz jeszcze. Chodził. Teraz po zastanowieniu, dochodze do wniosku,że winą braku dźwięku była próba odtworzenia pliku mkv z DTS :(. Stary lis dał się poniesc nerwom.... W domku wizja powróciła.
Do kolejnych testów przystąpiłem w nocy. Zapusciłem SGA 720p AC3 z pendriva. Ładnie chodził. Potem SW III RotS 720p AC3. Też chodził. Ale ponieważ nei było poslkich napisów wyłączyłem film po kilku minutach. No i ekran zgasł i d... Nic nie dawały resety eG i wyłączanie TV LCD z zasilania. Ale wpadłem na pomysł by zostawić eG na kilkanascie minut wyłączonego. No i ruszył. Zapuściłem Pathfindera 1080p z DTS przekonwertowanym na AC3 (Audio Converter - nakładka na MKV Toolnix i inne). Chodzi dobrze, napisy zassane z netu i skonwertowane do SRT.
Ciekawe czy temperatura jest przyczyną znikania sygnału wizji na kablu HDMI....

Ogólnie poza tym to bardzo fajny sprzęt. Jak sobie poradzę z wylączaniem, dokupię kabel Toslink do amplitunera i może długi kabel sieciowy do routera , będzie dobra zabawa. Ale zauważam,ze taki sprzęt generuje wydatki.... jak TV LCD. Jak kupiłem LCD to nabyłem do niego cyfrową kablówkę UPC. Zaraz potem eGreata z HDMI. A pewnie za jakiś czas Blue Ray. A do eGreata dysk (choć mały), kabel Toslink musze kupić i sieciowy albo dongla WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy post...
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale wychodzi na to ze jak do eG wrzucę np. 750GB 3.5" to co chwila będzie mi zanikał obraz ;D... uuu - chyba nie o to kaman.
Pytałem gentelmanów powyżej o użyte dyski ale okazuje sie że obaj dwaj jak jeden mąż używają 2.5 calowych knypków.
Czy ktos jeszcze ma eG i uzywał 3.5 calowych hdd i posiada jakies doświadczenia, czy to odosobniony przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Negoz' post='123222' date='30.09.2008, 07:24 ']Bardzo ciekawy post...
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale wychodzi na to ze jak do eG wrzucę np. 750GB 3.5" to co chwila będzie mi zanikał obraz ;D... uuu - chyba nie o to kaman.
Pytałem gentelmanów powyżej o użyte dyski ale okazuje sie że obaj dwaj jak jeden mąż używają 2.5 calowych knypków.
Czy ktos jeszcze ma eG i uzywał 3.5 calowych hdd i posiada jakies doświadczenia, czy to odosobniony przypadek ?[/quote]

Zupełnie źle zrozumiałeś kolegę. Dysk (jego rodzaj i wielkość) nie mają ŻADNEGO znaczenia.
Chodzi o to, że niektóre rodzaje filmów (tu akurat z DTS'em) powodują zawieszenie się eG.
Od tej wady niestety żadne urządzenie nie jest wolne. To samo czasem robi Popcorn i to samo Tvix (o tym tylko czytałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Children of Corn and Heavy eGTank Boys ! :)

Testuję eG. Co do zanikania sygnału wizji po HDMI przy włączaniu urządzenia, na razie mam jeden wniosek. To chyba nie jest kwestia grzania się. To zjawisko (eG nie podaje wizji na HDMI i LCD, choć pracuje i się odpala) występuje , gdy do złącza USB jest podłączony dysk zewnętrzny (LACIE 160 GB z własnym zasilaniem). A więc próbujemy odpalić eG w takiej konfiguracji ([b]eG+HDD wewnętrzne 80 GB+HDD zewnętrzne 160GB USB 2.0 plus zasilanie[/b])i nie mamy wizji po HDMI. Jeśli odpalamy sprzęt w konfiguracji [b]eG+HDD wewnętrzne 80 GB[/b] to sygnał po HDMI jest - czyli najpierw ekran bootowania (napis) a potem plansze menu. I wszystko chodzi. Testowane na dwóch egzemplarzach eG (z HDD wewn. oraz bez HDD oraz dwóch kablach HDMI - tych z zestawów).
Te sytuacje występują zarówno gdy odpalamy eG z pilota (czerwony przycisk Power) jak i z tylnego wyłącznika I/O. Tu ciekawostka. Na pilocie nowego eG jest osobno klawisz STANDBY a osobno Power (czerwony), który wyłącza cały sprzęt radykalnie. Aczkolwiek tak jak w komputerze, jakieś napięcie z zasilacza podawane jest....

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Niech mi ktoś wyjaśni mi kwestię tylnego wyłącznika zasilania w EG-M31B. Na stronie producenta model ten nie posiada tegoż wyłącznika, bo jak pisze producent odtwarzacz wyłączymy i włączymy z pilota. Firma gdzie kupił swój sprzęt Lord Rayden sprzedaje ten odtwarzacz z tylnym wyłacznikiem. Na allegro jest sprzedawca który sprzedaje wersję bez tego wyłacznika. Więc jak ? Są dwie wersje EG-M31B ? Jedna z nich jest starsza (z tylnym wyłacznikiem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Raffaello' post='123300' date='30.09.2008, 13:35 ']Witam,

Niech mi ktoś wyjaśni mi kwestię tylnego wyłącznika zasilania w EG-M31B. Na stronie producenta model ten nie posiada tegoż wyłącznika, bo jak pisze producent odtwarzacz wyłączymy i włączymy z pilota. Firma gdzie kupił swój sprzęt Lord Rayden sprzedaje ten odtwarzacz z tylnym wyłacznikiem. Na allegro jest sprzedawca który sprzedaje wersję bez tego wyłacznika. Więc jak ? Są dwie wersje EG-M31B ? Jedna z nich jest starsza (z tylnym wyłacznikiem) ?[/quote]

Odpowiedź z parku czołgów (Tanków) :( :
"Witam
Zdjęcia z których korzytają inni to nie RealPhoto i tyle.

To gotowce od producenta. Nie każdemu się chce robić i obrabiać zdjęcia:

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='123239' date='30.09.2008, 10:03 ']Dysk (jego rodzaj i wielkość) nie mają ŻADNEGO znaczenia.[/quote]

Teraz sprawa jest jasna. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisałem ,ze uzywam dysku 3,5 cala 1 TB :(
U mnie nie ma zadnego problemu z "zanikaniem obrazu" jednak uzywam wylacznie w.w. hdd na ktorym gromadze wszystko.
Urzadzenie jak do tej pory ani razu mnie nie zawiodlo oprocz jednego....brak dts'u.Kiedy odlaczam EG od ampli i chce sobie zabrac moj zbior filmow do sypialni nie mam wtedy dekodera (niestety zona kazala zabrac moj zestaw yamahy "bo jak to mozna takie kolumny w sypialni trzymac?" ;P .Jest to jedyny minus urzadzenia jednak istnieje szansa na rozwiazanie tego problemu jesli uda mi sie dorwac modul DTS do EG,ktory zostal wycofany.
[b]ps.jakby ktos chcial odprzedac bo mu niepotrzebny prosze na pw.[/b]
Jutro dotrze do mnie karta sieciowa w N i zobaczymy jak urzadzenie radzi sobie z bittorentem,sciaganiem po domowej sieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...