Skocz do zawartości
BoDeX

KUP PAN WTYCZKĘ ... KONKURS Z NAGRODĄ !!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='andsie1' post='118159' date='14.09.2008, 18:49 ']Chwilami Cię nie rozumiem. Podważasz wszystko.[/quote]
Andrzej, praktyku dawaj FAKTY. Za każdym razem robisz to samo, wypisujesz jakieś dziwne teorie podważane niby Twoim wielkim doświadczeniem (niby skąd mamy wierzyć, że jest prawdziwe), twierdzisz że jakaś płyta Blu-ray wygląda gorzej niż jej odpowiednik DVD ale nie podajesz tytułu. Piszesz, ze płyta CD DDD gra gorzej od AAD ale nie podajesz tytułu.
Jak tylko pyta się Ciebie o fakty to zaczynasz wjazdy osobiste, podgryzanie i inne takie.

Jaka płyta Blu-ray, jaka płyta CD!?

Nie podważam sensu wymiamy kabli głośnikowych i interkonektów. Podważam sens wymiany gniazdka, wtyczki czy kabla zasilającego.

I mam gdzieś marki, wybieram racjonalizm. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest o kablach zasilających za xxxx$ i czy jest RÓŻNICA > POPARWA > w jakosci dźwięku stosując własnie takie drogie kable. Temat nie jest o tym ile kto zarabia i na co kogo stac. Nie interesuje nas na co i ile wydawają ludzie super bogaci bo my nie US :) Nie chodzi o to czy to jest zdorwe czy chore wydawać tyle kasy, nie chodzi o to że ktoś to lubi a ktoś nie chodzi TYLKO I WYŁĄCZNIE o to czy 1m kabla za 10.000$ jest wstanie wpłynąć na poparwę jakości dźwięku. Wszelkie inne aspekty sa pomijalne.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='118162' date='14.09.2008, 17:55 '][i][/i]
I te też

AS[/quote]

to prosze wyjasnij mi co moze dac kabel zasilajacy....i wtyczka, i gniazdko
nie zapominaj, ze tyczy sie to 220-240v lub 110v

pomin prosze te z uziemieniem i te bez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='demek' post='118165' date='14.09.2008, 19:01 ']to prosze wyjasnij mi co moze dac kabel zasilajacy....i wtyczka, i gniazdko
nie zapominaj, ze tyczy sie to 220-240v lub 110v

pomin prosze te z uziemieniem i te bez...[/quote][/i]
Kilka wątków wyżej podałem przykład.
Wnioski sam sobie wyciągnij jeżeli znasz fizykę.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='118163' date='14.09.2008, 18:55 ']I mam gdzieś marki, wybieram racjonalizm.[/quote]
To dlatego takie Twoje doświadczenie.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='118171' date='14.09.2008, 18:26 '][i][/i]
Wnioski sam sobie wyciągnij jeżeli znasz fizykę.
AS[/quote]


no wlasnie znam fizyke, szczegolnie jesli chodzi o kwestie elektryczne i wiem, ze wymiana gniazda, kabla zasilajacego i wtyczki to kompletny I.DIOT.YZM, ktory nie daje kompletnie nic, NIC

udaj sie pan do profesora na jakas uczelnie i powiedz mu o swojej (i nie tylko twojej) wizji poprawy dzwieku dzieki przedmiotom wypisanym powyzej

nie zapomnij nagrac reakcji psora i umiescic jej na forum


lubie dobry dzwiek, ale WIEM, ze przedmiot dyskusji nie daje nic


[quote name='andsie1' post='118171' date='14.09.2008, 18:26 '][i][/i]
Kilka wątków wyżej podałem przykład.
AS[/quote]

nie, nie podales przykladow w temacie o co pytam

ale zadam pytanie inaczej, moze bedzie latwiej ci odpowiedziec
co zmieni high end wtyczka, gniazdo i kabel zasilajacy we wlasciwosciach pradu i napiecia plynacego do sprzetu? co sie w tym (nazwijmy ogolnie) pradzie zmieni?
oczekuje w pleni wyczerpujacej odpowiedzi bez odsylania mnie na inne strony, chce to przeczytac od ciebie jako fachowca w tej dziedzinie jak widac Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[>dawmac
>to ja poproszę mi wytłumaczyć:
>- z elektrowni płynie sobie prad po przez łaki po przez pola i trafia do naszego domku i kabelkami doprowadzony jest do gniazdka i teraz do tego zwykłego gniazka wkładamy >kabel zasilający za 10.000$ o długości 1 m i podpinamy nasze CD. W jaki sposób 1m tego czarodziejskiego kabla może wpłynąc na jakośc odtwarzania CD ? Prosze napisac, >albo w prostych słowach albo uzywając fizyki kwantowej, teorii pitagorasa i Bóg wie czego tam jeszcze. Postaram się zrozumieć, naprawdę.
>pozdr. dawmac

Mam nadzieję, że nie zostanę dozywotnio zbanowany, za to że zabiorę głos w tej dyskusji na stanowisku umiarkowanego sceptyka 'kablowego' (ta obawa o zbanowanie to przez tą umiarkowaność :-))

Sprawę wpływu kabli zasilających dość szczegołowo dyskutowali nasi koledzy z sąsiedniego forum. Wątek nieco długi ale warto się z nim zapoznać:

[url="http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=34300&all=1"]http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...34300&all=1[/url]

Proszę zwóccie szczególną uwagę na wpisy p. Andrzeja Matusiaka - właściciela firmy, która składa wzmacniacze z modułami ICEPower. Pan Andrzej pisze o pewnych szczególnych przypadkach, gdy ze względu na rozpływ prądów w uzienieniach częśc sygnału dźwiękowego... płynie przez siecówkę właśnie. W takim przypadku faktycznie jej jakość może mieć znaczenie i kwestia czy w budynku są stare kable czy nie i czy zasila nas Bełchatów czy Żerań nie ma tu nic do rzeczy.

Oczywiście to uzasadnie techniczno-inżynierskie ważne jest w tych szczególnych przypadkach - w innych wpływ sieciówki może jest a moze go nie ma, a może po prostu nie wiemy jeszcze czy i dlaczego tej wpływ może być...

Uwaga: zeby było jasne - sam używam 'normalnych' kabli sieciowych.

Pozdrawiam,
jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='118116' date='14.09.2008, 16:12 ']Jeżeli chodzi o kable zasilające.
Przytoczę taki przykład.
Nie chodzi w nim o wartość materialną ile który kosztuje.
[b]Robiłem porównanie, kabel zasilający firmowy od odtwarzacza CD Firmy Meridian i zwykły płaski
przewód podtynkowy o średnicy 2.5 mm –sztywny.
Na końcach zamontowałem wtyki.
Przewód podłączyłem z jednej strony do CD a z drugiej do gniazdka sieciowego starając się go nie zginać.
Przygotowałem odpowiednią długość.
Możecie wierzyć lub nie, ale usłyszałem różnicę w dźwięku na korzyść samoróbki.
[/b][/quote]


I tym postem wymierzyłeś solidny, siarczysty policzek firmie MERIDIAN , która w porannej poczcie otrzyma
Twoją recenzję wraz z uwagami, że dobór kabla zasilającego powinien być wykonywany ... przez Ciebie ! :)

Może tajemnica tkwi w kablach, które są u Ciebie pod tynkiem, a może w sposobie mocowania i samych wtykach i gniazdach?
No kto wie - może dzięki temu uda Ci się zrobić wielką karierę jak i "parę złotych przytulić" , czego Ci życzymy wszyscy razem.

PS. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się poprawić gdybyś tego podtynkowca zgiął , aż boję się pomyśłeć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek-k-wawa' post='118174' date='14.09.2008, 19:42 ']Proszę zwóccie szczególną uwagę na wpisy p. Andrzeja Matusiaka - właściciela firmy, która składa wzmacniacze z modułami ICEPower. Pan Andrzej pisze o pewnych szczególnych przypadkach, gdy ze względu na rozpływ prądów w uzienieniach częśc sygnału dźwiękowego... płynie przez siecówkę właśnie. W takim przypadku faktycznie jej jakość może mieć znaczenie i kwestia czy w budynku są stare kable czy nie i czy zasila nas Bełchatów czy Żerań nie ma tu nic do rzeczy.[/quote]
Oczywiście zdajesz sobie sprawę że pan Audiomatus produkuje audiofilskie urządzenia, więc nie byłoby w jego interesie podważanie jakiegokolwiek audiofilskiego mitu. Ale przyjmijmy na chwilę teorię, że faktycznie ma rację. Że dźwięk płynie po uziemieniach i że to ma wpływ na dźwięk to gdzie tu miejsce na wtyczki i gniazdka? A swoją drogą to skoro ten dźwięk płynie w tym nieszczęsnym uziemieniu to rozumiem, że należy sobie zrobić uziemienie we własnym zakresie bo przecież podłączając się do sieci publicznej nałażą nam się szumy co najmniej z całej dzielnicy... Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś te mity "buduje" i ktos je musi utrzymywac przy życiu a zwłaszcza Ci którzy z tego żyją ( bez urazy dla nikogo, bo wiele osób ma ogromną wiedzę i potrafi zrobić naprawde świetny sprzet ) ale odrobina magii nie zaszkodzi. Trzeba tylko umieć oddzielić fakty od mitów.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='118176' date='14.09.2008, 19:47 ']PS. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się poprawić gdybyś tego podtynkowca zgiął , aż boję się pomyśłeć ...[/quote]
No jak co, oczywiście elektrony płynące z prędkością światła nie wyrobiłyby na zakręcie i trochę poodbijały od ścianek kabla przez co powstałby efekt reverb i poczułby się jak w katedrze. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ten temat, to temat większy nawet niż rzeka, więc ja proponuję zakończyć dyskusje na temat tego, kto ma rację.

Jeśli kolega Andsie słyszy zmiane na plus, po zastosowaniu kondycjonera, czy też kabla sieciowego za grube PLN-y, a ktoś inny (np, ja), cieszy się dźwiękiem ze sprzętu podłączonego do listwy przeciwprzepięciowej i interkonektami za niewiele więcej niż kilkadziesiąt/set złotych za metr popijając herbatkę, lub kawkę z czajnika Brita z filtrem :D, względnie, co spodoba się zapewne koledze testerowi sprzętu, whiskaczem (zazwyczaj single malt, choć nie pogardzę również innym złotym trunkiem, niekoniecznie single :) ) to "O so hodzi" ?


Niech każdy cieszy się z tego co ma, za dowolną cenę - jeśli mu się podoba, to najważniejsze.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bogge,

nie bądź wiśnia, napisz coś o odsłuchu z kondycjonerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='118185' date='14.09.2008, 20:09 ']Jeśli kolega Andsie słyszy zmiane na plus, kabla sieciowego za grube PLN-y ...[/quote]

No tutaj akurat jest trochę odwrotnie - podtynkowiec wygrał z dobranym przez inżynierów MERIDIANA !


No, ale fakt - temat weekendowy mocno rozruszał forum :) i o to w końcu chodzi ...
POZOSTAJE SPRAWA KONKURSU , BO MEDAL (e) są już prawie gotowe - co z tymi cenami za sieciówkę, jakieś nowe propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia nie jestem, nawet nie czereśnia :)

Na odsłuchu byłem w ubiegłym roku (ale tylko u kolegi, który miał takowe urządzenie u siebie), osobiście po głębokim zastanowieniu już po zakończeniu testu stwierdziłem, że różnicy jednak nie słyszałem. Zasugerowałem się ochami i achami na temat podłączenia sprzętu pod kondycjoner wyrażanym przez właściciela, jak i kolegów, sam jednak skłamałbym, gdybym napisał, że różnicę słychać (choc przyznaję, sugestia grupowa działa).

Próbowałem później również wypożyczyć kondycjoner z Polskiej firmy, która zajmuje się produkcją owych urządzeń, ale niestety nie otrzymałem od nich egzemplarza do przetestowania w domu, choć o to wyraźnie prosiłem i co dziwne, na co otrzymałem zgodę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='118176' date='14.09.2008, 19:47 ']I tym postem wymierzyłeś solidny, siarczysty policzek firmie MERIDIAN , która w porannej poczcie otrzyma
Twoją recenzję wraz z uwagami, że dobór kabla zasilającego powinien być wykonywany ... przez Ciebie ! :)

Może tajemnica tkwi w kablach, które są u Ciebie pod tynkiem, a może w sposobie mocowania i samych wtykach i gniazdach?
No kto wie - może dzięki temu uda Ci się zrobić wielką karierę jak i "parę złotych przytulić" , czego Ci życzymy wszyscy razem.

PS. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się poprawić gdybyś tego podtynkowca zgiął , aż boję się pomyśłeć ...[/quote]
[/i]

W kwestii wyjaśnienia.

Przewód zasilający od odtwarzacza CD firmy Meridian to nic innego jak zwykłe przewody zasilające, który u nas można kupić za nieduże pieniądze.

W tej sprawie możesz uzyskać informację w Hi-Fi Sound Studio

[url="http://www.audio.com.pl/dystrybutorzy/hifisoundstudio/"]http://www.audio.com.pl/dystrybutorzy/hifisoundstudio/[/url]

Czytaj ze zrozumieniem.

Podąłem przykład, że można poprawić jakość dźwięku przy zastosowaniu odpowiedniego przewodu zasilającego

Proponuje rozszerzyć swoje horyzonty myślowe i zapisać się na Forum o tematyce Audio. Tam to TY zostaniesz wyśmiany tak jak Ty wyśmiewasz się tu.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='118201' date='14.09.2008, 21:06 ']Proponuje [...] zapisać się na Forum o tematyce Audio. Tam to TY zostaniesz wyśmiany tak jak Ty wyśmiewasz się tu.[/quote]
Można zamiast tego zostać klaunem występującym w zakładach psychiatrycznych. Efekt będzie podobny. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='118201' date='14.09.2008, 21:06 '][i]
[/i]
Przewód zasilający od odtwarzacza CD firmy Meridian to nic innego jak zwykłe przewody zasilające, który u nas można kupić za nieduże pieniądze.
Podąłem przykład, że [b]można poprawić jakość dźwięku przy zastosowaniu odpowiedniego przewodu zasilającego[/b]
Proponuje rozszerzyć swoje horyzonty myślowe i zapisać się na Forum o tematyce Audio.
Tam to TY zostaniesz wyśmiany tak jak Ty wyśmiewasz się tu.[/quote]

Masz absolutną rację - należy rozszerzyć horyzonty , dlaczego tego wcześniej nie zastosowałeś w swoich wypowiedziach ?

No tak - MERIDIAN dał zwykłe przewody, bo to są przecież barany , ale już gdyby dali takie "podtynkowe" za 1.20 pln za metr,
to mogliby zdecydowanie poprawić właściwości soniczne swoich produktów ! Chłopie , to jest kopalnia pieniędzy - podsuń im
ten pomysł i będziesz bogaty , obrzydliwie bogaty ... O ile nikt nie zagnie przewodu !

ANDSIE1 - nawet Cię lubię , ale Chłopie ... proszę Cię - zmądrzej wreszcie i nie karm się marketingową papką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='118204' date='14.09.2008, 21:20 ']No tak - MERIDIAN dał zwykłe przewody, bo to są przecież barany , ale już gdyby dali takie "podtynkowe" za 1.20 pln za metr,
to mogliby zdecydowanie poprawić właściwości soniczne swoich produktów ![/quote]
Ale ja nie kumam czegoś, bo wg. teorii Audiomatusa taki podtynkowiec się w ogóle nie nadaje, bo ma za duży przekrój przewodu uziemiającego. Chyba, ze Andrzej to przewidział i zastosował przewód cieńszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden problem z wrażliwością na efekt wymiany kabla zasilającego może kryć się w przygotowaniu uszu - mianowicie odpowiedniemu ich oczyszczeniu przed odsłuchem. Wierzcie lub nie ale niektórzy wierzący i praktykujący robią to przy pomocy różnego typu gruszek lekarskich etc. Możliwe że ktoś sprzedaje też i takie specjalne akcesoria w odpowiedniej cenie. Swoją drogą to przynajmniej ma szanse mieć jakiś fizyczny wpływ na jakość odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Referencyjna gruszka to czyszczenia uszu - CrystalEar

rekomendowana przez zespół HDTVPolska.com, tylko 1099 zł.

Audio-Video 11/2008
[i]Po zastosowaniu gruszki MP3 zabrzmiało lepiej niż LPCM 2.0 192/24. [...] Kategoria A.[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie nie ośmieszajcie się.

Kłania Wam się szkoła podstawowa i lekcje fizyki, chyba że chodziliście na wagary.

Porównajcie właściwości elektryczne przewodu giętkiego i sztywnego.
Inżynierowie firmy Meridian wiedzą co robią i nie potrzebują moich rad.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - GRUSZKĘ także wprowadzimy do rekomendowanego asortymentu , ale zostało tylko 10 minut do końca konkrsu - JAKIEŚ NOWE TYPY ?????


W ZWIĄZKU Z BRAKIEM TYPÓW ... OGŁASZAM WYNIK KONKURSU , ORAZ LAUREATÓW ! ! ! ! :)

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images46.fotosik.pl/10/7bfe5da607633b04.jpg[/img][/url]

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='118211' date='14.09.2008, 21:48 ']Porównajcie właściwości elektryczne przewodu giętkiego i sztywnego.[/quote]
Chyba uczyłem się innej fizyki. Nie do końca też rozumiem definicję przewodu giętkiego i sztywnego. Nie spotkałem się z innymi wzorami na opór przewodu giętkiego i sztywnego.
Demek, jakieś przemyślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...