Skocz do zawartości
BoDeX

KUP PAN WTYCZKĘ ... KONKURS Z NAGRODĄ !!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gustaw' post='119306' date='19.09.2008, 11:38 ']Myślę, że od Ciebie uzyskanie merytorycznego wpisuj obalającego podejście Matusiaka do kwestii kabli też by sporo pomogło.
Czy chodzi o personalne wycieczki czy raczej o rozpoznanie problemu ?[/quote]


chodzi o to, ze kabel za pare tysiecy, nie jest lepszy na tyle aby zrobil jakakolwiek roznice dla wzmacniacza, prad plynacy bedzie sie roznil moze o 0,0000000000000001%. czy zmieni to cokolwiek dla wzmacniacza? nie, nie zmieni i nie trzeba byc einsteinem zeby to sprawdzic


a moze ekran? a przed czym ma chronic? przed prominiewaniem z marsa chyba, przypomne, ze w gniazdku jest (powinno byc) 230V a nie 110KV, nie plynie nam w scianie 1000A i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='119306' date='19.09.2008, 12:38 ']... podejście Matusiaka do kwestii kabli też by sporo pomogło.[/quote]

Problem jest związany z konstrukcją urządzeń i ich uziemianiem , będzie występował w teorii bez względu
na to , czy masz poprawny kabel za 5 , czy też za 5 000 pln.

BTW - Ciekawi mnie, czy odczujesz zmianę po odłączeniu od wzmaka przewodu PE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc w necie trafiłem na [url="http://kopalniawiedzy.pl/placebo-efekt-leczniczy-jakosc-drozsze-tansze-Dan-Ariely-4417.html"]Takie coś[/url], od razu skojarzyło mi się to z tą dyskusją i dlatego pozwalam sobie na odgrzebanie tematu. BTW czytanie tego wątku dostarczało mi wiele radości przez niemal tydzień - wszystkim dyskutantom składam niniejszym serdeczne podziękowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pizzojad' post='124507' date='06.10.2008, 22:36 ']Grzebiąc w necie trafiłem na [url="http://kopalniawiedzy.pl/placebo-efekt-leczniczy-jakosc-drozsze-tansze-Dan-Ariely-4417.html"]Takie coś[/url], od razu skojarzyło mi się to z tą dyskusją i dlatego pozwalam sobie na odgrzebanie tematu. BTW czytanie tego wątku dostarczało mi wiele radości przez niemal tydzień - wszystkim dyskutantom składam niniejszym serdeczne podziękowania :([/quote]
Jak wynika z artykułu ludzka wiara czyni cuda :)

Zawsze znajdzie się grupa ludzi którzy będą wierzyć że jak dużo zapłacą to dostaną lepszy towar.
Aby nie było, że jestem stronniczy, podam przeciwny przykład. Znam faceta który od paru lat kupuje takie małe słuchawki do radia (słucha ich w łóżku). Zawsze (czyli co około 2 tygodnie) kupuje najtańsze (tak za 3-4 zł). Wiecznie mu się urywają kable. I tak już przerabia z 20'tą parę. Gdy ostatnio mu uświadomiłem że za 20*4=80 zł kupił by porządniejsze które wytrzymały by dłużej niż rok ... żachnął się ale wciąż obstaje przy swoim.

Jak widać we wszystkim co kupujemy i robimy należy zachować umiar i zdrowy rozsądek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spór będzie trwał. Różne aspekty wymieniono.

Podawano przykład metalu rurki, wylewki kranu, wpływu na smak wody.

Skupiono się na tym, że kabel zasilający dostarcza prąd do zasilacza, w niewielkim stopniu mogąc go zmienić.

Ja nie wiem, co to jest ocieplony mięsisty bas, zimna wąska średnica i inne poetyckie określenia dźwięku, ani nie czuję perfum muzyków podczas odtwarzania płyt.

Ja zwrócę uwagę na coś innego.

Pies ma dobry węch, a zwykły człowiek nie. Ktoś słyszy więcej, widzi szybciej, dokładniej, bardziej kolorowo. Ja np. nie słyszę <20Hz, >14kHz ani nie widzę wszystkich kolorów.

Ja rozróżniam smak wody kranowej ugotowanej w czajniku ze stali nierdzewnej i aluminiowym, a nawet plastikowym czajniku "bezprzewodowym" z grzałką otuloną INOXem i aluminium. Dla mnie woda ugotowana z udziałem aluminium nie nadaje się do picia i śmierdzi.

Złoto ma właściwości bakteriostatyczne i katalityczne. Wylewka kranu ze złota może zatrzymać trochę bakterii, zmienić reakcje chemiczne w porównaniu ze stalową, niklowaną, aluminiową czy plastikową.

Ja przekonałem się, że przestawienie kwiatka w doniczce drastycznie zmieniło odsłuch w moim pomieszczeniu z RTV.

W sieci energetycznej jest pełno zakłóceń elektromagnetycznych od wszelakich sprzętów nas otaczających.

Inny kabel zasilający umiejscowiony inaczej względem pozostałych drutów może inaczej te zakłócenia przenosić.

Wpływ ma nie tylko rezystancja, immitancja, ale tez zdolność do propagacji fal. Złoto inaczej zachowa się niż stal węglowa, stopowa, aluminium, miedź.

Może wystąpić sprzężenie elektromagnetyczne między kablem zasilającym, głośnikowym, małosygnałowym, zmienić wrażenia dźwiękowe.

Wtyczki "zwyczajne" źle kontaktują, mogą niewidocznie iskrzyć, mając wpływ na wszystko.

Ktoś może to słyszeć, tak jak pies na scenie wyczuć smród skarpetek trzeciego skrzypka od lewej, a ktoś inny poczuć inny smak wody wlanej do naczynia.

Sygnały cyfrowe przenoszone w kablach, także światłowodach, też ulegają zniekształceniom, mogą być wrażliwe na zakłócenia, w innych momentach nastąpi przełączenie ze stanu niskiego na wysoki, co może mieć wpływ na dźwięk i obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...