Skocz do zawartości
BoDeX

KUP PAN WTYCZKĘ ... KONKURS Z NAGRODĄ !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Japoński Furutech rozszerzył swoją ofertę osprzętu do kabli zasilających o wtyki wykonane z włókien węglowych.
[b]FI-E50[/b] oraz [b]FI-50[/b] należą do najwyższej serii PIEZO CERAMIC. [b]FI-E50[/b] to wtyk zasilający typu Schuko, którego
wszystkie metalowe części wykonano z niemagnetycznych materiałów (brąz oraz miedź PCOCC) powleczonych warstwą Rodu
i poddanych procesowi Alpha (rozmagnesowanie i obróbka kriogeniczna). Korpus wykonany z włókien węglowych zapobiega powstawaniu drgań i rezonansów. Dodatkowo wzmocniono go pierścieniami ze stali nierdzewnej.


[b]Ceny[/b] 680 zł za sztukę :)


[url="http://av.com.pl/index.php?news=271"]http://av.com.pl/index.php?news=271[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętasz był jakiś czas temu temat o kablach itp. itd gdzie troche pofantazjowalismy :) Kable głośnikowe po 1500$ za metr to taniocha B) aż się dziwie że jeszcze kabli HDMI nie wymyślili po 1000$ za metr ale może jeszcze po prostu o tym nie wiemy :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - prace trwają , powinno być równie śmiesznie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ciekawe kiedy test w AV i jak bardzo poprawi się scena i mięsistość basu. Stawiam na znaczną poprawę. Zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią listwą zasilającą i prądem w zespołu elektrownii Pątnów-Adamów-Konin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie.

Wyśmiewacie się z kabli, przewodów zasilających, kondycjonerów, procesorów wideo a żaden z Was nie miał z nimi do czynienia.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to napisał Terry P. - religie (świata dysku żeby nie obrażać nikogo) niewiele wnoszą do kosmologii ale sporo mówią o ludziach i dlatego są interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='117943' date='13.09.2008, 19:20 ']Spokojnie.

Wyśmiewacie się z kabli, przewodów zasilających, kondycjonerów, procesorów wideo a żaden z Was nie miał z nimi do czynienia.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

o wypraszam sobie :) Kabli miałem kilkanascie róznych kompletów. Najciekawszy był kabel srebrny za jakies tam chore pieniądze pozyczony od kolegi z Wrocława ( sprzet stereo wartości 350.000zł jak nie lepiej ) i w porównaniu z moimi EAGLE CABLE nie słyszałem poprawy. Nie twierdze że można słuchac na kablach za 2zł ale odrobina zdrowego rozsądku mile widzana :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='117898' date='13.09.2008, 17:39 ']No to ciekawe kiedy test w AV i jak bardzo poprawi się scena i mięsistość basu. Stawiam na znaczną poprawę. Zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią listwą zasilającą i prądem w zespołu elektrownii Pątnów-Adamów-Konin.[/quote]A Elektrownia Bełchatów nie ma przypadkiem lepszych notowań? :)


[quote name='andsie1' post='117943' date='13.09.2008, 20:20 ']Spokojnie.

Wyśmiewacie się z kabli, przewodów zasilających, kondycjonerów, procesorów wideo a żaden z Was nie miał z nimi do czynienia.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]Za to mamy do czynienia z prawami Ohma, Kirchhoffa ..., a Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pewien, że różnicę będzie słychać ! Mam na myśli prąd z elektrowni Bełchatów latem kontra 20 stopień zasilania z dowolnej mniejszej elektrowni oddalonej o 100 km :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ... Panowie, problem lezy zupełnie gdzie indziej.
Bodex i inni chcę, żeby wszyscy jeździeli maluchami i trabantami. Przecież jadą do przodu i nawet skręcają :) . Wsteczny i hamulec też maja. Jest dobrze.
Ehhhhh.


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pierduł nie zaszkodzi,co? :) A ja myślałem,że to baaaaardzo poważne,merytoryczne forum HD-maniaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='117998' date='13.09.2008, 22:44 ']Trochę pierduł nie zaszkodzi,co? :) A ja myślałem,że to baaaaardzo poważne,merytoryczne forum HD-maniaków. :)[/quote]

było :):):)

weekend trzeba się odstresować :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='117993' date='13.09.2008, 23:30 ']Eee ... Panowie, problem lezy zupełnie gdzie indziej.
Bodex i inni chcę, żeby wszyscy jeździeli maluchami i trabantami. Przecież jadą do przodu i nawet skręcają :)[/quote]


Jeśli chodzi o mnie, to stanowczo sobie wypraszam takie porównania - są nie na miejscu i w ogóle ! :)

Niech wszyscy jeżdzą Ferrari , Aston Martinami , Bugatti i innymi , ale niech banda wydrwigroszy i mitomanów nie wmawia
im, że jak zamontują nad lusterkiem żółte frendzelki, a poniżej psiaka z bujającą się głową , to będą " najlepsi " :)

Gdzieś jest granica tego szaleństwa w dorabianiu mitów i w tym temacie jest ona dla mnie bardzo czytelna - mam nadzieję,
że dla Ciebie również, bo jeśli nie , to .... to aż się boję pomyśleć ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, że nawet Ferrari jeździ na tą samą starą dobrą benzynkę co Trabant? Skoro energia dostarczana jest takiej samej jakości to co robi różnicę? Kolor albo napis Premium na dystrybutorze? Oświećcie mnie, elektrokombinatora z wykształcenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jeśli ktoś chce wierzyć w cuda to nic go z tej wiary nie wytrąci :)
Nawet stado profesorów politechniki a co dopiero my małe robaczki :angry:
Potraktujmy ten temat z przymrużeniem oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='118004' date='13.09.2008, 23:11 ']Jeśli chodzi o mnie, to stanowczo sobie wypraszam takie porównania - są nie na miejscu i w ogóle ! :)

Niech wszyscy jeżdzą Ferrari , Aston Martinami , Bugatti i innymi , ale niech banda wydrwigroszy i mitomanów nie wmawia
im, że jak zamontują nad lusterkiem żółte frendzelki, a poniżej psiaka z bujającą się głową , to będą " najlepsi " :angry:

Gdzieś jest granica tego szaleństwa w dorabianiu mitów i w tym temacie jest ona dla mnie bardzo czytelna - mam nadzieję,
że dla Ciebie również, bo jeśli nie , to .... to aż się boję pomyśleć ! :)[/quote]

zapomniałes, że czerwony jest szybszy :huh:

pozdr.dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='117993' date='13.09.2008, 23:30 ']Eee ... Panowie, problem lezy zupełnie gdzie indziej.
Bodex i inni chcę, żeby wszyscy jeździeli maluchami i trabantami. Przecież jadą do przodu i nawet skręcają :) . Wsteczny i hamulec też maja. Jest dobrze.[/quote]
A coś nie wierzę, że Ty wierzysz w takie bzdury jak audiofilskie wtyczki, gniazdka czy bezpieczniki.

[quote name='dawmac' post='117976' date='13.09.2008, 22:15 ']o wypraszam sobie :) Kabli miałem kilkanascie róznych kompletów. Najciekawszy był kabel srebrny za jakies tam chore pieniądze pozyczony od kolegi z Wrocława ( sprzet stereo wartości 350.000zł jak nie lepiej ) i w porównaniu z moimi EAGLE CABLE nie słyszałem poprawy. Nie twierdze że można słuchac na kablach za 2zł ale odrobina zdrowego rozsądku mile widzana :)[/quote]
A te Eagle Cable to kable zasilające czy głośnikowe/interconnecty. Bo co do głośnikowych czy interconnectów to wiadomo, że rózne kable różnie grają a te najtańsze (najcieńsze, stawiające największy opór) będę grać kiepsko. Ale kabel zasilający? Błagam. Trzeba by go do samego transformatora pociągnąć żeby miało to sens.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pewne chodzi o stan psychiczny dla ludzi co mają dużo pieniędzy. Nie ważne czy to zrobił chińczyk pod schodami czy renomowana japońska firma. Ważne, że to kosztuje ponad przeciętną cenę, więc co dla niektórych voodoo-filia jest wybawieniem. Wyróżnić się w cenie ponad innymi. Tacy ludzie też istnieją i dla takich też trzeba robić sprzęt, akcesoria, itd. Tylko wydaję mi się, że ci co kupują voodoo sprzęt i akcesoria nie mają pojęcia o tym sprzęcie. Pewnie za kasę wynajmują ekipę która to profesjonalnie w domu podłączy, rozstawi i ładnie zgarnie kasę i voodoo-muzyk zadowolony i tylko zostaje uświadomić sobie(wbić do głowy), że to musi grać idealnie ponad wszystko bo przecież to kosztowało 300.000pln. :). Coś w tym prawdy jest bo na pewno droższy sprzęt musi choć trochę być lepszy, ale nie koniecznie mega, super ponad wszystko.

Ja np. porzuciłem mp3 i staram się słuchać muzyki we .flac i m4a lossless. Różnica na pewno jest między 128kbps a .flac, ale odróżnić 320kbps mp3 od .flac(1000kbps) to już nie na moje ucho. Czemu nie słucham mp3 320kbps tylko szukam .flac i m4a lossless?, bo mi tak się zachciało i tyle.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='118068' date='14.09.2008, 12:10 ']A coś nie wierzę, że Ty wierzysz w takie bzdury jak audiofilskie wtyczki, gniazdka czy bezpieczniki.


A te Eagle Cable to kable zasilające czy głośnikowe/interconnecty. Bo co do głośnikowych czy interconnectów to wiadomo, że rózne kable różnie grają a te najtańsze (najcieńsze, stawiające największy opór) będę grać kiepsko. Ale kabel zasilający? Błagam. Trzeba by go do samego transformatora pociągnąć żeby miało to sens.[/quote]

oczywiscie chodzi o kable głosnikowe. Kable zasilające to pierd.... Wystarczy ze nie będa groszej jakosci niż te co mamy w ścianie do gniazdka a jak wiadomo kosztują one około 5zł - 7zł za metr :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='118000' date='13.09.2008, 23:48 '][b]... weekend trzeba się odstresować :) [/b][/quote]



No to dobra - organizujemy więc KONKURS ! :)

KTO ZNAJDZIE NAJDROŻSZY KABEL ZASILAJĄCY OTRZYMA MEDAL - SERIO !!!

Lojalnie uprzedzam, że ceny poniżej 5 000 pln. za 1.8 m nie biorą udziału w konkursie - jest ich na pęczki ! :)

SZUKAMY LIDERA - ABSOLUTNEGO DEMONA CENOWEGO !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='118078' date='14.09.2008, 14:21 ']oczywiscie chodzi o kable głosnikowe.
Kable zasilające to pierd.... Wystarczy ze nie będa groszej jakosci niż te co mamy w ścianie do gniazdka a jak wiadomo kosztują one około 5zł - 7zł za metr :([/quote]
No przesadzasz, pokaż mi do w którym kable w ścianach kosztują 5-7 zł za metr. Chyba u Billa Gatesa.

A zapytałem o które kable Ci chodzi bo andsie1 sugeruje, że nie znamy się na niczym bo nie mamy drogich kabli ZASILAJĄCYCH. Ty mu odpowiedziałeś, że nieprawda bo Ty testowałeś różne kable. Ale najwyraźniej nie zasilające, więc jesteś cienki bolek :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='118091' date='14.09.2008, 14:20 ']No to dobra - organizujemy więc KONKURS ! :)

KTO ZNAJDZIE NAJDROŻSZY KABEL ZASILAJĄCY OTRZYMA MEDAL - SERIO !!!

Lojalnie uprzedzam, że ceny poniżej 5 000 pln. za 1.8 m nie biorą udziału w konkursie - jest ich na pęczki ! :)

SZUKAMY LIDERA - ABSOLUTNEGO DEMONA CENOWEGO !!! :)[/quote]

[url="http://www.allegro.pl/item434549221_silencable_symphony_sieciowy_2m_nowy_za_1_2_ceny.html"]tutaj - prosze zauważyć że jest spzredawany za 1/2 ceny ![/url]

[url="http://www.heavensgateaudio.com/SC/3000priceliste.html"]a tutaj jak by ktoś coś chciał dla siebie wybrać[/url]

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='118091' date='14.09.2008, 15:20 ']KTO ZNAJDZIE NAJDROŻSZY KABEL ZASILAJĄCY OTRZYMA MEDAL - SERIO !!![/quote]
Ok, zgłaszam pierwszego kandydata:
Virtual Dynamics Genesis 1.1 - 1.5 metra za $6,708

[url="https://www.virtualdynamics.ca/content.php?id=201&secondary_id=43"]https://www.virtualdynamics.ca/content.php?...secondary_id=43[/url]

Jednocześnie ciekawy artykuł o kolesiu który rozebrał kabel tej samej firmy kosztujący raptem $300 dolarów i odkrył, że jakość wykonania i użyte komponenty nie są warte więcej niż $15...
[url="http://www.audiojunkies.com/blog/1197/virtual-dynamics-power-3-2000-profit-margin"]http://www.audiojunkies.com/blog/1197/virt...0-profit-margin[/url]

dawmac,

mój kosztuje 15500 zł, na razie wygrywam! Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='118091' date='14.09.2008, 14:20 ']No to dobra - organizujemy więc KONKURS ! :(

KTO ZNAJDZIE NAJDROŻSZY KABEL ZASILAJĄCY OTRZYMA MEDAL - SERIO !!!

Lojalnie uprzedzam, że ceny poniżej 5 000 pln. za 1.8 m nie biorą udziału w konkursie - jest ich na pęczki ! :(

SZUKAMY LIDERA - ABSOLUTNEGO DEMONA CENOWEGO !!! :)[/quote]

No dobra BoDeX, szykuj medal :)

Kabelek Oceanic Statement Version UL/LE, cena za 1,8m $15 000 :)

(Poprawka, $14 500 :) [url="http://www.audioxsell.com/classified/469118/BMI-CABLES-OCEANIC-STATEMENT.htm"]Link tutaj[/url]

Edytowane przez bogge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='118100' date='14.09.2008, 14:39 ']No przesadzasz, pokaż mi do w którym kable w ścianach kosztują 5-7 zł za metr. Chyba u Billa Gatesa.

A zapytałem o które kable Ci chodzi bo andsie1 sugeruje, że nie znamy się na niczym bo nie mamy drogich kabli ZASILAJĄCYCH. Ty mu odpowiedziałeś, że nieprawda bo Ty testowałeś różne kable. Ale najwyraźniej nie zasilające, więc jesteś cienki bolek :):):)[/quote]

ja jestem troszkę zwichniety na punkcie stereo może nawet więcej niż troszkę i przez pewien czas nawet nalezałem do sekty audiofili :( Udało mi się wyrwać, sprawdzałem, słuchałem sam w domu bez grupy fanatyków którzy podłączali raz jedne kable raz drugie i piali jak to teraz jest super. Trudno było zaprzeczyć jak na sali 10 osób, jakieś tam autorytety a ja nie słysz nagle tej olbrzymiej róznicy. Myślę sobie, coś ze mną nie tak, jestem wybrakowany, trudno nie wszyscy sa doskonali. Opierając się na znajomościach a to takie kable pożyczyłem ( głośnikowe, sieciowe sporadycznie ) i sprawdzałem. Raz, drugi, piaty i dziesiąty i kabel 3 razy droższy nie jest 3 razy lepszy, nawet trudno słowa lepszy użyć. Jesli idzie o zasilające to mnie nie wzieło od samego początku, ale widziałem kable zasilające grubości ręki dobrze napakowanego gościa które były podłączone do gniazka gdzie kable w scianie miały po 50 lat jak nie lepiej.
Wystarczy wybrać się na Audio Show do Warszawy gdzie hotel normalny, instalacja zapewne też a kable zasilające po kilka tyś złoty.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...