Skocz do zawartości
Gmeru

Nowy Blu-ray Disc Player Sony BDP-S550

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='maxiuca' post='124924' date='09.10.2008, 02:33 ']Jeżeli angielski to dla Ciebie dziwny język i niezrozumiały to bardzo mi przykro. Korzystaj z [url="http://translate.google.com"]http://translate.google.com[/url]
I naucz się pisać w rodzimym języku (przecież, cholera, wypuścić)[/quote]

Wiem,wiem moja ortografia nawet mnie czasem zaskakuje,ale w srodku nocy wszystko jest mozliwe.Co sie tyczy zas "dziwnego i niezrozumialego jezyka" to mozesz mi wierzyc lub nie ale znam go w stopniu bardziej niz komunikatywnym (od kilku lat mieszkam ,zyje i pracuje w Wielkiej Brytanii).
I jeszcze jedno ,jestem zalogowany na kilku zagranicznych forach i nie zauwazylem aby ktos cos cytowal w jezyku innym niz ojczysty(np.po polsku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śledzę ten wątek na AVS;
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1073637"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1073637[/url]
bo tam chłopaki już pierwsze egzemplarze S550 dostali i podłączyli do swoich zestawów.
Cały czas jest sporo niewiadomych i wątpliwości, ale jednak wygląda na to, że ten sprzęt dekoduje DTD MA na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='124930' date='09.10.2008, 08:16 ']S350 początkowo stał na Sigmie po czym zaczęto łqdować do niego NEC'a[/quote]
To jest kolejna plotka, której źródło jest na avsforum i jest powtarzana na różnych forach. Nigdzie nie ma potwierdzenia tego

[quote name='mobor' post='124930' date='09.10.2008, 08:16 ']Nie widzę żadnego powodu dla ktorego SONY miałoby się bawić w 2 różne SoC'i w tych bliżniaczych odtwarzaczach...
Jak pokazują fotki - tak jest w istocie. Oba modele bazują na tym samym rozwiązaniu /podobnie było z 300 i 500/[/quote]
Otóż to.

[quote name='mobor' post='124930' date='09.10.2008, 08:16 ']jedyne co rozni 550 od 350 to nieco bardziej zaawansowana płytka z wyjsciami analogowymi....dyskusyjnej jakości zresztą
Poza tym - 550 ma odblokowaną opcję dekodowania DTS-MA ->PCM /pewnie za jakiś czas 350 też to dostanie wraz z updatem firmwaru/[/quote]

[quote name='benek07' post='124954' date='09.10.2008, 11:26 ']Cały czas jest sporo niewiadomych i wątpliwości, ale jednak wygląda na to, że ten sprzęt dekoduje DTD MA na pokładzie.[/quote]

Ale sie chłopaki uparliście... Jeszcze raz powtarzam, Sigma nie ma powera do dekodowania DTS-HD MA

[quote]1. Is Sigma 8634 capable of decoding DTS-HD Master Audio?

No. Not enough DSP horsepower since decoding it was more complex than everyone orginally thought. We made absolutely sure our new SMP8644 can decode DTS-HD MA 7.1 while doing everything else.[/quote]

Sony nigdzie nie wspomina o tej możliwości (w przeciwieństwie do Panasa, który na pudełku już napisał, że dekoduje DTS-HD MA), więc po co na siłę tworzyć sobie mity?

Na stronie oficjalnej produktu stoi jak wół napisane że dekoduje tylko Dolby TrueHD: Dolby TrueHD internal decoding and bitstream output via HDMI for the Dolby TrueHD and dts-HD (Master Audio and High Resolution Audio) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peyo111' post='124949' date='09.10.2008, 10:48 ']Wiem,wiem moja ortografia nawet mnie czasem zaskakuje,ale w srodku nocy wszystko jest mozliwe.[/quote]
FireFox ze zintegrowanym słownikiem (polski, angielski i jaki chcesz) pozbawi Cię takich problemów.

[quote name='peyo111' post='124949' date='09.10.2008, 10:48 ']Co sie tyczy zas "dziwnego i niezrozumialego jezyka" to mozesz mi wierzyc lub nie ale znam go w stopniu bardziej niz komunikatywnym (od kilku lat mieszkam ,zyje i pracuje w Wielkiej Brytanii).[/quote]
Skoro tak to czemu martwisz się za innych?

[quote name='peyo111' post='124949' date='09.10.2008, 10:48 ']I jeszcze jedno ,jestem zalogowany na kilku zagranicznych forach i nie zauwazylem aby ktos cos cytowal w jezyku innym niz ojczysty(np.po polsku).[/quote]
Zagranicznych to znaczy? Anglojęzycznych? Oni mają tyle źródeł we własnym języku, że nie muszą cytować zagranicznych. Na niemieckich forach nie mają problemu z cytowanie angielskich źródeł. Nie wspomnę o skandynawskich czy holenderskich. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem wielkim znawcą tematu, ale na stronie Sony Polska w specyfikacji tego odtwarzacza jest TAK przy pozycji Dekoder DTS-HD Master Audio

[url="http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s550/tab/technicalspecs#tab"]http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-pl...hnicalspecs#tab[/url]

Z niecierpliwością czekam na opinie kogoś kto fizycznie zobaczy i przetestuje ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='J@REK' post='124979' date='09.10.2008, 14:09 ']Nie jestem wielkim znawcą tematu, ale na stronie Sony Polska w specyfikacji tego odtwarzacza jest TAK przy pozycji Dekoder DTS-HD Master Audio

[url="http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s550/tab/technicalspecs#tab"]http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-pl...hnicalspecs#tab[/url][/quote]

Na innych stronach europejskich też to jest, problem w tym, że napisane jest
"DTS-HD Master Audio decoding capability via HDMI?
Trochę dziwne. Czyli że co? Dekoduje DTS-HD MA tylko po HDMI? A po analogach już nie. I jak to się ma do zapisów na stronie amerykańskiej? Dwa różne playery wypuścili?

[quote name='J@REK' post='124979' date='09.10.2008, 14:09 ']Z niecierpliwością czekam na opinie kogoś kto fizycznie zobaczy i przetestuje ten sprzęt.[/quote]
Problem jest w tym, ze ciężko będzie obiektywnie to ocenić. Jeden napisze, że usłyszał DTS-HD MA, drugi, że jego zdaniem tylko Core. Tak naprawdę jedyną możliwością sprawdzenia jest uruchomienie tytułu w DTS-HD MA 7.1 i puszczenie go zdekodowanego po HDMI do aplitunera i sprawdzenie czy dostanie sygnał LPCM 5.1 czy 7.1.

No i jakiś koleś na avsforum to zrobił i potwierdził pośrednio (nieświadomie), że DTS-HD MA nie dekoduje

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=14829653#post14829653"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....53#post14829653[/url]

[quote]The 550 seems to be internally decoding TrueHD and DTS MA and sending LPCM to the 5300es. I popped in Nightmare Before Christmas (DD TrueHD 7.1) and it will send 7.1 LPCM to the receiver.
However, with Rambo (DTS MA 7.1) it only sent LPCM 5.1
Golden Compass (DTS MA 7.1) also only LPCM 5.1 (interestingly enough punching the display button on the 550 showed DTS 3/2.1)[/quote]

Sprawa jest jasna tytuły 7.1 w Dolby TrueHD są dekodowane do LPCM 7.1 (bo 550 ma dekoder TrueHD), tytuły 7.1 DTS-HD MA są dekodowane do LPCM 5.1 (bo nie ma dekodera DTS-HD MA i dekodowany jest jedynie DTS Core, który jest 5.1)

Dla mnie sprawa jest jasna: jeżeli Sigma to DTS-HD MA nie ma i tyle. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pewności co faktycznie siedzi w 350 bo nie jest to sprawa równie oczywista jak w modelu 300. Po prostu, chip w 350/550 ma naklejony radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='124988' date='09.10.2008, 14:43 ']Sprawa jest jasna tytuły 7.1 w Dolby TrueHD są dekodowane do LPCM 7.1 (bo 550 ma dekoder TrueHD), tytuły 7.1 DTS-HD MA są dekodowane do LPCM 5.1 (bo nie ma dekodera DTS-HD MA i dekodowany jest jedynie DTS Core, który jest 5.1)[/quote]

Jeśli tak ma być jak piszesz, to co się dzieje (po zdekodowaniu DTS MA 7.1) w kanałch tylnych - na analog out? Cisza?
W tym wypadku otrzymywalibyśmy de facto coś gorszego (bo pozbawionego surround back) niż np. DTS ES 6.1 Discrete po coaxialu czy optyku? Dziwne?
Rozumiem, że w przypadku Dolby True HD na analog out grają wszystkie głośniki, i grają dźwięk (w teorii, dopóki sami tego nie przetestujemy) sporo lepszy niż DD na coaxialu? Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='125004' date='09.10.2008, 16:52 ']Jeśli tak ma być jak piszesz, to co się dzieje (po zdekodowaniu DTS MA 7.1) w kanałch tylnych - na analog out? Cisza?
W tym wypadku otrzymywalibyśmy de facto coś gorszego (bo pozbawionego surround back) niż np. DTS ES 6.1 Discrete po coaxialu czy optyku? Dziwne?[/quote]
No zgadza się. Nic w tym dziwnego. Po prostu Core jest maksymalnie 5.1 i tyle. W tylnych kanałach jest albo cisza, albo coś tam leci sztucznie wygenerowane albo przez player albo przez wzmacniacz. W każdym razie dzieje się to samo co przy każdym sygnale 5.1 (DD, DTS, TrueHD).

[quote name='benek07' post='125004' date='09.10.2008, 16:52 ']Rozumiem, że w przypadku Dolby True HD na analog out grają wszystkie głośniki, i grają dźwięk (w teorii, dopóki sami tego nie przetestujemy) sporo lepszy niż DD na coaxialu?[/quote]
Zagrają wszystkie głośniki na pewno jak będzie dźwięk Dolby TrueHD 7.1. A przecież bardzo często jest 5.1.

[quote name='mobor' post='125001' date='09.10.2008, 16:35 ']Nie mam pewności co faktycznie siedzi w 350 bo nie jest to sprawa równie oczywista jak w modelu 300. Po prostu, chip w 350/550 ma naklejony radiator...[/quote]
Wiesz, na Sigmie w Samsungu BD-P1400 też jest naklejony radiator. Ktoś w końcu musi się znaleźć w jakiejś redakcji z jajami i go z tych Soniaczy zdjąć. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
550 nie dekoduje do analogu DTS-HD MA i to jest na 100% pewne .
Sony coś bredzi o upgrade do wersji DTS-HD , ale oczywiście HighResolution , a nie MasterAudio i to wyczerpuje temat audio w tym playerku.

Pozostaje więc Panas , jeśli dla kogoś ważny jest blok full analog audio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkludując powyższe można stwierdzić że:

[b]SONY 550 jest całkowicie nioeopłacalną inwestycją [/b]

Posiadacze amplitunerów z dekoderami HD powinni kupic 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A posiadacze ampli bez dekoderów ?
Ja stawiam na Panasa albo Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ci bez dekoderów najlepiej zrobią jak wymienią ampli - najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten post powyzej to totalna bzdura:)))
jest wielu posiadaczy ktorzy maja klocki za 20 tys bez nowych kodekow ale z hdmi np 1.2 i taki tez ma wymieniac ampli? zastanow sie kolego co ty bredzisz za bzdurki
po to jest wlasnie PCM w tych playerach i pelne dekodowanie do tego formatu z formatów HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dembol - znowu wtracasz swoje teorie ? Juz ci udowadniałem ze co post bredzisz tak ze zaprzeczasz sam sobie...Zainteresowanych odsyłam do watku o BDP-S350


PS Ci których stać na klocki za 20 tys - kupią sobie Pioneera za 7 patyków. Nikt kto ma ampli za 20 koła nie kupi playera z marketu z dziadoskim torem audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt faktem, jeżeli ktoś wydał 20 tysięcy na wzmaka z HDMI 1.2 to pewnie też stać go na wszystko dekodującego Denona 3800HD, albo Panasa BD50 za 1700 zł.

W najgorszej sytuacji są osoby które mają wypasione sprzęty 5.1 bez wejść HDMI a tylko z analogami. Długo się chyba nie doczekają TANIEGO odtwarzacza z wypasionym torem audio i wszystkimi dekoderami na pokładzie. Najtaniej chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='125214' date='10.10.2008, 16:32 ']Fakt faktem, jeżeli ktoś wydał 20 tysięcy na wzmaka z HDMI 1.2 to pewnie też stać go na wszystko dekodującego Denona 3800HD, albo Panasa BD50 za 1700 zł.

W najgorszej sytuacji są osoby które mają wypasione sprzęty 5/7.1 bez wejść HDMI a tylko z analogami.
Długo się chyba nie doczekają TANIEGO odtwarzacza z wypasionym torem audio ...[/quote]

No i ... albo rybki, albo ONKYO 886 + rewolucja w sprzęcie, albo SONY5000 ew. PIONEER LX91
Tanio skóry nie oddam ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni nie śledziłem wątku na AVS dotyczącego S550, ale dzisiaj, po przeglądnięciu wielu nowych stron, raczej nikt już tam nie zaprzecza, że ten sprzęt dekoduje wewnętrzenie DTS MA 7.1 i wypuszcza go po analogu. Została przetestowana określona konfirguracja ustawień, która umozliwia takie właśnie działanie odtwarzacza.
Jest wiele postów, od użytkowników S550, którzy to potwierdzili w praktyce.
Czy w zw. z tym możemy przyjąć jakąś jedną słuszna wersję, na użytek naszego forum?
Aby wszyscy - potencjalnie zainteresowani zakupem tego playera - byli pewnie co on w tym zakresie potrafi.
Jeśli po naszych testach krajowych (jeśli nie wierzymy kolegom z USA) wyszłoby rówinież, że S550 wypuszcza po analogu zdekodowane DTS MA 7.1, to co powiedzą wszyscy Ci, którzy z tak wielkim przekonaniem głosili tezę, że S550 nie jest zdolny do takiej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='125706' date='13.10.2008, 20:41 ']Jeśli po naszych testach krajowych (jeśli nie wierzymy kolegom z USA) wyszłoby rówinież, że S550 wypuszcza po analogu zdekodowane DTS MA 7.1, to co powiedzą wszyscy Ci, którzy z tak wielkim przekonaniem głosili tezę, że S550 nie jest zdolny do takiej operacji?[/quote]

Wypadałoby utworzyć TABELKĘ w której praktycy mogliby postawić krzyżyk przy konkretnej opcji - fakt ...

Na rynku jest ogromny bałagan, wszyscy obiecują , a w gruncie rzeczy zasłaniają się ogólnikami - tak to wygląda.

550 stoi na SIGMIE, która wg. fachowców nie potrafi sobie poradzić z DTS-HD MA - to, że coś słychać to wcale
nie znaczy, że jest to GĘSTY strumień , może to jest max. HR ... no, ale jak to ocenić w amatorskich warunkach ?
Dobre ucho złapałoby różnicę pomiędzy MA po HDMI , a HR po analogu ... coś czuję, że nie będzie nam to dane ! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]S550 nie dekoduje pełnego HD MA [/b]

podobnie rzecz się ma z 350 /co zresztą oczywiste/ oraz /najprawdopodobniej/ także flagowca, model 5000

Poniżej link do specyfikacji płyty referencyjnej, wyposarzonej w Sigmę8634 która siedzi we wszystkich odtwarzaczach SONY /dane techniczne pochodzą od producenta chipsetu a wiec z samego ŹRÓDŁA/

[url="http://www.sigmadesigns.com/public/Products/SMP8630/pdf_files/bluray8634_br.pdf"]http://www.sigmadesigns.com/public/Product...uray8634_br.pdf[/url]

a tu link z potwierdzeniem że ten właśnie chip napędza SONY 550 -> [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=91&show=specs"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs[/url]


Max który się da wycisnąć to DTS HD HR Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='125746' date='14.10.2008, 07:29 '][b]S550 nie dekoduje pełnego HD MA [/b]

Max który się da wycisnąć to DTS HD MA HR[/quote]


No to się zdecyduj :( MA czy HR ? :)

Przypominam:

[img]http://images30.fotosik.pl/109/25c5db0d78a5bc73.jpg[/img]

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - wiadomo o co chodzi :)
Tak to jest jak się robi 3 rzeczy na raz :(

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cytat nie trztyma sie kupy :( Mobot napsial ..... DTS HD HR a ty masz w cytacie DTS HD MA HR ?

Btw bo to jest tak jak sie z [beeep] chce zrobic perfumerie.... Kombinujemy z dts ma puszczonym po analogu ,dekodowaniu na pokladzie itd a tym czasem za rok/dwa wiekszosc z nas bedzie miec ampli ktore dekoduje wszytko i te dekodery i cuda z playerow bedziemy mogli sobie wadzic w... :) A teraz niech ktos powei szczerze czy na srednim sp[rzecie uslyszy sie roznice HR a MA ? Nie popadajmy w paranoje i glupi poscig za rzeczami ktorych wiekszosc nie uslyszy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Mobor poprawił swój tekst , zobacz na godzinę :(
- DTS HR to max. 6Mb , DTS MA to max. 24Mb - jak widać, może to być 4 razy gęstszy strumień i zapewne taka specyfikacja nie
powstała ot tak - różnica jest ewidentna, więc kupowanie lekko okaleczonego sprzętu powoduje u wielu dyskomfort - nie dziw się ! :)

A czy to ktoś usłyszy, to już indywidualna sprawa, każdy ma grajki na miarę swoich potrzeb i możliwości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...