Skocz do zawartości
Gmeru

Nowy Blu-ray Disc Player Sony BDP-S550

Rekomendowane odpowiedzi

nad mozliwosciami sprzetu trzeba zastanawiac sie nie w kontekscie tego co pisze w manualu tylko specyfikacji SoC ...
Nawet jesli teraz czegos nie robi, niewykluczone ze w najblizszym czasie zacznie... Wystarczy nowy soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ze soft wiele moze świadczy upgrade samsungow ktory dzisiaj nie tylko otworzyl profli 2.0 alejako bonus dodano obsluge divixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dembol' post='124809' date='08.10.2008, 14:15 ']peyo nie sluchaj bzdur :) u ciebie bedzie dzwiek hd chulał z tej 550tki:) jak talala ale przez hdmi
bedzie dekodowany do pcm i przesylany do twojej 661 multichanel PCM
i wtedy bedziesz mial pelnowwarotsciowy nieskompresowny dzwiek wysokiej jakosci HD
panowie z postow powyzej rozpaczaja nad jakoscia wyjscia analogowego i tu sie zgodze jak narazie sam syf ale ciebie sie to nie tyczy tylko tych panów ktorzy maja jeszcze starsze ampli jak ty[/quote]

Hehe u niego tak ,bedzie PCM 5.1 ale u mnie nie stety nie pniewaz nie mam ampli z HDMI dlatego tak kombinuje z Analogiem 5.1 na czas obecny.
BTW. czy kazdy ampli z hdmi lapie pcm 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie te najtansze i niektore nawet z sredniej polki np pionerki maja sprytnie zaaplikowanie przelaczniki
w tym przypadku masz hdmi ale nie pelnowartosciowe !
w przypadku yamahy 661 przyjmuje audio i video po tym interfejsie czyli jest w pelni wartosciowe:)
whiplash jak chcesz laczyc analogiem to poczekaj moze na lx91? wtedy kup sprzet na raty rozloz na 36 :-) i bedziesz mial porzadną maszyne
albo bd s5000es mam nadzieje ze nic nie spieprzą i zrobią wkoncu prawdziwa maszyne a nie wciaz ten niedopracowany chłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stac mnie na nie :] Juz cena 1400 za 550 mnie lekko degustuje ,nie chodzi o to ze poprostu nie mam na to ale dla mnie sa wazniejsze rzeczy niz BD za taka kase. Pozatym Analog przyda mi sie tylko aktualnie ,tak czy siak technologia wymusi na mnie zmiane ampli i wtedy analogowe 5.1 moge sobie wsadzic w.... :)

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem i przeczytałem ale przeciz nie bede przepisywał całego :)))))
NO a wklejac tez nie uchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
link do części tekstu:
[url="http://www.av.com.pl/index.php?art=665"]http://www.av.com.pl/index.php?art=665[/url]

[quote]Do tej pory najlepszą jakością obrazu HD w naszych testach mogły pochwalić się odtwarzacze Panasonica (DMP-BD30) i Denona (DVD2500BT). Obie maszyny Sony dołączają do tego grona, prezentując bardzo zbliżony poziom jakościowy. W przypadku filmów, nawet tych najlepiej przetransferowanych, nie byłem w stanie stwierdzić z pełnym przekonaniem jakiejkolwiek różnicy w jakości obrazu pomiędzy DMP-BD30 a oboma odtwarzaczami Sony. Ostrość, kolory, dynamika tonalna, subiektywna głębia były właściwie identyczne. Z pomocą w rozstrzygnięciu kwestii ?który lepszy? przychodzą płyty testowe (DVE High Definition, HQV Benchmark). Dopiero na nich ukazują się pewne niuanse, które w mniejszym lub większym stopniu będą widoczne w praktyce, szczególnie przy oglądaniu materiałów 1080i ?.[/quote] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba wklejać, można wstawić na serwer i podać link
Zaden problem dla chcącego Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='124863' date='08.10.2008, 22:50 ']no ja kupiłem i przeczytałem ale przeciz nie bede przepisywał całego :) ))))
NO a wklejac tez nie uchodzi.[/quote]


:)


No to chociaż opisz w jaki sposób testowali, bo to najważniejsze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='124870' date='08.10.2008, 23:09 ']link do części tekstu:
[url="http://www.av.com.pl/index.php?art=665"]http://www.av.com.pl/index.php?art=665[/url]


CYTATNajlepszą jakością obrazu HD mogły pochwalić się odtwarzacze Panasonica (DMP-BD30) i Denona (DVD2500BT).
Obie maszyny Sony dołączają do tego grona, prezentując bardzo zbliżony poziom jakościowy. Z pomocą w rozstrzygnięciu kwestii który lepszy? przychodzą płyty testowe (DVE High Definition, HQV Benchmark). Dopiero na nich ukazują się pewne niuanse, które w mniejszym lub większym stopniu będą widoczne w praktyce, szczególnie przy oglądaniu materiałów 1080i ?.[/quote]


Przecież to jest ta sama płyta, ten sam SOC zajmujący się deinterlacingiem, więc jaki prawem próbuje się nam wówić, że
jeden jest lepszy od drugiego ? Odwiecznym prawem...marketingu ?
Szanująca się redakcja publikuje fotografie "systemu testowego" - chętnie by tutaj zobaczył conajmniej 2 szt. 60" KURO :)
No i przede wszystkim jasne procedury testowe - a szczytem byłoby zapraszanie ludzi z ulicy na ślepe testy , no ale
tak to tylko w ERZE ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='124879' date='08.10.2008, 23:45 ']Przecież to jest ta sama płyta, ten sam SOC zajmujący się deinterlacingiem, więc jaki prawem próbuje się nam wówić, że
jeden jest lepszy od drugiego ?[/quote]
To w końcu te Soniaki są na kościach UniPhier? Czy jak?

Nie czytałem całego wątku, ale jeżeli ten BDP-S550 jest na Sigmie 8634 to nie ma prawa dekodować DTS-HD MA chyba, że dodatkowego chipa mu dołożyli. Sigma8634 nie ma wystarczającej mocy do zdekodowania DTS-HD MA (potwierdzone przez pracownika Sigmy). Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc : 550 stoi na Sigma SMP8634 RevC , skąd więc DTS-HD MA ?
350 wg. mojej wiedzy, to jednak NEC MC-10068F1 , więc różnice w deinterlacingu mogą być ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co brac ta 550-ke pod Yamahe? I jeszcze jedno-Yamaha ma HDMI ale w wersji 1.2 bodajze- pojdzie HD w7.1? czy lepiej dobre kable i po analogu? Co prawda nie mam sluchu absolutnego ale nie uznaje polsrodkow (w miare rozsadku oszywiscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę spekulować, ale aktualnie chyba tylko UniPhier ma możliwość dekodania DTS-HD MA. Jeżeli stoi na Sigmie to nie dekoduje DTS-HD MA.
Co więcej na stronie Sony (http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665368407) stoi jak wół napisane:

[quote]Dolby? TrueHD internal decoding

Dolby? TrueHD internal decoding and bitstream output via HDMI? for the Dolby TrueHD and dts?-HD (Master Audio and High Resolution Audio) codes delivers studio quality audio designed specifically for high definition entertainment like Blu-ray Disc? movies, with up to 7.1 channels of surround sound that is virtually indistinguishable from the original studio version.[/quote]

Całe zamieszanie jest pewnie przez to że Sigma ma na tyle mocy, żeby ruszyć DTS-HD HR ale na MA już nie. Dlatego w specyfikacji napisali, że dekoduje DTS-HD, tylko nie sprecyzowali, które DTS-HD.

Dlatego bezpieczniej byłoby wziąć Panasa DMP-BD50, który ma wszystko czego potrzeba, profile 2.0, wszystkie dekodery na pokładzie i ładny obraz (z DVD też daje radę, Reon/Realta to to nie jest ale nie najgorzej). Drogi skurczybyk jest to fakt, ale warty pieniędzy. Możliwość przerobienia go na region free też jest plusem. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ludziska co? ja sie jeszcze troche wstrzymam i poczekam az w koncu ktos wyposci na swiat sprzecisko ktore dedzie wszystkomajace naprawde ..i bedzie ladnie wygladalo i ladnie gralo ,i obraz bedzie OK, i nie bedzie w cenie samochodu. A na razie zostane przy starym poczciwym DVD. O!
Sony zreszta! Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='124889' date='09.10.2008, 00:08 ']350 wg. mojej wiedzy, to jednak NEC MC-10068F1 , więc różnice w deinterlacingu mogą być ....[/quote]
A to w ogóle jest jakaś ściema i plota którą ktoś puścił. Jak spróbujesz wygooglać tego procka to nic o nim nie ma, oprócz kilku postów z różnych for na temat 350-tki.
Poza tym NEC w ogóle nie produkuje takiego chipa:

[url="http://www.necel.com/digital_av/en/mpegcodec/blu_ray.html#pageLink02"]http://www.necel.com/digital_av/en/mpegcod...html#pageLink02[/url]

Masz EMMA3 (µPD61334A), EMMA3P (MC-10092) i EMMA3PF (MC-10121). Żadnego MC-10068F1. Zresztą numer sugerowałby jakiś bardzo wczesny procek (wcześniejszy niż EMMA3P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DTS MA dekoduje mój HD DVD XE-1.
A tam siedzi w tej sprawie inny procek. Jak znajdę który to wyedytuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='124907' date='09.10.2008, 01:42 ']DTS MA dekoduje mój HD DVD XE-1.[/quote]
No to mamy nowość bo o tym jeszcze nie słyszałem.

[quote name='dominikjestem' post='124907' date='09.10.2008, 01:42 ']A tam siedzi w tej sprawie inny procek. Jak znajdę który to wyedytuję.[/quote]
Trochę to nie ma znaczenia, bo do odtwarzaczy Blu-ray stosuje się inne procki niż do HD-DVD (z wyjątkiem Broadcoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tego szukałem; Broadcom tam siedzi.

Ale napisz proszę szerzej o źródle cennej informacji, że XE-1 nie dekoduje dts MA.
To prawdziwa sensacja.
Zrobiłem zrzut ekranowy. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='124911' date='09.10.2008, 01:56 ']Ale napisz proszę szerzej o źródle cennej informacji, że XE-1 nie dekoduje dts MA.
To prawdziwa sensacja.[/quote]
Nie wiem czy taka sensacja, sprawa wiadoma od roku chyba. Coś Ci się znowu pokićkało.

[quote name='dominikjestem' post='124911' date='09.10.2008, 01:56 ']Zrobiłem zrzut ekranowy.[/quote]
Dawaj zrzuta (cokolwiek nie miałby on udowadniać)

PS. W każdym, ale to dokładnie w każdym opisie tego playera jest wyraźnie napisane, że dekoduje DD, DTS, DD+, TrueHD.
Ale może masz inne XE1, w każdym razie moje wyraźnie podaje że ścieżka jest dts-HD MSTR a dekoduje tylko dts (w domyśle dts core).

A dokładnie to jak gra się dysk ze ścieżką DTS-HD MA to po naciśnięciu przycisku Display na pilocie odtwarzacz podaje takie informacje:

Audio: dts-HD MSTR
.
.
.
Audo Decode: dts

Czyli dekoduje sam Core a nie MA. Przykro mi, chociaż akurat w Twoim przypadku to jest bez znaczenia bo i tak Onkyo Ci dekoduje dźwięk.

Podaję za highdefdigest (http://hddvd.highdefdigest.com/hreview_hdxa2030207.html):

[quote]In addition, Firmware V2.7 adds a new functional update with the addition of "Direct Digital Audio Mode," which allows the raw digital bitstreams for the Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, and DTS-HD advanced audio formats to be transmitted over HDMI 1.3 to a compatible receiver for decoding. While the XA2 will still not decode DTS-HD High Resolution or Master Audio internally as it can for Dolby Digital Plus or TrueHD, this bitstream function provides the first opportunity for owners to listen to these formats in full quality.[/quote] Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dobra - tylko po co te niezrozumiale dla nikogo w jakims dziwnym jezyku cytaty ? moze w koncu do jasnej hol...y przetestuje ten odtwarzacz jak by nie bylo , i opisze w rodzimym jezyku co jest biale a co czarne. Przecierz na to czekaja miliony..... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peyo111' post='124923' date='09.10.2008, 03:22 ']No i dobra - tylko po co te niezrozumiale dla nikogo w jakims dziwnym jezyku cytaty ? moze w koncu do jasnej hol...y przetestuje ten odtwarzacz jak by nie bylo , i opisze w rodzimym jezyku co jest biale a co czarne. Przecierz na to czekaja miliony..... .[/quote]
Jeżeli angielski to dla Ciebie dziwny język i niezrozumiały to bardzo mi przykro. Korzystaj z [url="http://translate.google.com"]http://translate.google.com[/url]
I naucz się pisać w rodzimym języku (przecież, cholera, wypuścić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S350 początkowo stał na Sigmie po czym zaczęto łqdować do niego NEC'a


Nie widzę żadnego powodu dla ktorego SONY miałoby się bawić w 2 różne SoC'i w tych bliżniaczych odtwarzaczach...
Jak pokazują fotki - tak jest w istocie. Oba modele bazują na tym samym rozwiązaniu /podobnie było z 300 i 500/

rozbebeszona 350 -> [url="http://formatwarcentral.com/index.php/2008/07/17/dissected-sony-bdp-s350-blu-ray-player/"]http://formatwarcentral.com/index.php/2008...blu-ray-player/[/url]
rozbebeszona 550 -> [url="http://www.areadvd.de/hardware/2008/sony_bpd_s550.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2008/sony_bpd_s550.shtml[/url]

jedyne co rozni 550 od 350 to nieco bardziej zaawansowana płytka z wyjsciami analogowymi....dyskusyjnej jakości zresztą
Poza tym - 550 ma odblokowaną opcję dekodowania DTS-MA ->PCM /pewnie za jakiś czas 350 też to dostanie wraz z updatem firmwaru/, podswietlany pilot i pamieć typu pendrive SONY VAULT 1GB w komplecie /wartą 15 zł/
Innych różnic nie ma Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...